Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

3 minutes ago, fradler said:

Fun facts - Baskonija manje placa Monekea nego mi Pradedovca. Hauard je jeftiniji od Nedovica, Sedekerskis od Simonovica, Rogavopulos od Lazarevica.

 

Kupujmo domace.

Meni je taj howard bio primarna zelja ovog leta. Verujem da bi sa njim bili 40-50% bolji nego sad, al jbg..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Petar1995 said:

Meni je taj howard bio primarna zelja ovog leta. Verujem da bi sa njim bili 40-50% bolji nego sad, al jbg..

It just me, ali mi svog Hauarda imamo i ime mu je Nemanja Nedovic. Ofc, jedan ima prednost u jednim, a drugi u nekim drugim segmentima, ali je sustina ta - ofanzivni bek koji (bi trebalo da bude) u stanju da nosi napad, nije najodgovorniji ili najinteligentniji i rupicast je u odbrani. Dalje sklapanje rostera je problem (na stranu diskusija da li Nedovic vredi pare (za koje se prica) da dobija). Jedan CMM koga smo se nagledali u ABA, u Baskoniji je vitalni deo. Menion (priznajem, ja sam od njega imao ozbiljna ocekivanja) je podbacio, Baskonija je delovala i dovela Ciozu. Ali bitnije, tu je Vanja (odbrana i sut), imaju visoka mobilna tela na poziciji 3, imaju Denija Branka Dieza... Pokriven je patuljak, moze da mu se dozira minutaza ako treba...

Na stranu sto ja tim oko takvog beka ne bih gradio - jer zahteva "specifican" tip plejmejkera. Partizan ima svog Hauarda u Pantera - i kako ga Zeljko vec dve godine 'pokriva' -> Aleksom i Eksumom/Dozierom + Madar/Jare. Znaci: + odbrambeni igraci sa telom.

Btw, s kim je igrao Hauard prosle godine? Tompson, koji je odigrao sezonu zivota. Zna Baskonija znanje...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nemamo glavu i rep, i sve dok je tako, nesto cemo dobiti, ali cemo uglavnom gubiti. Nama je svaka utakmica kocka ko ce da se raspadne i doslovno max 2 igraca po mecu imamo da su raspolozena i da im se igra.

 

O Davidovcu je jos letos sve bilo jasno. On je kod Radonjica delovao kao amater one poslednje sezone i doslovno smo se spasili sto ga je CSKA pod sankcijama uzeo. Decko posle ovog moze da djuska neke egzoticne lige, ali je sa ozbiljnom kosarkom zavrsio pre korone. Nek cima Bentila i Martina da mu zavrse KK Jokohamu. Najgori igrac u EL koji ima neku ulogu, potpisujem. 

  • Like 12
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kad bi zanemarili probleme sa jadnom odbranom spoljne linije, sa tim da nemamo četvorku i da Davidovac glumi EL igrača, sa Nejpirom i Tobijem koji igraju kao Evrokup igrači, ono što upada prvo u oči je da smo baš luzerska ekipa. Imam osjećaj da smo svaku utakmicu izgubili na jedan ili dva posjeda. Ali ono što je simptomatično da svaki put kad se vratimo u utakmicu odigramo najgore kad treba da prelomimo u našu korist. I to ne jedan napad, nego desi se da povežemo 3-4 loša napada zaredom kad imamo priliku da preokrenemo. To stvarno ne može biti slučajno i nije manjak sreće, nego jasno govori da imamo luzerski mentalitet i da ne znamo da dobijemo utakmicu. 

 

I ja sam zato da Tobi leti što prije. Bio sam ljetos za njegov potpis, ali ovo što igra je zastiđe. Ne mogu da vjerujem da je ovoliko mekan i spor igrač. Fali mu i samopouzdanja, jer redovno maši zicere. 

 

Davidovac? Šta više reći? Nestvarno je da je on prva četvorka EL kluba. 

 

Mitroviću svaka čast za igre ove sezone, ali on je večeras promašio pet zicera. 

