Jump to content

Srbija na stranputici


Mama_mia

Recommended Posts

54 minutes ago, ciao said:

Moj utisak i misljenje kao nekog ko odavno ne zivi u Srbiji ali je redovno posecuje - i po meni od Djindica tj od tog perioda pa na dalje Srbija se sve vise udaljava od evrope sa svojim idejama tj ljudi se udaljavaju, ali ja za to jednim delom - ne znam koliko da procenim ali sasvim sigurno dobrim smatram odgovornim i  evropu koja nece vise da se siri. Po meni evropa (mislim na evropsku uniju naravno) bi trebalo naprimer da primi Crnu Goru - crnogorci su koliko ja vidim vecinski za evropu odavno i jos uvek, i clan su NATO, medjutim evropi ne pada na pamet da se otvori, mogu da se izgovaraju korupcijom i mafijasenjem u cg sto stoji ali to moze da se sredi kad bi evropa htela (moje misljenje ima ovde vecih strucnjaka sasvim sigurno ali to je moj utisak). Ukratko, mislim da se srbija samounistava ali da joj i evropska unija sasvim sigurno sa te strane ne pomaze, naprotiv - pomaze ekonomski ali oni nece da prime nove (mozda ali samo mozda ukrajinu jednog dana) ali Makedonija, Bosna, to je sve pusteno niz vodu

 

Bosna I Srbija vec 25 godina ne uspijevaju shvatiti zasto neko od njih trazi prilagodjavanje i reforme, a o ispunjavanju istih da ne govorimo, tako da krivica sasvim sigurno nije na Evropi. Svaki put kada neko kaze  “a kako su pustili Bugarsku u EU” ili “treba im zaprijetiti time sto cemo se okrenuti Rusiji ” svima je jasno da je rijec o pijacnom cjenjkanju i ucjenjivanju koje EU bas zbog bugarskog I posebno madjarskog primjera vise ne zeli. 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ters said:

 

Bosna I Srbija vec 25 godina ne uspijevaju shvatiti zasto neko od njih trazi prilagodjavanje i reforme, a o ispunjavanju istih da ne govorimo, tako da krivica sasvim sigurno nije na Evropi. Svaki put kada neko kaze  “a kako su pustili Bugarsku u EU” ili “treba im zaprijetiti time sto cemo se okrenuti Rusiji ” svima je jasno da je rijec o pijacnom cjenjkanju i ucjenjivanju koje EU bas zbog bugarskog I posebno madjarskog primjera vise ne zeli. 

Plus ovo vise nije 2004. kada je EU mogla da primi i kurtu  i murtu u svoj sastav, kada je EU bila u zenitu svoje snage i moci i kada jos uvek nije bilo otvorenih problema tipa grckih i italijanskih dugova, madjarskih i poljskih populista i klerotalibana, privredne stagnacije maltene cele EU, migranata i slicnog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sonic said:

Plus ovo vise nije 2004. kada je EU mogla da primi i kurtu  i murtu u svoj sastav, kada je EU bila u zenitu svoje snage i moci i kada jos uvek nije bilo otvorenih problema tipa grckih i italijanskih dugova, madjarskih i poljskih populista i klerotalibana, privredne stagnacije maltene cele EU, migranata i slicnog.

Potpuno se slazem. Evropska unija nece vise da prima nove clanice i to vise ni ne zavisi od Srbije.

 

- u vezi prethodnog posta da ne citiram post - Bugarsku su primili kao sto su primili sve drzave koje su nekad bile pod Rusima, i primili su Hrvatsku jer je gurala Nemacka a Sloveniju jer je gurala Austrija. Srbiju ponekad malkice pogura Francuska u ime starog prijateljstva ali ne preteruje sa guranjem

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ciao said:

Po meni evropa (mislim na evropsku uniju naravno) bi trebalo naprimer da primi Crnu Goru - crnogorci su koliko ja vidim vecinski za evropu odavno i jos uvek, i clan su NATO, medjutim evropi ne pada na pamet da se otvori, mogu da se izgovaraju korupcijom i mafijasenjem u cg sto stoji ali to moze da se sredi kad bi evropa htela (moje misljenje ima ovde vecih strucnjaka sasvim sigurno ali to je moj utisak). Ukratko, mislim da se srbija samounistava ali da joj i evropska unija sasvim sigurno sa te strane ne pomaze, naprotiv - pomaze ekonomski ali oni nece da prime nove (mozda ali samo mozda ukrajinu jednog dana) ali Makedonija, Bosna, to je sve pusteno niz vodu

