Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

Lako je pametovati posle utakmice, ali ne mogu da se otmem utisku da smo mogli bolje takticki sacuvati Howarda. Pogotovu sto je otvorio utakmicu sa dve vezane trojke, lagano. 

Zbog cega ne ubaciti Lazarevica da ga osakati odmah kako predje pola. Par sekirica i u rebra na prenosu, da vidimo da li bi onako kao balerina skakutao i sutirao posle. Bar taj Lazarevic da ti posluzi za nesto. 

Da nam je svaku davao sa bacanja umesto 7 trojki, 7 poena manje. 

Naravno da niko nije ocekivao bas da nas upropasti ovoliko, ali eto, cisto razmisljam naglas

Edited by Zarco_srb
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zarco_srb said:

Gazio je sigurno. Problem je sto je izgleda sudjen faul pre gazenja. 

IMG-20240118-WA0003.thumb.jpg.4fade49a3aa5ace9be5c4f2ef09a52e1.jpg

Ja mislim da je sviran faul kada je povukao tu nogu mada ruku na srce bilo je kontakta i prilikom prijema lopte ali mislim da to nije svirano vec sledeci kontakt kada je povukao nogu. 

 

Ipak i pored toga smo imali sudbinu u svojim rukama ali jbn skok.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 Teoljub said:

Ja mislim da je sviran faul kada je povukao tu nogu mada ruku na srce bilo je kontakta i prilikom prijema lopte ali mislim da to nije svirano vec sledeci kontakt kada je povukao nogu. 

 

Ipak i pored toga smo imali sudbinu u svojim rukama ali jbn skok.

Posle godina i godina odlazenja na utakmice, kazem sebi, ok, borili smo se, sinoc atmosfera i podrska klubu sjajna(cak neocekivano velika), nije tako strasno... Oguglao sam na ovakve poraze. 

Legnem oko 2 ujutru, pokusavam da zaspim mirno, obzirom na ove utesne zakljucke. 

Me whole night:

 

Screenshot_20240119_090026.thumb.jpg.0d5963669e3633f315f3285ca59aa434.jpg

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je pojedine gazda već ubijedio da nema četvorke.
Možda trenutno i nema, ali nama četvorka treba od JULA. Čak je i on tada rekao da ćemo je dovesti. Dakle, pola godine nije u stanju da nađe četvorku. Hajde da povjerujemo da je nema pola godine.

Ovako na prvu sam vidio 3-4 transfera igrača sa te pozicije prije nekoliko dana. Neke četvorke iz EK su sasvim solidne za nas.

Samo bez priče o tome kako mi gledamo isključivo kvalitet i da zato ne dovodimo, a dovodimo igrače poput Gilespija.


Послато са SM-S918B помоћу Тапатока

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bodo said:

Kad ćemo mi dočekati dan da naši skautiraju igrača poput Howarda na čije ludilo možeš dobiti bar svaku drugu, teću utakmicu. 

Kada budemo imali ljude koji se razumeju malo u košarku i tržište igrača koji to prate i imaju kointakte.

Trenutno imamo na tim pozicijama ljude koji dele šifru za tviter nalog.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

I manje sumnjive situacije sudije samoinicijativno gledaju , kada je zavrsnica...pogotovo sto je ovo bilo na 20tak sekundi do kraja.

 

 

Mene vise zanima minutaza Hange?  Uz sve izostanke , 18 minuta? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bodo said:

Kad ćemo mi dočekati dan da naši skautiraju igrača poput Howarda na čije ludilo možeš dobiti bar svaku drugu, teću utakmicu. 

 

u slučaju howarda ti nije potreban skauting, dečko je bio član nba ekipe i kad god je imao 15, 20 ili više minuta, demonstrirao je ludački šut.

to je kao da ja sad skautiram deuce mcbridea : D

 

više je tu stvar uverenja, tj verovanja, da li smatraš da on može da bude ovakav kakav jeste igrač, uprkos svojim fizikalijama, zbog kojih ne igra u nba.

takođe, howard ne bi bio to što jeste ako se od njega traži kontrolisan i racionalan basket.

 

evo, ja sam ubeđen da bi se u slučaju potpisa za zvezdu direktno u nba, gde bi recimo otvorio sezonu u kontraitmu, navijači organizovali da lično deportuju i njega i trenera u bijelo polje ili gde već idu oni koji iznevere zvezdu,

 

dečko je kao neki mike james ali većina nije spremna da se kocka sa takvim igračem, dok se ne uvere na euroleague tekmama da može ovo u kontinuitetu

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Bad said:

Boltauzer je pokazao da je faul bio na guranju pre prijema lopte.