Edited by Wake in Fright
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I da jos jednom napisem. Napier je bio Duskova zelja i izabrao ga je pre Thompsona. Njegove zelje su bile i Gidra i Tobi i Bolomboj, dok je Jago dosao jer se otvorila situacija, neplanski, sta bude bude. Nije bio ni za Davidovca, ni za Teodosica, ni za Bjelicu posle.

 

Da je Covic ispao fer nikako nije, ali da je i Dusko omanuo u selekciji, jebiga jeste. 

 

Opet, ja sam uvek za to da ako nisi zadovoljan onim sto ti se namece, podneses ostavku na leto, a ne pokusavas da kontrolises ego Tea i Bjelice koji nije mali. 

 

Btw, ovo mi je najmucnija sezona KKCZ u 21. veku.

Edited by Markoss
  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Markoss said:

I da jos jednom napisem. Napier je bio Duskova zelja i izabrao ga je pre Thompsona. Njegove zelje su bile i Gidra i Tobi i Bolomboj, dok je Jago dosao jer se otvorila situacija, neplanski, sta bude bude. Nije bio ni za Davidovca, ni za Teodosica, ni za Bjelicu posle.

 

Da je Covic ispao fer nikako nije, ali da je i Dusko omanuo u selekciji, jebiga jeste. 

 

Opet, ja sam uvek za to da ako nisi zadovoljan onim sto ti se namece, podneses ostavku na leto, a ne pokusavas da kontrolises ego Tea i Bjelice koji nije mali. 

 

Btw, ovo mi je najmucnija sezona KKCZ u 21. veku.

Jel ostaje shabazz bar do januara? 😊

Link to comment
Share on other sites

  mozda nije vreme da se to pise ali cesto citam na tviteru kako random likovi pisu protiv uprave i vecinom je to u stilu Bagzi, Covic i Dozet napolje...a sad moja konstatacija je na to sledeca

 

  mozete li da zamislite situaciju gde sede u kancelariji njih trojica i Dozet kao sportski direktor kaze " hej drugari pokusacemo da  dovedemo ovog igraca tako sam odlucio u dogovoru sa trenerom" posto je to ipak njegova nadleznost...ili da Bagzi odluci nesto?

 

  znam, ne mogu ni ja to da zamislim!

Link to comment
Share on other sites

Zaista nije mnogo da se hiljadu puta napiše koliko je alarmantno to što nam je Davidovac prva četvorka. Tražili smo Mirotića i Šengeliju a ostali na Davidovcu. Ovo zvuči kao neki skeč iz poznatih britanskih televizijskih komedija. I guramo Bolomboja u nezavidnu situaciju da mora poteže više trojki nego što bi trebao. Ne mogu da vjerujem da se ništa ne radi po ovom pitanju, kao ne postoji na svijetu neka četvorka sa kojom bi mogli da probamo. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

I da jos jednom napisem. Napier je bio Duskova zelja i izabrao ga je pre Thompsona. Njegove zelje su bile i Gidra i Tobi i Bolomboj, dok je Jago dosao jer se otvorila situacija, neplanski, sta bude bude. Nije bio ni za Davidovca, ni za Teodosica, ni za Bjelicu posle.

 

Da je Covic ispao fer nikako nije, ali da je i Dusko omanuo u selekciji, jebiga jeste. 

 

Opet, ja sam uvek za to da ako nisi zadovoljan onim sto ti se namece, podneses ostavku na leto, a ne pokusavas da kontrolises ego Tea i Bjelice koji nije mali. 

 

Btw, ovo mi je najmucnija sezona KKCZ u 21. veku.

