Jump to content

ATP Finals 2023


Keira

Recommended Posts

1 minute ago, Dracarys said:

Pa tako će biti i:

 

Hajde kada sam već u finalu, što ne bih i osvojio.

Pa valjda niko normalan ne ulazi u finale da bi ga izgubio :classic_biggrin:

 

Nisam primetila da je Rune imao baš grčeve, jeste se par puta naslanjao na noge i delovao umorno ali ništa specijalno. Moram priznati da sam posle drugog seta pomislila da Novak može treći da dobije na fizikalije ako Rune popusti s kondicijom. Nisam naravno smela da pišem ništa slično dok se ne završi :classic_biggrin:

Prosto mi je neverovatno da to razmatram za sportistu skoro duplo starijeg od protivnika, ali to samo pokazuje koliko nas je navikao na čuda  :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Keira said:

Imao je i discus herniu koja se ne leci ni brzo ni lako.Dobar Dr.Becker.

Verovatno je majka ko zna šta razumela, pa digla paniku. Zato ne bi laici trebalo da objašnjavaju štampi medicinske nalaze.

U svakom slučaju Beker mu je opravio servis, svaka čast :thumbsup: to se od njega i očekuje naravno.

Link to comment
Share on other sites

Pa da ,pisala sam tada,a Holger nije opovrgnuo .Rekao je da je primio injekcije.Sta hocu da kazem,glava i prevelika ambicija mislim da mu stete u ovoj fazi karijere.Beker ce verujem da ga usmeri na pravi nacin da mu ukaze da je put dug..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo pozvali spominjače rupture trbušnog mišića...će vidimo :classic_biggrin:

8 minutes ago, Keira said:

Pa da ,pisala sam tada,a Holger nije opovrgnuo .Rekao je da je primio injekcije.Sta hocu da kazem,glava i prevelika ambicija mislim da mu stete u ovoj fazi karijere.Beker ce verujem da ga usmeri na pravi nacin da mu ukaze da je put dug..

Ne može ambicija biti prevelika, sad ću postaviti jedan odgovor Novaka iz 2007. kad je izgubio od Feda.

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno se ne razumemo Ja nisam napisala da treba da ceka,vec da radi mudrije na svom potencijalu a stalno naglasavam da je veliki.Izvela sam neke zakljucke prateci Holgerovu igru,nacin na koji se priprema za turnire ,govori o sebiNe mora da znaci da su zakljuci ispravni i da se nista nece promeniti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Keira said:

Ambicija koju Holger ima mu trenutno po mom misljenju vise steti.On trenira besomucno a telo za sada ne prati ,zato ga ponekada sve boli.

Meni ovo stvarno nije jasno. On je top 10 igrač već neko vreme, pare očigledno nisu problem kad je uzeo Bekera. Zar ne postoji tu oko njega neki stručnjak da vodi računa koliko i kako on trenira, da organizuje sistem treninga tako da se ne preforsira i povređuje? I ako ne, zašto ne?

Andrea Petković svojevremeno naravno nije bila na tom nivou ali je uvek bila sklona povredama i to se još pogoršalo kad joj je zapao neki šarlatan od lekara čije joj je lečenje možda i skratilo karijeru, a sigurno joj je pogoršalo tadašnje stanje. Uvek imam neku predstavu da je top sportistima dostupna najbolja nega, ali očigledno zavisi od mnogo više faktora...

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, alcesta said:

Meni ovo stvarno nije jasno. On je top 10 igrač već neko vreme, pare očigledno nisu problem kad je uzeo Bekera. Zar ne postoji tu oko njega neki stručnjak da vodi računa koliko i kako on trenira, da organizuje sistem treninga tako da se ne preforsira i povređuje? I ako ne, zašto ne?

Andrea Petković svojevremeno naravno nije bila na tom nivou ali je uvek bila sklona povredama i to se još pogoršalo kad joj je zapao neki šarlatan od lekara čije joj je lečenje možda i skratilo karijeru, a sigurno joj je pogoršalo tadašnje stanje. Uvek imam neku predstavu da je top sportistima dostupna najbolja nega, ali očigledno zavisi od mnogo više faktora...

 

Sigurno da postoji ali u većini slučajeva gde je neki od roditelja direktno uključen u trenerski ( očevi Tsitsipas, Williams,Seles, Graff samo neki od primera , do mame Rune) ili pak menadžerski posao, dolazi do različitih problema u karijeri/napretku igrača.

Evo recimo mama Rublev je teniski trener, sigurno da je prenela ljubav i početne teniske veštine na Andreya ali je poslat u Španiju stručnijim i roditeljskim emocijama neopterećenim trenerima. Rublev je maksimalizovo svoj talenat iako je i on bna neki način hot head .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Alkaraz je počeo očajno, pa je sad relativno smanjio broj grešaka. Do skoro nijedan nije mogao da uzme poen na drugi servis.

Dosta je sad bolji meč u odnosu na početak, mada ne gledam sve jer kao radim pa bacam pogled na ekran povremeno. Ovim tempom neću završiti danas :classic_biggrin:

Edit: Alkaraz je baš podigao nivo u drugom delu seta, urnisao je Zvereva dropšotovima i izgleda mnogo bolje.

 

U drugom setu su se vratili na podešavanja s početka prvog, gomila grešaka, a onda sam otišla da ručam i nisam videla dalje.

Edited by alcesta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ono koliko sam ja videla od meča, Alkaraz je previše grešio ali je i takav debelo namučio Zvereva, koga je jedno vreme samo servis držao.

Ako Medvedevu servis ne bude ispod njegovih standarda, teško će ga ovakav Karlos dobiti na ovom terenu.

Za Rubljova nemam pojma kakav je u ovom novom izdanju, nisam ga gledala skoro, ali svakako ga može namučiti i on, ako ga i ne pobedi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...