Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

 

14 hours ago, Mikel said:

Pisac koji veliča skauting dostignuća Baskonije i koji navodno zna šta 12 hiljada sezonaca želi u aktuelnom trenutku, je nekako zaboravio da uz tekst napomene da:

 

- CZ nema el licencu zbog čega teško može da potpisuje prosperitetne strane mlade igrače na 3 godine i da ih čeka već mora da traži instant kvalitet i dokazane evroligaške vedete koji mogu da joj donesu rezultat odmah u prvoj sezoni, što je opet veliki rizik sam po sebi, još jednom dokazano,

- CZ nije privatan, već narodni klub koji ne može dozvoliti sebi da u timu nema nijednog domaćeg igrača, već ima obavezu da razigrava i afirmiše igrače za domaću reprezentaciju,

- Baskonia nema nestrpljive i nekulturne navijače koji zvižde igračima i napušavaju ih čim promaše tri vezane trojke, što je skandal koji će tek imati posledica na dolaske (naročito mladih igrača), koji misle da je neuspeh ako klub ne ode na final four, i koji neće da gledaju svoj tim i spale sezonsku posle par vezanih poraza,

- Baskoniji niko ne odseca glavu što ne osvaja trofeje u domaćim okvirima jer ispred sebe ima Real i Barsu,

- Ništa ne može biti tako grozno ako nakon ove ili sledeće sezone dobijemo Teodosića kao menadžera ili trenera u klubu koji će imati snagu, autoritet i odrešene ruke da vodi sportski sektor ka novim uspesima i trofejima u budućnosti. Čovek je održao reč, došao da pomogne i vidi se da to radi sa ogromnom željom, zalaganjem na parketu i karakterom, što je samo po sebi za respekt i možda najjači utisak sezone.

 

 

Nema Zvezda nikakvu obavezu da pravi igrace niti da ih razigrava za reprezentaciju, nije Zvezda razvojni klub nego klub koji igra elitno evropsko takmicenje. Koji je to igrac iz mladjih kategorija dogurao do reprezentacije?

Zasto preCednik insistira na domacoj osnovi?

Zato sto njima moze da se duguje i posle zavrsenog ugovora a oni nece dici tuzbu, preko njih mogu da se izvlace pare, nema tu nikakvog razmisljanja o dobrobiti srpske kosarke nego samo o licnim interesima.

 

13 hours ago, uini said:

šta te nagoni da misliš kako ćemo izgubiti tu tekmu?

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Želje i realnost u raskoraku. I kad je u pitanju tim i kad su u pitanju pojedinci. Ništa ne ide Crvenoj zvezdi onako kako se očekivalo uoči početka sezone, a mnogi igrači koji su stigli kao pojačanja su pokazali da su promašaji.

 

Među tim promašajima je i Dejan Davidovac.

Vratio se na Mali Kalemegdan posle loše sezone u CSKA iz Moskve. I počeo je da broji još jednu lošu sezonu. Za Dejana Davidovca se priča da kasno “pali”. Još je “hladan”. Jako loš. Da li ga je neko primetio u Španiji?

 

Nije planiran za igrača koji će da nosi tim kroz sezonu, ali svakako nije ni predviđeno ni da bude bez “ukusa” i “mirisa”. Tim pre što nema, praktično, nikakvu konkurenciju na poziciji četiri. Do sada je, u 13. kola Evrolige, odigrao samo dve  utakmice u kojima je postigao dvocifren broj poena, protiv Barselone i Armanija. Malo je to…

Zvezda je u Španij prošla kao bosa po trnju, doživela je dva poraza, od Valensije i Baskonije, a Dejan Davidovac je bio – kriminalan. Posebno u Vitoriji.

Za oko 17 minuta provedenih na parketu nije zabeležio ni poen, promašio je sva tri šuta za tri. Upisao je jedan skok. U odbrani je, za razliku od pre dve sezone, igrač manje. Protivnici ga lako rešavaju, a nije ranije bilo tako. Sa mnogima je mogao da izlazi na kraj, a sada deluje daleko od ozbiljnog odbrambenog igrača.

Na obe strane terena, dakle, Dejan Davidovac nije dao nikakav doprinos Crvenoj zvezdi. Za sada je i on promašaj, kao i većina onih koji su došli.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nunilo said:

 

Koji je to igrac iz mladjih kategorija dogurao do reprezentacije?

