Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, Čočo said:

Za pleja sam gotovo siguran koga ćemo da jurimo. Deluje da se nije najbolje snašao u sadašnjem klubu. A nama bi baš dobro legao na ovo spolja što imamo. 

Stef Jović😉

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MarioKempes said:

Stef Jović😉

To ćemo da dobijemo. Jer kod nas jedno su normalna i sportski obojena očekivanja navijača a sasvim drugo realnosti Nebojše Čovića. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milos 3.14 said:

Pazi, to što većina naših iskompleksiranih navijača tripuje da smo Real , pa Luka Mitrović nije dobar ni za bekap centra je posebna priča.

Ne bih ponovo da pokrećem diskusiju o njegovim manama i vrlinama , ali je on definitivno igrač koji ima šta da ponudi , neko ko je naviknut na EL i od koga znaš šta dobijaš i šta gubiš. 

Problem je što ćemo mi na 4 da dovedemo nekog Fojtmana a ne nekog TT sa zdravim kolenima

Nije lepo da ljude koji imaju različito mišljenje od tebe, po pitanju kvaliteta Mitrovića, nazivaš iskompleksiranim. Niko se ne tripuje da smo Real, nego navijači žele iskorak u EL, a za nas je iskorak da do kraja budemo u aktivnoj borbi za prvih 10. 

Za tako nešto Luka ne može da ima bitnu ulogu u timu, eventualno peti visoki, kad je već tu i neće otići, pa da ima povremeno neku minijaturu od 5-10min u EL, a ABA neka pegla. To bi i moglo nekako da se izvede, ali ne sa Plavšićem u rosteru. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MarioKempes said:

Nije lepo da ljude koji imaju različito mišljenje od tebe, po pitanju kvaliteta Mitrovića, nazivaš iskompleksiranim. Niko se ne tripuje da smo Real, nego navijači žele iskorak u EL, a za nas je iskorak da do kraja budemo u aktivnoj borbi za prvih 10. 

Za tako nešto Luka ne može da ima bitnu ulogu u timu, eventualno peti visoki, kad je već tu i neće otići, pa da ima povremeno neku minijaturu od 5-10min u EL, a ABA neka pegla. To bi i moglo nekako da se izvede, ali ne sa Plavšićem u rosteru. 

Navijači Partizana, a Zvezde pogotovo imaju ozbiljne komplekse više vrednosti.

Sad generalizujem ali je tako. Ponašamo se i komentarišemo kao da smo Real .

Podrazumevamo da na centru treba da bude neko nivoa Bolomboja, pa da onda njih dvojica dele minute. Daj da dovedemo Dejvisa i da Luka bude treći centar.

A kada navedeš ekipu sa F4 koja ima bekap opcije na nivou Gilespija i Simonovića onda pomeramo krilnog igrača na 5.

Malo realnosti nije na odmet.

Centarska pozicija je dovoljno dobra za tzv iskorak, ako bi tako bilo i na ostale 4 verujem da bi bili konkurentni.

 

Znači, mi za sledeću sezonu za borbu za top 8 imamo legitimnog centra, rezervnog centra, rezervne plejmekere, beka i to je to.

Na trojci i četvorci nemamo ni prvu ni drugu opciju.

Deset igrača koji treba da iznesu sezonu:

1. Pojačanje , Jago

2. Pojačanje/Nedović 

3. Pojačanje, Đurišić Bože zdravlja

4. Pojačanje, pojačanje( eventualno TT )

5. Bolomboj, Luka

 

Plavšić, Teo, Deda, Lazić uskaču.

 

E sad realno pogledaj gde je problem i treba li mi sad da tražimo leba preko pogače na rezervnoj petici ili ima gorućih problema. Opet moramo da dovedemo 6-7 novih igrača , ali se vodi polemika da čovek koji dokazano može da doprinese nije dovoljno dobar i da mora da se menja i on osmi

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milos 3.14 said:

Pazi, to što većina naših iskompleksiranih navijača tripuje da smo Real , pa Luka Mitrović nije dobar ni za bekap centra je posebna priča.

Ne bih ponovo da pokrećem diskusiju o njegovim manama i vrlinama , ali je on definitivno igrač koji ima šta da ponudi , neko ko je naviknut na EL i od koga znaš šta dobijaš i šta gubiš. 

