Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, YAO said:

Po meni svkao ko ne izadje na izbore radi za ovaj kartel na vlasti

 

Baš obrnuto, jer im izlaskom daju legitimitet i nastavak pljačke Beograda i ostalih gradova. A to mafiji jedino treba da ih ne bi ovi iz EU pritiskali. Oni su preselili ogroman broj birača da glasaju u BGu, iz sredina gde ionako imaju 70% podrške (tako da je ovo spajanje izbora obična udica), u mesto gde im se jedino klima vlast. Znači na terenu je to zatvorena priča. A realno, bez toga, oni većinu u Beogradu nemaju. A očigledno da ih jako žulja bojkot jer im niko ne bi priznao izbore bez opozicije, naročito posle otkrivene pljačke u decembru. Ovako imaju i legitimitet i vlast, a borba sa njima u institucijama je go qrc, jer te institucije ne postoje. Biće još gore posle izbora po bilo koju opoziciju.

 

Od dva loša izbora, bojkot je manje loš. Ako se borba prenese na ulicu i blokadu institucija... bez toga je sranje, kao i izlazak jer će izgubiti 100%...

Edited by Issey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ta prica o legitimitetu je potpuno suplja. Njima je legitimitet nebitan. Niti ih bojkot zulja, videli smo prosli put.

 

Bojkot je ocajna opcija jer im predajes sve da rade apsolutno sta hoce, a vaninstitucionalna borba nije moguca jer ne postoji dovoljno velika kriticna masa.

 

Druga stvar, sa svom kradjom, oni su u Beogradu knap. Sada nece moci da pokradu koliko su prosli put i opozicija, objektivno, ima sanse da osvoji vlast. I sa ovakvim uslovima.

 

Bacati to zbog nekog imaginarnog legitimiteta je suludo.

 

I da im ga dajes, koga briga - ako osvoji SNS vlast u Beogradu, nastavice se ono sto se i sada nastavlja, to je lokalni parlament, who the fuck cares.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A ovako neće da rade šta hoće? Šta su to do sad radili, jesu pitali nekoga, struku recimo? Poštovali zakone i Ustav? Zabole ih...

 

Ni sad im opozicija ne bi bila bitna da nisu uhvaćeni u krađi i pritisnuti od EU, naročito Švaba. Ovako gledaju da daju ništa ili što manje, a da dobiju vlast+legitimitet, kako bi skinuli EU sa vrata...

 

Malo sutra ne mogu da pokradu više. To je zatvorena priča. 

 

Sad je prilika da se opozicija izbori za više, makar da malo mafija poštuje zakone i Ustav. Posle izbora će moći samo da kukaju... razjediniće se, posvađati, izgubiće više od 50% podrške koju su i dobili samo zbog toj ujedinjenja... i svako u svoju rupu ponovo...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa upravo je u tome stvar - naterati ih da odstupe, uzeti im vlast negde. Da te podsetim da je bojkot prakticno omogucio njihovo konacno raspojasavanje i krajnju devastaciju svega u ovom drustvu.

 

Moras da imas nekoga u institucijama koji ce ih braniti jer time branis i svoje dupe, svoju platu, svoju privilegiju, ma kako to trivijalno bilo, zapravo nije.

 

jer smo vec videli da ovu danasnju opoziciju vode likovi koji nece kao DOS 90ih da stavi glavu u torbu i udje u otvorenu fizicku konfrontaciju sa SNSom, ne postoji opcija bojkota.

 

Neka te pokradu 500 puta, neka sve resurse potrose, ali bojkot je predaja bez borbe, a potpuno je besmislen u okvirima drustva u kojem zivimo.

 

Ako bi se bojkotovali lokalni izbori sada, kada realno mogu da se dobiju (da, mogu da se dobiju), to ce samo oterati jos veci broj ljudi u apstinente i potpisace se Vuciceva dozivotna vladavina.

 

Znaci mozemo za 10 godina da se vratimo na ovaj trenutak ako ne budu izasli na izbore i okarakterisati ga kao kljucan.

