Jump to content

Abortus, retorički


Darth Bane

Recommended Posts

4 minutes ago, zoran59 said:

 

Nije to amerika nego prirodne nauke. Pogledaj:

 

 

 

izvor: https://www.cdc.gov/parasites/about.html

 

Ok Zorane, dokazao si, nema potrebe više . . .

I pas i mačka imaju po 4 noge, vidi na wikipediji.

 

U vezi zakona nemam neki stav, ako oni misle da je tako najbolje za njih, ko sam ja da se protivim ? Isto bi bilo i da je obrnut slučaj.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

....

Srce bebe pocinje da kuca u sestoj nedelji i tu za mene vise nema dileme, radi se o zivom bicu.

.....

. Sest nedelja je sasvim dovoljno za bezuslovni abortus.

Srce nije dovoljno. To je isto kao da kazes da je neko jajasce na listu u mocvari = zaba. Zivo bice mora da ima omogucen samostalni zivot.

 

2 minutes ago, A sad said:

Gde se u tekstu spominje fetus? 

Nigde, ali daje definiciju parazita. Tu se negde nalazi, tj. trebala bi da udje u raspravu, razlika izmedju embriona i fetusa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoran59 said:

Srce nije dovoljno. To je isto kao da kazes da je neko jajasce na listu u mocvari = zaba. Zivo bice mora da ima omogucen samostalni zivot.

 

Nigde, ali daje definiciju parazita. Tu se negde nalazi, tj. trebala bi da udje u raspravu, razlika izmedju embriona i fetusa.

 

Ne mora da ima omogucen sanostalan zivot. Ili mozda svi oni koji su na aparatima za disanje nisu ziva bica? Ili nisu ziva bica svi oni koji su na svim mogucim aparatima koji omogucavaju normalan zivot. 

Da i u tekste se svuda spominju neki primeri, a fetus se nikako ne moze podvesti ni pod jedan od njih. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, zoran59 said:

Ja sam u zdravstvu i naucno/bioloski se to tako gleda.

Filozofski/eticki/moralno i ko zna kako drugacije gledano, varijacija ocigledno ima.

 

Fetus nikako ne moze biti parazit, posebno ne moze biti naucno/biloski gledano. To sto Wikipedia definicija parazita "odgovara" opisu fetusa je samo wiki definicija.

 

Parazit nikada nije ista vrsta organizma kao domacin. Drugim recima covek ne moze imati coveka za parazita, pas ne moze imati psa, pa cak ni macku 😂 …… parazit je uvek pripadnik druge vrste. A potomstvo je potomstvo i ne moze biti parazit.

 

Osim toga, parazit gotovo uvek izaziva stetu kod domacina, boravak fetusa nikada ne izaziva stetu organizmu majke ukoliko se razvija normalno i ako je majka zdrava.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Fetus nikako ne moze biti parazit, posebno ne moze biti naucno/biloski. To sto Wikipedia definicija parazita "odgovara" opisu fetusa je samo wiki definicija.

.....

Osim toga, parazit gotovo uvek izaziva stetu kod domacina, boravak fetusa nikada ne izaziva stetu organizmu majke ukoliko se razvija normalno i ako je majka zdrava.

 

1. recenica: nije Wiki nego Center for Disease Control. Strucna organizacija.

 

2. recenica: ne mora biti steta, a i moze. Ko i kako definise "stetu"? Da li mora da bude fizicka ili su i psiholoska, ekonomska i sto drugih "stete"?

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, zoran59 said:

 

 

 

Abortus postaje ubistvo onda kada bi fetus imao sanse da prezivi i van utrobe. Tacan moment zavisi od jedne trudnoce do druge i ne moze se egzaktno odrediti, no tu je circa izmedju 6. i 7. meseca.