 

Може он после одсвиране ситуације да прича шта хоће и да се вади, са нивоа 400 се видело да је газио линију па је тек онда свирао фаул. Да је судио фаул пре него што је газио па да и разумеш, али он гледа на пола метра и чим је видео да гази свирао је фаул. Безобразлук. 

 

Ипак смо својим пропустима изгубили али што да не поменемо и судије које не раде свој посао како треба. 

 

Да су играли Теодосић и Недовић добили би смо ово. Али нама увек нешто мало треба, никад из својих грешака нисмо научили лекцију него терамо слепо главом у зид не привикавамо се на ситуације него смо ми најпаметнији. 

 

Свака част свим навијачима на овој атмосфери и на још једном рекорду. 

Edited by СамоТи3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Admiral said:

 

Mene vise zanima minutaza Hange?  Uz sve izostanke , 18 minuta? 

 

6 minutes ago, Carl Johnson said:

Dva dana stariji od vatre

 

gledao sam početkom treće četvrtine boxscore i ubeđen sam da je tada imao makar 15ak minuta u igri

opet, to bi značilo da nije skoro ništa igrao veći deo treće i četvrte a to mi neverovatno izgleda. pojma nemam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni said:

Poslovica, fraza, sta god da je "Ne da se usranom do potoka", dobila je pravi smisao zahvaljujuci KK Crvena zvezda.

 

Covic nas je ubedio da cetvorke u danasnjoj kosarci ne moraju da sutiraju trojke, pogotovu ako imaju domaca krvna zrnca.

Najlepse meceve Zvezda je odigrala bez Luke Mitrovica.

Statisticari se nece sloziti,i oni pristrasni, jer to je kep, on je izasao iz povrede i ostale alibi price...

A realnost je da je covek par god lutao po nekim lou badzet klubovima i igrao neobaveznu kosarku i poput Davidovca zahvaljujuci dr Covicu, dobio sansu ne samo da igra u EL, vec da bude i glavni igrac Zvezde.

Zasto neki stranci ne pokazu najbolje u Zvezdi?

Zato sto mogu biti bolji,  trenirati vise od Luke, Dede, Dobrica, Lazica, Lazarevica, Kuzmica...ali njihove greske se gledaju kroz nisan, dok domaci gazdini puleni mogu da rade sta zele, bukvalno(Filip Covic).

U firmi sam uvek mrzeo one sto su sa gazdama na prst u bulju, poslusnici i ljigavci...slucaj Filip Covic i Lazic sve kazuje o tome, a ima pun k slicnih prica.

Luka Mitrovic je bezveni kosarkas, prevazidjen profil potpuno, stalno se izderava na saigrace, konstantno je u ratu sa sudijama, pokusavajuci da glumi vodju.

Luki Mitrovicu nije mesto u ovakvom takmicenju, ali ce ostati tu sa svojim pajtosima, da dokazu jos koji put da je ovo previsoka lestvica za njih.

Volim Zvezdu, samo sam sit Covicevih igraca. Sve i da su svetci, besmisleno je vise. Znam da kad je klub okupiran od strane jednog coveka, glas navijaca nema ko da cuje(mada se on i ne cuje javno, jer to je zabranjeno) i da mu se moze da tera mak na konac, jer radi se o sujetnom, zlom i opasnom coveku, pa jedino sto mogu je da stojim u stranu i sacekam neke lepse dane. 

Na kraju i najvaznije, da nije Teodosica istinskog kapitena, zile kucavice i vodje ove ekipe, koji je ugradio sebe u svakom smislu, svojom velicinom,  autoritetom, zalaganjem i cime hoces jos, ovaj tim bi bio na samom zacelju. Ono malo sto lici, sto ima smisla, on je oplemenio i uz par kvalitetnih ljudi gura koliko moze. I ponovo gazda ima ludu srecu, da se na tockovima tudje slave kotrlja, i neka se moli za njegovo zdravlje, jer bukvalno ga vise nece sacuvati ni Vodja, ni Maric ni Sarapa.

Dobro je, priroda se obnavlja.

Vraćamo se na dežurnoig krivca, trećeg centra koji silom prilika igra četvorku jer nema ko drugi.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Citam kako je novinar Nove nasilno izbacen od strane obezbedjenja iako ima akreditaciju. Da je radnik obezbedjenja radio mimo zakona, a kako policija nije dosla te nije sacinjen zapisnik.

Dakle klub ti izda akreditaciju  pa ti je proglasi nevazecom jer ne pises ono sto se svidja gazdi. 

3 minutes ago, Clash said:

Dobro je, priroda se obnavlja.

Vraćamo se na dežurnoig krivca, trećeg centra koji silom prilika igra četvorku jer nema ko drugi.