 

 

Neću da kažem da se ne slažem sa tvojim postom, ali odgovor na ovo pitanje je zapravo, kada su aktuelni reprezentativci u pitanju: 4.

 

Dobrić, Gudurić u prvom redu, plus Boriša i Ristić. 

 

Ako uzmemo u obzir totalno odsustvo sistema i generalno kvalitet rada u mlađim kategorijama, da se šutiramo u dupe što se i ovoliko igrača iz škole stavilo na košarkašku mapu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Znam da nije u redu na ovoj temi porediti se sa komsijama ali njih bije glas pogotovu Zeljka da ne pravi igrace i da su opredeljeni na strane placenike ali i nije bas tako.

Ako se pogleda i oni su reprezentaciji dali Aleksu, Smajli je takodje trebao da igra koje je licno Zeljko razigrao, ako se vracamo na Guduru onda mozemo i na Bogdana, Vanju ... nije to poenta.

 

Poenta je da se samo vrti mantra o domacoj osnovi a razlog sam izneo u predhodnom postu a ne kao da je to neka planska stvar i da se tako pomaze srpskoj kosarci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije bila priča da se od decembra konačno selimo u Arenu? Čović gubi na svim frontovima, više ni na šta ne može da utiče. Ni jutarnja,, poziv u pomoć" gostovanja ne pomažu. Trenutno ni prekidač za svetlo toaleta ne može da pogodi. Sve konce je pogubio. Kraj mu je blizu. Imam osećaj da samo kad bi mi malo pogurali još brže bi prekinuli njegovu dinastiju. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Zar nije bila priča da se od decembra konačno selimo u Arenu? Čović gubi na svim frontovima, više ni na šta ne može da utiče. Ni jutarnja,, poziv u pomoć" gostovanja ne pomažu. Trenutno ni prekidač za svetlo toaleta ne može da pogodi. Sve konce je pogubio. Kraj mu je blizu. Imam osećaj da samo kad bi mi malo pogurali još brže bi prekinuli njegovu dinastiju. 

Mislim da se nasao kompromis da prvi tim ide u arenu a mk u pionir

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Troteri said:

 

Neću da kažem da se ne slažem sa tvojim postom, ali odgovor na ovo pitanje je zapravo, kada su aktuelni reprezentativci u pitanju: 4.

 

Dobrić, Gudurić u prvom redu, plus Boriša i Ristić. 

 

Ako uzmemo u obzir totalno odsustvo sistema i generalno kvalitet rada u mlađim kategorijama, da se šutiramo u dupe što se i ovoliko igrača iz škole stavilo na košarkašku mapu. 

 

 

Od trenutnih dodati Lazica, Jovića, Radanova, Kalinića, Davidovca, Nedovića, Mitrovića, Petruševa koji je punu afirmaciju dostigao kod nas. Igrali za Zvezdu, dali doprinos Zvezdi, na osnovu igara u Zvezdi pozvani od strane selektora, dali doprinos reprezentaciji. Tu je još i Nedović, a ni Teodosić se još uvek nije odjavio.

Ne čine reprezentaciju samo Micić, Jokić i Bogdanović, neko mora da igra i kvalifikacije.

 

Za svaku osudu je ovaj novinarski napad na  Dedu, nadam se da će da odreaguje trener ili neko od saigrača.

 

@nunilo

 

"Zato sto njima moze da se duguje i posle zavrsenog ugovora a oni nece dici tuzbu, preko njih mogu da se izvlace pare, nema tu nikakvog razmisljanja o dobrobiti srpske kosarke nego samo o licnim interesima."

 

Izvor informacije, neki vikiliks, nešto relevantno, opipljivo, ugovor, izjava nekog igrača iz kluba, bivšeg zaposlenog, status uzbunjivača ... ili je mišljenje formirano na osnovu velikog broja ponavljajućih postova jedne te iste sadržine koji su pojavljuju na svakoj stranici teme?

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, VISOKOLETAC said:

Kako sada ovo? Mene su ovde ubedjivali da nije nista posebno, da je talenat, ali ne generacijski talenat. Ja bih licno voleo da ni ne zaigra za nas. U NBA ce postati vrhunski igrac, a to je ono sto nama kao zemlji treba. U Zvezdi bi samo imao problema i ko zna kako bi se snasao u ovoj otrovnoj sredini. Nemojte me shvatiti pogresno i kod komsija je isto takva sredina. Cim neko ne pruza sta neki od njega ocekuju odmah krece pljuvanje i niko nije postedjen, ni porodica, deca, politicko opredeljenje, versko, seksualno, cini mi se da se vredjaju cak i kucni ljubimci.