 

...reci iskreno da li bi, da si ti EU,  primila ove koje si navela ...Mislim, tek kad vidis napismeno - crna gora, makedonija, bosna, kosovo ...dodje ti da zakljucas ta eu vrata i progutas kljuc :lol_2:

 

Dobro, to je sala sa primesom iskrenog licnog dojma. Ali primecujem da priblizno razmisljas kao onaj koga cesto pominjemo - tzv. Guzijan Jeremic. Slicnu stvar on kaze - uzimacemo novac od evrope ali necemo ulaziti u uniju i prkosicemo svakom pokusaju da nas dresiraju i naprave od nas francuske pudlice jer zelimo da budemo ono sto jesmo - nesterilisani ulicari koji mlataraju repom bezveze a onda grizu isto bezveze, cak i kad zalaju av-av to kazu bezveze. To je parafraza na nacin kako sam ja razumela jeremica....ali svakako prikazuje ono sto se time reklo...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ciao said:

Potpuno se slazem. Evropska unija nece vise da prima nove clanice i to vise ni ne zavisi od Srbije.

 

- u vezi prethodnog posta da ne citiram post - Bugarsku su primili kao sto su primili sve drzave koje su nekad bile pod Rusima, i primili su Hrvatsku jer je gurala Nemacka a Sloveniju jer je gurala Austrija. Srbiju ponekad malkice pogura Francuska u ime starog prijateljstva ali ne preteruje sa guranjem

Slovenija je jedina nova clanica koja je ispunila gotovo sve uslove za prijem. Srbija nece uci u EU pre svega jer vecina ljudi u Srbiji ne zeli clanstvo u EU, srce im je vise uz Putina i to je sasvim OK. Za EU bi bilo pametnije da ukine pristup fondovima i sve oblike finansijske pomoci, pa onda narod moze da vidi kako je darezljiv bacuska.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Mama_mia said:

 

...reci iskreno da li bi, da si ti EU,  primila ove koje si navela ...Mislim, tek kad vidis napismeno - crna gora, makedonija, bosna, kosovo ...dodje ti da zakljucas ta eu vrata i progutas kljuc :lol_2:

 

Dobro, to je sala sa primesom iskrenog licnog dojma. Ali primecujem da priblizno razmisljas kao onaj koga cesto pominjemo - tzv. Guzijan Jeremic. Slicnu stvar on kaze - uzimacemo novac od evrope ali necemo ulaziti u uniju i prkosicemo svakom pokusaju da nas dresiraju i naprave od nas francuske pudlice jer zelimo da budemo ono sto jesmo - nesterilisani ulicari koji mlataraju repom bezveze a onda grizu isto bezveze, cak i kad zalaju av-av to kazu bezveze. To je parafraza na nacin kako sam ja razumela jeremica....ali svakako prikazuje ono sto se time reklo...

 

Potpuno suprotno - ili ti ne razumes mene ili ja ne razumem tvoj post - ja ne mislim da srbija nece da udje tj da ne bi htela ja mislim da evropa ne zeli da je primi - to je bitna razlika

To sto se tice srbije i evrope a sto se mene licno tice ja sam svoj izbor poodavno odradila i zivim srecno u evropskoj uniji - lici mi da mi podmeces ali bas me briga pisi sta hoces tvoja tema, ne znam ni sta se mesam, necu vise ne brini

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Srbiji i ostalima sa spiska i bez EU niko ne brani da se okrenu građenju društva u kome postoje pravila i poštuju se zakoni zato što su zakoni. Nisu sve zemlje u kojima se tako radi u EU, i nisu čak ni u Evropi. Neke u stvari spadaju u "zemlje u razvoju", ono što se ranije zvalo "treći svet".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DJORDJE said:

Slovenija je jedina nova clanica koja je ispunila gotovo sve uslove za prijem. Srbija nece uci u EU pre svega jer vecina ljudi u Srbiji ne zeli clanstvo u EU, srce im je vise uz Putina i to je sasvim OK. Za EU bi bilo pametnije da ukine pristup fondovima i sve oblike finansijske pomoci, pa onda narod moze da vidi kako je darezljiv bacuska.

