Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Inace, mislim da direktni medjusobni susreti nece odlucivati, jer mogu da se zakunem da ce npr to 10to mesto deliti bar 3 ekipe i onda se gleda ukupna kos razlika, gde mi, za sada, itekako dobro stojimo
Ne gleda se kos razlika ne medjusobni skor unutar 3 ekipe, tako da Baskonija je tu za totalno izbegavanje, dok Makabi sa potencijalnih 2 0 bio bi top.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Petar1995 said:

Bicu optimista i mislim da gubimo samo od Reala u Madridu, Monaca na strani i kuci protiv Oly. 

Ja mislim da nam je veca sansa kod kuce protiv Olimpijakosa, nego Efesa na strani, u poslednjem kolu. Mislim da ce Efes uci u 10.Kompletiraju se, igraju sve bokje, a na istom su skoru kao i mi. Plus, imaju roster da mogu bukvalno svakog da dobiju, bez preterivanja

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, crni_bombarder said:

Ne gleda se kos razlika ne medjusobni skor unutar 3 ekipe, tako da Baskonija je tu za totalno izbegavanje, dok Makabi sa potencijalnih 2 0 bio bi top.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Ogradjujem se, ali misli da se gleda ukupna kos razlika. 

Na zvanicnom EL sajtu, tabela je uvek po tom principu kada vise od 2 ekipe imaju isti broj pobeda. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ogradjujem se, ali misli da se gleda ukupna kos razlika. 
Na zvanicnom EL sajtu, tabela je uvek po tom principu kada vise od 2 ekipe imaju isti broj pobeda. 
 
Ja sam ubedjen da se prvo gleda medjusobni skor izmedju 3 ili više ekipa, ako je čak to isto onda se gleda kos razlika u tim duelima.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Zarco_srb said:

Ja mislim da nam je veca sansa kod kuce protiv Olimpijakosa, nego Efesa na strani, u poslednjem kolu. Mislim da ce Efes uci u 10.Kompletiraju se, igraju sve bokje, a na istom su skoru kao i mi. Plus, imaju roster da mogu bukvalno svakog da dobiju, bez preterivanja

Ja msm da dobijamo Efes. Kad smo drmnuli Fener koji je jaci od Efesa, a pritom nemamo ove sezone poraze od turskih ekipa, ja sam Efes upisao kao pobedu..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Petar1995 said:

Ja msm da dobijamo Efes. Kad smo drmnuli Fener koji je jaci od Efesa, a pritom nemamo ove sezone poraze od turskih ekipa, ja sam Efes upisao kao pobedu..

Ne moze Zvezda niti jednu pobedu unapred da upise, valjda je to jasno kako ova sezona tece.

Bez par vaznih igraca u narednim mecevima kada se lomi, nemamo apsolutno nikakve sanse da ostanemo u igri za ulazak u 10.

To sto trener cedi suvu drenovinu je driga stvar, prosto nema dovoljno kvaliteta bez komplet sastava da se bilo sta uradi.

Razumem navijacku subjektivnost, ali zaista treba biti realan i reci da ce se vec kroz 2-3 meca ekipa rez oprostiti od ambicija u El.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

When all of the tied teams have met twice, both home and away:

 

I) WHEN ONLY TWO TEAMS ARE TIED

 

 

 

 

a) Rangiranje će se utvrditi uzimajući u obzir prvo broj pobeda u utakmicama koje su odigrali između njih, pri čemu je pobednik onaj sa najviše pobeda. Ukoliko dve ekipe imaju isti broj pobeda, izjednačenje će biti rešeno gol-razlikom u utakmicama koje su odigrale. Ukoliko se nerešen rezultat nastavi, izjednačenje će se prekinuti uzimajući u obzir sve utakmice odigrane u trenutnoj fazi takmičenja, prvo korišćenjem ukupne gol-razlike, a zatim, ako je potrebno, i najvećeg broja postignutih poena.

