Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Hanga je usled kadrovskih problema prinuđen da previše organizuje i izlazi izvan svojih opanaka. On je ove sezone daleko više igrao na 1 nego na 3 što mu je prirodna pozicija. Ja sam od njega video ove sezone odličnu odbranu i mislim da nije još uvek gotov za ozbiljnu košarku ali isključivo ako bude igrao u svojoj ulozi, a ne da je često primarni kreator što ga onda na oko čini gorim igračem nego što jeste. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Mislim da je svima manje više jasno da smo ukoliko Teodosić odluči da ostane u startu ponovo defanzivno užasni na bekovskim pozicijama... pritom imamo i Hangu još godinu dana u slobodnom padu. Ne znam, realno bez nekih ozbiljnih rezova to je i sledeće godine osuđeno na propast.

Teodosić je ove sezone bio jedao od boljih defanzivaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, СтелаРоса said:

Meni nije jasno zasto Hanga glumi plejmejkera kada je na terenu sa Smartom koji je valjda i doveden da bude 1/2, a ne iskljucivo 2.

Odluka trenera, ne glumi Hanga ništa, igra što mu se kaže.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, СтелаРоса said:

Meni nije jasno zasto Hanga glumi plejmejkera kada je na terenu sa Smartom koji je valjda i doveden da bude 1/2, a ne iskljucivo 2.

Zato što pokušavamo nešto što je Partizan prošle godine sa Egzumom. Samo što je Dante planski doveden da bude plej a Hanga doveden da bude zamena na krilu. 

Nego kad ga već silom prilike koristimo kao pleja ne vidoh u sezoni da smo koristili njegov size već se oslanja samo na šut za tri poena. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Čočo said:

Zato što pokušavamo nešto što je Partizan prošle godine sa Egzumom. Samo što je Dante planski doveden da bude plej a Hanga doveden da bude zamena na krilu. 

Nego kad ga već silom prilike koristimo kao pleja ne vidoh u sezoni da smo koristili njegov size već se oslanja samo na šut za tri poena. 

Pa oslanja se zato što mu je to najednostavnije,baciti onu frljoku,neke su srećno ulazile od tablu,pa neke frljoke u zadnjim sekundama,da toga nije bilo kakav bi tek procenat bio.Meni poslije Nejpjera najveće razočaranje,čak mu je i odbrana osrednja,klasična alibi kšarka odradjivanje veteranske sezone..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čočo said:

A šta će nam Smart kad ima i taj Šaranović. Jbg. razume Marš na drinu. Pa vi i dalje očekujte respektabilan tim dok tim sastavlja Čović. Ljudi ne razumeju zašto baš ove godine treba da se skloni iz kluba, makar osvojio sve. Jer ćemo sledeće sezone imati još više para nego ove a opet ćemo gledati Šaranoviće, Davidovce, Lazareviće, Dobriće... 

 

Preterujes sada. 

 

Prvo, hajde da ne sudimo o decku koga jos nismo videli u nasem seniorskom dresu (a znamo ga iz mladjih kategorija).

 

Drugo, ne bih mu sudio ni po ovom sto gledamo u FMPu, jer je tamo haos. Gledali smo ga u repki i on je bio jedan od bitnijih igraca u toj U20 ekipu. Nije neki ekstra talenat ali je sasvim solidan igrac. 

 

Zato on ne treba da se meri sa nekim Smartom vec sa Lazarevicem. U svako doba dana i noci pre bih izabrao Saranovica sada kada je stasao nego Lazarevica. 

 

Dobric i Deda su trenutno takodje neka druga liga, pre svega zbog iskustva. Saranovic moze da dodje do tog nivoa bez problema. Uostalom, Deda i Dobric su u Saranovicevim godinama igrali KLS, Ogi bio jedan gotovo nebitni igrac u U20 repki, dok je Deda bio onako, osrednji. Samo neka radi kako treba i moze da bude taj neki igrac rotacije iz domena "domace osnove". Ako EL nastavi u ovom pravcu i igra se ovoliko utakmica, u 15 igraca ce imati mesta. 

