Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 minutes ago, Kosta said:

Jucer , a i danas, izrazavam cudjenje sto hrpa ljudi ovdje , a i van foruma, ne kuzi da ljudi sa visestrukim drzavljanstvom IMAJU PRAVO GLASA(NJA) u Srbiji. Potpuno je suludo sto neki pitaju pa kako to moze.To sto vecina vas to povezuje sa iskljucivo lokalnim izborima je vas problem. Ja govorim o pravu glasa, a da li je taj neki Zika iz Banja Luke dovezen u Srbiju da glasa na lokalnim izborima - ako nema prijavljeno boraviste/prebivaliste ovdje - onda to jeste prevara, to je jasno.

 

Ama nije problem da državljanin glasa, već je problem da dovoze u BG one koji su samo fiktivno prijavljeni da bi glasali za gradsku vlast. A nisu ih ni dovozili autobusima da bi glasali za vlast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akisaki said:

Ja imam dve licne katre.U Srbiji zivim od 1992 i imam licnu kartu izdatu u Nisu.Rodjen sam u Tuzli,zivio tamo do 1992 i imam licnu kartu izdatu u Tuzli.Sad izgleda da mogu da glasam i u Nisu i u Tuzli(tamo naravno nikada nisam glasao).Zar to nije glupo?I zar to ne govori o tome kakve su te drzave?

Zasto bi bilo glupo? Ne razumijem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kosta said:

Sve se slazem. Samo, to nije neki novitet, tako se radi jos od Slobe.

Gdje je opozicija da to preduhitri?

Na tome je opozicija trebala najviše da radi. Slažem se. Ali čak i pokušaji su kao što sam gore naveo bili opstruisani a leđa su okretana na pokušaje da se dođe do odgovora. Meni je žao što ova opozicija je imala potencijala ali i pored ljudi u kolaciji koji imaju političkog iskustva imali su juče previše početničkih grešaka, nesnađenost i zbunjenost i bez plana B kada su videli kuda sve ovo vodi. Opozicija na sva jučerašnja događanja nije bila spremna i nisu imali načine da izašu na kraj sa tim. A svemu u prilog ide kasno obraćanje narodu u 23.30 kada je sve već bilo gotovo. Jedino rešenje jučerašnjih dešavanja je bilo momentalno prekidanje i povlačenje iz izbornog procesa i izlazak na ulice. Danas? Kasno je. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

 

Ama nije problem da državljanin glasa, već je problem da dovoze u BG one koji su samo fiktivno prijavljeni da bi glasali za gradsku vlast. A nisu ih ni dovozili autobusima da bi glasali za vlast.

Ma kuzim to. Ali napravila se frka kao da se to sad prvi put tako radi 🫣

Link to comment
Share on other sites

Nestor ne mora da uđe u vladu. Može da glumata to "neću ni sa kim da sarađujem" i u skupštini ostaje situacija režim 54, opozicija 50, dakle najgori scenario jer im Nestor ostaje kao džoker da i na sledećim izoborima skida glasove. A parizer će mu se već odužiti nekom kintom na mala vrata.

 

Novi Sad, preko 50% prebrojano :

 

SNS 41%

SPN 32%

NADA, SPS i Nestor svi nešto iznad 5%.

 

Ovo je u principu vrlo mala razlika u odnosu na BG ako ovako ostane.

 

Subotica, 100% po SNS :

 

SNS 41,3%

SVM 21%

SPN 21%

DSS 3%

 

SPS pukao, uzeli 2,67%

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Jucer , a i danas, izrazavam cudjenje sto hrpa ljudi ovdje , a i van foruma, ne kuzi da ljudi sa visestrukim drzavljanstvom IMAJU PRAVO GLASA(NJA) u Srbiji. Potpuno je suludo sto neki pitaju pa kako to moze.To sto vecina vas to povezuje sa iskljucivo lokalnim izborima je vas problem. Ja govorim o pravu glasa, a da li je taj neki Zika iz Banja Luke dovezen u Srbiju da glasa na lokalnim izborima - ako nema prijavljeno boraviste/prebivaliste ovdje - onda to jeste prevara, to je jasno.

 

Pa o lokalnim izborima u Beogradu i jeste rijec.- niko ne negira pravo glasa ljudima sa visestrukim drzavljanstvom, nego jednostavno dovodimo u pitanje mjest na kojem su glasali, jer su njihovi glasovi pribrajani tamo gdje je vladajucoj partiji trebalo, a ne tamo gdje je u stvarnosti trebalo. Njihovo glasanje na birackom mjestu u Republici Srpskoj ne bi promijenilo ishod parlamentarnih izbora, ali bi mozda promijenilo ishod beogradskih izbora.

 

Ipak u svemu ovome postoji i neka kosmicka karma - neka malo buzdovana (jer oni koji ucestvuju u politickom procesu za sendvic i izlet u Beograd jesu buzdovani ) bude kao cjepanice isporuceno i u Beograd, kao sto su slicni balvani slani iz Srbije u Crnu Goru na litije.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosta said:

Ne, pobogu.

