Jump to content

ABA liga 2023/2024. - Nikad jaca regionalna kosarka!


Kooineeperk

Hajde da vidimo kakvi smo prediktori...  

162 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Koji timovi ce se plasirati u playoff? (izaberite 8)



Recommended Posts

Quote

 

“Dogovoreno je da se sačeka odluka Evrolige oko Dubaija, da bi napravili kompatibilnost, jer ipak smo mi deo sistema Evrolige i Evrokupa.

Zamoljen je Dubai da vidi u komercijalnom delu da li može da svoj finansijski predlog za ABA ligu poboljša”, rekao je Nebojša Čović

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nece klubovi nista dobiti u smislu nekih para na ruke (racunu). Nego samo nece imati dodatne troskove za put u Dubai i nocenje tamo - to ce platiti ABA liga od para koje Dubai bude dao ligi. To je tih 1.5mil eur/usd, cega vec. Takva je barem bila prica ranije.

 

Ne znam sada kakvo pojacanje ponude se sada ocekuje, za sta? Ako je procenjeno da tih 1.5mil pokriva te troskove, sta tu treba pojacati? Osim ako se ne traze i pare koje ce biti zaista i prosledjene klubovima (kao sto je to slucaj sa sponzorskim i parama od TV prava u nekom procentu). Opet, to nisu neke pare, pogotovo ne nesto sto moze znaciti vecitima pa cak ni EC timovima iz ABA lige. Moze znaciti ovim manjima i to je ok. 

 

 

 

Da bi znacilo svima onda bi trebalo u paket dodati i dogovor sa EL/EC u smislu da ABA (ne moraju veciti, nego sama liga) dobije 2 garantovana mesta u EL i barem 2 u EC, a da Dubai ide prvo u EC (jer su tako planirali) a potom u EL, nezavisno od plasmana u ABA ligi i ovih licenci. I da to budu trajne licence za ABA ligu koje garantuje EL/EC kao sto ih garantuje nosiocima A licence. 

 

Takodje, da Dubai ne sme da napusti ABA ligu narednih 5 godina ili da plati ogromne penale (ako im padne na pamet da promene ligu). 

 

Da se ABA liga svede na 14 klubova bez max broja klubova iz jedne drzave. 

 

Da ABA2 liga bude prosirena i podignuta na jos visi nivo, da idu 2 ekipe u ABA1 a da 2 ekipe ispadaju iz ABA1 u ABA2 (Dubai excluded, za slucaj da zavrse na dnu, ako budu igrali sa nekim B timom).

 

 

 

Ovo mi je nekako optimalno a da ima smisla. Sve manje od toga mi bas i nema smisla. Vise od toga bi bilo traziti vise sponzorskih para prosledjenih klubovima i A licence za KKCZ i KKP. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Baš će ABA da postavlja uslove EL, uradiće ono što im se kaže i to je to.

Kome se ne sviđa tu im je FIBA i njihova takmičenja.

 

Super, koji ce nam k* onda Dubai u ABA ako ne dobijamo nista sto se tice EL/EC? Ako nas (ABA ligu) EL ucenjuje sa nekom take-it-or-leave-it ponudom, tek onda ih treba odjebati sve. 

 

Nece ni ta EL van FIBA-e ziveti vecno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Dva mjesta u EL na osnovu plasmana bi bila sasvim ok. Uključujući i Dubai. Pa da se koljemo. Dva mjesta ili 3 u EK na osnovu plasmana. 

 

Ako vec postavljamo zelje 😂

Aha, biće gaće samo ne znam kad će ... :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Pa što onda da prihvataju to? Jel smo ucenjeni nečim?

Ništa nije na moranje, uzmi ili ostavi ... prosto i jednostavno.

ABA ni sad nema nikakve garancije o prolaznosti u EL, EC ... niti će dobiti.

Nismo toliko bitni kao što mislimo, i to je tako jbg.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Ništa nije na moranje, uzmi ili ostavi ... prosto i jednostavno.

ABA ni sad nema nikakve garancije o prolaznosti u EL, EC ... niti će dobiti.

Nismo toliko bitni kao što mislimo, i to je tako jbg.

