Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

178 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

8 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Partizan ima bolji balans između spoljne i unutrašnje linije. Zvezda je u reketu najgora ekipa u EL. Kad Bolomboj ne bude na parketu nastaće ozbiljan cirkus. 

 

Pa da, Paris Basket, Alba, ASVEL, Bayern i Zalgiris imaju zveri na 4 i 5.

 

Previse su se osilili nasi mediji i javnost, sad je new normal da se na svakoj poziciji dovede igrac sa vrednoscu od milion+ evra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Моје мишљење је да је Звезда ТРЕНУТНО најмање најмање за класу бољи него Партизан. Очекујем бродолом Партизана још више него прошла сезона јер ако овако остане од АБА лиге опет нема ништа, ау Евролиги ће бити још лошији него прошле сезоне.

 

Наравно ако доведу два баш добра играча до краја прелазног рока онда то доста тога може променити. Или једног врхунског да би макар евентуално били ту негде са Звездом. 

 

Овако ми екипа изгледа више као за Еврокуп него за Евролигу. 

 

Гледам као потпуно неутrалан посматрач, и то је моје мишљење које наравно не мора бити тачно а сигурно није злонамерно.

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Utopista said:

Овако ми екипа изгледа више као за Еврокуп него за Евролигу. 

Ne treba preterivati. Lundberg, Dejvis, Bonga, Marinkovic su EL igraci, a Brown i Jones iako nemaju preveliko EL iskustvo ipak dolaze iz EL klubova nakon solidne sezone. Nilikina je reprezentativac francuske, vise vuce na EL nego na EC nivo. Na sve to ne treba zaboraviti Obradovica na klupi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam prijatelju - mene Obradović nije ni malo impresionirao u ove 3 godine, par meseci stvarno vrhunske igre je puno manje od onoga što sam očekivao.

 

A igrače koje si nabrojao su po meni neki donji dom evrolige osim Dejvisa.  

 

Vidim da si zvezdaš i baš me interesuje koje od tih nabrojanih igrača bi želeo u današnjoj Zvezdi i umesto koga?  🙂

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, da li su donji dom ili nisu mozemo diskutovati, ali EC je mnogo nizi nivo od EL. 

 

Sto se tice pitanja, recimo da bih video Lundberga umesto Yaga i Marinkovica (ako izuzmemo njegovo navijacko opredeljenje naravno) umesto Nedovica, a i Jones je verujem bolji igrac od Mitrovica i Plavsica (u ovom momentu). Dejvisa bih u nesto drugacijoj koncepciji tima pozeleo. Medjutim, moj stav je svakako da je Zvezdin tim trenutno jaci, sto ne znaci da je Partizanov tim za EC. Ako bi grubo prognozirali ajde da kazemo da Zvezdu vidim recimo izmedju 8-11 pozicije, a Partizan 12-15.

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Utopista said:

Ne znam prijatelju - mene Obradović nije ni malo impresionirao u ove 3 godine, par meseci stvarno vrhunske igre je puno manje od onoga što sam očekivao.

 

A igrače koje si nabrojao su po meni neki donji dom evrolige osim Dejvisa.  

 

Vidim da si zvezdaš i baš me interesuje koje od tih nabrojanih igrača bi želeo u današnjoj Zvezdi i umesto koga?  🙂

Bato prosle godine bi jedno 70% minimum navijaca Zvezde dupe dalo da se zamene rosteri pa smo videli kako se zavrsilo na kraju 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Има логике мада је наравно у овом случају све ствар укуса. Шта знам мени Недовић није нешто симпатичан али је одличан играч посебно када се запали. Када би мало више користио продор био би убица. Додуше признајем да много више гледам напад него одбрану, јебига нисам близу неког стручњака него само неко воли баскет и гледа га и на улици игра већ 40 година. Додуше сада више баш ни не игри осим понекад на рачунару..🤣

 

 

 

Самном у школи је ишао Дејан Томашевић и у тој његовој 72' генерацији је по мени било једно петорица талентованих, али ето ни тада нисам толико гледао одбрану а посебно радне навике. Он је момак ишао два пута дневно на тренинг, док су ти по мени талентовани блејали на школском терену, мували девојчице и циркали пиво, и ето он је направио врхунску кошаркашку каријеру а они су остали само талентовани у том кошу.

