Jump to content

Iz Stambola moji, znaš ti dobro koji...


L' Imperatore

Recommended Posts

Neverovatan poraz. Od nerešenog rezultata, do največe razlike (+10), do poraza. Sve u poslednjih 6-7 minuta..

 

Bilo je na momente dobre košarke, ali u napadu je jednostavno previše neke neodlučnosti. Bekovima konstantno ispada lopta. Kad se probije prva linija odbrane, nema prave ideje šta i kako dalje. Najbolji primer je ova zadnja akcija Taylora kad je sve perfektno uradio, i namesto da položi loptu u koš, on čeka dvojicu igrača Manise, pa ih fintira, pa onda od trečeg dobija blokadu. Posle toga, jasno je bilo da če Russell da kazni

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MV91 said:

Тактички и даље дивља екипа, примају људи 5 или 7 поена из транзиције, а имају лепу предност.

 

Apsolutno. Tu samo Cavanaugh kapira (i primenjuje) ove najosnovnije stvari:

 

1. Kad si u missmatchu, iskoristi fizičku premoč i barem izvuci faul.

2. Seci tranziciju faulom

3. nema lakih poena, pogotovo dok još nisi u bonusu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, nemože se dobiti utakmica sa ovolikom količinom gluposti u napadu. A pogotovo ne protiv tima, koji izgleda dosta disciplinovano i čvrsto. Tako da me ni ne čudi što zauzimaju 5. mesto na tabeli.

 

Na ovaj performans u napadu je sigurno uticalo it o što nije bilo Taylora i Bagyula. Nekidan sam pohvalio backup pleja Toululogluja, ali je bilo bilo očigledno da je ova uloga koju je imao danas, preveliki zalogaj za njega.

 

Kad pričamo o glupostima, pored gore pomenutog, dominirali su Francuzi. Boutsiele izgleda kao neko kome bi trebao da leži ovaj sistem, ali je čovek jednostavno spetljan. Dok mi Axel Boutielle nekako ne paše u celu ovu sliku, uprkos nekim svojim kvalitetima. Čovek na momente ima selekciju šuta jednog Desi Washingtona. A pored tog šuta, nema mnogo šta da ponudi. Na krilu treba neki atleta, koji je prisutan na skoku u oba pravca. Dobar defanzivac, Još ako može da spakuje neku otvorenu tricu iz kornera, puna šaka brade.

 

Ima ovde dosta posla za Radonju i stručni štab, a raspored u narednim kolima da te glava zaboli.

Link to comment
Share on other sites

Пропуштена прилика у 2/4 да се преокрене резултат. После ови на домаћи терен и бољу екипу искусно завршили. Добро је овај њихов тренер спремио утакмицу, тотално одсекао Џерија где после није могао да се успостави баланс између унутрашње и спољне линије.

 

Танка је ово екипа и са атлетиком и са интелигенцијом, Мутаф је ретко неинтелигентан играч, плус одсуство Тејлора и неких поена споља су допринели овој слици.

 

 

Овај пораз није толико страшан колико је лош онај од понедељка, сад иду две катастрофе против Евролигаша па Куп.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

I početkom četvrte ako se ne varam, kad su imali tri napada da se pridje na posed, ali sve upropastiše

Да, било је 57:53 за ове.

 

Очигледно се тотално мења филозофија игре, мање је хаоса, али је у овом систему са смањеним бројем поседа уочљиво да ту фали доста квалитета.

 

 

Иначе сви ови mid-level клубови имају баш добре странце.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MV91 said:

Да, било је 57:53 за ове.

 

Очигледно се тотално мења филозофија игре, мање је хаоса, али је у овом систему са смањеним бројем поседа уочљиво да ту фали доста квалитета.

 

 

Иначе сви ови mid-level клубови имају баш добре странце.

 

Tačno tako. Totalna promena filozofije i vidi se da se mnogi igrači još love, a neki jednostavno ni nisu za ovu košarku. Što znači da najverovatnije sledeče sezone neče biti tu.  Jedan od tih mislim da je Axel.

 

Kod Manise nisam baš primetio nekoga ekstra. Fatts nije moj cup of tea. Ali ovaj nigerijac na pleju danas izgleda kao ozbiljan igrač. A i Simmons radi lep posao na centru iz drugog plana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radonja treba dovesti 2-3 igraca sa ovih prostora plus 2 3 Amera, u Panati nije imao koga zbog kvaliteta el ali ovde neki Miletić na 5 bi lepo legao, a Tanaskovic na 4 to su igrači kakve on voli, spolja Ameri bi top bili i ostalo Turci, pre svega za njega defanzivci trebaju ionako oni nemaju kvalitet u napadu Turci, al nek barem izgledaju kao košarkaši a ne kao rekreativci bez vidljivog mišića.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2024 at 4:27 PM, crni_bombarder said:

Radonja treba dovesti 2-3 igraca sa ovih prostora plus 2 3 Amera, u Panati nije imao koga zbog kvaliteta el ali ovde neki Miletić na 5 bi lepo legao, a Tanaskovic na 4 to su igrači kakve on voli, spolja Ameri bi top bili i ostalo Turci, pre svega za njega defanzivci trebaju ionako oni nemaju kvalitet u napadu Turci, al nek barem izgledaju kao košarkaši a ne kao rekreativci bez vidljivog mišića.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

 

Ja mislim da nije toliko bitan taj nacionalni ključ. Mnogo važnije je da se ti igrači po profilu, kvalitetima i mindsetu uklapaju u tip košarke koji če se forsirati. Ali ok, naravno da če tuu igri biti nekih igrača sa našem područja, s obzirom da je Radonja dosta dobro upoznat sa igračima iz regije. A i veza sa agentima nije zanemarljiva u celoj priči.