 

 

Prilican broj beba je vec preziveo posle 21-22 nedelje, zahvaljujuci napretku medicine ……. za deceniju ili dve bice verovatno moguce odrzati plod star 4 meseca, a onda ce sledece biti jednog dana biti da ce se moci odrzati i zigot, tj. oplodjena jajna celija, tj. prvi dan trudnoce.

 

Znaci radi se o nesposobnosti coveka da odrzi zivot fetusa, a ne o nesposobnosti fetusa da prezivi. Bilosko/naucno gledano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako cemo pravo embrion steti majci, ona odeblja, dobije gorusicu, ima problema, znaci da je lako prihvatiti ideju parazita, iako ja nisam za tu klasifikaciju. Ja sam posao samo sa stanovista, da ne smatram da majka ne treba da ne sme da uradi abortus, a ovo sviranje o zatvoru, to ne terbe ni debatovati.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, bohumilo said:

 


Otkud da je to definicija deteta? Sta ako, na primer, ne pocne da dise samostalno kad se rodi, nego mu treba aparat, da li to onda nije dete? Ili mu zatreba aparat za disanje u 13. godini zivota, prestaje li da bude dete?

 

Pitanje moralnog statusa abortusa je, kako bi u racunarskoj nauci rekli, "neodluciv problem" sa stanovista naseg trenutnog moralno-pravnog razumevanja (ja bh rekao da je to pitanje nesto najdalje od "crno-belog" problema, kako je nekoliko forumasa napisalo), jer su tu u koliziji 2 principa do kojih drzimo - pravo majke da radi sa svojim telom sta hoce*** i pravo deteta da mu zivot ne bude oduzet - a ja mislim da ce na kraju ne etika nego tehnologija apsolvirati ovaj problem, kada bude moguce izvaditi nezeljeno dete iz majke i omoguciti mu da se razvije u spoljnom okruzenju.

 

*** a kad smo kod prava da covek radi sa svojim telom sta god hoce, postoje mnogi drugi, moralno cisti kao suza slucajevi (gde upraznjavanje "vlasnistva nad telom" ni na koji nacin ne ugrozava drugu (potencijalnu) osobu) u kojim ljudima nije dozvoljeno da uzivaju to pravo, npr. prodaja sopstvenih organa, prostitucija, uzivanje droga, odbijanje da se ide u rat, itd, itd, dakle moralno potpuno nekontroverzni slucajevi u kojma bi najpre trebalo insistirati na "punoj autonomiji tela".

Jos bih dodao: a zasto je npr. poligamija zakonom zabranjena? Zasto se ne dozvoli sloboda da covek moze imati dve ili vise zena pod uslovom da ima finansijskih mogucnosti za to? Vazi i obrnuto: zasto zena ne bi mogla imati dva zakonska muza? 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mrd said:

Ako cemo pravo embrion steti majci, ona odeblja, dobije gorusicu, ima problema …...

 

Ne steti majci, to nije nikakva "steta" …. vec fizioloske i anatomske promene u trudnoci.

 

Ja dobijem gorusicu kad malo vise popijem :s_d:, ali se sve vrati na svoje.

 

Tako i u trudnoci, gorusica prestane posle pordjaja jer gravidna materica vise ne pritiska zeludac. a progesterone koji relaksira svu glatku muskulaturu pa tako i zeludacni sfinkter te dolazi do refluksa zeludacne kiseline u jednjak - vise nema.

 

Nemoj sa mnom o medEcini Mrde bRe! Ja sam doktor ….. za rokenrol. 😂

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne steti majci, to nije nikakva "steta" …. vec fizioloske i anatomske promene u trudnoci.

 

Ja dobijem gorusicu kad malo vise popijem :s_d:, ali se sve vrati na svoje.

 

Tako i u trudnoci, gorusica prestane posle pordjaja jer gravidna materica vise ne pritiska zeludac. a progesteron relaksira svu glatku muskulaturu pa tako i zeludacni sfinkter te dolazi do refluksa zeludacne kiseline u jednjak.