Ma to je tada bilo jednostavno. NATO=EU.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ciao said:

Potpuno suprotno - ili ti ne razumes mene ili ja ne razumem tvoj post - ja ne mislim da srbija nece da udje tj da ne bi htela ja mislim da evropa ne zeli da je primi - to je bitna razlika

To sto se tice srbije i evrope a sto se mene licno tice ja sam svoj izbor poodavno odradila i zivim srecno u evropskoj uniji - lici mi da mi podmeces ali bas me briga pisi sta hoces tvoja tema, ne znam ni sta se mesam, necu vise ne brini

 

...zabrinjavajuci je ovo stav, pa zasto bih brinula, ovo nije moja tema, vec je tema za svakoga ko ima nesto da kaze, kao sto ja pisem tako i ti...kakve veze ima ko je postavljac? Ovde je jasno receno, evo imas da ucesnik misli da srbija nece da udje u eu. Kakve to veze ima da se toliko poremetis i da napises ovako kao da sam ja vlasnik svacijeg misljenja.

 

A to da neko ne razume tvoj post ili ti ne razumes, zar verujes da je tesko razjasniti takvu malenkost?

 

`Necu da se igram ako me ne razumete. Tacka. Odlazim u mrak` 

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Mama_mia said:

 

...reci iskreno da li bi, da si ti EU,  primila ove koje si navela ...Mislim, tek kad vidis napismeno - crna gora, makedonija, bosna, kosovo ...dodje ti da zakljucas ta eu vrata i progutas kljuc :lol_2:

 

 

 

A ti ocigledno bas volis da se prepucavas i pravis naivna ili ne znam sta, nije ni vazno ali eto - moze - meni je naprimer vrlo ruzno to sto si napisala u komentaru vezano za crnu goru, makedoniju, bosnu, kosovo - sta im fali, sasvim sigurno ne bi bile gore clanice nego sto su bugarska, rumunija, setimo se ceha za koje je juga bila pojam civilizacije i sloboda.

2 hours ago, Mr Tuvok said:

Srbiji i ostalima sa spiska i bez EU niko ne brani da se okrenu građenju društva u kome postoje pravila i poštuju se zakoni zato što su zakoni. Nisu sve zemlje u kojima se tako radi u EU, i nisu čak ni u Evropi. Neke u stvari spadaju u "zemlje u razvoju", ono što se ranije zvalo "treći svet".

Slazem se sa tobom. Naravno da je mnogo lakse kada te neko malo natera i objasni detaljnije sta se od tebe kao drzave tacno ocekuje i kako ali naravno da moze da se bude ok drzava i ako nisi u eu. A ko zna mozda i primi evropa srbiju, vidim vrlo cesto se pominje taj litijum koji postoji, malo ih mami ocigledno, ne znam kolike su te kolicine i da li se to zna i da li je to vec nekome prodato ili slicno ali to bi mogao da bude razlog da se srbiji progleda kroz prste za neke druge stvari

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

...- ja ne mislim da srbija nece da udje tj da ne bi htela ja mislim da evropa ne zeli da je primi - to je bitna razlika

 

A zbog čega misliš da neće? Ulupali su silan novac kroz pretpristupne fondove, dali silnu pomoć za sve i svašta, a i dalje se rade izveštaji o ispunjenosti uslova za prijem. Nejasno je zbog čega onda novac i dalje stiže, pre svega onaj namenjen kandidatima, a o ostalim finansijskim sredstvima da i ne govorimo. Malo mi je nelogično da nekog neće da prime, a ovamo daju pomenuti novac i kontrolišu koja su poglavlja ispunjena.

 

Pre će biti da Srbija ne radi kako treba, što je uglavnom lako proverljivo jer u poslednje vreme od evropskih standarda je prihvatila samo švajsovanje čepova na plastične flaše, ali čak ni to u potpunosti.

 

Isto tako, verujem da je Srbija pod ozbiljnijom lupom jer su shvatili da Balkance treba ipak malo više doterati u red po mnogim pitanjima jer ionako imaju i dosta mangupa u sopstvenim redovima, kao što je npr. Orban.

Link to comment
Share on other sites

Najsvežija rezolucija Evropskog parlamenta o proširenju EU od 13.12.2023.

 

Quote

The EU should establish clear deadlines for the candidate countries to conclude EU accession negotiations by the end of this decade, MEPs stress.

