Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Ma Smart kad bi sutnuo dve trojke po mecu bi bio ubedljivo nas najkorisniji igrac (pored Tea), kida odbranu, prodor mu je odlican, ume i da podeli koju asistenciju, sta ce ti vise (sem suta za tri 😞 )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Čočo said:

Ah kad se setim kako su ga neki gledali kao novog Pantera ili Hauarda tad mi beše smešno a sad još smešnije. Još tada sam rekao da je on za Evropu više Jerian Grant i da od njega ne treba da se očekuje da živi od šuta za 3. Ali zato mu je šut za dva na zavidno dobrom procentu, ima dobar ulaz i igra dobru odbranu.

 

Ako ce da bude ko on daj odmah novi ugovor na 5 godina da se potpise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Ah kad se setim kako su ga neki gledali kao novog Pantera ili Hauarda tad mi beše smešno a sad još smešnije. Još tada sam rekao da je on za Evropu više Jerian Grant i da od njega ne treba da se očekuje da živi od šuta za 3. Ali zato mu je šut za dva na zavidno dobrom procentu, ima dobar ulaz i igra dobru odbranu.

Koji su to neki?

Teško da je neko čuo za njega dok nije objavljen potpis ... aj da se ne foliramo. :classic_cool:

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Koji su to neki?

Teško da je neko čuo za njega dok nije objavljen potpis ... aj da se ne foliramo. :classic_cool:

Bilo je nekih. Ne sećam se sad, davno beše. Oni se sećaju sigurno. No, nebitno. Smart nije Panter i Hauard i nikad neće biti niti to treba očekivati od njega. Ovo što radi za sada dobro radi. Ostaje mu još samo taj šut malo i može biti dobar EL igrač jer ima dosta predispozicija za tako nešto. 

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gledam ovu statistiku i vidim da smo imali 50 skokova :smiley24:jel to pao neki rekord? Odnos u indexnim poenima 141-45, a 'ladno smo izgubili prvu cetvrtinu i sutirali 22% za 3p. Bolomboy igrao manje od deset minuta, a Yago i Smart kombinovano 15-2 za 3p.

Link to comment
Share on other sites

Smart trenutno ima više šuteva za tri nego za dva, što uopšte nije njegova igra, baš preteruje u ovim pokušajima da podesi nišanske sprave sa distance, a ima mid-range, floutere, prodore do kraja, uopšte nije jednodimenzionalan skorer da bi ovoliko forsirao trojke. Uz to ima i nešto basic plejmejkinga, korektan je u odbrani, aktivan u skoku, solidne fizikalije, znači sasvim dovoljno talenta i alata da bude fin two-way igračić kada se adaptira i kada mu se nađe adekvatna uloga u timu. Njemu je ovo tek treća profi sezona, a prva u Evropi, pritom nije stigao u julu nego sredinom januara, tako da bi jedino logično bilo da je doveden makar sa nekim srednjoročnim planom, a ne kao instant pojačanje koje treba da nam spasi sezonu. Mada kada čujem šta pričaju razni Plavšići, a i generalno poznavajući naš mentalitet prilično sam siguran da će biti okarakterisan kao promašaj jer je stranac koji ne pravi razliku, a znamo da od toga većeg greha nema. 

  • Like 36
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Produžili smo Bolomboya. Nije nemoguće.

Za sad kako kruze price bas tesko da ce ga nasi strucnjaci zadrzati,meni jako zanimljiv igracic ali teska prica

Link to comment
Share on other sites

To bi ponovo bila greška. Igrač nije skup sigurno, a tek se navikava na evropsku košarku, tako da uopšte ne bi bio preveliki rizik da ga produže. 

 

Naravno, nije za plakati ako ne ostane, ali u trenutnoj situaciji, mislim da bi bilo pametno dati mu šansu. On će sigurno biti bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A šta će nam Smart kad ima i taj Šaranović. Jbg. razume Marš na drinu. Pa vi i dalje očekujte respektabilan tim dok tim sastavlja Čović. Ljudi ne razumeju zašto baš ove godine treba da se skloni iz kluba, makar osvojio sve. Jer ćemo sledeće sezone imati još više para nego ove a opet ćemo gledati Šaranoviće, Davidovce, Lazareviće, Dobriće... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ponovo koristim priliku da se zahvalim čelnicima kluba koji su nam obezbedili čarter let iz Minhena 🤗🤗

 

