Jump to content

Tajland i ostala ostrva :) za posetiti ili ostati


Recommended Posts

8 minutes ago, Darth Bane said:

Pa u Srbiji je engleski takodje dosta tanak. Ali govorim sa naseg aspekta, nas koji zivimo i radimo po Zapadnim standardima. Za mene bi takodje bilo bolno iskustvo otici recimo u Tajikistan i sporazumevati se sa ljudima rukama!?

Kambodza je takodje matrijarhat bar po prici ljudi koji su daleko iskusniji i upuceniji od mene. Ako su i Thai isti - onda smo " obrali bostan" - ko god je u vezi sa Thai lady. Premda to ne mora nuzno biti nesto lose. Zavisi od slucaja do slucaja. Eto ja znam za taj primer da je izvesni Peter Slovak veoma uspesan gradjevinski preduzetnik u Sihanoukvillu.

 

Ma jok.

Kada dođe stani pani, život ili smrt, Thai, koje imaju Zapadne muževe,  znaju kome da se obrate. Dođe do mere, nikada pre rečene,  "Ne ostavljaj me u nebesima, šta ću ja tamo bez tebe". Bilo je to kod mene, nije se još baš tako desilo a lebdi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Ma jok.

Kada dođe stani pani, život ili smrt, Thai, koje imaju Zapadne muževe,  znaju kome da se obrate. Dođe do mere, nikada pre rečene,  "Ne ostavljaj me u nebesima, šta ću ja tamo bez tebe". Bilo je to kod mene, nije se još baš tako desilo a lebdi.

Znaci trazi da joj  se pridruzis u vecna lovista?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Znaci trazi da joj  se pridruzis u vecna lovista?

 

Nemoj tako olako, Bane. Možda ima i neka ozbiljna zdravstvena stvar koju samo doktori mogu da reše. Pa i reše, 8 Nobelovaca medicine u Nagoya University Hospital, njihovi sledbenici, studenti, njihovi doktori  je rešili, izvukli je iz smrti i iz beznađa.

 

Bez njih, smrt je pored njene bolničke postelje , na metar, od nje,  dahtala kao pas.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Nemoj tako olako, Bane. Možda ima i neka ozbiljna zdravstvena stvar koju samo doktori mogu da reše. Pa i reše, 8 Nobelovaca medicine u Nagoya University Hospital, njihovi sledbenici, studenti, njihovi doktori  je rešili, izvukli je iz smrti i iz beznađa.

 

Bez njih, smrt je pored njene bolničke postelje , na metar, od nje,  dahtala kao pas.

 

Nisam mislio nista licno vec generalno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ras kass said:

U Srbiji je engleski slab medju starijom populacijom, mladi ga dobro znaju.

Jedan od razloga je sto se filmovi i serije ne sinhronizuju.

U Srbiji je engleski dobar i medju starijom generacijom zato sto je bio jedan od 2 strana jezika koji se uce od 5. razreda osnovne skole.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kronostime said:

U Srbiji je engleski dobar i medju starijom generacijom zato sto je bio jedan od 2 strana jezika koji se uce od 5. razreda osnovne skole.

 

Pa vidim da se priča, koliko je funkcionalan za posao ne znam.

Ja sam starija generacija, jedan razred engleski, dva razreda francuski, jedan ruski.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Pa vidim da se priča, koliko je funkcionalan za posao ne znam.

Ja sam starija generacija, jedan razred engleski, dva razreda francuski, jedan ruski.

 

Funkcionalan je na nivou osnovne komunikacije, kome treba lako ce nauciti i ono sto mu je potrebno za poslovnu komunikaciju.

Podloga je odlicna.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ras kass said:

Inace da dodam da smo u Pataji placali  40 evra dan, isto dve spavace i dva kupatila.

Deo se zove Pratumnak, New Nordic group stanovi. Zidali skandinavci, zive uglavnom Rusi.

Zgrade su narandzaste boje, nove.

 

 

Sigurno, to može, ta lokacija je i dobro mesto. To je novo, tim bolje.

Link to comment
Share on other sites

Utapao, aerodrom u Pataji, sa 3,500m nekada najduža pista na planeti. Trebalo je da bude duga, odatle su B-52 puni bombi poletali da izruče smrt na Vjetnam, 10 godina, svaki dan, po 10 puta dnevno.

Danas je pun ruskih džambonja.

 

2019pulkovo01.jpg

 

2019pulkovo02.jpg

 

2019pulkovo03.jpg

 

Jelovnici su i na ruskom od kada sam prvi put bio, 2002. Neke ulice kao da su za Ruse

 

2019rusia01.jpg

 

2019rusia02.jpg

 

2019rusia03.jpg

 

2019rusia04.jpg

 

2019rusia05.jpg

 

2019rusia06.jpg

 

Kada god sam pričao sa Rusima (dođe ih godišnje 2 miliona u Thai), uvek su bili obrazovani, radili po kompanijama mobilne telefonije ili IT.

Porodični ljudi, mada su smelo odeveni za Thai uslove. 