 

Nemoj sa mnom o medEcini Mrde bRe! Ja sam doktor ….. za rokenrol. 😂

Eto i sam si primetio da je fetus isto kao i alkohol, dobijas gorusicu. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zoran59 said:

 

1. recenica: nije Wiki nego Center for Disease Control. Strucna organizacija.

 

2. recenica: ne mora biti steta, a i moze. Ko i kako definise "stetu"? Da li mora da bude fizicka ili su i psiholoska, ekonomska i sto drugih "stete"?

 

Nije bitno Zorane ….. mozda je nova levicarska medicina izjednacila fetuse i parasite. Mi koji smo studirali po knjigama desnicara se sa tim necemo nikada sloziti 😂

 

I na tom tvom Centru za kontrolu bolesti lepo kaze da su paraziti:

 

1. jednocelijski organizmi

2. gliste i pantljicare ILI

3. krpelji i ostale vaske 😁

 

Koliko znam deca ne spadaju ni u jednu od te 3 kategorije.

 

Doduse, drugarice feministkinje bi se odusevile dodavanjem mrskog produkta odvratnih seksualnih aktivnosti sa pripadnicima "nizeg pola" - parazitima.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

 

Prenecu kolegama pa nek oni odluce,  ja sam usao u raspravu tako da ne mogu da se mesam u moderisanje. 

 

Mislim da split ne bi bio "mesanje u moderaciju", tehnicka je stvar. Recimo ja sam zainteresovan, da ne kazem veliki ljubitelj eutanazije 😁, pa bi mozda mogao neki zajednicki topik za ta odlucivanja o zivotu i smrtU na koje monopol ima Drzava.

 

Bez poligamije …… ako je moguce 😂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Denis Jasharevic said:

.....

Znaci radi se o nesposobnosti coveka da odrzi zivot fetusa, a ne o nesposobnosti fetusa da prezivi. Bilosko/naucno gledano.

 

Eh, ovde vec ulazimo u semantiku i filozofiju. Objektivno, ni mladunce bilo kojeg sisara rodjeno nakon punog isteka trudnoce nema sanse da prezivi bez podrske roditelja. Majmun, covek, pas, macka... tu smo isti.

Covek, zahvaljujuci tehnologiji i nauci, moze da pomogne prezivljavanju i najugrozenijih individua, recimo prerano rodjene dece. To je jako dobra stvar.

 

Medjutim, ja to gledam najvise socioloski. Sta je dobro za sire drustvo, pa konsekventno i za mene. Sta me i koliko kosta, sta donosi najvece dobro.

To je kao i organizam bez ikakvog intelekta. Dobro moze, losemu unistenje. Zato smrtna kazna zlocincima a sve potrebne pare deci u osnovnoj, bez obzira na rasu ili politiku.

 

Zbog struke i radnog mesta, nagledao sam se sranja i ljudi (uslovno receno) za koje su majke pozalile sto su ih rodile. Postoje i fantasticno dobri ljudi koji su rezultat nezeljene trudnoce, no statisticki ti su jako mali %.

Moja cerka je na pola fakulteta. Od dece koja su sa njom krenula u prvi osnovne, jedan je mrtav (ubijen u obracunu nekih bandi), a dvojica su u zatvoru (droga, pljacke...). Sva trojica su rezultat nezeljenih trudnoca, znam iz prica sa majkama jer sam bio aktivan oko dece u skoli.

Dakle, ne bi li bilo bolje - ne za pojedinca nego za drustvo - da su te zene abortirale ako su htele i mogle?

 

Uostalom, mi ovde na razlicitim temama pricamo o ratovima, kolateralnoj steti, broju poginulih ovde i onde, razbacujemo se statistikom zivih i odraslih ljudi... - a onda se zgrozimo jer neko hoce da "ubije" embrion!?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zoran59 said:

 

Eh, ovde vec ulazimo u semantiku i filozofiju. Objektivno, ni mladunce bilo kojeg sisara rodjeno nakon punog isteka trudnoce nema sanse da prezivi bez podrske roditelja. Majmun, covek, pas, macka... tu smo isti.