 

 

To da nismo bitni se apsolutno slažem. Samo pitam, ako se nudi ništa, ili praktično ništa, i ne može da se pregovara, nego je uzmi ili ostavi, zašto bismo uzeli?

 

Šta nam može biti interes osim:

 

1. Finansije

2. Garantovano mesto u EL

 

Ja treće ne vidim. Ako su finansije ovolike, a to je presmešan novac, zašto bismo prihvatali?

Ako nema garantovanog mesta u EL, zašto bismo prihvatali?

 

Nema mi logike.

7 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

I ako moze navijačima tj gledaocima u sali da se odma na ulazu da po 10-20eura da se poveća gledanost

 

Pa pazi, da bih išao da gledam faking Dubai u košarci, ni tih 20 evra možda ne bi bilo dovoljno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

To da nismo bitni se apsolutno slažem. Samo pitam, ako se nudi ništa, ili praktično ništa, i ne može da se pregovara, nego je uzmi ili ostavi, zašto bismo uzeli?

 

Šta nam može biti interes osim:

 

1. Finansije

2. Garantovano mesto u EL

 

Ja treće ne vidim. Ako su finansije ovolike, a to je presmešan novac, zašto bismo prihvatali?

Ako nema garantovanog mesta u EL, zašto bismo prihvatali?

 

Nema mi logike.

Šta drugo, 4,5m za tri godine, plus bi doveli i neke sponzore.

Na kraju, oni će igrati EC i EL i bez ABA lige, postoji i ta mogućnost.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Šta drugo, 4,5m za tri godine, plus bi doveli i neke sponzore.

Na kraju, oni će igrati EC i EL i bez ABA lige, postoji i ta mogućnost.

 

Sigurno si gledao film Kum.

 

Kad Don Corleone, sumnjičavo pita onog Soloca : "Why me, why do I deserve this generousity?"

 

U prevodu, da je to neka stvarno primamljiva ponuda, neki zapadnjak bi ih uzeo pod svoje. Ovako, ABA liga dovlači ove sa bliskog istoka niko ne zna ni zašto ni povodom čega.

 

Ok, što kažeš, 4.5 miliona, ok... da je budžet svakog kluba u ABA ligi u pitanju, da svakom ide po toliko plus da plate troškove, to bi bila, aj da kažem fer ponuda. Dubai povećati gledanost sigurno neće. To je klub iz zemlje koja ima tradiciju u košarci kao Srbija u Kriketu.

 

Nešto mora opipljivije da postoji da  bi mi bilo logično sve ovo. Nije to kao Makabi kad je igrao, Makabi je svetska sila klub. Nije ni kad je igrao Levski, ni Solnok...to su lokalni regionalni klubovi.

 

Ovo su neki levaci tamo, puni deviza, koji kupuju mesto u ligi koja nema veze ni sa podnevljem ni sa kontinentom, i to sve hoće za sitan novac... ja stvarno ne kapiram.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Njima je ABA manje bitna, dobro je ako može, al i ne mora ... EL im je prioritet.

To što je nekad bilo - bilo je ... sad je sve drugačije.

Bitna je i tradicija i sportski motivi, al je lovudža najbitnija.

Radi se o većem paketu, Dubai + Abu Dabi + Emirates Airlines ... sve zajedno ozbiljna lovudža,

neće to EL propustiti, zapravo klubovi vlasnici.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

I ako moze navijačima tj gledaocima u sali da se odma na ulazu da po 10-20eura da se poveća gledanost

50 bar da one djevojke iz harema kad dovedu da zabavljaju goste imaju cime castiti da se ne obrukaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Igokea je angažovala novog igrača koji će nastupati u Ligi 6. Sava Lešić nam dolazi iz Metalca iz Valjeva, vratio se u Igokea gdje će pojačati konkurenciju u timu. Ovo će Lešiću biti drugi mandat u Laktašima, prethodno je igrao u sezoni 2017-2018 i 2018 – 2019.


U Metalcu je na 20 utakmica KLS imao prosjek od 22 poena, 9 skokova i 3 asistencije po utakmici za prosječan indeks korisnosti 28,4.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MrTwister said:

50 bar da one djevojke iz harema kad dovedu da zabavljaju goste imaju cime castiti da se ne obrukaju.