 

Tako da, ne osudjuj... 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Preterujes sada. 

 

Prvo, hajde da ne sudimo o decku koga jos nismo videli u nasem seniorskom dresu (a znamo ga iz mladjih kategorija).

 

Drugo, ne bih mu sudio ni po ovom sto gledamo u FMPu, jer je tamo haos. Gledali smo ga u repki i on je bio jedan od bitnijih igraca u toj U20 ekipu. Nije neki ekstra talenat ali je sasvim solidan igrac. 

 

Zato on ne treba da se meri sa nekim Smartom vec sa Lazarevicem. U svako doba dana i noci pre bih izabrao Saranovica sada kada je stasao nego Lazarevica. 

 

Dobric i Deda su trenutno takodje neka druga liga, pre svega zbog iskustva. Saranovic moze da dodje do tog nivoa bez problema. Uostalom, Deda i Dobric su u Saranovicevim godinama igrali KLS, Ogi bio jedan gotovo nebitni igrac u U20 repki, dok je Deda bio onako, osrednji. Samo neka radi kako treba i moze da bude taj neki igrac rotacije iz domena "domace osnove". Ako EL nastavi u ovom pravcu i igra se ovoliko utakmica, u 15 igraca ce imati mesta. 

 

Tako da, ne osudjuj... 

 

 

Pa o tome se i radi. Moj upis je aludirao na to. Da ćemo umesto Smarta dovesti nekog Šaranovića. Opet neki novi, malo bolji Lazarević. I tako u krug. Kao neko od 12 do 15 u rotaciji i ajde ali da bude u 12 u EL, opet gomilanje domaće osnove bez kvaliteta. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ne slažem se. Teodosić se neizmerno trudi, ali je i dalje loš defanzivac. Svakako je pohvalno sa kojom voljom igra.

Ne sjećam se da smo imali problema kada preuzme visokog,često je izvlačio faul u napadu a imao je i ukradenih dosta.A i kada pogledaš rezultate utakmica koje nije igrao,vjerujem d smo prosječno više primali nego kad je igrao,u glavi su mi najviše Baskonija i Zalgiris u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

Hanga je inače negdje rekao da je mu nije problem da igra pleja, jer igra pleja u reprezentaciji. Kao da je mađarska reprezentacija mjerilo za nešto u košarci.

Ne znam, možda čuvamo Smartov plejmejking abiliti kao tajno oružje za finale ABA sa Partizanom. :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

Skariolo kaže da Teo igra dobru odbranu, za dobru odbranu je jako bitno čitanje igre, a on to radi vrhunski.

Teo je OK defanzivno, što je sasvim dovoljno za takvog igrača.

 

 

Edited by Kankkunen
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, quentin said:

Hanga je inače negdje rekao da je mu nije problem da igra pleja, jer igra pleja u reprezentaciji. Kao da je mađarska reprezentacija mjerilo za nešto u košarci.

Ne znam, možda čuvamo Smartov plejmejking abiliti kao tajno oružje za finale ABA sa Partizanom. :classic_biggrin: 

 

Hanga je dobar ballhandler, ali svakako playmaking skills nema. Može da prenese loptu i rastereti recimo Teodosića od stalnog pritiska, a da onda Teo kreira.

 

U svakom slučaju, ako nešto hoćemo sledeće sezone da uradimo, možemo zadržati Tea, otpustiti Nedovića, dovesti floor generala koji je dobar defanzivac za startnog 1/2, i nekog atletu na 2/3, uz ostanak Smarta.

 

Da li će se to desiti? Ne.

2 minutes ago, Kankkunen said:

Skariolo kaže da Teo igra dobru odbranu, za dobru odbranu je jako bitno čitanje igre, a on to radi vrhunski.

Teo je OK defanzivno, što je sasvim dovoljno za takvog igrača.

 

 

 

Za timsku odbranu je to bitno. Za individualnu je bitno da možeš da ispratiš igrača nogama i telom. To Teo ne može. Nije da neće, ne može.