There should be no fast-track for membership though, they say. MEPs insist that the Copenhagen criteria must be fulfilled to ensure that candidate and potential candidate countries demonstrate a consistent and enduring commitment to democracy, rule of law, human rights and respect for and protection of minorities, and economic reforms.

https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20231208IPR15784/meps-open-accession-talks-with-ukraine-moldova-and-bosnia-and-herzegovina

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A zbog čega misliš da neće? Ulupali su silan novac kroz pretpristupne fondove, dali silnu pomoć za sve i svašta, a i dalje se rade izveštaji o ispunjenosti uslova za prijem. Nejasno je zbog čega onda novac i dalje stiže, pre svega onaj namenjen kandidatima, a o ostalim finansijskim sredstvima da i ne govorimo. Malo mi je nelogično da nekog neće da prime, a ovamo daju pomenuti novac i kontrolišu koja su poglavlja ispunjena.

 

Pre će biti da Srbija ne radi kako treba, što je uglavnom lako proverljivo jer u poslednje vreme od evropskih standarda je prihvatila samo švajsovanje čepova na plastične flaše, ali čak ni to u potpunosti.

 

Isto tako, verujem da je Srbija pod ozbiljnijom lupom jer su shvatili da Balkance treba ipak malo više doterati u red po mnogim pitanjima jer ionako imaju i dosta mangupa u sopstvenim redovima, kao što je npr. Orban.

Uglavnom se slazem sa tobom, to sve stoji. Plus mislim da u slucaju da prime Srbiju bi po nekim pravilima trebalo da joj daju jos vise para nego sto sada daju da bi je doveli na neki bar relativno blizu standard unije a to vec postaje malo kriticno, para bas i nema viska. Zato mozda postojanje tog rudnika litijuma koji postaje sve vise dragocenost pogotovo ako se nalazi u evropi (to sve cesce citam ovde u vestima) ako je stvarno velika kolicina moze da pomogne poprilicno rekla bih

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ciao said:

 

A ti ocigledno bas volis da se prepucavas i pravis naivna ili ne znam sta, nije ni vazno ali eto - moze - meni je naprimer vrlo ruzno to sto si napisala u komentaru vezano za crnu goru, makedoniju, bosnu, kosovo - sta im fali, sasvim sigurno ne bi bile gore clanice nego sto su bugarska, rumunija, setimo se ceha za koje je juga bila pojam civilizacije i sloboda.

 

 

Cekaj, znaci kada je pisem to se zove prepucavanje, a kada ti odovaras to se zove diskusija? Kada je pisem to je lazna naivnost a kada ti pises to je iskrena naivnost? Ako sam dobro razumela...sve ovo veze sa temom nema.

 

Zatim dalje, ruzno ti je kada ja napisem onako za cg, makedoniju, bosnu, srbiju i sve na neki nacin slicne iz okolisa? Ali nije dovoljno reci da ti je nesto ruzno, to treba obrazloziti objasnjenjem sta tu vidis lepo ili dobro ili koji kvalitet ih kvalifikuje za ono sto zelis da kazes a da je suprotno od onoga sto sam ja rekla. Uporediti ove drzave jugoslavije sa bugarskom i rumunijom, ceskom iz `ruskog zlatnog doba` ne mogu da razumem. Za razliku od npr. Srbije koja je kako kazes bila pojam svega sjajnog u ono vreme, ove drzave su se jasno odredile prema Rusiji dok se Srbija tek od skora dosetila da se takodje odredi prema Rusiji. Sta ti ovo govori? Da li uvidjas razliku izmedju ovoga sto pokusavas da poredis, a poredis Jugoslaviju proslosti koja je zaratila onda kada su drugi rusili Zid....

 

Posle ti je to ruzno. Pa naravno da je ruzno, ali zar sam to izmislila?  Drzave koje se nisu snasle a imale su mogucnost. Ima jos nesto ruzno sto mislim da je tu bilo - da ne samo da se nisu snasle vec NISU htele da se snadju. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da ti odgovorim - i sta sad? Srbija je gadno zeznula sa Milosevicem i ratom tu nema dileme. Posle se malo izvadila ovaj je otisao u Hag bio je peti oktobar, nekako je bilo krenulo, pa je bio Djindjic pa ga vise nije bilo - kako se tu onda stvorio ovaj sadasnji i dokle ce i sta treba i moze da se uradi da ode ja tu stvarno ne znam odgovor i da li je dovoljno da on ode da bi Srbija usla u eu nemam pojma