 

Vidim da se vas dvojica sprdate na račun ljudi ovde, i na račun publike, na šta apsolutno imate pravo, samo ne vidim da dajete bilo kakvo objašnjenje za to zašto bi učesnici ABA lige uopšte ulazili u to. Neki interes mora da postoji. Ako je taj interes sveden na 1.5 miliona godišnje podeljen na 14 klubova mi smo na niskim granama.

 

2 minutes ago, Kankkunen said:

Piše u pravilniku, al piše i da klubovi osnivači mogu drugačije da odluče. :classic_smile:

 

Hvala. Pa nek odluče drugačije 🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Vidim da se vas dvojica sprdate na račun ljudi ovde, i na račun publike, na šta apsolutno imate pravo, samo ne vidim da dajete bilo kakvo objašnjenje za to zašto bi učesnici ABA lige uopšte ulazili u to. Neki interes mora da postoji. Ako je taj interes sveden na 1.5 miliona godišnje podeljen na 14 klubova mi smo na niskim granama.

 

 

Hvala. Pa nek odluče drugačije 🙂 

Mislim da je ipak neka misterija u pitanju zasto je to tako.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Ništa nije na moranje, uzmi ili ostavi ... prosto i jednostavno.

ABA ni sad nema nikakve garancije o prolaznosti u EL, EC ... niti će dobiti.

Nismo toliko bitni kao što mislimo, i to je tako jbg.

 

Nismo bitni toliko ali ne moramo ni da se srozavamo jos vise. Upravo zato sto nemamo nikakve garancije, da bi ugostili tim koji je bitan za EL/EC valjda moramo da dobijemo nesto za uzvrat. A to su garancije.

 

  

1 hour ago, Kankkunen said:

Šta drugo, 4,5m za tri godine, plus bi doveli i neke sponzore.

Na kraju, oni će igrati EC i EL i bez ABA lige, postoji i ta mogućnost.

 

Pa sto se onda cimaju sa ABA ligom? Oni ne mogu da igraju neku nacionalnu ligu, odnosno mogli bi kad bi ih pustili ali ne vidim da ce Spanija, Italija, Grcka, Turska, Francuska, Nemacka, a jos manje Izrael to dozvoliti... i sta im onda preostaje? Neka druga regionalna liga mozda, nabrajao sam koje bi to mogle biti. Moze i VTB. 

 

ABA im je najbolje resenje ako su vec uslovljeni, a valjda jesu nekim EL pravilnikom, da moraju da ucestvuju u nekom nacionalnom ili regionalnom evropskom takmicenju. 

 

 

55 minutes ago, Kankkunen said:

Njima je ABA manje bitna, dobro je ako može, al i ne mora ... EL im je prioritet.

To što je nekad bilo - bilo je ... sad je sve drugačije.

Bitna je i tradicija i sportski motivi, al je lovudža najbitnija.

Radi se o većem paketu, Dubai + Abu Dabi + Emirates Airlines ... sve zajedno ozbiljna lovudža,

neće to EL propustiti, zapravo klubovi vlasnici.

 

I to je jos jedan problem sto ce im ABA biti samo da ispune uslov. Jer ide i ona prica da mozda imaju B tim u ABA ligi, cisto da ispune taj uslov igranja u nekoj ligi. To je srozavanje ABA lige, ne treba nam jos jedan Makabi ili madjarski ili bugarski tim koji ce propustati utakmice ili ih otaljavati i dovoditi u pitanje regularnost ABA sezone. 

 

Neka naprave leks specijalis i uvrste ih u EL preko svakog reda, da ne igraju nista vise, nemam problem s tim osim sto cu i dalje misliti da je glupost. 

 

Mogli bi barem jednom mi u regionu imati neku slogu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Dubai pristupi ozbiljno takmičenju onda bi trebalo da je (pored pokrivanja troškova putovanja i smeštaja) dovoljno to što ćeš imati još jedan konkurentan tim u ligi da malo zabiberi. Ako se još uz to uključi Kluž sa solidnim budžetom i organizacijom to bi već bila 4 solidna EK tima uz KKP i KKCZ. Ta liga bi mogla da bude mnogo interesantnija za gledanje nevezano za prohodnost u dalja takmičenja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...