Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

Đilas je ispao veliko govno ovde. Kalkulisao je i kalkuliše sudbinama ljudi. Ovo nije bio trenutak za prepiranje unutar opozicije već za zajedničku borbu kao 2000 godine. Samo tako smo mogli, i srušili li bi bagru.

 

Onaj koji se bori nije gubitnik. Ako neko misli da će bojkotom da dobije fer uslove, taj je nesvestan gde živi. Da je Vučiću iole stalo do demokratije, on ne bi nikad ni došao na vlast.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Oni koji su se borili i pokazali zube, ne mogu da budu gubitnici.

Jedini gubitnici su građani Beograda, a posebno onih opština gde je SNS u jasnoj manjini, a dobili su te opštine kao na tacni.

Vreme je da neki političari se povuku i da daju šansu mlađim i onim koji imaju šta da ponude.

liči čak pomalo i na onu "livadu" koju je AV napravio kurtiju da osvoji opštine na severu a da njegovi sektaši iz SL i dalje budu u kosovskoj skupštini.

tako su i ovi iz bojkot ekipe predali centralne bg opštine bez borbe a zadržali svoje guzice u Skupštini Republike Srbije, i još sad prozivaju Biramo borbu, Savu i ostale 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

 

Da li ti ovde slučajno ili namerno botuješ za kvazi-doktora ili si samo njegov simpatizer/glasač?

 

Da budemo potpuno jasni, to je SNSova rezervna lista za radikalne fijuke s mozgom.

Oni su Vučićevi, nema šta tu da se gleda gde će i šta će, zna se ko ih je napravio, čiji su i za koga rade.

 

Ja mislim da je Nestorović pre svega čovek Moskve, što znači Vučićev po potrebi. Čak ga je i Bunt telegram nalog kao poznati ruski botovski nalog (ko reče litije u CG??) podržao na ovim izborima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Nišu bi trebali još danas da objeve imena svih koji su opozicija javno,  31 imenom i prezimenom da je dobio poverenje naroda da smeni SNS i da ako neko od njih bude popustio pred naletima ponuda i pretnji i ucena da se zna ko je ta osoba.  Ako ipak ti ljudi izdrže sve to i formiraju novu vlast spisak sa njiovim imenima držati na  centralnom trgu kao primer čojstva.

  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, robespierre said:

 

Ja mislim da je Nestorović pre svega čovek Moskve, što znači Vučićev po potrebi. Čak ga je i Bunt telegram nalog kao poznati ruski botovski nalog (ko reče litije u CG??) podržao na ovim izborima. 

Pa Nestor je kremljski covek. Nije ni cudo sto malo po malo gostuje po Hepiju.

A pride ima u Srbiji neki autoritet kao neki doktor.

A opet je  antivakser. Sto je lethal combination.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam glasao za Milića, ali mi je iskreno drago da konačno ljudi skapiraju da treba podržati nekog ko je stvarno nešto uradio za običnog čoveka. To čišćenje liste čekanja za kardio operacije je sigurno nešto najplemenitije i najpotrebnije čega se ja sećam.

 

Tako da svaka čast.

 

Što se tiče tog čojstva...polako... ako se i smeni vlast u Nišu to može da ima i loše strane. Prvo što ćemo potpuno je jasno biti crna ovca i ugnjetavani od državne vrhuške. Drugo što i za opoziciju ne znamo kakvi su to ljudi. Ja neke znam, ali nije ništa garancija poštenja.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Don Juan said:

Vreme je da neki političari se povuku i da daju šansu mlađim i onim koji imaju šta da ponude.

 

Šta ja znam, možda je vreme da se pre svega oni koji su prekršili osnovni dogovor opozicije o borbi za bolje i pravednije izborne uslove i odleteli mečki na rupu nadajući se da će nešto (drugačije od ranije) postići, zapitaju da li im je mesto u politici?

Nemoj pogrešno da me shvatiš, nisam ni za čije izopštavanje, ali stvari mogu i tako da se gledaju.

 

Ima ovde (prevashodno mislim u Beogradu) ljudi koji su juče dali glas tim novim mladim Savoima i BBovima pre svega zato što su godinama stekli građansku svest o izlasku na izbore i to pomenuti nikako ne bi smeli da stave u svoj pool sigurnih glasova.

