Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

14 hours ago, Stiletto said:

Ma jok, Nestorović ostaje "opozicija" dok njegovi ulaze u beogradsku vladu i omogućavaju SNS i SPS većinu u parlamentu Beograda. Dok on ostaje trojanski konj za sledeće izbore.

 

Ovo. Sve vreme traže način da Nestorović ostane "opozicija", da ga ne potroše kao zanokticu. Kako bi i na nekim sledećim izborima kupio glasove teoretičara zavere...

 

Ja im predlažem da ukinu izbore i da se vučić proglasi za imperatora. Ne znam čemu ovo zamajavanje više...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da će im ovo biti alibi da idu novi izbori u BG. Eto kao zbog rasula u toj stranci sada imamo pat poziciju i sa otpacima ne bi imali pun legitimitet o čemu naglabaju po režimskim medijima. Na taj način se i elegantno izbegava potreba oko zahteva za nezavisnu istragu o krađi izbora.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Klotzen said:

Ja mislim da će im ovo biti alibi da idu novi izbori u BG. Eto kao zbog rasula u toj stranci sada imamo pat poziciju i sa otpacima ne bi imali pun legitimitet o čemu naglabaju po režimskim medijima. Na taj način se i elegantno izbegava potreba oko zahteva za nezavisnu istragu o krađi izbora.

 

Ne bih da zvučim preterano optimistički, ali od ortaka koji je neko mudo u gradskoj upravi u Tiršovoj čujem da su novi izbori u Beogradu u dogledno vreme skoro pa izvesni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

 

Ne bih da zvučim preterano optimistički, ali od ortaka koji je neko mudo u gradskoj upravi u Tiršovoj čujem da su novi izbori u Beogradu u dogledno vreme skoro pa izvesni.

Dogledno je kljucna rec,nista se nece promeniti u uslovima osim sto ce izlaznost biti manja,pa samo izracunajte sta to znaci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zvezdarac said:

Dogledno je kljucna rec,nista se nece promeniti u uslovima osim sto ce izlaznost biti manja,pa samo izracunajte sta to znaci.

 

Jbg, ostaje ti da se nadas da se nista nece promeniti i da ce izlaznost biti manja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se neko probudio:

 

Eskobar: Srbija mora da primeni preporuke ODIHR do narednih izbora

 

Quote

 

...

Kada je reč o izborima u Srbiji, Eskobar je rekao da je izveštaj Kancelarije OEBS za demokratske institucije i ljudska prava bio temeljan i fer i da Srbija mora da primeni preporuke pre narednih izbora.

Na pitanje da li će buduću Vladu Srbije smatrati legitimnom, rekao je da hoće sve dok bude radila na preporukama ODIHR i da će, dokle god institucije budu istraživale navode o nepravilnostima izbora, raditi sa njom.

 

 

Nadam se da će Uncle Sam dobro zavrnuti mošnice ovim vucibatinama.

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2024 at 5:09 AM, Div said:

 

Evo, Nova DSS je desnica, ima neku svoju taktiku, razgovaraju sa prozapadnom opozicijim,

 

 

Izvinjavam se sto sam ti skratio post, odgovoricu samo na ovu recenicu:

 

Da, NDSS jeste desnica i imaju opozicionu retoriku, ali to je za vecinu onog drugog dela spektra u birackom telu zapravo anomalija jer je realnost postavljena tako kako je fancy dole napisao - bitka protiv SNS nije bitka protiv njihovog lopovluka i gvozdene ruke, nego protiv desnicarske ideologije SNS. Drugim recima, kada je Jovanovic primao sablju, a POKSovac prelazio u redove SNS 2022. godine nakon BG izbora, to je predstavljeno kao nesto prirodno - citava desnicarska scena u Srbiji (zajedno sa svim njihovim biracima) nije osudjivana jer je lazna opozicija, nego su proglasavani laznom opozicijom upravo zato sto su desnicari.

 

On 2/19/2024 at 6:40 AM, fancy said:

 

Važi, kakogod - pojavite se i učestvujte u demontiranju Vučića. 

Mada mislim da je ogromna većina desnice što ideološki što pragmatično (pristup vlasti) već prirodno svrstana uz SNS. 