 

Mislim da postoji bar 200 hiljada ljudi koji ukoliko bi sad bojkotovali ne bi izasli na biraliste nikad vise. I samim tim onemogucili opoziciju da ikada vise dobije izbore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Issey said:

Sad je prilika da se opozicija izbori za više, makar da malo mafija poštuje zakone i Ustav.

 

Oće, sve trče da poštuju zakone, naročito kad u institucijama nema nikakve protivteže.

 

Bojkot može da bude taktička opcija, ako se proceni da je povoljna, uz druge akcije koje bi uz to išle, i gde je legitimitet samo izgovor, ali ne treba biti glup pa stvarno poverovati u to da se sns-u može "oduzeti legitimitet". To je razmišljanje a la Lola Smiljanić "neka sad pobede ako ih nije sramota". Newsflash: njih ništa nije sramota.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Dogovorili su se da biraci koji su se preselili u poslednjih 6+meseci ne mogu da glasaju 

Najmanje 13 meseci boravka na novoj adresi da bi se glasalo na lok.izborima.
Dva sata dnevno na RTS1 samostalno gostovanje samo opozicionih političara u terminima od 08.00-09.00 i 20.00-21.00
Počevši od sutra.

Ovo mora biti traženo i ispunjeno.
Onda da se i izađe.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Najmanje 13 meseci boravka na novoj adresi da bi se glasalo na lok.izborima.
Dva sata dnevno na RTS1 samostalno gostovanje samo opozicionih političara u terminima od 08.00-09.00 i 20.00-21.00
Počevši od sutra.

Ovo mora biti traženo i ispunjeno.
Onda da se i izađe.

Ja se slažem, samo što neće biti ispunjeno. I jedini način da se bilo kakvi koraci naprave je da se načne na izborima, makar i samo u Beogradu ili Novom Sadu.

 

Ovako, bojkotaši su najbolji i najjeftiniji Vučićevi glasovi. On ostale mora da plati ovako ili onako. Neke sa jednom crvenom, neke sa malo brašna i ulja, neke grupice sa asfaltiranim putem, neke mora da podmiti jednokratnom pomoći...

 

Bojkotaši su mu jedini skroz besplatni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja za bojkot. Bar ne za pasivan.
Edit:ni opozicija ne treba da im popusti..ovo su ionako neki minimalni zahtevi. No,i o ni pokazuju da na pritisak (spoljni) nisu imuni..rekli su da su izbori 28.04 pa su ih odložili za jun..rekli su da nema nikakvog ispunjavanja zahteva,pa ipak vidimo da nečeg ima..rekoh nedavno: iako se tako ne doima.oni jesu u nekakvoj defanzivi.

Sa druge strane je činjenica da svaki dan kradu..opozicija trči trku sa vremenom pre svega. To je vrlo zajebana stvar takođe

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Maharaja said:

Ovako, bojkotaši su najbolji i najjeftiniji Vučićevi glasovi.

Ne,ovde grešiš. I ti i pola foruma. I Mek.

Oskara pritiskaju spolja da bojkota ne sme biti. Bojkot sada više nije isti kao 2020.godine. On je sada prvi put uhvaćen sa rukama u tegli meda i stigli su prekori.
Ipak,istina je da ni opoziciji ne odgovora bojkot. Njima treba kredibilna pretnja bojkotom do postizanja nekog maksimuma boljih uslova. Koliko je to? Ja bih rekao da smo blizu.

Zato je sada najbitnije da SPN ostane cela i zajedno u ovome. I da zajedno istraje. Pa ili svi na izbore skupa ili svi da ih nekako dezavuišu. Najgori scenario je cepanje koalicije.
Nadam se da sam uspeo da budem jasan,pa makar ti i ne prihvatio ovo moje viđenje i argumente.

Mek znam da neće.