Problem je što ćemo mi na 4 da dovedemo nekog Fojtmana a ne nekog TT sa zdravim kolenima

Znaci,oni koji misle da Mitrovic nije dovoljno dobar za bek-ap centra u ekipi koja ima ambicije da bude medju 8(a to je valjda cilj) su iskompleksirani?? Mozda bih mogao i ja da pronadjem neku dijagnozu za one koji misle da cemo sa Mitrovicem biti medju 8 u Evroligi,ali uzdrzacu se zarad pristojnosti diskusije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
53 minutes ago, Milos 3.14 said:

Navijači Partizana, a Zvezde pogotovo imaju ozbiljne komplekse više vrednosti.

Sad generalizujem ali je tako. Ponašamo se i komentarišemo kao da smo Real .

Podrazumevamo da na centru treba da bude neko nivoa Bolomboja, pa da onda njih dvojica dele minute. Daj da dovedemo Dejvisa i da Luka bude treći centar.

A kada navedeš ekipu sa F4 koja ima bekap opcije na nivou Gilespija i Simonovića onda pomeramo krilnog igrača na 5.

Malo realnosti nije na odmet.

Centarska pozicija je dovoljno dobra za tzv iskorak, ako bi tako bilo i na ostale 4 verujem da bi bili konkurentni.

 

Znači, mi za sledeću sezonu za borbu za top 8 imamo legitimnog centra, rezervnog centra, rezervne plejmekere, beka i to je to.

Na trojci i četvorci nemamo ni prvu ni drugu opciju.

Deset igrača koji treba da iznesu sezonu:

1. Pojačanje , Jago

2. Pojačanje/Nedović 

3. Pojačanje, Đurišić Bože zdravlja

4. Pojačanje, pojačanje( eventualno TT )

5. Bolomboj, Luka

 

Plavšić, Teo, Deda, Lazić uskaču.

 

E sad realno pogledaj gde je problem i treba li mi sad da tražimo leba preko pogače na rezervnoj petici ili ima gorućih problema. Opet moramo da dovedemo 6-7 novih igrača , ali se vodi polemika da čovek koji dokazano može da doprinese nije dovoljno dobar i da mora da se menja i on osmi

Da ne idemo dalje u priču o kompleksima i olako izrečenim teškim kvalifikacijama, nema potrebe. Navijači projektuju tim u skladu sa finansijama koje smo imali prošle i ove sezone. To nije Real, ali je još manje Alba, otprilike sredina EL.

Naveo si odličan primer Bolomboja, baš takav neko nam treba za njegovog parnjaka. Atletičan momak sa kraja klupe nekog evroligaša (Bolomboj je godinama bio baš to, manje od 13min u proseku), mlađi od 30g, nije sklon povredama, doveden da to igra i kod nas. Eksplodirao i odigrao sezonu karijere u Zvezdi. Idealan scenario, ako mogu da biram. Posebno što nam je trener Sferopulos, koji je u karijeri (pre Zvezde) zasnivao igru na dobroj odbrani i preuzimanju.

Može i mlađi atleta iz EC ili iz Amerike, sa potencijalom, makar i da bude promašaj, bar na centru imamo luksuz da rizikujemo.

Nisam razumeo koja ekipa sa F4 ima bekap opcije na nivou Gilespija i Simonovića, a nema ni veze.

Baš to što smo šuplji na svim pozicijama, kako si i naveo, nam daje mogućnost da centra sačekamo, da sastavimo ostatak tima, a onda spram toga dovedemo parnjaka Bolomboju (ili bekap centra) jer Mitar može da pridrži koliko treba. A mi pucamo sebi u nogu, dovodimo Plavšića, Mitar ostaje sa velikom ulogom i nemamo pojma ko će biti na 4 (pored Davidovca, koji svakako ostaje) niti kakvih karakteristika.

Posebno mi je teško da razumem da Sferopulosu za njegov stil košarke odgovara duet Luka-Plavša.

 

Edited by MarioKempes
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 minutes ago, Stella rossa di Belgrado said:

Ako je neko uopste i sumnjao, finale ce se igrati u pioniru, pisaj nebojsa za bolje i nismo

Nigde nisam našao da piše da je odluka pala na Pionir. Odakle ti ta informacija? 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da ce Davidovac i Mitrovic igde. Ne radi se tu o Covicu, mislim da i ovi drugi sto su oko kluba masturbiraju na domacu osnovu i da se nece to mnogo promeniti potencijalnim odlaskom Covkinsa. 

