Jump to content

Euroleague fantasy challenge 2023/24


Gudura

Recommended Posts

  • Manu pinned this topic
  • 2 weeks later...

Nakon rapsodije prvog dana i snova o vrhu generalnog plasmana, povratak u realnost drugog i tezak raspad predvodjen Edvardsom iz Bajerna, koji je u jednom momentu imao i indeks -9 a zavrsio sa -7, a sve je pratio i Hauard, dok sam u drugom timu imao Kampaca, Tobija  Kaminskog, ne zna se ko je bio bolji :frusty:

 

Zbog raspada zvezda poput Kampaca obicno izbegavam te najskuplje na pocetku pa tako ne uzeh ni Dzejmsa ni Mirotica, a Sederkesisa, Geidraitisa i Nejpira sam imao u oginalnom timu ali kako to obicno biva u poslednja dva dana pred pocetak sve pretumbao. Jos jedna ocajna sezona u najavi.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Урош19 said:

Kakva glupost, ubaciš Mirotu i staviš ga za kapitena i imaš tipa 100 poen već

Pa jeste, verujem da će većina tako uraditi. Samo što postoji problem kod cene tih igrača, npr Mirotic je najskuplji sa 16.3 kredita čini mi se. Da bi njega kupio moraš prodati 2 igrača. Lorenco je oko 15, ista priča i za njega. Tako da neće baš svi moći da imaju sva 3 igrača (mirota, brown I nibo) u postavi, onda ne bi imao dovoljno igrača za klupu a i sam učinak igrača sa klupe bi bio očajan. Tako da praviće se razne kombinacije plus tu su samo 3 transfera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Урош19 said:

I šta sad ako neko za ovo kolo ubaci Mirotića ili Sorkina npr. računaće mu se poeni iz prošlog kola iako ih nije imao u timu?

 

Da, ako dovedeš ovo kolo Mirotića kao kapitena, Lorenca i Neboa, doneće ti 76+27,5+25,2=128,7 poena, samo njih trojica.

 

Ima mnogo novih fantazi igraca ove sezone, najvise igraca u istoriji fantazija, pa dosta igraca ne zna za ovo. Veliki broj igraca u proslom kolu nije znao ni da mogu da se prave izmene s klupe i kapitena u okviru kola. Siguran sam da ce deo igraca da izbaci Mirotica i Lorenca jer pise da nemaju mec, videcemo kakva ce reakcija biti posle kola kada se sve rasazna, bice svakakvih komentara 😄

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Fromthecorner said:

 

Da, ako dovedeš ovo kolo Mirotića kao kapitena, Lorenca i Neboa, doneće ti 76+27,5+25,2=128,7 poena, samo njih trojica.

 

Ima mnogo novih fantazi igraca ove sezone, najvise igraca u istoriji fantazija, pa dosta igraca ne zna za ovo. Veliki broj igraca u proslom kolu nije znao ni da mogu da se prave izmene s klupe i kapitena u okviru kola. Siguran sam da ce deo igraca da izbaci Mirotica i Lorenca jer pise da nemaju mec, videcemo kakva ce reakcija biti posle kola kada se sve rasazna, bice svakakvih komentara 😄

 

Ja sam počeo ove sezone, drugari me nagovorili 🤣 ako možeš da objasnis šta bi značile ove izmene s klupe i kapitena u okviru kola? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alokin said:

Ja sam počeo ove sezone, drugari me nagovorili 🤣 ako možeš da objasnis šta bi značile ove izmene s klupe i kapitena u okviru kola? 

 

Ako se Evroligaško kolo igra u četvrtak i petak, postoje 2 dana tog kola(turn 1 i turn 2). Na kraju prvog dana imas presek stanja, i tad mozes da menjas stvari u svom timu, do pocetka drugog dana. Dobro je imati igrace i iz prvog i iz drugog dana, prvi dan ubacis sve koji igraju prvi dan, ako ti se ne svidja kako je neko odigrao, ubacis sa klupe  drugi dan igrace koji treba da igraju umesto njih. Ako ti se ne svidja kako ti je odigrao kapiten, drugi dan imas sansu da prebacis kapitensku traku na nekog ko ce tek da ti igra. Sve ovo radis tako da ti na kraju drugog dana(na kraju kola) u petorci budu igraci sa najvise poena, a da ti ovi na klupi budu sa manje poena, jer prva petorka i 6th dobijaju svih 100% poena koje su osvojili, a ova ostala četvorica dobijaju 50% poena koje su osvojili 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Fromthecorner said:

 

Da, ako dovedeš ovo kolo Mirotića kao kapitena, Lorenca i Neboa, doneće ti 76+27,5+25,2=128,7 poena, samo njih trojica.