Link to comment
Share on other sites

Pritisak spolja je blag do nepostojeci, nemojte biti naivni. Kad Evropa ima novog Hitlera pred vratima i jedino Srbiju koja trgovinom ispod zita igra za obe strane i to se tri godine tolerise, sigurno postoji pritisak da Vucic da ustupke opoziciji na nekim tamo lokalnim izborima. On je u defanzivi zato sto mu dolaze neki kapitalni projekti i potezi na naplatu pa mu se vise isplati da da nesto sad nego da rizikuje nestabilnu situaciju u najvecoj zlatnoj koki Beogradu. Cak i ako ga izgubi bez problema ce im vezati ruke. On je zagrizao ovoliko zbog sujete i kompleksa ne iz prakticnih razloga. Ako sad postoje razlozi da bude pragmatican, bice on jako pragmatican i kooperativan. Na papiru, razume se.

Edited by McLeod
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako pola izađe a pola ne to je upravo ono što je parizer radio svo ovo vreme. SPN treba da sednu večeras i dogovore se da kako odluče da ona strana koja izgubi ne priča o tome nego da se punom snagom ili bojkotuje ili ide na izbore. Ne bi ja otpisao bojkot još sam prilično siguran da parizer neće otvoriti RTS. Uvešće još jedan termin za onu šugavu emisiju gde svi govore po par minuta i to će predstaviti zapadu kao poboljšanje uslova. Opozicija treba pažljivo da odmeri kakve su garancije dobili da će nešto od druga dva uslova biti sprovedena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Ako pola izađe a pola ne to je upravo ono što je parizer radio svo ovo vreme. SPN treba da sednu večeras i dogovore se da kako odluče da ona strana koja izgubi ne priča o tome nego da se punom snagom ili bojkotuje ili ide na izbore. Ne bi ja otpisao bojkot još sam prilično siguran da parizer neće otvoriti RTS. Uvešće još jedan termin za onu šugavu emisiju gde svi govore po par minuta i to će predstaviti zapadu kao poboljšanje uslova. Opozicija treba pažljivo da odmeri kakve su garancije dobili da će nešto od druga dva uslova biti sprovedena.

 

Beograd čak i pod ovim uslovima mogu da dobiju jer je novodoseljenima zabanjeno da glasaju šest meseci, plus sada bar mogu da pokriju kontrolorima i Beograd i druga mesta gde su izbori. Ako bi se odložili izbori, evo nama 'legalnih' glasača iz beogradskih opština kao što su Bratunac, Banjaluka ili Zvornik. Razumem ja njih ako pucaju na dalju metu, ali im posao realno kvare anonimusi kao što su Jedan bez pet miliona, Ćale, upravo sam se posr'o na tebe, ludi Nestorović i možda neka tamo kombi-udrženja ljubitelja medonosnih pčela i slični. I takvi su formalno opozicija, mogu čak da budu i realno protiv vlasti, ali imaju šanse da nešto dobiju isto koliko i ja kada bih konkurisao za projektanta najnovijeg modela svemirskog broda. Ako izađu na izbore i pobede, biće to Pirova pobeda jer će ih saplitati gde god mogu, pa zato moraju dobro da se spreme za dalje korake.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da pritisak spolja postoji i naravno da je to dobra stvar jer nekada nije postojao nikakav.

A da je Oskar toliko sigiran u pobedu u Beogradu (da će ga i dalje kontrolisati) ne bi EXPO prebacio na republiku,već bi ga ostavio u nadležnosti BeGea kako je i bilo planirano.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, McLeod said:

Pritisak spolja je blag do nepostojeci, nemojte biti naivni. Kad Evropa ima novog Hitlera pred vratima i jedino Srbiju koja trgovinom ispod zita igra za obe strane i to se tri godine tolerise, sigurno postoji pritisak da Vucic da ustupke opoziciji na nekim tamo lokalnim izborima. On je u defanzivi zato sto mu dolaze neki kapitalni projekti i potezi na naplatu pa mu se vise isplati da da nesto sad nego da rizikuje nestabilnu situaciju u najvecoj zlatnoj koki Beogradu. Cak i ako ga izgubi bez problema ce im vezati ruke. On je zagrizao ovoliko zbog sujete i kompleksa ne iz prakticnih razloga. Ako sad postoje razlozi da bude pragmatican, bice on jako pragmatican i kooperativan. Na papiru, razume se.