Covek, zahvaljujuci tehnologiji i nauci, moze da pomogne prezivljavanju i najugrozenijih individua, recimo prerano rodjene dece. To je jako dobra stvar.

 

Medjutim, ja to gledam najvise socioloski. Sta je dobro za sire drustvo, pa konsekventno i za mene. Sta me i koliko kosta, sta donosi najvece dobro.

To je kao i organizam bez ikakvog intelekta. Dobro moze, losemu unistenje. Zato smrtna kazna zlocincima a sve potrebne pare deci u osnovnoj, bez obzira na rasu ili politiku.

 

Zbog struke i radnog mesta, nagledao sam se sranja i ljudi (uslovno receno) za koje su majke pozalile sto su ih rodile. Postoje i fantasticno dobri ljudi koji su rezultat nezeljene trudnoce, no statisticki ti su jako mali %.

Moja cerka je na pola fakulteta. Od dece koja su sa njom krenula u prvi osnovne, jedan je mrtav (ubijen u obracunu nekih bandi), a dvojica su u zatvoru (droga, pljacke...). Sva trojica su rezultat nezeljenih trudnoca, znam iz prica sa majkama jer sam bio aktivan oko dece u skoli.

Dakle, ne bi li bilo bolje - ne za pojedinca nego za drustvo - da su te zene abortirale ako su htele i mogle?

 

Uostalom, mi ovde na razlicitim temama pricamo o ratovima, kolateralnoj steti, broju poginulih ovde i onde, razbacujemo se statistikom zivih i odraslih ljudi... - a onda se zgrozimo jer neko hoce da "ubije" embrion!?

 

 

 

 

Nemoj tako Zorane, to je toliko mali uzorak za donosenje bilo kakvog zakljucka da je to neverovatno. Cak je i veliko pitanje da li te stvari uopste i imaju neke veze. 

Rat je nesto sto se desava tokom cele ljudske istorije, ali svakako nije stanje kojem tezimo i koje treba da bude nesto sto je primer ljudske civilizacije. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zoran59 said:

 

Postoje i fantasticno dobri ljudi koji su rezultat nezeljene trudnoce, no statisticki ti su jako mali %.

Moja cerka je na pola fakulteta. Od dece koja su sa njom krenula u prvi osnovne, jedan je mrtav (ubijen u obracunu nekih bandi), a dvojica su u zatvoru (droga, pljacke...). Sva trojica su rezultat nezeljenih trudnoca, znam iz prica sa majkama jer sam bio aktivan oko dece u skoli.

Dakle, ne bi li bilo bolje - ne za pojedinca nego za drustvo - da su te zene abortirale ako su htele i mogle?

 

Zorane, tones sve dublje 😂 …… dete se ne razvija u kriminalca zbog toga sto je nastalo iz nezeljene trudnoce vec zbog mnogih drugih stvari od kojih je jedna recimo odrastanje bez oca u specificnoj atmosferi okruzenja u kom se gangsterski stil zivota glorifikuje i postavlja kao jedini moguc i ispravan , posebno u Americi.

 

Sto ne znaci da dete iz fantasticnog braka i zeljene trudnoce nece postati kriminalac, vec samo znaci da mnogo generalizujes i stancujes sumnjive teorije. :classic_biggrin:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Honey Badger said:

Smoriste sa parazitima i gorusicama, srecom tu je Bane da vrati diskusiju gdje treba, o poligamiji.:roflmao:

 

 

 

Mica, majstore :lol_2:

 

O tempora, o mores. :classic_laugh:

 

 

 

Bane je uvek u pravu. Samo mi nije jasno sta to Denis ima protiv poligamije. 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

…… dete se ne razvija u kriminalca zbog toga sto je nastalo iz nezeljene trudnoce vec zbog mnogih drugih stvari od kojih je jedna recimo odrastanje bez oca u specificnoj atmosferi okruzenja u kom se gangsterski stil zivota glorifikuje i postavlja kao jedini moguc i ispravan , posebno u Americi.