 

Samo uzivaj, necu ti kvariti sneska. Falio je sinoc Lazarevic, sesta trojka koja silom prilika igra cetvorku jer nema ko drugi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

gledao sam početkom treće četvrtine boxscore i ubeđen sam da je tada imao makar 15ak minuta u igri

opet, to bi značilo da nije skoro ništa igrao veći deo treće i četvrte a to mi neverovatno izgleda. pojma nemam

 

U zvanicnoj statistici stoji 17:41 sto je ispod njegovog proseka, a posebno cudno, na ovolike izostanke igraca na lopti.

 

Pogledao sam reprizu kada sam se vratio,  4/4 je igrao nesto vise od minut. 

 

Meni cudna odluka Janisa da Smarta vrati u igru umesto lazica na 3:20 do kraja, a ne Hangu. 

Tada i ispada na secu onog pasa kada je Howard dao lagan kos za +3. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bad said:

Boltauzer je pokazao da je faul bio na guranju pre prijema lopte.

 

Nemoguće pošto bi se u tom slučaju to definisalo kao throw-in faul (do ove sezone nesportska) gde bi Sedekerskis imao jedno bacanje bez skoka i lopta bi bila uvedena sa iste pozicije.

 

Faul je dosuđen sekund nakon prijema lopte, a mi smo još jednom dobili spektakl sa odličnom koreografijom, Lukinom pogođenom trojkom, utakmicom gde protivnik daje 17 trojki i koja se rešava nedosuđenim bočnim autom.

  • Like 13
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Admiral said:

 

 

Meni cudna odluka Janisa da Smarta vrati u igru umesto lazica na 3:20 do kraja, a ne Hangu. 

Tada i ispada na secu onog pasa kada je Howard dao lagan kos za +3. 

 

računao je da je najizglednije da se vratimo u tekmu ukoliko nam opet proradi šut za tri i eventualno prodor. 

logična odluka kada juriš rezultat, nije tu hanga mogao puno da pomogne, tj veće su šanse bile da smart ubaci nešto ludo, kao kada je prvi put ušao na parket

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manu said:

 

Nemoguće pošto bi se u tom slučaju to definisalo kao throw-in faul (do ove sezone nesportska) gde bi Sedekerskis imao jedno bacanje bez skoka i lopta bi bila uvedena sa iste pozicije.

 

Faul je dosuđen sekund nakon prijema lopte, a mi smo još jednom dobili spektakl sa odličnom koreografijom, Lukinom pogođenom trojkom, utakmicom gde protivnik daje 17 trojki i koja se rešava nedosuđenim bočnim autom.

Jos jednom, Luka nije dao trojku. Gazio je liniju, a i sudije su nakon gledanja snimka dosudili da je bilo za 2 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zarco_srb said:

Jos jednom, Luka nije dao trojku. Gazio je liniju, a i sudije su nakon gledanja snimka dosudili da je bilo za 2 🙂

 

zaista nije važno koji su broj upisali, kada luka najpre šutne a zatim i pogodi sa one razdaljine.

da je pravde, ono bi se njemu računalo 4 do 7 poena

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

računao je da je najizglednije da se vratimo u tekmu ukoliko nam opet proradi šut za tri i eventualno prodor. 

logična odluka kada juriš rezultat, nije tu hanga mogao puno da pomogne, tj veće su šanse bile da smart ubaci nešto ludo, kao kada je prvi put ušao na parket

Definitivno je to razlog. Hanging šut je vrlo sporadičan, čak loš. Koševe koje je davao su bili iz prodora od table . On čak dosta puta veže i dva fulana bacanja u nizu. Smart je bolji šuter i pre bi njemu ušlo u koš nego Hangi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

računao je da je najizglednije da se vratimo u tekmu ukoliko nam opet proradi šut za tri i eventualno prodor. 

logična odluka kada juriš rezultat, nije tu hanga mogao puno da pomogne, tj veće su šanse bile da smart ubaci nešto ludo, kao kada je prvi put ušao na parket

 

Nemamo sta da jurimo, jer je razlika je bila posed (-1) , i ostajemo spolja sa trojkom Jago-Smart-Gedraitis , gde Smart ostaje da cuva Howarda. 

 

Iz TO primamo kos za -3, a onda vraca Lazu umesto Smarta. 

 

Sa sve malim faulovima, koje jezivo koristimo od pocetka sezone.

 

 

 

 

 

Edited by Admiral
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pričajte šta god hoćete, ja i dalje verujem da možemo do plej ofa, ništa nije izgubljeno, ima još mnogo da se igra. Mi smo sinoć bez tri mnogo bitna igrača igrali egal utakmicu sa Baskonijom i zamalo da dobijemo. Nisam baš siguran da bi bilo koja druga ekipa bez tri nosioca u ekipi odigrala ovakvu utakmicu, tako da vera u ekipu i mislim da možemo da se umuvamo u plej of.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...