 

Uf, sve si omanuo, ali baš sve...

 

Ma, sigurno ovoliko cimanje sa prebacivanjem glasača iz sujete... Em košta, em krivično delo... Ta njegova mafijaška piramida je na staklenim nogama, negde kad pukne raspašće se kao kula od karata, zato što je izgrađena iz čistih interesa. Prešli su crvenu liniju sa kriminalom, napravili kombinacije za sledećih 20 godina i podelili plen, ali Vučić tu čuva vlast (iako nema većinu bez krađe) iz sujete... Oće to... 

 

Pritisak spolja je nikad jači, s obzirom da je ranije bio nikakav. Ne znam šta očekuješ od EU? Jedino još mogu da mu zavrnu slavinu. To bi ga najviše bolelo, jer ne može doveka da se zadužuje kod Kineza. Migolji se on i dalje jer trguje, i to resursima države kao da su njegovi... Nije ni njima u interesu da gaje Putina na Balkanu, jer ovaj to jeste. Nas vadi geografija, inače bi odavno bili neka Belorusija da se graničimo sa Putinom. Možda i postanemo, kad mu se ozbiljno zaljulja vlast, ali to bi vodilo u totalnu katastrofu. 

 

Ne može da veže ruke novoj vlasti ako izgubi Beograd, to je suludo. Nije više 2012. To bi ga koštalo mnogo, i on to zna. Zato se sve ovo i radi. 

 

Sad je prilika opoziciji da ga natera na odlaganje izbora za jesen, uz obavezno čišćenje biračkog spiska. Ove mrvice su samo bućka. Izlazak na izbore u ovom momentu je game over za opoziciju, naročito ako ne budu delovali jedinstveno. Ja sam godinama ovde henjao o jednoj koloni opozicije, posle godina eksperimentisanja i poraza, pa se ispostavilo da je jedino to naštetilo mafiji koliko toliko. A retko ko se slagao sa mnom...

 

Videćemo epilog, pa ćemo da pričamo... 

Edited by Issey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Beograd čak i pod ovim uslovima mogu da dobiju jer je novodoseljenima zabanjeno da glasaju šest meseci, plus sada bar mogu da pokriju kontrolorima i Beograd i druga mesta gde su izbori. Ako bi se odložili izbori, evo nama 'legalnih' glasača iz beogradskih opština kao što su Bratunac, Banjaluka ili Zvornik. Razumem ja njih ako pucaju na dalju metu, ali im posao realno kvare anonimusi kao što su Jedan bez pet miliona, Ćale, upravo sam se posr'o na tebe, ludi Nestorović i možda neka tamo kombi-udrženja ljubitelja medonosnih pčela i slični. I takvi su formalno opozicija, mogu čak da budu i realno protiv vlasti, ali imaju šanse da nešto dobiju isto koliko i ja kada bih konkurisao za projektanta najnovijeg modela svemirskog broda. Ako izađu na izbore i pobede, biće to Pirova pobeda jer će ih saplitati gde god mogu, pa zato moraju dobro da se spreme za dalje korake.

 

Polako iako su pristali ne nešto oni tehnički još ništa nisu sproveli u delo. Mi ćemo za vikend dobiti samo raspisivanje lokalnih izbora u pola Srbije. Za sve ostalo mi još uvek ne znamo kada će to da sprovedu. Ali zato insistiraju na odgovoru još večeras, lukavo smišljeno da se pritisak prebaci na SPN. Francuzova koalicija je manja pa je njima verovatno mnogo lakše da odluče.