Prosto da poželiš ovakvog trenera,a kako je krenuo učlanice se i u SNS  🤣🤣🤣

  • Like 4
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, propolis said:

Ponovo koristim priliku da se zahvalim čelnicima kluba koji su nam obezbedili čarter let iz Minhena 🤗🤗

 

Prosto da poželiš ovakvog trenera,a kako je krenuo učlanice se i u SNS  🤣🤣🤣

 

21 minutes ago, propolis said:

Ponovo koristim priliku da se zahvalim čelnicima kluba koji su nam obezbedili čarter let iz Minhena 🤗🤗

 

Prosto da poželiš ovakvog trenera,a kako je krenuo učlanice se i u SNS  🤣🤣🤣

Bacanje para.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Guru said:

Smart trenutno ima više šuteva za tri nego za dva, što uopšte nije njegova igra, baš preteruje u ovim pokušajima da podesi nišanske sprave sa distance, a ima mid-range, floutere, prodore do kraja, uopšte nije jednodimenzionalan skorer da bi ovoliko forsirao trojke. Uz to ima i nešto basic plejmejkinga, korektan je u odbrani, aktivan u skoku, solidne fizikalije, znači sasvim dovoljno talenta i alata da bude fin two-way igračić kada se adaptira i kada mu se nađe adekvatna uloga u timu. Njemu je ovo tek treća profi sezona, a prva u Evropi, pritom nije stigao u julu nego sredinom januara, tako da bi jedino logično bilo da je doveden makar sa nekim srednjoročnim planom, a ne kao instant pojačanje koje treba da nam spasi sezonu. Mada kada čujem šta pričaju razni Plavšići, a i generalno poznavajući naš mentalitet prilično sam siguran da će biti okarakterisan kao promašaj jer je stranac koji ne pravi razliku, a znamo da od toga većeg greha nema. 

Ovaj roster treba bitno ojačati za narednu sezonu sa igračima koji prave razliku. Ako se zadrže Teo,Jago, Nedović, Smart, Lazić,Hanga i Rokas, gdje je prostor za dva startera na vanjskim pozicijama. Dajte predlog kako bi to učinili,ja ne vidim način a da se ne napravi ista greška kao ove sezone sa nagomilavanjem igrača samo ovaj put na vanjskim pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je svima manje više jasno da smo ukoliko Teodosić odluči da ostane u startu ponovo defanzivno užasni na bekovskim pozicijama... pritom imamo i Hangu još godinu dana u slobodnom padu. Ne znam, realno bez nekih ozbiljnih rezova to je i sledeće godine osuđeno na propast.

Link to comment
Share on other sites

Гуру је дао анализу нашег састава, пре неколико страна. Мене је мало наједила и растужила, прво зато што се ради о нашем вољеном клубу, друго зато што баш симпатишем неке играче које је он апострофирао као спорне.

И небитно је што ми се није допало то што сам прочитао, зато што се са великим делом тог уписа слажем. Треба сагледати чињенице и бити поштен према себи.

Од сређивања ситуације са играчима, и то по аршину "ни по бабу, ни по стричевима", ми можемо лагано да склапамо коцкице за наредни период.

А искуство нас учи да ми не примењујемо овај аршин, већ неке друге који су се, на нашу жалост, одомаћили код нас.

Поштење је постало баш ретко међу људима и спремност да се живи да истином.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogi ovde pominju kako bi ostavili Smarta, a Nedovica sutnuli. I ja bih ostavio Smarta, ali otpustio Hangu.

 

Jeste da Hanga i Nedovic imaju ugovor na jos 1g, ali mi je logicnije da ce pre stranca da otpuste nego domaceg igraca pogotovo ne Nedovica.

 

Time bi se napravilo mesta za klasicnu 3 koju je Hanga najmanje igrao, kao i za nekog kombo beka kojeg glumi Hanga kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smart za 2 ukupno do sada 28 od 39. Uglavnom je pogađao, imam utisak da mu je svaki prodor bio uspešan. Za 3 ima 14 od 55. Uglavnom su ti šutevi bili otvoreni ili je bila dobra pozicija za šut, retko je uzimao neke teške šuteve. E sad zamislite da su mu procenti oko 40% koliko bi to popravilo utisak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

a zamisli tek da su oko 50%

koliko bi to zapravo bilo bolje

 

Zamisli da je 100%. :classic_biggrin: Napisao sam 40%  jer je i pre nas imao te procente, ma i 30% bi bilo okej. Sad je baš dibiduz.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...