 

Koji to "mi" da se pojavimo? Desnicari, nacionalisti? Nemam bas mnogo zajednickog sa njima osim ako osecaju da je SNS izopacio i izvrgao ruglu sve u sta oni veruju - u tome se slazemo. Sto se mojih politickih motiva tice, oni su samo usmereni protiv ove vlasti i podjednako cenim, odnosno cenio sam rukovodstvo DS i NS (dve stranke koje su ideoloski veoma razlicite), jer su svo vreme bili izricito protiv Vucica i SNS. Za razliku od njih, Djilas je imao neke poteze poput "razgovora sa Vucicem o novim izborima" i izjavama da "Vucic mora da ode, ali da desnicari ne smeju da dodju".

 

Sto se tice druge recenice, ono sto si napisao je tacno samo u fatamorgani visestranacja u Srbiji. Da li je pre 2008. SRS ikada nagovestavao da su im DSS blizi od DS? Naprotiv, zasto bi to radili kada se sa DSS bore za (neke) glasove? Da li u Evropi populisticka desnica i ekstremna desnica sebe smatraju blizim desnici od centra i levice? Odgovor je da, ali samo ako i sama ta desnica (konzervativci ili desni centar) pocnu da lice na ekstremnu desnicu.

 

SNS je samo skupina svih oportunista i parazita koji bi da zive na racun vlasti i koji su zajednicki isturili jednog egomanijaka kao njihovo zastitno lice u kampanji. Zasto bi bilo koji desnicar ideoloski sebe svrstavao uz SNS? Zato sto su oni mocni, jaki, Vucic je nas otac koji brine o svima nama i hladnim pogledom smrzava nase neprijatelje? Ako je tako, zasto bi iko glasao za SRS pre 2008. godine, zasto DSS nije imao 48% glasova, a SRS bio tamo gde su Dveri ili Zavetnici (u zavisnosti od stepena kolaboracije) sada? Upravo zato sto je DSS bio na vlasti i nisu mogli da laprdaju kako stignu, dok je SRS tad mogao. Sada bi neke Dveri mogle da laprdaju i obecavaju kule i gradove, ali malo sutra ce to moci pored Sauronovog oka koje przi svaki pokusaj kritike.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Koji to "mi" da se pojavimo? Desnicari, nacionalisti?

 

Ne budi bukvalan, upućeno je desnici uopšte povodom tvoje tvrdnje da je i to legitimna opozicija.

Da li si ti ili nisi deo toga - savršeno me ne zanima.

Ostatak nisam čitao.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

Eno Zavetnice sutra opet kod Olje.

Koja li je tajna...

To dodje kao oprostajni intervju, tako je bio i Sapic pre nego sto je zvanicno usao u SNS. 

Bio bi pun pogodak da dodje u emisiju I neki njeni koalicioni partner (partnerka) iz Dveri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, djura.net said:

To dodje kao oprostajni intervju, tako je bio i Sapic pre nego sto je zvanicno usao u SNS. 

Bio bi pun pogodak da dodje u emisiju I neki njeni koalicioni partner (partnerka) iz Dveri.

 

 

... mene vec dugo zanima tajna izbora gostiju, cak sam dobronamerno nagadjala da se smenjuju uglavnom isti zbog toga sto se razliciti ne odazivaju gostovanju pa onda mora one koji se odazivaju....e sad, da smo mi beckovicka, da li bismo uvlacili u studio svaku spodobu? Ja ne bih.

 

 

...a kad smo kod oprostajnih intervjua, secam se jednog takvog sa bebom popovic - tu se, cini se, beckovicka oprostila od emitovanja Utiska na jednoj tv....tako da pretpostvka je da Bebu ne zeli da pozove da ne bi nastao opet neki `oprostajni intervju`....daljim nagadjenjem stizem da se Beba ne bi ni odazvao, a jos daljim nagadjanjem stizem do toga da ako u tom studiu u kom se emituje Utisak,  ima mesta za Zametnicu, onda svakako nema za Bebu Popovica. Tak normalno.

 

Tocka.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

... mene vec dugo zanima tajna izbora gostiju, cak sam dobronamerno nagadjala da se smenjuju uglavnom isti zbog toga sto se razliciti ne odazivaju gostovanju pa onda mora one koji se odazivaju....e sad, da smo mi beckovicka, da li bismo uvlacili u studio svaku spodobu? Ja ne bih.

 

Gledanost. Sasvim jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, fancy said:

 

Ne budi bukvalan, upućeno je desnici uopšte povodom tvoje tvrdnje da je i to legitimna opozicija.