 

 

 

 

 

Шта се тиче Митровића знам да га многи овде не цене, али он је по мени доста важан шраф Звездине екипе, посебно на тако да кажем мало нижем нивоу као што је АБА лига. Дечко има мозак којим јако лепо надокнађује релативан недостатак физикалија и тотални недостатак шута. Када би неко видео на папиру то да није неки атлета и да нема шут помислио би да је кеса а далеко је од тога. Могуће и врло вероватно је да Џонс може бити бољи играч у Партизану него Митровић у Звезди, али то тек треба да видим.

 

 

 

Са друге стране Јаго ме је изузетно изненадио - мислио сам да нема шансе да се сакрије у одбраni, и свакако је имао ту проблема, али мислим да је и више него надокнадио са друге стране терена.

 

 

 

И за крај - и ја исто тренутно видим баш такве позиције на табели као што си написао. Али наравно у спорту никада није баш све 100% сигурно...

 

 

 

Свакако нека смо сви живи и здрави па ћемо на крају видети.

 

 

 

 

 

 

пре 30 минута, атмсфр лнЧ је рекао:

Бато просле године би једно 70% минимум навијаца Звезде дупе дало да се замене ростери па смо видели како се завршило на крају  🙂

Е то си мислим потпуно у праву! И у томе и јесте чар спорта...🙂

Edited by Utopista
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Иначе не знам зашто ме овај форум не воли. Када куцам са компа буде све исправно написано али буду велика слова. А када куцам са телефона буду нормална слова али сам меша ћирилицу и латиницу из чиста мира, мења ми речи - буквално ни на једном сајту ми се то не дешава...i onda se drndam 10 minuta da sve to nekako ispravim.

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Utopista said:

Иначе не знам зашто ме овај форум не воли. Када куцам са компа буде све исправно написано али буду велика слова. А када куцам са телефона буду нормална слова али сам меша ћирилицу и латиницу из чиста мира, мења ми речи - буквално ни на једном сајту ми се то не дешава...i onda se drndam 10 minuta da sve to nekako ispravim.

Auto-correct na telefonu te keca.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ма како брате моје не зеза ни на Фејсу, ни на Твитеру ни на Виберу ни на Монду...него само овде?🤣

Ладно пола постај je ћирилица пола латиница, а тастатура ми је намештена на латиницу и не мењам никada. Као да се једноставно овај форум не слаже са овим мојим кинезом од телефона - немам друго објашњење јер видим да свима нормално све ради, а мени нормално ради свуда осим овде... Или ме кеца неки модератор можда sa KošarkaRs gde sam pisao kada sam bio mladji i жустрији па сам се можда некоме замерио...🤣. Али без зајебанције немам стварно објашњење - буквално svuda најнормалније ради без икакве грешке,а камоли да меша писма која кажем никада ни не мењам...јако чудно. Изгубим вољу и да пишем, јер после морам као кретен да поправљам шта се поправиti може... 

 

Ево могу да ти пошаљем линк са рецимо Твитера и да видиш да нема грешака, можемо и експеримент  - кажеш ми шта да tamo откуцам и откуцam то брзински без и једне грешке... Буkvално само овде имам проблем.

 

Мада и онако више читам, а очигледно и нервирам многe тако да немам неку потребу много да пишем - матор сам ја да бих се овако анонимно убеђивао са људима... 

 

Ево опет сам морао да еditujem - невероватно бре!

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Beonegro said:

Prilično jak potpis za Spartak

Odbio je prvu ponudu, zato sto su mu dali ulogu drugog centra.. Imao neke okej ponude tako da me ovaj potpis iznenadio. 

Ali mislim da je plata bas jaka. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Igor_ said:

Odbio je prvu ponudu, zato sto su mu dali ulogu drugog centra.. Imao neke okej ponude tako da me ovaj potpis iznenadio. 

Ali mislim da je plata bas jaka. 

Sta je jos dovodio Spartak?

Je l ostao Mozli?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Igor_ said:

Odbio je prvu ponudu, zato sto su mu dali ulogu drugog centra.. Imao neke okej ponude tako da me ovaj potpis iznenadio. 

Ali mislim da je plata bas jaka. 

Kako drugi centar, koga imaju od centara u Spartaku? OK, čudni su putevi Vlada Jovanovića, ali Miletić je baš očigledno bolji košarkaš od Mozlija i Tejića.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Spartak napravio zanimljiviji tim nego FMP i Borac za ovih xy godina koliko su u ABA. 

Potpisujem. 

Inace pisao sam vec ali Spartak ima plate u nivou neke cedevite. 

