Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

Da se pridruzim yoyogiju (kada ne mozes pobediti- pridruzi se! ) : jos jedan "challenge " za Zapadnjake na Thailandu a i drugim zemljama Jugoistocne Azije je - klima! Pretoplo leti - uz visoku vlaznost, moze biti dosta tesko za podneti. Tokom kisne sezone ima obilnih padavina. U tim krajevima ima i do 2000-3000 ml padavina godisnje! Uglavnom tokom tih nekoliko kisnih meseci. Onda mozete zamisliti intenzitet tih padavina. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Sve te drugarice rade na izgradnji tajlandske privrede, doprinose kako koja moze. I te sa kamiona ne bi isle na gradjevinu kada bi mogle lakse da zarade. Nema tu nista lose.

 

Pa ovo je fantastično zapažanje nekoga ko ni ne zna ni gde je Tajland.

Link to comment
Share on other sites

Saću ti kažem. Zaposlenost je potpuna, te na građevini ne znaju ništa drugo što je pošten posao inače bi to radile. Kurvanje nije pošten posao i radije će da mešaju malter i nose ciglu.

Ovih 9 devojaka jedva fizički stanu u ovaj duty free štand ali imaju posao. Sve imaju srednju školu.

 

2019zaposlenost01.jpg

 

Kondukterka

 

2019zaposlenost02.jpg

 

Ovo je već zayebanije, sve su u slici žene

 

2019zaposlenost03.jpg

 

Dok su se gradile ove kuće, posmatrao sam sa balkona

 

2019zaposlenost04.jpg

 

Fizikalisanje, masovno ženske

 

2019zaposlenost05.jpg

 

Čak izgledaju kao da su "prijatne spoljašnjosti"

 

2019zaposlenost06.jpg

 

Blok po blok...

 

2019zaposlenost07.jpg

 

Ove na krovu, isto sve ženske. I tu smo. Negde se neko zakači, posvađa, kada je na krovu "slučajno" ispusti nekome nešto na glavu i gotovo.

 

2019zaposlenost08.jpg

 

Ovo su im barake gde spavaju i jedu. Kao crnci kada su izmišljali bluz mada je iznenađijuće čisto.

 

2019zaposlenost09.jpg

 

Tu, kada se kod nekoga ispolji neka mana u karakteru, padne ćebovanje, šut u dupe i eto nje u Pataji na ulici. Pre nego što nekoga na građevini ubije ili osakati.

Tako, one radnice u prikolici znaju kako su kurave po barovima, sažaljevaju ih neke se čak i podsmehuju. Možda su neku koliko sinoć poslale iz barake na ulicu.

A kurave znaju da one znaju i osećaju se kao da su banovane iz života.

 

Onda naiđu lonliplanetaši, fejsbukovci i blogeri pa im zastaje dah.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se bas slozio sa yoyogijem u potpunosti,  premda je on daleko iskusniji od mene, ali ja imam neka druga saznanja o tom delu sveta, od takodje veoma iskusnih ljudi.

Prvo, sex, pa i prostitucija,za razliku od nas "puritanaca" evropskih, za njih nije cin vredan nekog zgrazavanja- za njih je sex kao sto je za nas pranje zuba! 

Tako je u Kambodzi, Filipinima, Laosu , za Vijetnam nisam siguran jer je ipak socijalisticka zemlja (mozda i oni neguju "socijalisticki moral").... te sumnjam da je Thai mnogo drugaciji u tom pogledu. 

To je tamo biznis kao i svaki drugi i deo turisticke ponude Tajlanda. Nema skrivanja iza "massage shops" - kada ides tamo dobijas zaista samo masazu - a u girly bars sve ostalo. 

Girly bars su deo atraktivne ponude- i ne znaci da ces odmah sa nekom otici u krevet. U zapadnom pabu, pa i kaficu u Srbiji- ides samo da bi pio! Ako nemas dobro drustvo - veselo i raspolozeno - dzabe si izlazio. Dok tamo kad izadjes u pub nikad ti nije dosadno- cak i kad si sam imas zabavu sa strane. 

A bilo bi interesantno porediti i zarade tih "sexualnih radnica" sa onim fizikalkama sa slike.

Drugo, Thai lady su vrlo ciste: obavezno tusiranje pre i posle sex-a, obavezno tusiranje uvece, obavezno kondom! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Darth Bane said:

...

Prvo, sex, pa i prostitucija,za razliku od nas "puritanaca" evropskih, za njih nije cin vredan nekog zgrazavanja- za njih je sex kao sto je za nas pranje zuba! 

... 

 

Ma ajde bre, gde to ima na svetu, koja nacija? Gde proglasi Thai za takve?

Link to comment
Share on other sites

Prosto pitanje: zasto ne dozvoliti nekome da uziva i da se dobro provede u Thai?! Pa da mozda nadje i neku ozbiljniju vezu sa Thai lady? Samo malo pameti u glavu- to da! 

A prostitucije je oduvek bilo i bice- sto kazu to je " najstariji zanat na svetu" ; postojace i jednog dana u buducnosti kada budemo jezdili ka zvezdama!!! A ako je vec tako onda je bolje kada je legalizovana i transparentna. 