 

b) Ako nerešen rezultat potraje, za svaku ekipu će se odrediti prosek golova svake utakmice odigrane u toj fazi, a timovi će biti rangirani prema ovom broju, a tim sa većim brojem dobija viši plasman.

 

II) WHEN MORE THAN TWO TEAMS ARE TIED

 

a) Rangiranje će se utvrditi uzimajući u obzir pobede ostvarene u utakmicama koje su odigrali samo među njima. Ukoliko izjednačenje ostane među nekim, ali ne svim timovima, poredak timova koji su još uvek nerešeni biće određen tako što će se ponovo uzeti u obzir pobede u utakmicama koje su odigrali samo među njima, i isti postupak se ponavljati sve dok nerešeno ne bude potpuno rešeno.

 

b) Ako se nerešen rezultat nastavi, plasman će biti određen gol-razlikom u korist i protiv u utakmicama koje se igraju samo među timovima koji su još uvek nerešeni.

 

c) Ukoliko se nerešen rezultat ne reši prethodnim procedurama, izjednačenje će se prekinuti uzimajući u obzir sve utakmice odigrane u trenutnoj fazi takmičenja, prvo korišćenjem gol-razlike, zatim najvećim brojem postignutih poena i na kraju, ako je potrebno, po proseku golova.

 

d) Ako bi u toku primene bilo kog od kriterijuma predviđenih u tri prethodna stava, nerešeni rezultat bio delimično rešen, ali i dalje sa više od dve ekipe koje su ostale nerešene, ceo postupak će se ponovo primeniti počev od stava a), primenjujući najveći broj pobeda u utakmicama odigranim samo među timovima koji su još uvek nerešeni.

 

e) Ako bi u toku primene bilo kog od kriterijuma navedenih u stavovima a), b) ili c) nerešeni rezultat delimično bio rešen tako da samo dve ekipe ostanu nerešene, ceo postupak će se ponovo primeniti počevši od Odeljka I), stav a), primenjujući najveći broj pobeda samo u utakmicama koje su odigrale dve preostale izjednačene ekipe.

 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sokmeniki said:

 

PPG:

Scott 10.1

Smits 11.5

Brown 6.6

Shengelia 15

Leday 9.7

Parker 10.7

Hayes-Davis 13.4

Peters 15.1

Melli 8.1

Daum 9.4

Ojeleje ppg 13.1 i igra na poziciji 3 uglavnom

Sedekerskis 10

Moneke 14.1

Olinde 10.2

Wetzell 8.6

NDiaye 3

Colson 12.7 igra na poziciji 3 uglavnom

Mitoglou 14.1 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zarco_srb said:

Sta mislite sutra protiv FMP-a? 🙄

Valjda im Kuzmić nije otkrio Sferov plejbuk...

 

A što se krila tiče ne dobijaju se ona pobedom nad albom. To je nužnost. Ali pobeda nad Valensijom su već ozbiljna krila čak i u ovakvoj situaciji.

Edited by paxxx
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma mogu to Mitar i DeDa sami na 4. Šta pa i mi izvoljevamo pa još i statistiku smo našli i izvukli . Mi ćemo tu nešto da tražimo kao da mi bolje znamo od Nebojše i Dozeta. Bože svašta. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Miki28 Teoljub said:
  Hide contents

When all of the tied teams have met twice, both home and away:

 

I) WHEN ONLY TWO TEAMS ARE TIED

 

 

 

 

a) Rangiranje će se utvrditi uzimajući u obzir prvo broj pobeda u utakmicama koje su odigrali između njih, pri čemu je pobednik onaj sa najviše pobeda. Ukoliko dve ekipe imaju isti broj pobeda, izjednačenje će biti rešeno gol-razlikom u utakmicama koje su odigrale. Ukoliko se nerešen rezultat nastavi, izjednačenje će se prekinuti uzimajući u obzir sve utakmice odigrane u trenutnoj fazi takmičenja, prvo korišćenjem ukupne gol-razlike, a zatim, ako je potrebno, i najvećeg broja postignutih poena.

