Jump to content

AO 2024


Helena

Recommended Posts

Just now, Helena said:

Dolaze novi, svaka generacija može izvoditi novog i boljeg 

Meni je ove godine zapao za oko Kazu, videćemo šta će biti od njega.

 

Moze, ali kao sto smo videli u poslednjih 15 godina - nije. Generacija od 1988-1996 se izgubila totalno sa jednim bljeskom Tima, od 1996.-og, Medvedev je zabo taj jedan slem, i tek sada Alkaraz koji je 2003., znaci imamo ogromne rupcage u tome sta generacije izbacuju.

Link to comment
Share on other sites

Malo ko je ikad ostavio Novaka bez brejk lopte na slemu i to još na AO. Siner je u poslednja dva duela počistio Medvedeva.

 

Siner je od septembra drugi igrač, nije to samo period forme, to je već ozbiljna konstanta koja traje već 5 meseci.

Link to comment
Share on other sites

Napisala sam šta sam napisala.

Nego, ja se sećam da je Monika svoja finala igrala u pola četiri ujutro po našem, jedne godine sa Meri Džo je bilo ma na 50 stepeni.

Kad su oni to promenili i stavili na pola deset ujutro?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helena said:

Napisala sam šta sam napisala.

Nego, ja se sećam da je Monika svoja finala igrala u pola četiri ujutro po našem, jedne godine sa Meri Džo je bilo ma na 50 stepeni.

Kad su oni to promenili i stavili na pola deset ujutro?

Ja mislim da sam svih 10 Novakovih finala za ovih poslednjih 15 godina gledao nedeljom ujutru tj ne sećam se da je nekad Australija bila u ovo gluvo doba noći.Ujedno i prava mala simpatična tradicija da je jedno nedeljno januarsko jutro rezervisano za ovo finale pa dok ne završe sa peharima u rukama tamo do ručka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Monika je igrala 89., 90. i 91. ako se sećam dobro, no to mogu da proverim.

Ali ovo sto posto, pol četri ujutru, bili smo kod prijatelja koji su imali satelitsku, bilo ih je možda dve u selu.

Link to comment
Share on other sites

Nemam vremena sve da čitam, jesmo li ga već poslali u penziju? :classic_biggrin:

U ovom slučaju je dobro što nisam mogla da gledam :classic_smile: ali vidim statistiku i ne mogu da verujem da nije imao nijednu brejk loptu u 4 seta, pre meča sam se pribojavala da neće koristiti BL kao u njihovim prethodnim mečevima, kad ono...

 

E sad će mi biti krivo da Siner ne osvoji, red je ko pobedi Novaka na AO da uzme i titulu.

 

Termini su se skoro menjali, ranije su muška polufinala bila u dva dana pa zbog toga nikad nisam mogla da gledam ženska polufinala koja su me zanimala jer su igrale uvek u najgore moguće vreme. I evo sad kad su to promenili pa mogu da gledam prestaće u polufinala da stižu igračice koje bih gledala :classic_sad:

Ali za termin ženskog finala se ne sećam kad je bilo po danu, svakako ne skoro. Mada sasvim verujem s obzirom na doskorašnja polufinala da je i žensko finale ranije išlo u tom terminu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Leleee :classic_laugh:

Sad sam gledala prvo Monikino finale, bilo je '91.protiv Novotne.

Teren je zelen, zovu ga Central Court, sata nema na terenu, ali nema ni senke, znači sunce im je tuklo u glavu.

Isto je i sa publikom, bije sunce nemilosrdno.

Nema peškira tokom serviranja, nema taj brejka uopće, a na prvi odmor se ide posle prvog gema .

Publika je normalna, ballkids su uz mrežu, kao i pomoćni sudija koji određuje nec 😂

Pola ovoga sam zaboravila.

Ko je, zaboga uveo peškire 😇

Link to comment
Share on other sites

Bilo je jasno posle prve nedelje vec, svaka cast Sabalenki, izgleda onako kako je bilo ocekivano jos pre jedno 5 godina. Meantime, po kladzama Siner apsolutni favorit za sutra. Kvote kao da su pripremane za Djokovic - Medvedev i ostavljene tako.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto gledamo u zenskom tenisu je "upozorenje" za novinare koji prate muski tenis da se ne frljaju sa "30" slemova za nekog od novih klinaca, da ne bude i u muskom ovo sto gledamo u zenskom - cifra Serene i Stefi je u modernom zenskom tenisu naucna fantastika, a i nekih 5 slemova da skupe je ravno cudu - Esli Barti je bila jedna od dominantnijih teniserki u poslednje vreme, pa je skupila samo 3 pre nego sto je otisla u penziju, Osaka 4 pre nego sto je nestala, a Sabalenka, iako neverovatno snazna i dominantna gradjom evo tek drugi, a ima uskoro 26 godina.

 

Biti dominantan u jednom momentu ne znaci nista na duze staze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, diego said:

a Sabalenka, iako neverovatno snazna i dominantna gradjom evo tek drugi, a ima uskoro 26 godina.

Meni je ovo najpozitivnija stvar od svega što si napisao. Da je snaga dovoljna da se dominira u tenisu, ne bi me zanimao kao sport uopšte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Big Ticket said:

Меда успије у другом гему да узме сервис Синеру. Запањујуће лоше је одиграо Новак

 

 

 

Kao što sam pisao posle polufinala, Novak nije uradio apsolutno ništa da izbaci Sinnera iz ritma, več je igrao njegovu igru. Dok je Medo ovo odlično taktički pripremio, zbog čega gledamo 2 klase slabijeg Sinnera u poređenju sa polufinalom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...