Ovi drugi - bosanci, makedonci, crnogorci su bitno manje zeznuli oni nisu ratovali bar nisu inicirali ratove to je vec bitna razlika, cini mi se koliko pratim (ne bas mnogo ali koliko toliko) da im je politika bitno zdravija od srpske generalno, ne vidim mnogo sta bi oni mogli da urade dodatno da bi ih eu primila i olaksala buducnost, za srbiju je jasnije sta treba ali nece ili je nemocna

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

 

A ti ocigledno bas volis da se prepucavas i pravis naivna ili ne znam sta, nije ni vazno ali eto - moze - meni je naprimer vrlo ruzno to sto si napisala u komentaru vezano za crnu goru, makedoniju, bosnu, kosovo - sta im fali, sasvim sigurno ne bi bile gore clanice nego sto su bugarska, rumunija, setimo se ceha za koje je juga bila pojam civilizacije i sloboda.

 

Znam da je bila dugacka rasprava o tome da li je ok postavljati samo reakciju na neke postove ali ovo je pravi primjer gdje se osim 🤣 malo sta moze reci. Bosni, Kosovu, Makedoniji, Crnoj Gori  - fali jako mnogo da bi licile na normalne drzave... Srbija je mozda pola koraka ispred ovih zemalja (dijelom zbog toga sto ih bas Srbija gura unazad i ne dozvoljava im da se pomaknu u integracijama), i mozda se ne razlikuje previse od Bugarske ali je Bugarska bila izuzetak koji nikome vise nece proci. Porediti Srbiju sa Rumunijom koja je napravila drastican napredak u borbi protiv korupcije, i pogotovo sa Ceskom koja je uz Sloveniju model uspjesne integracije je :roflmao:

 

Evo ilustracije gdje je Rumunija a gdje Srbija:

 

laura_codruta_kovesi_inquam_photos_octav

OIP.HzuUFqqDngwbszU6QinOrwHaEL?rs=1&pid=

 

 

 

32 minutes ago, ciao said:

Ne znam sta da ti odgovorim - i sta sad? Srbija je gadno zeznula sa Milosevicem i ratom tu nema dileme. Posle se malo izvadila ovaj je otisao u Hag bio je peti oktobar, nekako je bilo krenulo, pa je bio Djindjic pa ga vise nije bilo - kako se tu onda stvorio ovaj sadasnji i dokle ce i sta treba i moze da se uradi da ode ja tu stvarno ne znam odgovor i da li je dovoljno da on ode da bi Srbija usla u eu nemam pojma

Ovi drugi - bosanci, makedonci, crnogorci su bitno manje zeznuli oni nisu ratovali bar nisu inicirali ratove to je vec bitna razlika, cini mi se koliko pratim (ne bas mnogo ali koliko toliko) da im je politika bitno zdravija od srpske generalno, ne vidim mnogo sta bi oni mogli da urade dodatno da bi ih eu primila i olaksala buducnost, za srbiju je jasnije sta treba ali nece ili je nemocna

 

Bosanska politika nije zdravija od srpske - samo je mnogo nemocnija jer je njena moc upola manja od Srbije, plus je podijeljena na tri nacionalna dijela... I ima i visokog predstavnika... Izetbegovic, Dodik i Covic su od istog materijala kao i Vucic, ali zbog svega navedenog dobace samo do granice opstina u kojima imaju vecinu - nesto kao Palma...

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nekako mislim da bi Srbija takodje sasvim ok napredovala da je bila primljena u eu posle 5 og oktobra naprimer i da su je pritegli i da bi to bilo bolje i za srbiju i za region i evropu, ali sta vredi i kakav znacaj ima to sto ja mislim, to se nije desilo i vreme prolazi i po meni srbija je sve dalje i dalje od eu ili je eu sve dalje od srbije i to nije dobro ni za koga ali sta sad?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ciao said:

Ja nekako mislim da bi Srbija takodje sasvim ok napredovala da je bila primljena u eu posle 5 og oktobra naprimer i da su je pritegli i da bi to bilo bolje i za srbiju i za region i evropu, ali sta vredi i kakav znacaj ima to sto ja mislim, to se nije desilo i vreme prolazi i po meni srbija je sve dalje i dalje od eu ili je eu sve dalje od srbije i to nije dobro ni za koga ali sta sad?