 

Ali on je tu najmanji problem, jer ono što on može u napadu, svi drugi zajedno ne mogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hanga uglavnom igra u petorkama u kojima nisu ni Teo ni Yago. Sa Nedovićem još ponešto i prolazi ali kada je na SG Smart tada najviše do izražaja dolazi to Hangino glavinjanje i insistiranje da on završi. Ja ne mislim da se on šteka, šta više mislim da je i u ovim godinama vrlo energičan igrač i sjajan defanzivac ali logično je da se troši manje u odbrani ako već ima bitnu ulogu u napadu, međutim on ne može da isporuči u napadu u ovoj ulozi pa ga onda nemamo ni na 100% u odbrani, lose lose situacija. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Čočo said:

Pa o tome se i radi. Moj upis je aludirao na to. Da ćemo umesto Smarta dovesti nekog Šaranovića. Opet neki novi, malo bolji Lazarević. I tako u krug. Kao neko od 12 do 15 u rotaciji i ajde ali da bude u 12 u EL, opet gomilanje domaće osnove bez kvaliteta. 

 

Ja verujem da postoji ipak nekog razuma i da to necemo uraditi.

 

Smart treba da bude uz Nedovica nosioc na dvojci, u EL, ne mozes to da ocekujes od Saranovica a da mu je max do sada ABA liga i kvalifikacije za Ligu Sampiona. 

 

S druge strane, dovesti Saranovica na mesto Lazarevica, to itekako ima smisla samo ne znam do kada Lazarevic ima ugovor. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

S druge strane, dovesti Saranovica na mesto Lazarevica, to itekako ima smisla samo ne znam do kada Lazarevic ima ugovor. 

Da, Šaranović je mlađi i prilično talentovaniji ... ovo oko ugovora nije nikakva smetnja.

Trejd se odradi za pet minuta.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Kankkunen said:

Hanga je krpio na kecu u Realu i Barsi, al tamo je bio okružen mnogo boljim igračima koji lako rešavaju 1na 1 ... ovde je to teža priča.

Veliki problem kod njega je jer ni ne pokusava da doda loptu,ocigledno da ne veruje bas nekim saigracima

Od njega sam ocekivao dosta vise(mozda sam i ja preterao u ocekivanju)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazarević je u FMP-u igrao mnogo bolje nego što sada igra Šaranović, pritom je FMP tada imao kudikamo bolje rezultate. Meni je to prebacivanje preko reda u Zvezdu baš bez veze, valjda da bi igrač prešao u EL ekipu mora prvo da se istakne u jednom od slabijih ABA ligaša, a ne da prelazi nakon sezone u kojoj je tamo imao 7 poena po meču. Više od njega u toj ligi je pokazao čak i neki Arijan Lakić, pa nešto ne verujem da ga bilo ko razmatra kao pojačanje... Al' pošto jedan od njih igra u Zadru, a drugog Čović stalno gleda u Železniku, jasno je ko tu ima prednost i zašto.

 

Pritom sve i da je neko MVP ABA lige ne znači nužno da je EL materijal, Dalibor Ilić je u Igokei igrao odlično, ređao dabl-dablove, imao 30+, pa čak i 40+ indekse, a već drugu sezonu kod nas ne može da uđe u rotaciju... Tako da mislim da se tim igračima samo čini medveđa usluga - ako je procena da nemaju kvalitet da odmah budu bekap opcije i uzmu nekih 10-15 minuta, onda bolje i da ne prelaze kod nas gde će biti 14. ili 15. igrač, što se u praksi svede na to da presede sezonu-dve u civilu samo da bi mi imali lažni osećaj sigurnosti, jer eto imamo kao i mi širok roster (koji nam realno ne služi ničemu). 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

a već drugu sezonu kod nas ne može da uđe u rotaciju

 

S obzirom na konkurenciju na poziciji, smatram izuzetnom glupošću to što Dalibor ne igra više. Slažem se da on nije kalibar za Evroligu ali je jako koristan igrač, radi razne stvari koje se ponekad ne vide u statistici i samo mu treba pružiti šansu. Ovako, kad on igra jednu, dve po 10 minuta, pa onda 5 utakmica ništa, bolje mu je da ide.

