Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

6 minutes ago, СамоТи3 said:

Довели смо замене за Шабаза и Кузмића - Топића и Гилеспија. Замену за Симоновића нисмо довели. Недовић се повредио и Топић значи остао кратер на бековским позицијама. Не може да буде изговор затворићемо простор Топићу опоравиће се и тако то. Нама је јако битан период наредне четири утакмице које неће играти ни Топић ни Недовић тако да морамо неког довести ако хоћемо нешто да урадимо. 

 

Nema nekog smisla dovoditi pojacanje u januaru nakon sto je prosao prelazni rok izmedju EL klubova. Mislim, ko je uopste slobodan sada, pa verovatno igraci koji dugo nisu igrali i koji ce mozda za mesec dana da prave razliku.

 

Sto se tice sansi za TOP8 (jer 9. i 10. mesto znace kraj puta i samo utesnu nagradu), ostajem pri stavu da ovakva KKCZ nema tu sta da trazi. Mozda me i demantuju ako pocnu da dobijaju neizvesne i napete meceve protiv motivisanih rivala, eto sledece nedelje dolazi Dusko koji ce em da bude prepun motiva, em bi njegova ekipa pobedom napravila +4 u odnosu na jednog od konkurenta i nastavila da se bori za TOP8.

 

U ovakvoj EL su najlaksi mecevi protiv nemotivisanih rivala koji odustaju cim vide 10 razlike. Mecevi protiv Zalgirisa, Albe, Asvela su teski jer tu mora da se pobedi, pritisak postoji, a protivnik zeli da se nadigrava do samog kraja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ab1995 said:

Ma znam da će me mnogi "napasti" sad... Al moram reći... Ja se sve nadam i da će taj mučeni Davidovac dići formu pred kraj sezone... Pa nije on toliko loš igrač kako trenutno igra u pm... Kad dođe ta dugo iščekivana četvorka, možda i on proigra usljed nove uloge... 

Davidovac je uskoro bivši profesionalni igrač. A to će uskoro i da se vidi. On će za godinu ipo dana da batali profesionalnu košarku. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goldberg said:

 

Nema nekog smisla dovoditi pojacanje u januaru nakon sto je prosao prelazni rok izmedju EL klubova. Mislim, ko je uopste slobodan sada, pa verovatno igraci koji dugo nisu igrali i koji ce mozda za mesec dana da prave razliku.

 

Sto se tice sansi za TOP8 (jer 9. i 10. mesto znace kraj puta i samo utesnu nagradu), ostajem pri stavu da ovakva KKCZ nema tu sta da trazi. Mozda me i demantuju ako pocnu da dobijaju neizvesne i napete meceve protiv motivisanih rivala, eto sledece nedelje dolazi Dusko koji ce em da bude prepun motiva, em bi njegova ekipa pobedom napravila +4 u odnosu na jednog od konkurenta i nastavila da se bori za TOP8.

 

U ovakvoj EL su najlaksi mecevi protiv nemotivisanih rivala koji odustaju cim vide 10 razlike. Mecevi protiv Zalgirisa, Albe, Asvela su teski jer tu mora da se pobedi, pritisak postoji, a protivnik zeli da se nadigrava do samog kraja.

 

Разумем шта хоћеш да кажеш са том твојом теоријом али то " против мотивисаног противника" се односни на екипе које Звезда победи да нису мотивисани? 

 

Зашто Армани није мотивисан био да нас добије и да нам побегне на два разлике и плус међусобни значи 3? Зашто Фенер није мотивисан а кући је против свих осталих био? 

 

Значи много је лоше када навијаш за Звезду а увек понижаваш сваки успех њен, да је то заслуга у противнику а не због нас што смо ми били добри. Победе против Фенер Арманија и посебно Партизана кући који је био силно мотивисан да добије и избаци нас из трке али није успео јер је налетео на невероватну атмосферу и екипу која је желела још више од њих да добије, су дошле у јако битном моменту и не против лаких ривала него директних конкурента који не знам што не би мотивисани када је сада свака победа битна.

 

Ми смо против тих мотивисаних по твом гледању били врло близу победа (Барса, Жалгирис, Монако итд) значи има ту материјала повреде нас спутавају, лоша селекција, промашена појачања и кашњење са неким потезима као што је доселекција. И да не освојимо ништа ићићу на утакмице увек са вером у победу а и даћу пуну подршку Сфаиропулосу и за следећу сезону, њега и играче би одвојио од управе клуба ма шта ко мислио о томе.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, СамоТи3 said:

 

Разумем шта хоћеш да кажеш са том твојом теоријом али то " против мотивисаног противника" се односни на екипе које Звезда победи да нису мотивисани? 

 

Зашто Армани није мотивисан био да нас добије и да нам побегне на два разлике и плус међусобни значи 3? Зашто Фенер није мотивисан а кући је против свих осталих био? 