Da li si ti ili nisi deo toga - savršeno me ne zanima.

Ostatak nisam čitao.

 

Sad sam ponovo procitao tvoj post i izvinjavam se sto za pogresnu interpretaciju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2024 at 3:09 PM, djura.net said:

To dodje kao oprostajni intervju, tako je bio i Sapic pre nego sto je zvanicno usao u SNS. 

Bio bi pun pogodak da dodje u emisiju I neki njeni koalicioni partner (partnerka) iz Dveri.

I bi tako :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2024 at 9:50 PM, DJ_Vasa said:

 

Gledanost. Sasvim jednostavno.

 

Ozbiljno kazes?

....ali utisak nije na hepiju i pinku da bi gledanost bila razlog cestom pojavljivanju znametih kreatura u toj emisiji.

 

Kakva to gledanost uteruje milicu Zavatnicu u Utisak nedelje na antiAV tv? Nestorovic je u tom slucaju daleko bolji kandidat ...ili ruski ambasador?

 

...pa zato, lepo je rekao danas Basara da se o takvim znamenitim kreaturama obavestava u antivucicevskim medijima jer te medije i prati:

 

Je l’ vi mislite da sam se ja o veleukazaniju Nestorovića i njegovog pokreta obavestio na Informeru ili Happyju ili u Danasu i na N jedinici? Znaju li tamošnji urednici da se više od polovine dobro uređenih medija sastoji od onoga što nije objavljeno, a ne od onoga što je objavljeno. Nijedan medij na ovom svetu nije u obavezi da objavi izjavu nijednog političara, ma koliko visoko rangiran bio, ako smatra da nije od značaja za javnost ili - još pre - da bi mogla uznemiriti javnost.

 


....da mi je jos makar jednom videti  Bebu kod Beckovicke - ali na Novoj rs ipak Zamlatnica dize gledanost ....Boskic je nekoc bio takodje omiljeni gost Utiska kao i ostali ucestali gosti od enormnog Znacaja Za Javnost.

 

Ipak Beba potpada pod goste koji bi mogli da uznemire javnost kao i voditeljku i oca joj.

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mama_mia said:

 

Ozbiljno kazes?

....ali utisak nije na hepiju i pinku da bi gledanost bila razlog cestom pojavljivanju znametih kreatura u toj emisiji.

 

Kakva to gledanost uteruje milicu Zavatnicu u Utisak nedelje na antiAV tv? Nestorovic je u tom slucaju daleko bolji kandidat ...ili ruski ambasador?

 

...pa zato, lepo je rekao danas Basara da se o takvim znamenitim kreaturama obavestava u antivucicevskim medijima jer te medije i prati:

 

Je l’ vi mislite da sam se ja o veleukazaniju Nestorovića i njegovog pokreta obavestio na Informeru ili Happyju ili u Danasu i na N jedinici? Znaju li tamošnji urednici da se više od polovine dobro uređenih medija sastoji od onoga što nije objavljeno, a ne od onoga što je objavljeno. Nijedan medij na ovom svetu nije u obavezi da objavi izjavu nijednog političara, ma koliko visoko rangiran bio, ako smatra da nije od značaja za javnost ili - još pre - da bi mogla uznemiriti javnost.

 


....da mi je jos makar jednom videti  Bebu kod Beckovicke - ali na Novoj rs ipak Zamlatnica dize gledanost ....Boskic je nekoc bio takodje omiljeni gost Utiska kao i ostali ucestali gosti od enormnog Znacaja Za Javnost.

 

Ipak Beba potpada pod goste koji bi mogli da uznemire javnost kao i voditeljku i oca joj.

 


 

 

Olja Bećković je odavno sama izjavila da joj je takav izbor gostiju zbog gledanosti i objektivnosti.

 

Ja nemam podatke o gledanosti, ali nemam ni iluzije o važnosti te njene emisije. Niti je ona neka voditeljka, niti ima kvalitetne emisije jer joj se sve svodi na neki jeftini bla-bla za jeftine opoziciJonare. Ne znam ni koliko je TV Nova profitirala njenim torokanjem. U pitanju je samo prenos iz kafića sa malo šminke. Propala i netalnentovana glumica sa emisjom u terminu za mnogo pametnije stvari nije neka bitna pojava.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...