 

Tanaskovic jeste ime koje bi moglo biti zanimljivo, ako bude slobodan. Ili recimo neki Aleksandar Lazic kojeg je neko od insajdera spominjao kao veliku želju Radonjića tokom drugom mandata u Zvezdi.

Link to comment
Share on other sites

 
Ja mislim da nije toliko bitan taj nacionalni ključ. Mnogo važnije je da se ti igrači po profilu, kvalitetima i mindsetu uklapaju u tip košarke koji če se forsirati. Ali ok, naravno da če tuu igri biti nekih igrača sa našem područja, s obzirom da je Radonja dosta dobro upoznat sa igračima iz regije. A i veza sa agentima nije zanemarljiva u celoj priči.
 
Tanaskovic jeste ime koje bi moglo biti zanimljivo, ako bude slobodan. Ili recimo neki Aleksandar Lazic kojeg je neko od insajdera spominjao kao veliku želju Radonjića tokom drugom mandata u Zvezdi.
Za Radonju je bitno da ima što više Evropskih igraca, pre svega sa ovih prostora.


Npr ovaj Tejlor bas nije za njega, klasičan je onaj divljak preko bare, Buciel na 5 u praksi bi trebao biti dobar, ali veliko je pitanje kakav je on karakter i koliko želi da se uklapa u njegov sistem, Kevano i Butej su dobri i fundamentalni igraci.


Verujem da na tom nivou kosarke igraci sa ovih prostora bi mogli biti top, pogotovo u saradnji sa njim, e sad da li uprava to želi ili neke proverenije opcije to je sad na njima.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne slažem se za Taylora. Bio sam skeptičan u startu, ali mislim da ima kvalitet i da nije toliki divljak. Cavanaugh mora da se zadrži po svaku cenu. Boutsiele zasad ne isporučuje baš najbolje, ali bi u teoriji trebao dobro da funkcioniše u ovom sistemu i možda mu samo treba vremena. Boutielle ima kvalitet, ali se po mom mišljenju ne uklapa u ovu priču.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Konačno malo Radonja basketbol. Na poluvremenu sa Legijom, vodstvo 33-24 😁

 

Mada, dugo nisam video ovako zategnute koševe kao što su ovi u Varšavi. Otprilike neki Arena 2015-ish vibe. To kad je ovaj equipment manager dotezivao, popucalo je sve živo. Od šerafa, matice pa sve do ključa.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Много фали Тони Тејлор, а и генерално бек споља, овај Толиоглу или како год је смејурија.

 

Арна ће бити Дејов омиљени Турчин.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta po meni jako dobre košarke i onda totalno neshvatljiv pad u koncetraciji, koji je rezultirao time da se razlika sa 25 poena istopila na samo 5. Pre svega je problem bio u napadu, gde je išla greška na grešku, greška na grešku, greška na grešku. Svaki napad turnover, živimo u filmu šta se desilo u prve tri četvrtine...

 

Po meni igrač utakmice Scrubb, koji je odigrao jako racionalno i efikasno na obe strane terena. A pridružio mu se Cavanaugh sa onako dosta neprimetnih 20+7.

 

Boutsiele je sad počeo več malo da me nervira. Iznenadi ga svaki pas koji je usmeren prema njemu. Kad primi loptu, obavezno mora da mu ispadne, Ognjen Kumić style. Kad se bori za poziciciju u reketu, gura čuvara u prvi red ispod koša, tako da i on jednom nogom gazi u čelni aut, i onda tamo traži loptu. Neverovatno.

Ali ono, i takav spetljan dodje do 14/9 sa dobrim procentima šuta. On pik and pop varianta sa vrha kapice mu je automatik. Konstantno je pretnja da protivniku razbije defanzivni skok. Ima tu dosta pozitivnih stvari, tako da nisam još skroz digao ruke od njega. Kad bi uspeo da smanji neke gluposti, bilo bi ekstra.

 

Uprkos ovih zadnjih 10 minuta, ja bi izvukao neke pozitivne stvari iz ove utakmice. Ok, Legija nije neko merilo, ali nije bila ni ona Jonava, pa je ovih prvih 30 minuta bilo neuporedljivo boljih od te utakmice pre 10-ak dana. Elem, očigledan je bio naglasak na tim nekim osnovnim segmentima Radonjić basketbola. Dosta manje je bilo divljanja u napadu. Recimo, Boutille mislim da nije uzeo ni jedan težak šut iz driblinga preko ruke. Kroz protok lopte su se tražile povoljne situacije blizu košu, i otvoreni šutevi za tri. Defanzivno, intenzitet se je tražio i na 25 razlike. itd itd. Mogu reči da nisam očekivao da ču neke od ovih stvari videti ovako brzo, tako da je mislim da je ovo dobar znak za nastavak sezone.