 

6 meseci ne znači ništa jer su oni "preseljenja" radili od avgusta do oktobra prošle godine kada se prvi put i pisalo o tome, gakle ti njihovi džokeri su još uvek prijavljeni u BG. BiH ekipa nije toliko bitna nego je samo najlakša za uočiti jer deluju kao vanzemaljci kada se čovek koji treba da glasa na Voždovcu pojavio na Banovom brdu 🙂 pa još traži pomoć od opozicionih glasača. Mislim da će ove godine proći bez njih jer ovi izbori se ponavljaju pre svega zbog EU i SAD i legitimiteta koji je upitan posle decembarskih izbora.

 

Ćale se posrao po sebi odavno, on je non stop pravio ekscese po gradu, ima par snimaka gde pijan pravi sranja po gradu, taj neće dobiti ni 1000 glasova. Nestora su sačuvali tako da će opet glumiti opoziciju ali sigurno dobija manje glasova. Problem je što je ostatak opozicije koji nije prešao cenzus u još goroj poziciji tako da se situacija može malo poboljšati ali ne toliko da SPN+DSS preokrene rezultat. SPN + DSS moraju da uzmu još 6 mandata ili da još neka opozicija uđe i uzme tu cifru što može jedino ako se RTS stvarno otvori u šta ja sumnjam. Ako se RTS otvori na do maja onda ima šanse, ako se otvori posle biće premalo vremena.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

6 meseci ne znači ništa jer su oni "preseljenja" radili od avgusta do oktobra prošle godine kada se prvi put i pisalo o tome, gakle ti njihovi džokeri su još uvek prijavljeni u BG.

Zato uslov 12/13 meseci

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Smrtokapa said:

 

Oće, sve trče da poštuju zakone, naročito kad u institucijama nema nikakve protivteže.

 

Bojkot može da bude taktička opcija, ako se proceni da je povoljna, uz druge akcije koje bi uz to išle, i gde je legitimitet samo izgovor, ali ne treba biti glup pa stvarno poverovati u to da se sns-u može "oduzeti legitimitet". To je razmišljanje a la Lola Smiljanić "neka sad pobede ako ih nije sramota". Newsflash: njih ništa nije sramota.

 

Institucije su zatvorili, godinama su radili na tome i sad imamo samo po nekog entuzijastu koji se suprotstavi i onda bude smenjen ili sklonjen. Institucije su njihove, direktno pomažu krađu. Od njih nema leba za opoziciju. 

 

Naravno da njima ne treba legitimitet zbog njih samih, već im se to traži spolja. I sama opozicija se pritiska da se izađe na izbore, jer moraju da drže neku reputaciju demokratičnosti, iako su interesi na prvom mestu. Zato niko mafiji nije čestitao onu sprdnju od izbora u decembru, jer su uhvaćeni u krađi prvi put. I to je otišlo u svet. Zato i ovaj pritisak, kakav takav... Ako Vučić opet istrguje, i opozicija mu da legitimitet na izborima koji su već pokradeni, sve nadalje gubi smisao... Zaglavićemo sa njim ko zna koliko još, a uslovi će biti još gori, naročito ako se opozicija raspadne... Vučić igra upravo na tu kartu... 

Link to comment
Share on other sites

Bojkot je samoubistvo i kraj opozicije u Srbiji. 

EU je protiv bojkota i to je to, nema tu sta vise da se prica. Bojkot ce samo pokazati da je Vucic, kakav god da je, jedini sagovornik EU u Srbiji. Valjda imaju toliko razuma da izadju na izbore u jednoj koloni, sve sa DSSom. Ali kako im je Djilas lider, verujem da ce on i oni kojo su na njegovom platnom spisku bojkotovati. Osim Aleksica, njega ce pokusati da ubace u opozicionu koaliciju da bi imali kontrolu tamo preko njega. 

 

Svaka cast zelenim komunistima, znam da sam ih uvek kritikovao i oni jednostavno nisu neko za koga bih lako mogao da glasam, ali su oni jedini pokazali mudrost u ovoj situaciji. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, A sad said:

Bojkot je samoubistvo i kraj opozicije u Srbiji. 