 

b) Ako nerešen rezultat potraje, za svaku ekipu će se odrediti prosek golova svake utakmice odigrane u toj fazi, a timovi će biti rangirani prema ovom broju, a tim sa većim brojem dobija viši plasman.

 

II) WHEN MORE THAN TWO TEAMS ARE TIED

 

a) Rangiranje će se utvrditi uzimajući u obzir pobede ostvarene u utakmicama koje su odigrali samo među njima. Ukoliko izjednačenje ostane među nekim, ali ne svim timovima, poredak timova koji su još uvek nerešeni biće određen tako što će se ponovo uzeti u obzir pobede u utakmicama koje su odigrali samo među njima, i isti postupak se ponavljati sve dok nerešeno ne bude potpuno rešeno.

 

b) Ako se nerešen rezultat nastavi, plasman će biti određen gol-razlikom u korist i protiv u utakmicama koje se igraju samo među timovima koji su još uvek nerešeni.

 

c) Ukoliko se nerešen rezultat ne reši prethodnim procedurama, izjednačenje će se prekinuti uzimajući u obzir sve utakmice odigrane u trenutnoj fazi takmičenja, prvo korišćenjem gol-razlike, zatim najvećim brojem postignutih poena i na kraju, ako je potrebno, po proseku golova.

 

d) Ako bi u toku primene bilo kog od kriterijuma predviđenih u tri prethodna stava, nerešeni rezultat bio delimično rešen, ali i dalje sa više od dve ekipe koje su ostale nerešene, ceo postupak će se ponovo primeniti počev od stava a), primenjujući najveći broj pobeda u utakmicama odigranim samo među timovima koji su još uvek nerešeni.

 

e) Ako bi u toku primene bilo kog od kriterijuma navedenih u stavovima a), b) ili c) nerešeni rezultat delimično bio rešen tako da samo dve ekipe ostanu nerešene, ceo postupak će se ponovo primeniti počevši od Odeljka I), stav a), primenjujući najveći broj pobeda samo u utakmicama koje su odigrale dve preostale izjednačene ekipe.

 

Odakle je ovo? Pise svuda gol razlika 😂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Euroleague bylaws + google translate😀

 

Strane 147-148, 19.5.2 ( glava prva, clan 19, stav 5, tacka 2 ).

Da, da. Jasno. Zahvaljujem. Znaci ipak je sve bitno. I sa kim ulazimo u krug i kos kolicnik, bukvalno sve. Po tome, najgore da se nadje Baskonija medju tim timovima 😕

Edited by Zarco_srb
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

PPG:

Scott 10.1

Smits 11.5

Brown 6.6

Shengelia 15

Leday 9.7

Parker 10.7

Hayes-Davis 13.4

Peters 15.1

Melli 8.1

Daum 9.4

Ojeleje ppg 13.1 i igra na poziciji 3 uglavnom

Sedekerskis 10

Moneke 14.1

Olinde 10.2

Wetzell 8.6

NDiaye 3

Colson 12.7 igra na poziciji 3 uglavnom

Mitoglou 14.1 

Ne racunajuci Colsona i Ojeleya, od 16 izabranih krilnih centara 15 ih je preslo granicu.

 

To bi bilo koliko toliko prihvatljivo da i nasi krilni centri prelaze granicu a to nije slucaj u vecini utakmica.