I zbog toga moja zelja je da decko ode u NBA i da se ne okrece. Dobicemo i mi neki milion cisto da ne placemo (posto je takav ugovor podpisan).

Da se sad ne vraćam na ostatak posta i ne pišem opet vezano za nestrpljenje nas navijača, publike, javnosti da se osvrnem na bold.

Tu postoje dve stvari šta je bolje za klub i šta je bolje za njega. Pitanje je šta je bolje za klub i koliko bi on mogao da doprinese da je došao na startu sezone. Ono što nije upitno je šta je bolje za njega, šta bi bilo bolje čak i da smo mi vrhunski organizovan EL klub. Za njega su najbolji redovni treninzi sigurni minuti i on je u tom smislu samo krenuo utabanom stazom kojom je recimo samo godinu dana ranije išao Vembajama .

Mi kao klub treba iz ovoga da izvučemo finansijski maksimum i još bitnije marketinški. Bilo bi važno da u noći drafta stoji da dolazi iz Zvezde.

Ako klub zbog unutrašnjih previranja ne planira pojačanja i borbu za top 10 onda vratiti Topića i u ABA mu dati ovlašćenja iz Mege i dati mu 10 minuta u EL.

U slučaju da hoćemo još da se viđamo u EL onda ga vratiti za domaćicu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu vjerovati da se ovo dešava,da nema nikakve reakcije,pokušaja da se nešto uradi.

Falila nam dva igrača na 2 i 4,i kao tražimo polako da ne napravimo grešku..U medjuvremenu tako reći ostanemo bez prvog pleja i centra(Nejpjer,Tobi) a može se reći i bez Hange,tako reći i ne igra od početka a i koliko vidim pitanje kada će se spreman vratiti..Ovih godina nisam imao nešto ozbiljno zamjeriti Čoviću,realno budzet nije bio ni blizu ovog sad i nije bilo realno da se nešto napravi u euroligi u ovom sistemu.Prošle sezone tek u nekom trenutku smo dobili sredstva i reagovali da vjerivatno nismo mogli bolje sa Vildozom,Kampacom i Ivanovićem,da nije bilo suspenzije evrolige doveli bi još neke igrače.

I onda ove godine ništa,a ovo je bukvalno poslednja prilika,imamo Albu koju možemo dobiti i u ovom sastavu bez obzira na tradiciju,duže smo u Beogradu tako da bi novi igrači imali vremena bar koliko toliko da se uklope..

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Da se sad ne vraćam na ostatak posta i ne pišem opet vezano za nestrpljenje nas navijača, publike, javnosti da se osvrnem na bold.

Tu postoje dve stvari šta je bolje za klub i šta je bolje za njega. Pitanje je šta je bolje za klub i koliko bi on mogao da doprinese da je došao na startu sezone. Ono što nije upitno je šta je bolje za njega, šta bi bilo bolje čak i da smo mi vrhunski organizovan EL klub. Za njega su najbolji redovni treninzi sigurni minuti i on je u tom smislu samo krenuo utabanom stazom kojom je recimo samo godinu dana ranije išao Vembajama .

Mi kao klub treba iz ovoga da izvučemo finansijski maksimum i još bitnije marketinški. Bilo bi važno da u noći drafta stoji da dolazi iz Zvezde.

Ako klub zbog unutrašnjih previranja ne planira pojačanja i borbu za top 10 onda vratiti Topića i u ABA mu dati ovlašćenja iz Mege i dati mu 10 minuta u EL.

U slučaju da hoćemo još da se viđamo u EL onda ga vratiti za domaćicu.

 

Klub se tu ništa ne pita, Nikoli za sad ide sjajno i oni tu ništa neće menjati, zašto bi rizikovali?

Ugovor je takav i to je to ... zbog toga su insistirali na pozajmici za ovu sezonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milos 3.14 said:

Topić se sve ozbiljnije kotira kako vreme prolazi. Bukvalno na skoro svim  draft predviđanjima je u TOP( hehe ) 5, a sve su češća i ovakva poređenja i analize

 

 

Jedva cekam da ode prvom prilikom pa zavrsi u Springfild Red Šarksima

  • Like 3
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...