 

Svakako će dalji rad opozicije morati da bude jedinstven i kakve god da postoje razlike moraju da se prevaziđu.  Inače... ništa, to bi bilo to.

 

Btw.

To sa "šansom mladima, da vidimo šta imaju da ponude" je ovde već 30 godina opšte mesto, mislim da neću biti tu da vidim uspehe tog sadašnjeg next generationa :lol_2:

Zapravo - u jednom drugom vremenu, sa drugim ljudima i kulturno i mentalno, uspelo je s Otporom, danas su mladi uglavnom opasno kancerozno tkivo nacije. Mislim da ne moram da objašnjavam.

I ne ide ka boljem.

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fancy said:

 

Da li ti ovde slučajno ili namerno botuješ za kvazi-doktora ili si samo njegov simpatizer/glasač?

 

Da budemo potpuno jasni, to je SNSova rezervna lista za radikalne fijuke s mozgom.

Oni su Vučićevi, nema šta tu da se gleda gde će i šta će, zna se ko ih je napravio, čiji su i za koga rade

Sto bi ja bio bot ili simpatizer Nestora ? Poenta moje price je da SNS nema 50 posto glasove u Beogradu. Da je kljuc promena upravo demistifikacija Nestora, smanjenje njegovog udela. Naci modus kako da ti ljudi koji glasaju za Nestora, barem jedan dobar deo glasaju za neku opozicionu listu koja nece sa SnS-om. Nestor je neprijavljivanjem liste u Nisu i dozvolom da mu padne lista u NS-pomogao direktno SnS-u da zadrzi Novi Sad. Sto se Nisa tice ako budu ponovljeni izbori morace da izadje ipokaze lice, a onda ce to biti pokazatelj za Bg.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Don Juan said:

Oni koji su se borili i pokazali zube, ne mogu da budu gubitnici.

Jedini gubitnici su građani Beograda, a posebno onih opština gde je SNS u jasnoj manjini, a dobili su te opštine kao na tacni.

Vreme je da neki političari se povuku i da daju šansu mlađim i onim koji imaju šta da ponude.

Ako nekom opozicionom faktoru ambasada naredi da izadje na izbore  i on to uradi misleci da je mbogo pametan onda takav um ne zasluzuje moje poverenje. Zasto nisu izdrzali u pretnji bojkotom jos malo? Pokazalo se da je Dobrica los kandidat koji nema harizmu, i da Biram borbu je kaznjen na neki nacin. Kazi mi ijednog konstintuenta Biram borbu koji je zadovoljan rezultatom. Kao pokisli su. Naravno da su gradjani porazeni. Naravno da su sve pare na gradu a sitnis na opstinama. Videcemo na kraju koje opstine dobija opozicija 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, suptil said:

Ako nekom opozicionom faktoru ambasada naredi da izadje na izbore

Mantra koju prodaju iz SSP-a.

Ko je kome naredio? Ajde, smešne su te priče. Đilas- politička penzija pos hitno. Samo pravi štetu. Ne zanima ih interes građana, samo i jedino lični interes.

5 minutes ago, Constantin said:

CeSed se ispravio...SNS ipak 30 mandata....

I sad će ovi da dobiju samo zato što opozicija nije izašla na jednoj listi, a imaju više glasova od SNS-a 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ambasade su pomogle Vucicu da dobije legitimitet. Sto se Djilasa tice smatram da dok je on vodja opozicije nema promene vlasti. Ipak to ne umanjuje cinjenicu da su zeleno levi poslusali savet iz ambasade.

Link to comment
Share on other sites

Nisam citao predhodne postove pa ako je bilo nesto slicno unapred se izvinjavam.

 

Uz duzno postovanje ako neko zivi u ovim opstinama nemam nista licno protiv ali zasto bi Beograd barem njegov uzi deo bio taoc Mladenovca, Lazarevca, Sopota i Obrenovca ako vec mora da trpi Grocku, Surcin, palilulske ostine preko mosta i vozdovacke prigradske opstine jer one jesu fizicke vezane za Beograd.