 

Значи много је лоше када навијаш за Звезду а увек понижаваш сваки успех њен, да је то заслуга у противнику а не због нас што смо ми били добри. Победе против Фенер Арманија и посебно Партизана кући који је био силно мотивисан да добије и избаци нас из трке али није успео јер је налетео на невероватну атмосферу и екипу која је желела још више од њих да добије, су дошле у јако битном моменту и не против лаких ривала него директних конкурента који не знам што не би мотивисани када је сада свака победа битна.

 

Ne mozes motivisanog protivnika koji je uz to i kompletan da dobijas 20 razlike tokom citavog meca. Da mozes, ne bi bio 13. na tabeli nego neka Barca koja je 2. i ima vrhunske igrace.

 

Taj isti Fener je odvalio Maccabi sa 30+ razlike dva ili tri dana nakon poraza od Crvene zvezde, dakle, imali su put na "mec na domacem terenu". KKP je igrao bez LeDaya taj mec. Razlika izmedju ta dva tima je mala, toliko mala da moze KKCZ da dubi na glavi ili priziva duhove zastitnike, nece moci samo uz pomoc snage volje pretvori KKP u neki prosecni EC tim.

Link to comment
Share on other sites

Imamo mi dobar raspored, ali mogao bi vec u cetvrtak Dusko da spusti roletnu. Nekako se i crta takav scenario s obzirom na povrede, njihovu dobru formu i doselekciju koja evo sad ce, samo sto nije.
 
Ako novi bek ne doleti u Beograd tokom vikenda, makar to bio i Boris Bakic, stvarno nema potrebe nikoga ni da dovode.
Bek sutra da se potpiše do ponedeljka/utorka nema sile da dodje u Bg, posle jednog treninga niko nece igrati mec.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je da je vec kasno za Baskoniju, bojim se da polako prolazi voz i za Berlin. Ako se te dve utakmice izgube, ne moramo dalje ni da igramo, a trenutno smo na jedan nezgodan Teov doskok daleko od toga da nam bekovska linija izgleda ovako:

 

Yago

Macka Ljubica

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Vec sam pisao da je roster lose sastavljen i da su neki centri i krila visak, dok pozicije 4 i 2 nominalno igra samo dva igraca (odnosno 3, ako racunamo DaVidovca kao cetvorku).

 

Teo, Yago, Topic

Nedovic

Hanga, Giedraitis, Lazic, Lazarevic

DaVidovac, Ilic

Bolomboy, Mitrovic, Tobey, Gillespie

 

Novi igrac tu moze da dodje samo na poziciji 1 - na poziciji 2 je tu Nedovic koji kada se vrati ocekuje da ima 25+ minuta. Dakle, cisti bek nema tu sta da trazi, krilo ili 2/3 moze, ali ako se raskine ugovor sa nekim od postojecih krila jer je opet guzva. Za poziciju 4 vazi isto, jedini nacin da sva cetiri centra dobiju minute je da igraju zajedno sto iskljucuje neku cetvorku od 20+ minuta, ali zato su na terenu disfunkcionalne petorke od dva centra.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

Ima li neki zanimljiv bek u Megi ili FMP

U FMP-u ok statistiku imaju Hugo Besson i Vojislav Stojanovic ali nisam ih pratio

U Megi mi je Djurisic zanimljiv i centar Plavsic

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zarco_srb said:

I opet smo na famozne dve pobede zaostatka 😄

Da ali imamo laksi raspored narednih nedelja u odnosu na ove sto su iznad nas. To se mora iskoristiti maximalno. 

 

Baskonija i Alba su nam must win. Ne smijemo izgubiti prikljucak. Makabi isto moze sada uci u seriju poraza ( @Oly, Panata, @Real , @Baskonija ). 

 

Neko je pisao, nece se ovdje znati nista do poslednjeg kola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ali imamo laksi raspored narednih nedelja u odnosu na ove sto su iznad nas. To se mora iskoristiti maximalno. 
 
Baskonija i Alba su nam must win. Ne smijemo izgubiti prikljucak. Makabi isto moze sada uci u seriju poraza ( @Oly, Panata, @Real , @Baskonija ). 
 
Neko je pisao, nece se ovdje znati nista do poslednjeg kola.
Plus 9 kući i 12 što imaju Valensija i Makabi su ogromne razlike.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Da ali imamo laksi raspored narednih nedelja u odnosu na ove sto su iznad nas. To se mora iskoristiti maximalno. 

 

Baskonija i Alba su nam must win. Ne smijemo izgubiti prikljucak. Makabi isto moze sada uci u seriju poraza ( @Oly, Panata, @Real , @Baskonija ). 

 

Neko je pisao, nece se ovdje znati nista do poslednjeg kola.