Svi pisete kao da se to jucer PRVI put desilo. Sta,da su dosli autima, onda bi bili neprimjetni i bilo bi ok? Dzizs.

 

Ama nek se desilo i 573 puta, dosta bre više!

Edited by DJ_Vasa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosta said:

Ne, pobogu.

Svi pisete kao da se to jucer PRVI put desilo. Sta,da su dosli autima, onda bi bili neprimjetni i bilo bi ok? Dzizs.

Pa zar ne shvataš da je upravo to i problem, doveženi su u organizaciji vladajuće partije ljudi koje su oni fiktivno prijavili na razne adrese u Beogradu, da bi ih iskoristili da osvoje ključne procente da zadrže vlast u Beogradu.

Prijavljeni su samo i isključivo zbog izbornog inženjeringa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

 

23 minutes ago, crni_bombarder said:




Suma sumarum jeste to da na lokalu će ljudi otvoreno se hvaliti da su za njega, dok u gradu i ako glasaju to će većinski kriti jer nije bas reprezentativno.



 

Jedna od gorih ljudskih osobina, licemerje i oportunizam.

Ne sećam se odakle beše onaj prilog sa N1 koji sam kačila, grad je svakako, kad penzioner koji ima penziju 22000 i čeka ne znam koliko dugo kod lekara kaže da su obezbeđeni i sve imaju.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, duško matić said:

Pa zar ne shvataš da je upravo to i problem, doveženi su u organizaciji vladajuće partije ljudi koje su oni fiktivno prijavili na razne adrese u Beogradu, da bi ih iskoristili da osvoje ključne procente da zadrže vlast u Beogradu.

Prijavljeni su samo i isključivo zbog izbornog inženjeringa.

Msm ovo je malo blesavo, mi ZNAMO da su oni SVI fiktivno prijavljeni?

Link to comment
Share on other sites

Hm vrlo moguce da ova akcija sa Bosancima je namerno izvedena, po firmi cujem ljude kako pizde na spn jer eto Srbi iz Bosne nisu Srbi, to je narativ koji sad ce sns da plasira u medijima i blatoidima.

 

Dakle dovuces par buseva i to onako na izvolte, to ovi iz opozicije saznaju i eto medijskog soua, nema sta Vucic bas ume da ih lovi na bucku.

 

Evo vec je poceo da prica da su ludi i glupi jer 40.000 je 1000 autobusa. 

 

A ustvari ko sto sam vec pisao nije bila bitna ta kradja pomocu prekodrinskih Srba vec na kontu snsovaca iz unutrasnjosti. DJVasa kaze nemoguce primetilo bi se da dodje 40.000, mozda u jednom danu ali ako je to bila planska akcija onda to mogu da odrade da se ne primeti. Stekove imaju kod drugih snsovaca a siguran sam da im i hotelijera koji bi obezbedili smestaj. Dakle vrlo je lako tako nesto izvesti ako je organizacija dobra a sns ima odlicnu organizaciju. Takodje pitanje da li je stvarno dovuceno 40.000 ili je i to bucka, vec su dovukli koliko su smatrali da im je dovoljno.

 

Elem sam vucic na rts rece da su bili 5 posto u zaostatku, i da su se bas potrudili sa kampanjom da to nadomeste u BG? Ovo je naravno foliranje jer u BG kampanja ne daje rezulate ko drugde u Srbiji plus nemas lokalnih naprednih mocnika koji umeju da urade svasta ako iz centrale im jave da kaliraju. 

 

Dakle morali su da idu na plan B a to su fantomi. Inace pre izbora je krenula prica sa fantomima jer iako ih je bilo i ranije sad je izgleda toga bilo daleko vise.

 

Takodje vucic kaze pa eto nije tacno da su fantomi odlucili jer je svuda slican procenat sns dobio pa ne mozemo to tako da namestimo spn ne zna nista u vezi izbora i statistike. Ali ako se krece u takav plan mesecima ranije itekako je moguce da sns to tako fino ustimuje.

 

Jbg nije spn dorastao takvoj igri, znam da mnogo kritikujem ridjeg ali fakat ga vucic uvek preigra, sad ce ispasti i smesni sa strajkom gladju evo vec na rts vucic to fino kritikuje, kaze ko se seca za sta je boskic gladovao?

 

Sto neko napisa jedini nacin da ovaj izgubi vlast je neki ozbiljan kolaps ili neko ozbiljno sranje. Sto se tice kolapsa ja bas ne vidim da je on izvestan uskoro posto mi deluje da je svetska ekonomija dosta zilavija nego sto se ocekivalo. Sto se tice drugog pa tu jedino vidim dolazak nekog ludjeg od kurtija koji bi krenuo u etnicko ciscenje u fazonu Gaze (Srbi teroristi ko hamas i slicne price) ili da Srbija bude naterana da uvede sankcije Rusiji.