 

PF, Davidovac, Ilic

Bolomboj, Mitrovic, Plavsic

 

Ne gine nam ovo, s tim da bi ovde eventualno Mirotic pokrpio sve rupe. Na stranu to, ne bi me iznenadilo da produze Treja ako ovaj nesto pokaze protiv Partizana sad. Tako da bi nam to bila unutrasnja linija.

 

Na tri ne sumnjam da jurimo Kalinu, a mislim da ce i Gidra da produzi. Tu je i Branko. Na dva je u tom slucaju ideja Nedovic i Djurisic. Gledamo i Dobrica, i na 1 gledamo Jovica. Jago ce ostati, Teo je 50-50. Pleja u tom slucaju svakako dovodimo, verovatno tog nekog koji bi trebao alfa i omega da bude. 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Markoss said:

Sumnjam da ce Davidovac i Mitrovic igde. Ne radi se tu o Covicu, mislim da i ovi drugi sto su oko kluba masturbiraju na domacu osnovu i da se nece to mnogo promeniti potencijalnim odlaskom Covkinsa. 

 

PF, Davidovac, Ilic

Bolomboj, Mitrovic, Plavsic

 

Ne gine nam ovo, s tim da bi ovde eventualno Mirotic pokrpio sve rupe. Na stranu to, ne bi me iznenadilo da produze Treja ako ovaj nesto pokaze protiv Partizana sad. Tako da bi nam to bila unutrasnja linija.

 

Na tri ne sumnjam da jurimo Kalinu, a mislim da ce i Gidra da produzi. Tu je i Branko. Na dva je u tom slucaju ideja Nedovic i Djurisic. Gledamo i Dobrica, i na 1 gledamo Jovica. Jago ce ostati, Teo je 50-50. Pleja u tom slucaju svakako dovodimo, verovatno tog nekog koji bi trebao alfa i omega da bude. 

Nadam se da je ta alfa i omega SGA onda

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

Sumnjam da ce Davidovac i Mitrovic igde. Ne radi se tu o Covicu, mislim da i ovi drugi sto su oko kluba masturbiraju na domacu osnovu i da se nece to mnogo promeniti potencijalnim odlaskom Covkinsa. 

 

PF, Davidovac, Ilic

Bolomboj, Mitrovic, Plavsic

 

Ne gine nam ovo, s tim da bi ovde eventualno Mirotic pokrpio sve rupe. Na stranu to, ne bi me iznenadilo da produze Treja ako ovaj nesto pokaze protiv Partizana sad. Tako da bi nam to bila unutrasnja linija.

 

Na tri ne sumnjam da jurimo Kalinu, a mislim da ce i Gidra da produzi. Tu je i Branko. Na dva je u tom slucaju ideja Nedovic i Djurisic. Gledamo i Dobrica, i na 1 gledamo Jovica. Jago ce ostati, Teo je 50-50. Pleja u tom slucaju svakako dovodimo, verovatno tog nekog koji bi trebao alfa i omega da bude. 

Naravno da gledamo S. Jovića i Dobrića. Ima li jednog da je sumnjao u to. Kad pomisliš da ne može gore oni nas iz sezone u sezonu demantuju. Bukvalno nam se crta isti kao ove ako ne i slabiji tim za sledeću sezonu. Jezivo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stefi88 said:

Sasvim korektna ekipa, svakako bolja nego ove sezone, kada bi roster tako izgledao...

Ekipa za 17to mesto Evrolige, ljuta borba sa Asvelom i Albom

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stefi88 said:

Sasvim korektna ekipa, svakako bolja nego ove sezone, kada bi roster tako izgledao...

Da… za nivo Evro kupa

14 minutes ago, Markoss said:

Sumnjam da ce Davidovac i Mitrovic igde. Ne radi se tu o Covicu, mislim da i ovi drugi sto su oko kluba masturbiraju na domacu osnovu i da se nece to mnogo promeniti potencijalnim odlaskom Covkinsa. 

 

PF, Davidovac, Ilic

Bolomboj, Mitrovic, Plavsic

 

Ne gine nam ovo, s tim da bi ovde eventualno Mirotic pokrpio sve rupe. Na stranu to, ne bi me iznenadilo da produze Treja ako ovaj nesto pokaze protiv Partizana sad. Tako da bi nam to bila unutrasnja linija.