 

2019rusia07.jpg

 

Tako, da i Rusi osete život a ne tamo gulazi, sovhozi i kolhozi

 

2019rusia08.jpg

 

Tatjana, apotekarka iz Novosibirska, sedeli su do nas, reče da ide da provede poslednji sat letovanja sama na steni

 

2019rusia09.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

Nisam bas uzivao na Tajlandu, nije mi seo.

 

Devojke im imaju onaj baby-face, izgledaju kao da imaju 15 godina a moguce je da deo i ima toliko.

 

Koje to devojke? Po kancelarijama?😃

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kronostime said:

Mozda

 

 

:s_d:

Na lokeru piše "Bili voli" "Ana". Na prvi pogled se jasno da se radi o travestitu. "Casanova" je napoznatiji takav bar, pre bi se reklo teatar. Tu sredovečne turiste dovoze autobusima, po 10 njih bude na parkingu,  da gledaju ladyboy show.

 

Polovinom aprila svake godine imaju Thai promociju uz Yoyogi park u Tokiju, stotinak štandova sa hranom, brošurama i suvenirima. Jedan od štandova je Casanova.

 

2019casanova01.jpg

 

2019casanova02.jpg

 

2019casanova03.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ras kass said:

 

Soi cowboy, onaj walking street u Pataji....

Pa šta ćeš tamo? To kao da se spuštaš u grotlo vulkana pa imaš primedbe na vrućinu.

 

Pataja je iz dva dela, levo je Klang (centar) a desno Jomtien, više porodični deo. Oba imaju po 6km plaže. Špic je brdo Phra Tamnak.

 

2019wstreet00.jpg

 

Nema Beograd ekvivalent toga.

 

2019wstreet01.jpg

 

Posle 18h nema saobraćaja

 

2019wstreet02.jpg

 

A tu kad si došao, zato si došao, nema žalbi

 

2019wstreet03.jpg

 

Starci sa devojkama

 

2019wstreet04.jpg

 

Ditrih, limar iz Štutgarta i alkoholičar

 

2019wstreet05.jpg

 

Lažnjaci Burberry, ispod suknjice nema ništa. U, stvari, ima, "if you know what I mean".

 

2019wstreet06.jpg

 

Nije ni njemu lako

 

2019wstreet07.jpg

 

Kada su počeli da valjaju lažnjake iz Indije i Kine za erekciju, za 10% cene, Pfizer, proizvođač Viagre je bio brz da istakne bilbord

 

2019wstreet08.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

U Soi sam popio pivo i to je to. U Walking street sam bio vise puta, tu je nightlife centar.

Ni jedno ni drugo not my cup of tea. 

Bangkok ima odlicne klubove i rooftop barove. Rooftop barovi su narocito prava atrakcija.

Inace ja sam hteo u Hua hin pre Pataje ali nismo mogli naci smestaj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ni jedno mesto noću (počev od smrkavanja) me ne zanima. Meni su važne dnevne aktivnosti a Pataja, možeš da ideš dve nedelje na različita mesta, porodično i da ne obiđeš. Evo, ima 3 aqauaparka za po ceo dan. Tačno da, ako imaš kola, sve to prođeš i a da neko sa tobom ne zna, pitao bi "Pa šta to pričaju o Pataji, gde je to?".

 

Ovo što ti radiš je verovatno od veće važnosti za generalnu publiku. Ja pričam o strukturnim stvarima koje ne zanimaju turiste niti ih se tiču, više ko bi tamo išao na duže ili u penziju.

Našao sam još po nešto o Pataji, dodaću kasnije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Sta mislis za Rayong i Sattahip yoyogi? 

Ili je ipak bolje otici u Chiang Mai?

 

Satahip je baza ratne mornarice. Ići ću dva dana u julu, nisam pre bio. Žena kaže da ima lepe plaže što mi nije bilo poznato, to je isto more kao Pattaya.

Rayong je Detroit i ostala industrija. Ima floating market i jednu lepu ulicu i tu ću da odem ove godine.

 

Mislim da su oba mesta dobra za jedno noćenje.

 

Chiang Mai, landlocked, gužve gore nego u Bangkoku. Dosta ljudi tamo ide mada mislim da je predaleko i da nije vredno truda. Klima je manje vlažna, zimi im se nekad spusti do +5C.

Link to comment
Share on other sites

Chantaburry mi se nije bas dopao. Premda kada se ide malo juznije prema obali - oko 30 min voznje, ima takodje lepih plaza. U ovo doba godine su puste, ali u dry season pretpostavljam da su OK. Bujna vegetacija, tiho i mirno mesto ko hoce da odmori malo mozdane vijuge od civilizacije. Imaju solidne kucice za smestaj ali nije bilo bas tako jeftino - oko 1500- 2000 baht (50-70 USD) nocenje. A  uzduz plaza nema gotovo nista - samo par restorancica. Ipak, mosto je odalo vrlo "relax" osecaj. Mozda vredi provesti tamo 2-3 dana. 

 

P.S. Da, mesto se zove Laeng Sim Beach.

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...