EU je protiv bojkota i to je to, nema tu sta vise da se prica. Bojkot ce samo pokazati da je Vucic, kakav god da je, jedini sagovornik EU u Srbiji. Valjda imaju toliko razuma da izadju na izbore u jednoj koloni, sve sa DSSom. Ali kako im je Djilas lider, verujem da ce on i oni kojo su na njegovom platnom spisku bojkotovati. Osim Aleksica, njega ce pokusati da ubace u opozicionu koaliciju da bi imali kontrolu tamo preko njega. 

 

Svaka cast zelenim komunistima, znam da sam ih uvek kritikovao i oni jednostavno nisu neko za koga bih lako mogao da glasam, ali su oni jedini pokazali mudrost u ovoj situaciji. 

Bukvalno si sve pogodio kako ce biti na kraju.

Link to comment
Share on other sites

A šta se dobija izlaskom? Evo recimo opozicija izađe na izbore i dobije nekoliko mandata manje nego u decembru. Što će se desiti 100%, inače vučić ne bi ni pristao da ponovi izbore. Šta se onda radi sa tim mandatima, što već nismo videli? Boriš se sa mafijom u gradskoj skupštini?  

 

Opozicionim glasačima ju više pun kufer da glasaju na nameštenim izborima, pod mafijaškim uslovima. Ljudi znaju da ovi nemaju većinu u Beogradu, a opet su vlast. Opoziciji može samo da pada podrška, a ako se razbije SPN onda sledi totalni raspad. Bojkotom se bar drži neka tenzija, otvaraju se neki novi vidovi borbe i vrši se pritisak na mafiju da organizuje izbore, a ne farsu. Njima legitimitet treba ko što im trebaju pare, zato i ova farsa sa pregovorima... 

 

Borba za ispunjavanje zahteva opozicije (pre svega birački spisak) = pobeda opozicija i realna volja birača... Sve drugo = raspad, apatija, Beograd na vodi 6, Expo, ludačka gradnja i pranje para, kolaps... 

5 minutes ago, Zvezdarac said:

Bukvalno si sve pogodio kako ce biti na kraju.

 

Vreme će pokazati... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Issey said:

 

Uf, sve si omanuo, ali baš sve...

 

Ma, sigurno ovoliko cimanje sa prebacivanjem glasača iz sujete... Em košta, em krivično delo... Ta njegova mafijaška piramida je na staklenim nogama, negde kad pukne raspašće se kao kula od karata, zato što je izgrađena iz čistih interesa. Prešli su crvenu liniju sa kriminalom, napravili kombinacije za sledećih 20 godina i podelili plen, ali Vučić tu čuva vlast (iako nema većinu bez krađe) iz sujete... Oće to... 

 

Pritisak spolja je nikad jači, s obzirom da je ranije bio nikakav. Ne znam šta očekuješ od EU? Jedino još mogu da mu zavrnu slavinu. To bi ga najviše bolelo, jer ne može doveka da se zadužuje kod Kineza. Migolji se on i dalje jer trguje, i to resursima države kao da su njegovi... Nije ni njima u interesu da gaje Putina na Balkanu, jer ovaj to jeste. Nas vadi geografija, inače bi odavno bili neka Belorusija da se graničimo sa Putinom. Možda i postanemo, kad mu se ozbiljno zaljulja vlast, ali to bi vodilo u totalnu katastrofu. 

 

Ne može da veže ruke novoj vlasti ako izgubi Beograd, to je suludo. Nije više 2012. To bi ga koštalo mnogo, i on to zna. Zato se sve ovo i radi. 

 

Sad je prilika opoziciji da ga natera na odlaganje izbora za jesen, uz obavezno čišćenje biračkog spiska. Ove mrvice su samo bućka. Izlazak na izbore u ovom momentu je game over za opoziciju, naročito ako ne budu delovali jedinstveno. Ja sam godinama ovde henjao o jednoj koloni opozicije, posle godina eksperimentisanja i poraza, pa se ispostavilo da je jedino to naštetilo mafiji koliko toliko. A retko ko se slagao sa mnom...