Ako izuzmes Zvezdu Partizan i ajde Buducnost, niko nema jace plate. 

 

6 hours ago, Beonegro said:

Kako drugi centar, koga imaju od centara u Spartaku? OK, čudni su putevi Vlada Jovanovića, ali Miletić je baš očigledno bolji košarkaš od Mozlija i Tejića.

Tejic ide, kao i Gordic bar je takav info bio. 

Ne znam kakvi su planovi Vlade ali ta prva ponuda je bila pre nekih mesec dana.. Mozda su tad imali neke druge igrace u planu a njega za drugog centra. 

Inace Cerovina i on su iz istog mesta i bas dobri drugari, verujem da je i to imalo uticaja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buducnost ima dosta veci budzet od Spartaka. Mislim, Rudan, Nikolic, Miletic svakako ne bi bili neka pojacanja za Buducnost, za bivse drugoligase su ti igraci odlicne opcije.

 

Takodje, Dubai bi trebalo da ima tu negde 4. budzet u ligi. Cedevita je uzas, da li je to Mitrovic odustao od svoje karijere jer ovo sto oni potpisuju ni za Igokeu ne bi bila neka odlicna pojacanja. 

 

Sto se tice klubova iz Srbije, samo Radnicki dolazi u obzir kao broj 3. Imaju sve osim hale, podrsku navijaca, jedan od vecih gradova, vec su dokazali da mogu da budu u vrhu. Svi ostali klubovi u Srbiji niti imaju halu, niti su iz vecih mesta (osim Vojvodine), a kad gostuju KKCZ i KKP ambijent kao da se igra u Pioniru. 

 

Ako neki klub nema ljude koji ce se interesovati za njihove rezultate i navijati za njih (kao Buducnost, Zadar...) ili nema nekog bogatog vlasnika ili sponzora (Cedevita, delimicno Igokea i Mornar, sad i Dubai), taj klub ne donosi nista regionalnoj ligi osim jos jednog prosecnog sastava koji ce se ugurati u sredinu tabele. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Markoss said:

Spartak napravio zanimljiviji tim nego FMP i Borac za ovih xy godina koliko su u ABA. 

 

Spartak ima znacajno veci budzet nego Fmp i Borac, ali bas znacajno veci. Tako da nema smisla porediti ko ima zanimljivije. Spartak deluje da ce imati skuplji tim i od Dubaia i Cedevite ali ajd sacekacemo da se kompletiraju.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, goldberg said:

Buducnost ima dosta veci budzet od Spartaka. Mislim, Rudan, Nikolic, Miletic svakako ne bi bili neka pojacanja za Buducnost, za bivse drugoligase su ti igraci odlicne opcije.

 

Takodje, Dubai bi trebalo da ima tu negde 4. budzet u ligi. Cedevita je uzas, da li je to Mitrovic odustao od svoje karijere jer ovo sto oni potpisuju ni za Igokeu ne bi bila neka odlicna pojacanja. 

 

Sto se tice klubova iz Srbije, samo Radnicki dolazi u obzir kao broj 3. Imaju sve osim hale, podrsku navijaca, jedan od vecih gradova, vec su dokazali da mogu da budu u vrhu. Svi ostali klubovi u Srbiji niti imaju halu, niti su iz vecih mesta (osim Vojvodine), a kad gostuju KKCZ i KKP ambijent kao da se igra u Pioniru. 

 

Ako neki klub nema ljude koji ce se interesovati za njihove rezultate i navijati za njih (kao Buducnost, Zadar...) ili nema nekog bogatog vlasnika ili sponzora (Cedevita, delimicno Igokea i Mornar, sad i Dubai), taj klub ne donosi nista regionalnoj ligi osim jos jednog prosecnog sastava koji ce se ugurati u sredinu tabele. 

Za Dubai imaš neki info, neka izjava bila, tako nešto? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, quentin said:

Za Dubai imaš neki info, neka izjava bila, tako nešto? 

 

Pominjali su se Prepelic, Andjusic i Abass, to su ozbiljniji igraci od ovih koje je Spartak doveo. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Pominjali su se Prepelic, Andjusic i Abass, to su ozbiljniji igraci od ovih koje je Spartak doveo. 

Pominjali su se, ali ja nisam vidio ništa zvanično.

Taj Dubai meni je i dalje misterija. I uopšte nisam siguran da imaju neki ozbiljan novac, čak i u ABA okvirima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...