 

Next: vs Fener u subotu 18.30

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minuta po meni jako dobre košarke i onda totalno neshvatljiv pad u koncetraciji, koji je rezultirao time da se razlika sa 25 poena istopila na samo 5. Pre svega je problem bio u napadu, gde je išla greška na grešku, greška na grešku, greška na grešku. Svaki napad turnover, živimo u filmu šta se desilo u prve tri četvrtine...
 
Po meni igrač utakmice Scrubb, koji je odigrao jako racionalno i efikasno na obe strane terena. A pridružio mu se Cavanaugh sa onako dosta neprimetnih 20+7.
 
Boutsiele je sad počeo več malo da me nervira. Iznenadi ga svaki pas koji je usmeren prema njemu. Kad primi loptu, obavezno mora da mu ispadne, Ognjen Kumić style. Kad se bori za poziciciju u reketu, gura čuvara u prvi red ispod koša, tako da i on jednom nogom gazi u čelni aut, i onda tamo traži loptu. Neverovatno.
Ali ono, i takav spetljan dodje do 14/9 sa dobrim procentima šuta. On pik and pop varianta sa vrha kapice mu je automatik. Konstantno je pretnja da protivniku razbije defanzivni skok. Ima tu dosta pozitivnih stvari, tako da nisam još skroz digao ruke od njega. Kad bi uspeo da smanji neke gluposti, bilo bi ekstra.
 
Uprkos ovih zadnjih 10 minuta, ja bi izvukao neke pozitivne stvari iz ove utakmice. Ok, Legija nije neko merilo, ali nije bila ni ona Jonava, pa je ovih prvih 30 minuta bilo neuporedljivo boljih od te utakmice pre 10-ak dana. Elem, očigledan je bio naglasak na tim nekim osnovnim segmentima Radonjić basketbola. Dosta manje je bilo divljanja u napadu. Recimo, Boutille mislim da nije uzeo ni jedan težak šut iz driblinga preko ruke. Kroz protok lopte su se tražile povoljne situacije blizu košu, i otvoreni šutevi za tri. Defanzivno, intenzitet se je tražio i na 25 razlike. itd itd. Mogu reči da nisam očekivao da ču neke od ovih stvari videti ovako brzo, tako da je mislim da je ovo dobar znak za nastavak sezone.
 
Next: vs Fener u subotu 18.30
 
 
Ovo je tek 4 nivo takmičenja, Butej je po meni bez problema mogao igrati u nekom Asvelu u najmanju ruku Pariz, Buciel je bio u el, odličan je to igrac za ovaj nivo, čak i u ek mogao bi imati lepe brojke, Kevano bi ostao u Zalgirisu pre Meneka da ga povrede nisu ubijale, odličan 4/3 igrac koji ima jednu od boljih pracki u celoj Evropi na 4, Tejlor je pored Grenta činio taj bekovski par, vrlo dobar ek igrac ali msm da nije za Radonju...
Skrab je ok za ovaj nivo, kvalitet ispod gore navedenih.


Ima Radonja te strance koji mogu biti ubitacni za fiba ek, msm da čak može i osvojiti ovo takmičenje.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Šta ja znam... Te procene koji igrač je za koji nivo takmičenja umeju da budu  malo površne. Da, taj Butej sigurno ima kvalitet za neku ekipu u vrhu eurokupa koja igra bržu i napadački slobodniju košarku. Ali za ovaj totalno suprotni stil košarke, nivo na kojem bi mogao to da igra, je drastično niži. Videčemo koliko (i dali uopšte) je spreman da se prilagodi ovoj novonastaloj situaciji. Ja nešto nisam bio optimista, ali ova utakmica juče je bila korak u pravu smer.

 

Buciel je bio u EL iz istog razloga što su Stefan Lazarević, Uroš Trifunović i Dalibor Ilić u EL.

 

Za Cavanaugha se slažem (osim da je 4/3. Čista četvorka, ali bliže petici). On je suvo zlato za ovakvu ekipu i sasvim je moguče da bi za njega još uvek moglo da se nadje mesto u EL.

 

Taylor je bio out sad dve utakmice, pa ne mogu da dam neki sud. Nije izgledao loše, ni nešto mnogo divlje. Za Scrubba si u pravu da možda kvalitetom nije u tom rangu sa nekima koje smo spomenuli, ali se isto tako vidi da je to stari lisac koji je brzo skapirao stvari i šta se traži. Jedan pouzdan bek u rotaciji koji koristi mozak, kakvog svaki trener voli da ima.

 

Naravno. Ovaj fiba ek ne samo da bi mogao da se osvoji, nego su uz Bilbao i Zaragozu vervoatno glavni favoriti

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...