 

Ne znam koliko bi to bilo izvodljivo. Đinđić je bio premijer nešto malo preko dve godine, a Slovenija, kao najrazvijenija i najdemokratskija iz iste ekipe, primljena je u EU tokom 2004. godine. Đinđić nije imao faktičku vlast, a čim je ubijen, na čelo je došla veoma mračna ekipa koja je bila dovoljno pametna da se previše ne eksponira, ali za koju se videlo da više voli Kremlj. Čak je i DS skrenuo u tom pravcu, o čemu svedoči i činjenica da je BoTa skrivao Mladića i da je znao gde se nalazi, a ubistvo gardista koji su ga videli u Topčideru je samo jedan od pokazatelja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

 para bas i nema viska. 

 

Ili ima, ali su neravnopravno rasporedjene. 😄 

 

Uopste ne mislim da je novac glavni okidac za clanstvo. EU daje pare da odrze mir. EU nije zainteresovana za Srbiju ni po jednom osnovu. Sve te drzave imaju ambasade i jako dobro znaju sta se u drzavi desava. Da ih interesuje Srbija, vec bi se malo umesale. Bugarska i Rumunija su usle kao tampon zona Rusiji. 

 

Srbija je imala spisak koji treba da ispuni da bi se uzela samo u razmatranje za eventualni ulazak. Koliko se secam, spisak je imao nekih 18-19 tacaka. Srbija nije uspela da ispuni 2 za par godina koliko su dobili vremena. Srbija nije bila zainteresovana za ulazak, Evropa odustala. 

 

Sta se promenilo od kada je ova pesma nastala 1993?

 

 

Nista, apsolutno nista. 

 

Srbija jednostavno nije - gradjansko drustvo. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam koliko bi to bilo izvodljivo. Đinđić je bio premijer nešto malo preko dve godine, a Slovenija, kao najrazvijenija i najdemokratskija iz iste ekipe, primljena je u EU tokom 2004. godine. Đinđić nije imao faktičku vlast, a čim je ubijen, na čelo je došla veoma mračna ekipa koja je bila dovoljno pametna da se previše ne eksponira, ali za koju se videlo da više voli Kremlj. Čak je i DS skrenuo u tom pravcu, o čemu svedoči i činjenica da je BoTa skrivao Mladića i da je znao gde se nalazi, a ubistvo gardista koji su ga videli u Topčideru je samo jedan od pokazatelja.

Bota cak nije ni skrivao svoju ljubav prema Moskvi, pred svake izbore je trcao kod Putina, on im je i dao NIS, nije Vucic.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

Bota cak nije ni skrivao svoju ljubav prema Moskvi, pred svake izbore je trcao kod Putina, on im je i dao NIS, nije Vucic.

Tadic je bio predsednik, Kostunica je bio premijer.

 

Tadić kaže da je ceo Sporazum inicirala ruska strana, a prihvatila pre svega Demokratska stranka Srbije, čiji je tadašnji lider Vojislav Koštunica 2007. godine bio srpski premijer.

Iako su Vladu Srbije zajedno činili Koštuničin DSS i Tadićev DS, Tadić tvrdi da predstavnici DS-a nisu učestvovali u pregovorima koji su doveli do Sporazuma koji je potpisan u januaru 2008. između dva kruga predsedničkih izbora. On kaže da da je tražio veću cenu za 51 odsto akcija NIS-a posle potpisivanja Sporazuma, ali da ruska strana na to nije pristala.

https://www.slobodnaevropa.org/a/insajder-tadic-nis-se-nije-mogao-bolje-prodati/28187522.html

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ciao said:

Ja nekako mislim da bi Srbija takodje sasvim ok napredovala da je bila primljena u eu posle 5 og oktobra naprimer i da su je pritegli i da bi to bilo bolje i za srbiju i za region i evropu, ali sta vredi i kakav znacaj ima to sto ja mislim, to se nije desilo i vreme prolazi i po meni srbija je sve dalje i dalje od eu ili je eu sve dalje od srbije i to nije dobro ni za koga ali sta sad?

Srbija bi vrlo brzo usla u EU ako bi priznala Kosovo. Kako moze zemlja sa nedefinisanim granicama da udje u EU?

 

Litijuma ima mnogo vise u Nemackoj i Ceskoj, litijum nema ama bas nikakve veze sa ulaskom u EU.

Link to comment
Share on other sites

Mozemo da zakljucimo rekla bih da av ne zeli u eu niti eu zeli ovakvu Srbiju, oni se slazu, zrtve su ljudi u srbiji koji ne bi av a bi u eu ali oni se slabo pitaju.

Ako litijum u srbiji nema veze onda ni ta sansa znaci ne postoji, ne znam sta bi onda moglo da doprinese da srbija udje u eu, postane gradjanska drzava i sl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...