 

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim Zvezde može izgubiti narednih 5 utakmica na jednu loptu, a može i dobiti svih 5 sa +10... Eee obično su takve ekipe zanimljive i uzbudljive za gledanje, al' izostanu rezultati, jer takve ekipe dobiju Fenera u gostima koji je bez poraza kući, al' izgubi od Asvela koji "izmišlja načine" da izgubi protiv ostalih ekipa... I takvi kakvi smo i dalje smo u nekoj računici, al' mislim da bukvalno više nemamo prava na grešku, počevši od utakmice u Berlinu, a ne odajemo utisak kao ekipa koja može igrati dva mjeseca pod moranjem... Opet po ko zna koji put kasno se stisnemo nakon neke havarije na početku sezone.. Naš kvalitet je definitivno za top 10, al' nikada nije samo kvalitet u pitanju... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Zarco_srb said:

Inace, mislim da direktni medjusobni susreti nece odlucivati, jer mogu da se zakunem da ce npr to 10to mesto deliti bar 3 ekipe i onda se gleda ukupna kos razlika, gde mi, za sada, itekako dobro stojimo

Oduvek su odlučavali o konačnom plasmanu na lestvici kao prvi kriterij međusobni susreti.  

26 minutes ago, Fromthecorner said:

Imam dve toksicne misli u zivotu jedna da ce mi bivsa poslati poruku a druga da cu uci ovde i videti najavu krilnog centra

znači prva ima veće izglede da ti se ostvari 🙂 

Edited by bodo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, СтелаРоса said:

Niti smo po kvalitetu niti po ulozenim sredstvima u deset. Za nijansu smo ispod, bas kao sto trenutno tabela i pokazuje.

Po kvalitetu ne, po uloženim sredstvima da. Da nećeš da kažeš da su npr. Virtus, Baskonija i Valensija uložili više. Ne vredi ta mantra koju je uveo Čović, jer nezavisno od ulaganja kad se  izvrši selekcija u kojoj se svesno ostavljaju rupe u timu da bi se zadovoljili hirovi predsednika pozivanje na nedostatak sredstava je smešno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TB Told said:

Po kvalitetu ne, po uloženim sredstvima da. Da nećeš da kažeš da su npr. Virtus, Baskonija i Valensija uložili više. Ne vredi ta mantra koju je uveo Čović, jer nezavisno od ulaganja kad se  izvrši selekcija u kojoj se svesno ostavljaju rupe u timu da bi se zadovoljili hirovi predsednika pozivanje na nedostatak sredstava je smešno.

Real, Barsa, Fener, Efes, Oli, Pao, Monako, Makabi, Partizan i Armani su ulozili vise. To je deset, a verujem da smo sa Baskonijom, Virtusom i Valensijom blizu, ali se ne bih tako lako kladio da smo vise ulozili.

  • Like 15
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Real, Barsa, Fener, Efes, Oli, Pao, Monako, Makabi, Partizan i Armani su ulozili vise. To je deset, a verujem da smo sa Baskonijom, Virtusom i Valensijom blizu, ali se ne bih tako lako kladio da smo vise ulozili.

Tabela se na kraju pravi prema uloženim sredstvima? Pri čemu to što ti misliš da neko ima veći budžet ne znači da je tako. I dalje ostaje smešna priča o budžetima kad Čović napravi selekciju u kojoj su Simonović, Davidovac i Bjelica planirani da igraju četvorku, uz još 5 visokih, a na bekovskim pozicijama ostavi 4 igrača. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uini said:

 

aha, okej.

pre je bio radonjic a posle covic, nesto novo sam naucio.

 

takodje sam naucio i da smo do 2017e imali super rezultate u euroleague.

 

izvini za ovo sto necu da kazem, nissm znao, pa zato.

Ne vredi ti ironija kad propadne spinovanje.

 

Kako god da se okarakterišu rezultati do 2017. znatno su bolji od onih posle toga, a ova diskusija je i započeta kad si pokušao da ih izjednačiš. Šta god da napišeš nema ekvivalenta plasmanu u Top 8 i 9. mestu uz borbu do poslednjeg kola u rezulatima nakon 2017. godine.

 

Sasvim je jasno zašto nećeš da se izjasniš na koga misliš kad kažeš treba da nastavimo sa kontinutetom. Taj konitinuitet kod nas se zove Čović.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...