Link to comment
Share on other sites

Ja tebe cenim i postujem yoyogi. Samo na temi o Thai mislim da si napisao previse stereotipa. 

Naravno da ima negativnih strana, ali ipak je jedna od boljih destinacija za odmor i razonodu. Dok su neke zemlje dobre samo za odmor- recimo Srbija, dobra je za odmor na nekoj planini ili banji, ali nema puno zabave- osim za onog ko gleda Pink! Ali strance TV Pink ne interesuje, tako da ...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, srbija do tokija said:

Pa ja stereotipe upravo razbijam.

Dobro yoyogi - u pravu si! Ali mozda nisi svestan da iz tvojih postova covek moze da izvede zakljucak da je Thai jedna grozna zemlja!??!!? 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

 

 

Evo bas stereotip Pataje kao destinacije za sex turiste. Ko nema kola i ko je u prolazu 2-3 dana nema šanse da vidi nešto drugo osim loše plaže i Walking Street. Možda je zato i došao i ne zanima ga drugo. I vidi lokalce koiji uz to idu.

 

Porodičan čovek može u Pataji svaki dan da ide na drugo mesto mesec dana i da ništa od toga ne vidi.

 

Pattaya Aqua park, jedan od 3 u Pataji, ne zna se koji je veći. Ima "izlaz na more".

 

2018holiday01.jpg

 

Ceo dan za decu, ima restorane, voda topla i kristalno čista.

 

2018holiday02.jpg

 

Koh Larn, ostrvo 50 minuta državnim brodom (100 dinara karta)

 

2018holiday03.jpg

 

2018holiday04.jpg

 

Ramayana aqua park

 

2018holiday05.jpg

 

2018holiday06.jpg

 

Cartoon Network aqua park

 

2018holiday07.jpg

 

2018holiday08.jpg

 

Noong Noch botanička bašta, ceo dan da provedeš kolika je

 

2018holiday09.jpg

 

Idu turisti sat vremena avionom na sever Tajlanda da jašu slonove 15 minuta, to ima u Pataji na nekoliko mesta

 

2018holiday10.jpg

 

Sad ima i ploveća pijaca

 

2018holiday11.jpg

 

2018holiday12.jpg

 

Restoran "Pupen" na najudaljenijoj tački Jomtien Beach (na horizontu je Pattaya Tower, Patumnak Hill i Pattaya centar je iza toga)

 

2018holiday14.jpg

 

Pun lokalaca koji su radili po firmama, fabrikama, ustanovama, ovo je još radni dan uveče

 

2018holiday15.jpg

 

Najbolja hrana u Pattayi baš ovde

 

2018holiday16.jpg

 

Ili na terasi zalazak sunca

 

2018holiday13.jpg

 

48 minutes ago, Darth Bane said:

 Pa da mozda nadje i neku ozbiljniju vezu sa Thai lady?

 

I to može da se desi, ko baš traži ali se to ne radi u Pattayi.

 

2018holiday17.jpg

 

Vidiš koliko je ovo suprotno od stereotipa o Pataji:

Link to comment
Share on other sites

Ja citam ovu temu sa zadovoljstvom jer i sam vec imam svoju destinaciju za pensionado koja nije ni blizu niti veze ima sa Thai. 

Yoyogijevo pisanje mi uopste nije dalo impresiju da je Thai grozna zemlja. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro yoyogi- ali ja samo hocu da istaknem ovo: iz nekih tvojih postova se stice zakljucak da ti mrzis Thailand, da ga smatras zaostalom zemljom i negostoljubivom za nas Zapadnjake?! Usto i preskupom! To je moj individualni utisak, mozda neko ima drugacije misljenje. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Doorn said:

Ja citam ovu temu sa zadovoljstvom jer i sam vec imam svoju destinaciju za pensionado koja nije ni blizu niti veze ima sa Thai. 

Yoyogijevo pisanje mi uopste nije dalo impresiju da je Thai grozna zemlja. 

Citiram:

"Ove na krovu, isto sve ženske. I tu smo. Negde se neko zakači, posvađa, kada je na krovu "slučajno" ispustinekome nešto na glavu i gotovo."

Ako ovo nije grozno onda ....??!? 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Darth Bane said:

Dobro, srbijo do tokija, nisi rekao koliko one zaradjuju mesecno? Neto platu? 

 

Yoyogi je to.

 

Minimalna nadnica je 1,072 dinara dnevno. Na građevini se radi i subotom, to je 27,800 dinara mesečno. Minimalna. To je neto, na ispod 15,000 THB (380 EUR) se ne plaća nikakav porez.

 

Programeri, profesionalci, zarađuju min 2,000 EUR mesečno. Otprilike kao u Sloveniji, možda i bolje, ne znam za sve struke.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Darth Bane said:

Citiram:

"Ove na krovu, isto sve ženske. I tu smo. Negde se neko zakači, posvađa, kada je na krovu "slučajno" ispustinekome nešto na glavu i gotovo."

Ako ovo nije grozno onda ....??!? 

 

To bi se isto desilo i u Srbiji na gradilištu samo su tamo sve muškarci. Zamisli jednoga koji je pijanac, eratičan, svadljiv, gad kao čovek, isto bi tako prošao

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...