Jump to content

KK Crvena zvezda 2023/24 - Zadovoljština


ćušpajz

Recommended Posts

45 minutes ago, СтелаРоса said:

Naravno da jesu. Ali nije realno da njih zamenimo Kalinicem, Guduricem, Milutinovim, Micicem, jer su preskupe domace opcije koje moramo imati zbog pravila o ogranicenju stranaca u kupu i ligi.

Mi sa tim skupim pojacanjima samo pregovaramo, a u realnosti dobijamo mnogo jeftinije i losije igrace. Tako smo prosle godine dogovorili Singltona, a dobili Bentila. Ili ove sezone dogovorili Sengeliju, a dobili Simonovica. Gde je onda novac koji nije potrosen na Sengeliju? Da li uopste postoji? 
 

Ne verujem da bi mi ikada morali da biramo izmedju Davidovca i Gedraitisa. Ne secam se da je to ikada bio slucaj. Mi sigurno nismo pustali igrace poput Lojda, Brauna, Pantera, Kvinsija, Berona, Holinsa da odu da bi bilo mesta za Dobrica, Lazica, Davidovca, Lazarevica, nego su oni odlazili jer im je isticao ugovor a ponude drugih klubova su bile unosnije od nase.

Simonović je doveden pre nego što je Šengelija postao aktuelan.

Čović je uspeo da dobrom delu navijača usadi svoj glupi pristup po kome se ili dovodi stranac nosilac koji donosi ekstra kvalitet ili se forsira domaća osnova. Teška je jeres da se dovede stranac koji bi bio projektovan da igra 10-15 minuta, ali će zato da tu bude domaći igrač koji će da igra toliko, a da nema kvalitet ni za duplo manju minutažu.

4 stranca plus Teodosić, Nedović, Mitrović i Lazić, plus juniori, a za KLS i Topić bi bili više nego dovoljni za domaća takmičenja, tako da su ovi ostali sasvim nepotrebni.

Izbor koji pominjem se vrši svake godine jer se redovno zadržavaju neupotrebljivi domaći igrači. U poređenju u odnosu na Davidovca npr. Polonara ili Bentil su igrači koji bi imali mesta za 15 minuta u svakom timu koji se bori za plej-of, što je već i dokazano. Ali kao što rekoh Čović je nametnuo svoj narativ, po kome stranac ne može da bude igrač za 15 minuta.

Edited by TB Told
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Eno Sarac na tviteru krenuo da brani klub. Ja o tome govorim. Bar za 6 igraca je ovde pricano da nemaju kvalitet za Zvezdu i umesto Kuzmica mogli su Plavsica iz Mege da dovedu, umesto Lazarevica Djurisica ili Saranovica itd itd niko im rec ne bi rekao. Ovako ostaje nam da kenjamo samo po forumima jer dok jedan covek ne ode nece se ovde nista menjati

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ne nego mladi domaci igraci nece u Zvezdu/Partizan jer svi misle da su novi Jokici. Igraju netakmicarsku kosarku u Megi i pale odmah u Nba jer ih je tako ubedio Misko. Ne znam samo sta je to falilo Bogdanu, Guduri, Kalini, Micicu, Lucicu koji su kao klinci igrali za vecite? Ili Petrusevu i Smajilagicu prosle sezone. A koliko je jos mladih igraca dobilo sansu ali jednostavno nisu bili dovoljno talentovani ili posveceni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Ako sam razumeo cifra je veca. Nba tim moze maksimalno da da 750k, a ostatak bi igrac morao sam da isplati klubu. 

Ako ga bude izabrala ekipa koja se nalazi u top 10 i gdje ce imati prostora da igra od starta, sve se to lako rijesi. 

 

Ipak mislim da ce najprije ostati i odigrati sezonu u Zvezdi a skoro pa sam ubijedjen da ce biti vracen na polusezoni sa ozb ulogom ( e sad kad je polusezona ne znam ).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Ako sam razumeo cifra je veca. Nba tim moze maksimalno da da 750k, a ostatak bi igrac morao sam da isplati klubu. 

 

Po novom CBA-u je 850k propisano obeštećenje koje NBA ekipa može da isplati i svake godine će rasti za po 25k. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam sad vest, verovatno patka, da neki novinari vraćaju Vildozu u Zvezdu.

 

Ja iskreno ne bih imao ništa protiv, gotivio sam tu njušku, ali bi trebalo zabraniti onoj našoj odbojkašici da raskida bar do kraja ugovora. Posle nek radi šta hoće 😂

Link to comment
Share on other sites

Mali Top bi i te kako imao mesta u nasoj spoljnoj liniji, narocito ako zaista ne dovedemo nikoga vise.

Druga stvar je koliko je to njemu potrebno, za sada se odlazak u Megu pokazao kao pun pogodak.

Idealan scenarijo bi bio da na leto dodje i odradi pripreme sa ekipom i sadasnjim trenerom, da u startu zna kakva mu je uloga i prodje sa sto manje turbulencija koje nosi igranje u Zvezdi.

 

Misljenja sam da je trenutno za obe strane bolje da on ostane u Megi, a da mi dovedemo cistog beka koji moze nesto da odbrani i nema potrebu da meri onu stvar sa Teom ili Shabazom.


Naravno, ako dodje radovacemo se svakom poenu kao da je gol, i to tako treba da bude.

5 minutes ago, Bishop said:

Čitam sad vest, verovatno patka, da neki novinari vraćaju Vildozu u Zvezdu.

 

Ja iskreno ne bih imao ništa protiv, gotivio sam tu njušku, ali bi trebalo zabraniti onoj našoj odbojkašici da raskida bar do kraja ugovora. Posle nek radi šta hoće 😂

Nece on za te pare nigde iz Atine, niti nam je potreban jos jedan kauboj u ekipi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nenadd said:

Mali Top bi i te kako imao mesta u nasoj spoljnoj liniji, narocito ako zaista ne dovedemo nikoga vise.

Druga stvar je koliko je to njemu potrebno, za sada se odlazak u Megu pokazao kao pun pogodak.

Idealan scenarijo bi bio da na leto dodje i odradi pripreme sa ekipom i sadasnjim trenerom, da u startu zna kakva mu je uloga i prodje sa sto manje turbulencija koje nosi igranje u Zvezdi.

 

Misljenja sam da je trenutno za obe strane bolje da on ostane u Megi, a da mi dovedemo cistog beka koji moze nesto da odbrani i nema potrebu da meri onu stvar sa Teom ili Shabazom.


Naravno, ako dodje radovacemo se svakom poenu kao da je gol, i to tako treba da bude.

Nece on za te pare nigde iz Atine, niti nam je potreban jos jedan kauboj u ekipi

Topic jedino ako ce Sabaz biti silbovan, Yago igra sve bolje dok Teo ce uvek imati svojih 15-20 min.

 

Po meni dolazak Topica bi bilo pranje Covica za potencijalni neuspeh u el, a iskreno ni ne vidim prostor za njega u el, dok abu po 35 min roka u Megi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...