Sem mozda Obrenovca koji pa i opet nije fizicki vezan sa Beogradom ostale opstine treba da dobiju svoj status mesta/grada i da biraju zasebno mimo Beograda i tako sebi odredjuju sudbinu koju god zele.

Krvna slika glasanja u Beogradu bi se znatno promenila i nikada vise ne bi imali ovo sto imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, suptil said:

Sto bi ja bio bot ili simpatizer Nestora ?

 

Ma previše pominjanja u jedinici vremena i to u ozbiljnom konteksu. :classic_ohmy:

Zezam se, čudno mi samo što uopšte razmišljaš o njemu u fazonu da je nekakva opozicija ili bar legitimna politička opcija. 

Mislio sam da je već common knowledge da je Nestor samo ludi Radule na steroidima.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Ambasade su pomogle Vucicu da dobije legitimitet. Sto se Djilasa tice smatram da dok je on vodja opozicije nema promene vlasti. Ipak to ne umanjuje cinjenicu da su zeleno levi poslusali savet iz ambasade.

Nama je uvek neko treći kriv. Jedino što ne možemo je da se pogledamo u oči.

Zašto su predate opštine gde je SNS mogao sa izgubi? Zašto su pojedine stranke prijaljivali kontrolore, a onda ih povlačili dan pred izbore? Zašto podmetanje pod točkove onima koji su hteli da izbore makar nešto?

Neće biti novih izbora so 2027/28, a ako je prihvaćen legitimitet izbora iz 2020, zašro ne bi bio prihvaćen i sada, pa da su i svi bojkotovali?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nunilo said:

Sem mozda Obrenovca koji pa i opet nije fizicki vezan sa Beogradom ostale opstine treba da dobiju svoj status mesta/grada i da biraju zasebno mimo Beograda i tako sebi odredjuju sudbinu koju god zele.

Krvna slika glasanja u Beogradu bi se znatno promenila i nikada vise ne bi imali ovo sto imamo.

 

Upravo zbog toga se to, dok su ovi na vlasti, nikad neće desiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno je to meni ali toliko je bilo prilika da se to administrativno uredi usput i same te opstine decentraliziju ali jasno je da to ni jednoj vlasti nije bilo u interesu, samo glasno razmisljam sta bi jednog dana trebalo da se uradi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno iz mog ugla iz politickog gejzera Biram borbu nece se roditi lider koji moze da povuce.  Pretnja bojkotom je bila sansa. Biser koji je zavrsio u blatu a onda volsebno nestao kao da je pojeden. Da je bilo aktivnog bojkota u kojem bi svi ucestvovali na pravi nacin izrodio bi se epski nelegitimitet SNS-a. To bi dovelo do dodatne homogenizacije opozicije i pada SNS-a. Ali Biram borbu je isao drugim koracima. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Islo se drugim koracima a razlozi su krajnje jednostavni.

 

Stranke poput ZLF ili PSG ili ko zna jos koga nemaju sredstva kao sto ih ima SSP i pitanje je da li mogle da prezive do nekog narednog ciklusa, sigurno im znaci da uhlebe svoje odbornike i tako pokusaju da se odrze.

 

Ne znam da li je trebao bojkot ili ne (nikada necemo saznati) ali ocekivati od glavnokomdujuceg da popusti, to ce jako tesko ici.

On moze popustati samo stranom faktoru, ove ovde je uvek gledao i gledace kao sitnu bUraniju, pritiske spolja zbog toga nece trpeti jer on njima odgovara i tu se taj zacarani krug zavrsava.

Edited by nunilo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je zanimljivo da ovde postoji politicki instinkt da se na prvu razume ko je Nestor a ne postoji instinkt da su ambasade pomogle Vucicu da dodje do legitimiteta

 Vrlo zanimljivo.  Na kraju gradjani ispastaju. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, suptil said:

Vrlo je zanimljivo da ovde postoji politicki instinkt da se na prvu razume ko je Nestor a ne postoji instinkt da su ambasade pomogle Vucicu da dodje do legitimiteta

Vrlo zanimljivo.  Na kraju gradjani ispastaju. 

nisu to instinkti, to su cinjenice. sumnjam da vecina ljudi ovde nije sasvim svesna tih cinjenica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...