Link to comment
Share on other sites

@Guru u principu se slazem - Dobric, Deda, pa i Guduric pre su se itekako prvo pokazali u FMPu. 

 

Ono sto treba uzeti u obzir je da tadasnji FMP u kome su oni stasali i ovaj FMP u kome je Saranovic, nemaju gotovo nista zajednicko od koncepta, samo ime. Sadasnji FMP je kao da se dete igra igrice menadzera na kompijuteri (telefonu). Saranovic je jos i uspeo da ispliva u tom mulju koji se tamo talozi ali mnogi mladji od njega ne uspevaju. 

 

Da li hoces da kazes da ne bi trejdovao Saranovica i Lazarevica? I zasto ne? 

 

Lazarevic je jaci telom, ima tog nekog nakupljenog iskustva igranja protiv jacih igraca ali je bas strasno limitiran u mnogim kosarkaskim elementima. Ja sam se nadao da Lazarevic moze jednog dana da zameni Lazica, ali da bi to uradio mora jos spanaca da jede a i da drasticno popravi sut za 3p. Sto ce se desiti nikada. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

@Guru u principu se slazem - Dobric, Deda, pa i Guduric pre su se itekako prvo pokazali u FMPu. 

 

Ono sto treba uzeti u obzir je da tadasnji FMP u kome su oni stasali i ovaj FMP u kome je Saranovic, nemaju gotovo nista zajednicko od koncepta, samo ime. Sadasnji FMP je kao da se dete igra igrice menadzera na kompijuteri (telefonu). Saranovic je jos i uspeo da ispliva u tom mulju koji se tamo talozi ali mnogi mladji od njega ne uspevaju. 

 

Da li hoces da kazes da ne bi trejdovao Saranovica i Lazarevica? I zasto ne? 

 

Lazarevic je jaci telom, ima tog nekog nakupljenog iskustva igranja protiv jacih igraca ali je bas strasno limitiran u mnogim kosarkaskim elementima. Ja sam se nadao da Lazarevic moze jednog dana da zameni Lazica, ali da bi to uradio mora jos spanaca da jede a i da drasticno popravi sut za 3p. Sto ce se desiti nikada. 

 

 

Zašto bismo uopšte trejdovali nekvalitet za nekvalitet? Dosta nam je jedan Lazarević pa nam treba apgrejdovana verzija njega umesto njega. Treba da gledamo u smeru da nam ne treba ni jedan ni drugi. Ako se pravi tim za rezultate sledeće sezone na svim frontovima to nije tim gde ima prostora za Lazarevića, Šaranovića, Davidovca, Ilića i njima sličnima. A ako nam treba neko od 12 do 15 mesta u timu onda bolje da se ubace klinci ( Kostić, Lučić, Marjanović itd). 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Čočo said:

Zašto bismo uopšte trejdovali nekvalitet za nekvalitet? Dosta nam je jedan Lazarević pa nam treba apgrejdovana verzija njega umesto njega. Treba da gledamo u smeru da nam ne treba ni jedan ni drugi. Ako se pravi tim za rezultate sledeće sezone na svim frontovima to nije tim gde ima prostora za Lazarevića, Šaranovića, Davidovca, Ilića i njima sličnima. A ako nam treba neko od 12 do 15 mesta u timu onda bolje da se ubace klinci ( Kostić, Lučić, Marjanović itd). 

Ma super je da mastamo, i da realnost ne bude nasa briga na koju se obaziremo. 

 

Ali je realnost drugacija. Ne mozes da imas 12 vrhunskih igraca. To nema ni jedan EL tim. Mozda neki NBA tim. Ali i oni opet imaju nekog mladog, talentovanog, ili nekog igraca uloge i slicno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...