Ok je raspored. Ali tako se pricalo, aj da pobedimo partizan, pa nam ide Asvel... Lako cemo. Roster nas kolje i povrede. Dzaba nam raspored, nemamo roster da iznesemo to

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, magiko said:

U FMP-u ok statistiku imaju Hugo Besson i Vojislav Stojanovic ali nisam ih pratio

U Megi mi je Djurisic zanimljiv i centar Plavsic

 

Možda bi Voja Stojanovic mogao da popuni prazninu - ako je moguće. Snažan, visok, sa solidnim iskustvom i možda željan da se vrati u llub u kome je ponikao. Gledao sam FMP sa njim nekoliko puta i nije uopšte delovao loše.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Zarco_srb said:

Ok je raspored. Ali tako se pricalo, aj da pobedimo partizan, pa nam ide Asvel... Lako cemo. Roster nas kolje i povrede. Dzaba nam raspored, nemamo roster da iznesemo to

Nadji nekog ko bi bio nezadovoljan sa 3 od 4 i da smo kompletni ( Fener, Partizan, Lyon i Armani ) a kamoli posle svega sta se izdesavalo.

 

Baskonija je za 6 dana, mnogo vremena da se igraci regenerisu a i sticice pojacanja u ova 2 dana.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nama u ovom trenutku roster je užasan. To se neće znati ko koga na kojoj poziciji krpi. 

Na beku će da krpi Hanga, na krilu će da krpi Davidovac i Lazarević, krilnog centra će da krpi Ilić. Pomeranja u timu sačuvaj me bože. 

 

Prvih 5 koje očekujem:

Yago

Lazić

Rokas

Mitrović

Bolomboj

 

Drugih 5:

Teo

Hanga

Lazarević

Davidovac

Gilespi

 

Klupa:

Ilić, Tobi

 

Imaćemo nekako da skrpimo kvalitetnu petorku i to će biti to. Ili će morati nosioci da gule 30+ minuta svi (Teo, Hanga, Rokas, Mitrović, Bolomboj) ili smo ga najebali ako moraju Davidovac, Ilić, Lazarević, Tobi pa i Yago ako mu nije dan da igraju po 20+ minuta po meču. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nadji nekog ko bi bio nezadovoljan sa 3 od 4 i da smo kompletni ( Fener, Partizan, Lyon i Armani ) a kamoli posle svega sta se izdesavalo.

 

Baskonija je za 6 dana, mnogo vremena da se igraci regenerisu a i sticice pojacanja u ova 2 dana.

Nikako da stignu..

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nadji nekog ko bi bio nezadovoljan sa 3 od 4 i da smo kompletni ( Fener, Partizan, Lyon i Armani ) a kamoli posle svega sta se izdesavalo.

 

 

Nađi nekog ko bi bio nezadovoljan skorom 17-17 posle starta sezone sa 1-6.

 

A da, našao sam te : ) 

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, pachupa said:

Испада да пад који је имао након тог узлета био због Цзв а не због њега самог?Имао је он прилику и након тога да бриљира али кошарка/посао у Бгу су му постали прилика да излази и зајебава се,а признаћеш да то није жеља нас навијача кад је поштовање клуба у питању...У сваком случају је испао неозбиљан и реално након тога мени није остао у лепом сећању...Она епизода против Албе нешто најгоре што сам видео од стране неког играча у Цзв дресу,буквално је предао 5,6 лопти у руке играчима Албе,такав третман је могао имати само у тадашњој Цзв где су он,Недовић и Петрушев највише и допринели том победничком низу,уз Душка...

Ne znam kako si iz mog posta zaključio da je Vildoza pao zbog Zvezde, ali nema ni veze.

Ono što hoću da kažem (ne uzimajući u obzir tabloidne stvari tipa izlasci, splavovi i sl, nego samo učinak na terenu) - on je kod nas imao 2 maestralna meseca, najbolja u karijeri. I ostatak mandata otprilike u skladu sa svojim igrama pre i posle sezone u Zvezdi. 

Svi bismo voleli da je celu sezonu bio na nivou MVP EL, ali, jbg, nije. Vratio se na svoj nivo (po mom mišljenju) iz dva razloga: EL timovi su ga ozbiljnije shvatili, skautirali ga i zatvorili (slično kao Petruševa, ili je i on možda namerno prikočio u drugom delu?) i zbog nestabilne glave.

Imao je očajnih utakmica, kao što si pomenuo, i svakako je tvoje pravo da ti je ostao u lošem sećanju, većina Zvezdaša i ima taj stav. Ipak, mislim da je uzrok prevashodno u nerealnim očekivanjima, a ne u njegovoj neozbiljnosti i lošoj nameri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi svi bili zadovoljni sa 3/4 u dva dupla kola, čak i igračima da su ponudili verujem da bi i oni prihvatili.

 

Inače osim poraza Asvela od Albe, Cedevita je izgubila obe utakmice posle pobede nad nama, uključujući i jednu od Splita.

 

Što je još jedan dokaz da nam trebaju pojačanja pod hitno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...