 

Videćemo epilog, pa ćemo da pričamo... 

 

To sto je krivicno delo je nebitno. Potpuno smesno u odnosu na ono sto su vec radili, tipa kazna za prekoracenje brzine u poredjenju sa teskim ubistvom ti je razmera razlike izmedju prebacivanja glasaca i ostalog putera na glavi.

 

Iz sujete ne moze da shvati da Beograd ne moze da odrzi (a realno mu ni ne treba), pa onda dolazi do ovako glupavih ideja kao krajnjem sredstvu za ispunjenje cilja.

 

Pritisak spolja ne postoji. Ja ne ocekujem nista od EU niti treba EU ista da radi, mi treba nesto da radimo, a ocigledno nam je dobro. Ne znam zasto bi se EU ili SAD ili neko treci tu onda mesao. Kakav pritisak vi vidite, evo i ti i @Drug Crni posto ste pricali o njemu?

 

To sto Josipovic ili kako se vec preziva iz Bundestaga gostuje na N1 i kritikuje Vucica? Viola fon Kramon, Biber? Ajde da se uozbiljimo. Hil bio na prvom sastanku, na daljima nije, porucio opoziciji da bojkot nije opcija.

 

Ako postoji pritisak, to je pritisak na opoziciju da izadje na izbore, ne na Vucica. Na stranu to sto je to ispravna odluka, ali pritisak jeste, vrlo otvoreni, od strane americkog ambasadora, a vi pricate o nekim pritiscima koje vidite u magli spolja, ali vam se prividja jer ih zaista nema.

 

Ne bi ga kostalo nista. Kao sto ste vec naveli, EXPO je u republickoj nadleznosti. Beograd na vodi drzava u drzavi. Ne postoji nijedan "kapitalni projekat" koji je u nadleznosti grada, i to su oni ciljano uradili odmah na pocetku, "da ne cuje zlo" sto bi se reklo. Nadleznosti gradske skupstine su kozmeticke. Naravno da bi bilo dobro da izgubi Beograd, cisto da se pokaze da nije nepobediv, a ako postoji racionalan razlog zbog kojeg se sve ovo radi - to je taj. On ne zeli i ne sme da pokaze da moze da izgubi izbore, to je striktno psiholoski momenat. Prakticno mu ne menja nista.

 

Sto se tice ovih "mrvica"... sa 60-80 hiljada glasaca iz Bosne, kao i uz trojanca Nestora, koje sada nece imati, on je uspeo da dobije pata karte u Beogradu.

 

Ako cela opozicija, znaci i DSSovci, izadju u jednoj koloni, ispod cenzusa ce ostati mozda do 2% glasova sve ukupno na sve ostale liste i opozicija ce pobediti i sa ovakvim uslovima.

 

Jer SNS uz sav Mladenovac i ostale pripizdine sa SPSom i prilepcima nema 40% glasova u Beogradu, sto nije dovoljno.

 

Znaci samo treba da izadju i budu na ulici i to je sve sto treba da urade. Slicno je i u Nisu gde su lokalni pokreti jaki, za druga mesta pitanje, ali ta dva grada se mogu osloboditi.

 

I Kragujevac bi bio slobodan da nemas glupake koji glasaju za jednu grupu gradjana koji izadju iz vlasti 3 meseca pred izbore, prave se da su opozicija, pa onda opet udju u vlast, to rade vec cetvrti put bukvalno i i dalje imaju stabilnih 4-5% glasova koji su kljucni za rusenje SNSa.

 

Znaci sva kradja i izborni inzenjering njemu ne bi doneli nista da ljudi nisu glupi i potkupljivi za kikiriki. Kad se to ispravi, pasce Vucic, a ne kad "institucije pocnu da rade svoj posao". Nece.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...