 

Dogovor oko Kosova je manje vise nemoguc zbog kurtija pa zato vucic moze da se kurci po tom pitanju ali zapad ce biti u fazonu okej nema dogovora oko Kosova ajde onda uvodi sankcije.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
Jedna od gorih ljudskih osobina, licemerje i oportunizam.
Ne sećam se odakle beše onaj prilog sa N1 koji sam kačila, grad je svakako, kad penzioner koji ima penziju 22000 i čeka ne znam koliko dugo kod lekara kaže da su obezbeđeni i sve imaju.
Ne razumem zašto postavljas pojedinačne primere i ja sam sa lokala i znam za koliko ljudi se prodaju i to je baš smešno i žalosno, što je grad manji on je tu jači, dok u svim selima je apsolutno nadmoćan...

Takodje na lokalu obmane oko puteva i drugih delova infrastrukture lakše se prodaju nego u većim gradovima...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Klotzen said:

Nestor ne mora da uđe u vladu. Može da glumata to "neću ni sa kim da sarađujem" i u skupštini ostaje situacija režim 54, opozicija 50, dakle najgori scenario jer im Nestor ostaje kao džoker da i na sledećim izoborima skida glasove. A parizer će mu se već odužiti nekom kintom na mala vrata.

 

Novi Sad, preko 50% prebrojano :

 

SNS 41%

SPN 32%

NADA, SPS i Nestor svi nešto iznad 5%.

 

Ovo je u principu vrlo mala razlika u odnosu na BG ako ovako ostane.

 

Subotica, 100% po SNS :

 

SNS 41,3%

SVM 21%

SPN 21%

DSS 3%

 

SPS pukao, uzeli 2,67%

 

 

SNS je u Vojvodini inace bas rastrtio, maltene 50 posto glasova uzeli, par % vise nego na republickom nivou. A treba reci da su im tu i tradicionalni koalicioni partneri SVM. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, duško matić said:

Pa zar ne shvataš da je upravo to i problem, doveženi su u organizaciji vladajuće partije ljudi koje su oni fiktivno prijavili na razne adrese u Beogradu, da bi ih iskoristili da osvoje ključne procente da zadrže vlast u Beogradu.

Prijavljeni su samo i isključivo zbog izbornog inženjeringa.

 

A pazi tek ovo: Ministar BiH Nešić: Iskoristio sam svoje biračko pravo u Srbiji, opozicija treba da prizna poraz

 

„Istine radi pošto se moje ime pominje u kontekstu beogradskih lokalnih izbora da ja na tim izborima nisam glasao. Ja sam glasao na biračkom mjestu broj 180 u Novom Sadu gdje imam prebivalište. Neprovjerene informacije o meni, kao i laži o krađi izbora služe samo da opozicioni prvaci u Srbiji pobegnu od odgovornosti“, ističe Nešić.

 

Ovaj bre zajebava ceo Novi Sad. Ne znam na koju foru bosanski ministar, koji radi u Sarajevu, piše mu u zvaničnoj biografiji i gde je ranije radio, a na osnovu fiktivnih papira glasa u Novom Sadu. Nije mi poznato da je moguće ići na posao svaki dan od Novog Sada do Sarajeva, osim ako ne koristi helikopter ili avion. Može on da ima tamo nekretninu, ali nepojmljivo mi je da se on pita i za sitnice kao što je odnošenje smeća u Novom Sadu. More marš govedo!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, crni_bombarder said:

Ne razumem zašto postavljas pojedinačne primere i ja sam sa lokala i znam za koliko ljudi se prodaju i to je baš smešno i žalosno, što je grad manji on je tu jači, dok u svim selima je apsolutno nadmoćan...

Takodje na lokalu obmane oko puteva i drugih delova infrastrukture lakše se prodaju nego u većim gradovima...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Pojedinačni primeri su mi odlični kao ilustracija u generalizacijama.

Početak mog pisanja danas je bilo direktno optuživanje ljudi sa sela za poraz.

 

Pri tom, i Ervin je primetio, nema nijednog grada, pa ni Beograda gde je opozicija pobedila i to ne samo zbog ljudi iz RS.

Od kad Vučić vlada, Beograd je njihov.

 

Link to comment
Share on other sites

Pojedinačni primeri su mi odlični kao ilustracija u generalizacijama.
Početak mog pisanja danas je bilo direktno optuživanje ljudi sa sela za poraz.
 
Pri tom, i Ervin je primetio, nema nijednog grada, pa ni Beograda gde je opozicija pobedila i to ne samo zbog ljudi iz RS.
Od kad Vučić vlada, Beograd je njihov.
 
Ja stvarno ne razumem da li vi razumete da je razlika na selu mnogo veća u odnosu na grad, a izlaznost na lokalu je strasna, kao za vreme Milosevica praktično.

A najporoznija činjenica je to da je on selo maksimalno degradirao, dok podrška koju dobija iz sela je ogromna.

Lobotomija u ovoj napacenoj zemlji je na istorijskom maksimumu...



Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...