Uh da je Thompson umjesto Šabaza, na stranu što je Šabaz podbacio i da je u prajmu ,Thompson je kompatibilan sa Teom (i Jagom). Bila bi to izbalansirana vanjska linija. I sa Tobijem je bila očita greška jer su mu nuđene opcije koje su više fit na ovu ekipu. Imao je Simonovića koji je dobar napadač, širi odbranu i mekan je i ne igra istu.  Stvarno amatersko sastavljanje rostera, trener sa tim iskustvom bi trebao znati da borci donose rezultat. Možeš imati 2 "mekušca " ali ne 5 i to nosioca. Ja sam zagovarao doselekciju na vrijeme,a ne kad bude kasno. Sad je već kasno,šteta,Čović je prebahat da prizna greške. Na kakav je cirkus spiskao najveći budžet u istoriji. Tri pleja i jedna dvojka loša defanzivca i onda je kao čudno što protivnik ubaci 15 trojki, sve ekipe obaraju rekorde za 3 protiv Zvezde. Isti je haos pod košem dok izađe Bolomboj, ali ne, ne treba doselekcija imaju oni povjerenje u igrače, proigrat će. Šabaz možda za godinu,a Tobi nikad više,a vi se gospodo iz kluba nadajte.

Edited by zoki_dd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zoki_dd said:

Uh da je Thompson umjesto Šabaza, na stranu što je Šabaz podbacio i da je u prajmu ,Thompson je kompatibilan sa Teom (i Jagom). Bila bi to izbalansirana vanjska linija. I sa Tobijem je bila očita greška jer su mu nuđene opcije koje su više fit na ovu ekipu. Imao je Simonovića koji je dobar napadač, širi odbranu i mekan je i ne igra istu.  Stvarno amatersko sastavljanje rostera, trener sa tim iskustvom bi trebao znati da borci donose rezultat. Možeš imati 2 "mekušca " ali ne 5 i to nosioca. Ja sam zagovarao doselekciju na vrijeme,a ne kad bude kasno. Sad je već kasno,šteta,Čović je prebahat da prizna greške. Na kakav je cirkus spiskao najveći budžet u istoriji. Tri pleja i jedna dvojka loša defanzivca i onda je kao čudno što protivnik ubaci 15 trojki, sve ekipe obaraju rekorde za 3 protiv Zvezde. Isti je haos pod košem dok izađe Bolomboj, ali ne, ne treba doselekcija imaju oni povjerenje u igrače, proigrat će. Šabaz možda za godinu,a Tobi nikad više,a vi se gospodo iz kluba nadajte.

I da dodam Zvezda nije odnijela niti jednu pobjedu već publika. Par puta su bili blizu ali...

Link to comment
Share on other sites

Недавно су ме поједини на форуму питали како сам сигуран да никад нећемо бити комплетни.
Не треба бити неки стручњак, види се по нашој селекцији. Са ове шпанске турнеје одлазимо са повријеђеним Шабазом и вјероватно Недовићем + Ханга.

Нека нам кажу разлоге зашто не доводимо појачање на 4. Са Давидовцем се не може ни АБА играти. Паре нису проблем јер ФМП доведе два појачања ове седмице. Дакле, било би лијепо да нас не магарче више.

Све један пресликан пораз. Дјелује да смо били близу у свакој утакмици, а у ствари, вечерас је само било баш близу. Ова екипа би продисала са два атлетски јака играча. Поготово на 4, а и на два би било пожељно.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Greskom sam ostsvio post na drugoj temi

 

Cesto se pominje nasa prosla sezona i skor 4-9, da li ozbiljno, da li kroz zajebanciju ali nije me mrzelo da pogledam…

 

taj skor smo imali do Efesa, i onda 4 pobede za redom Efes kuci, Fener u Istanbulu, Bajern kuci i Monako kuci.

 

Onda nakon toga poraz od Makabia,dobili Baskoniu kuci, izgubili od Valensije i onda opet 4 vezane pobede…

 

sustina je u tome da se moraju praviti brejkovi na gostovanjima tamo gde imas sansi… mi smo prosle godine ti radili i zato smo stigli u PO… (Bayern, Zveda, Zalgiris, Virtus, Efes)

 

ove godine sve ide teze, cini mi se da su sve ekipe tu negde, sem Reala naravno, i mi ako hocemo da budemo u play offu moramo poceti da pobedjujemo u gostima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...