 

Na tri ne sumnjam da jurimo Kalinu, a mislim da ce i Gidra da produzi. Tu je i Branko. Na dva je u tom slucaju ideja Nedovic i Djurisic. Gledamo i Dobrica, i na 1 gledamo Jovica. Jago ce ostati, Teo je 50-50. Pleja u tom slucaju svakako dovodimo, verovatno tog nekog koji bi trebao alfa i omega da bude. 

Samo nam reci ko je na klupi? Šakota ili Vlado Ðurović?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako već moraju da ostanu Davidovac,Mitrovic i Lazic, onda barem da se smanji minutaža . Ako se bude i dalje rasporedjivalo na ravne časti "da se svi igraju" onda piši propalo. Ova trojica moraju u EL igrati između 5-10 min , a ne kao sad po 20 i više.

Ako već mora domaća osnova onda daj bar djurisica,Plavsica,Kalinica...da se malo osveži tim

Imam osećaj da će neke 2035 i dalje u timu biti deda,Luka,laza,Despot....

 

9 minutes ago, Stefi88 said:

Sasvim korektna ekipa, svakako bolja nego ove sezone, kada bi roster tako izgledao...

Korektna da ne budemo 16, nego 15...

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ja da se pitam ja bih klubove kao što je naš doživotno izbacio iz Evrolige. Mi smo jedna smejurija od kluba i navijača kad dozvoljavamo i dalje da nam ovo priređuju iz godine u godinu i to im prolazi za rukom. Ova im je sezona prošla sa Teom, sledeća će sa Kalinićem gde će navijači da se lože na,, bombe" a tim će nam biti za donji dom EC. I posle neka mi neko objasni zašto mi uopšte igramo EL osim da gubimo živce svake godine, nerviramo se i rušimo sopstveno zdravlje? Šta mi dobijamo od ovakvog učešća u EL? Na ivici sam živaca. Dogorelo je više. Čekam samo zvaničnu odluku da se finale igra u Pioniru kao šlag na tortu i pišanja po navijačima i završio sam sa ovom prćijom Nebojše Čovića do nekih zdravijih vremena bez udbaša i njegove košarkaški nepismene garniture u klubu. 

Edited by Čočo
  • Like 11
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Ja da se pitam ja bih klubove kao što je naš doživotno izbacio iz Evrolige. Mi smo jedna smejurija od kluba i navijača kad dozvoljavamo i dalje da nam ovo priređuju iz godine u godinu i to im prolazi za rukom. Ova im je sezona prošla sa Teom, sledeća će sa Kalinićem gde će navijači da se lože na,, bombe" a tim će nam biti za donji dom EC. I posle neka mi neko objasni zašto mi uopšte igramo EL osim da gubimo živce svake godine, nerviramo se i rušimo sopstveno zdravlje? Šta mi dobijamo od ovakvog učešća u EL? Na ivici sam živaca. Dogorelo je više. Čekam samo zvaničnu odluku da se finale igra u Pioniru kao šlag na tortu i pišanja po navijačima i završio sam sa ovom prćijom Nebojše Čovića do nekih zdravijih vremena bez udbaša i njegove košarkaški nepismene garniture u klubu. 

Mislim da ljudi ne kapiraju koliko je ovo sve sa Pionirom ma koliko on i meni bio drag skandal i da ce im ovo proci cak i lagano sa pricom atmosfera linca i to maja 2024 godine, ali za to smo i sami krivi jbg

Link to comment
Share on other sites

Preteruje se kao i uvek...

Ne igraju imena, niti znas kako ce neko da klikne i sve ostalo sto ide...

Ne znam sta ocekujete 8 i vise vrhunskiih igraca na svakoj poziciji plus 3 sa klupe

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 minutes ago, Stefi88 said:

Preteruje se kao i uvek...

Ne igraju imena, niti znas kako ce neko da klikne i sve ostalo sto ide...

Ne znam sta ocekujete 8 i vise vrhunskiih igraca na svakoj poziciji plus 3 sa klupe

Ne 8. Dovoljno je 6. A mi ćemo silom prilika imati maksimalno 2 EL igrača(Bolomboj i eventualno Kalinić) plus Nedovića i Tea koji nešto mogu da pruže u EL. Znači nećemo imati ni cela 4 EL igrača. I uz njih ćemo imati 8 EC šljakera. Da nije moj klub u pitanju smejao bih se. Ovako mi se samo plače od muke. 

Edited by Čočo
P. S. A od osnove Davidovac, Ilić, Mitrović, Lazić plus Teo, S. Jović i Dobrić može jedino koleno, list ili leđa da,, kliknu".
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...