 

Ima mnogo novih fantazi igraca ove sezone, najvise igraca u istoriji fantazija, pa dosta igraca ne zna za ovo. Veliki broj igraca u proslom kolu nije znao ni da mogu da se prave izmene s klupe i kapitena u okviru kola. Siguran sam da ce deo igraca da izbaci Mirotica i Lorenca jer pise da nemaju mec, videcemo kakva ce reakcija biti posle kola kada se sve rasazna, bice svakakvih komentara 😄

 

Ja ću Lorenca umesto Tompsona sig ubaciti a Gudura mi bio 6 tako da tu mogu i nekog jeftinijeg pa se mžd namakne i za Mirotu iako je skup ko đavo.

Još njih 2 donose lep broj poena pa se može istrpeti i malo slabija klupa ako ostali starteri budu korektni.

Edited by Урош19
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Fromthecorner said:

 

Ako se Evroligaško kolo igra u četvrtak i petak, postoje 2 dana tog kola(turn 1 i turn 2). Na kraju prvog dana imas presek stanja, i tad mozes da menjas stvari u svom timu, do pocetka drugog dana. Dobro je imati igrace i iz prvog i iz drugog dana, prvi dan ubacis sve koji igraju prvi dan, ako ti se ne svidja kako je neko odigrao, ubacis sa klupe  drugi dan igrace koji treba da igraju umesto njih. Ako ti se ne svidja kako ti je odigrao kapiten, drugi dan imas sansu da prebacis kapitensku traku na nekog ko ce tek da ti igra. Sve ovo radis tako da ti na kraju drugog dana(na kraju kola) u petorci budu igraci sa najvise poena, a da ti ovi na klupi budu sa manje poena, jer prva petorka i 6th dobijaju svih 100% poena koje su osvojili, a ova ostala četvorica dobijaju 50% poena koje su osvojili 😀

Zanimljivo, na ovo uopste nisam obratio paznju kad sam citao pravila. Imam pitanje, npr meni je Avramovic u T1 sedeo na klupi(8 ili 7 igrac), da li sam onda mogao posle u T2 da ga ubacim u sastav sa obzirom da je imao oko 23 poena?I jos jedno pitanje dakle pretpostavljam da igraci koji su zavrsili u petorci u T2 ne mogu vise da menjam? To jest ako se desi da je plej iz T1 imao vise bodova od pleja iz T2 da li onda na kraju kola kada se sve utakmice zavrse mogu da menjam igrace tj da stavim u prvih 5 one igrace sa najvise bodova?Malo sam zakomplikovao ali valjda razumes

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

10 minutes ago, alokin said:

Zanimljivo, na ovo uopste nisam obratio paznju kad sam citao pravila. Imam pitanje, npr meni je Avramovic u T1 sedeo na klupi(8 ili 7 igrac), da li sam onda mogao posle u T2 da ga ubacim u sastav sa obzirom da je imao oko 23 poena?I jos jedno pitanje dakle pretpostavljam da igraci koji su zavrsili u petorci u T2 ne mogu vise da menjam? To jest ako se desi da je plej iz T1 imao vise bodova od pleja iz T2 da li onda na kraju kola kada se sve utakmice zavrse mogu da menjam igrace tj da stavim u prvih 5 one igrace sa najvise bodova?Malo sam zakomplikovao ali valjda razumes

Razumem, kada se drugi dan zavrsi ne mozes vise nista da menjas, jedini nacin da Avram bude u prvoj petorci ako igra prvi dan je da ga ubacis tu pre prvog dana, posle ne mozes da ga ubacis u petorku jer je vec igrao.

Idealno bi bilo da slabiji igraci igraju prvi dan, a jaci drugi. Recimo das sansu Lazicu u prvu petorku i ako ne isporuci, stavis ga na klupu i ubacis Lorenca. Nezgodnije je kad ti Lorenco igra prvi, onda ako on ima mlaku partiju sa recimo 9 bodova razmisljas da li da uopste ubacujes Lazica jer ne znas da li ce uspeti da ima tih 9.

Edited by Fromthecorner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...