 

Sto ne znaci da dete iz fantasticnog braka i zeljene trudnoce nece postati kriminalac, vec samo znaci da mnogo generalizujes i stancujes sumnjive teorije. :classic_biggrin:

 

Ma, 100% si u pravu.

Ali ja ne pisem o 100% garancijama nego o statistickoj verovatnoci.

Sebicno, libtardirano, o svojim parama.

Dakle, hocu da moje pare idu na edukaciju dece koja imaju kakvu-takvu podrsku u razvoju. Necu da idu na nepotrebnu zdravstvenu zastitu kriminalaca, za koje mislim da bi trebalo da idu na prisilni rad da zarade za hranu umesto da imaju besplatnu teretanu i TV.

Nazad na temu, ja cu rado platiti devojci obrazovanje, nesmetano i tako sto ukljucuje abortus, a ne zelim da placam socijalnu pomoc i za nju i za dete koja ni ona nije htela da ima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, zoran59 said:

Od dece koja su sa njom krenula u prvi osnovne, jedan je mrtav (ubijen u obracunu nekih bandi), a dvojica su u zatvoru (droga, pljacke...). Sva trojica su rezultat nezeljenih trudnoca, znam iz prica sa majkama jer sam bio aktivan oko dece u skoli.

Dakle, ne bi li bilo bolje - ne za pojedinca nego za drustvo - da su te zene abortirale ako su htele i mogle?

 

Ovo je jako klizav argument, jer u njemu ne postoji nista sto je ograniceno samo na abortus/ubijanje NErodjene dece. Sta da su majke, "kroz pricu", pomenule da su tu dece htele da ubiju kad su su imali 6 meseci (ili 10 godina, sasvim svejedno)? Stoji li i u tom slucaju ovo poslednje pitanje?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bohumilo said:

 


Otkud da je to definicija deteta? Sta ako, na primer, ne pocne da dise samostalno kad se rodi, nego mu treba aparat, da li to onda nije dete? Ili mu zatreba aparat za disanje u 13. godini zivota, prestaje li da bude dete?

 

To je pravna stvar, dok nije udahnulo prvi dah nije zivo.

Nema nikakve veze sa sta se desi kad ima 13 godina i treba mu aparat.....

1 hour ago, A sad said:

 

Ne mora da ima omogucen sanostalan zivot. Ili mozda svi oni koji su na aparatima za disanje nisu ziva bica? Ili nisu ziva bica svi oni koji su na svim mogucim aparatima koji omogucavaju normalan zivot. 

Da i u tekste se svuda spominju neki primeri, a fetus se nikako ne moze podvesti ni pod jedan od njih. 

A da ostavimo zenama da odluce kad misle da je dete? Mislim njihovo telo. E sad ako ti podrzavas nakon 6 nedelje nema abortusa onda lepo da se fetus izvadi o dovede do zivota - bez obitavanja u zeninom telu.

I kako mislis da zena zna do 6 nedelje da je trudna pa da odluci?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoran59 said:

 

Ma, 100% si u pravu.

Ali ja ne pisem o 100% garancijama nego o statistickoj verovatnoci.

Sebicno, libtardirano, o svojim parama.

Dakle, hocu da moje pare idu na edukaciju dece koja imaju kakvu-takvu podrsku u razvoju. Necu da idu na nepotrebnu zdravstvenu zastitu kriminalaca, za koje mislim da bi trebalo da idu na prisilni rad da zarade za hranu umesto da imaju besplatnu teretanu i TV.

Nazad na temu, ja cu rado platiti devojci obrazovanje, nesmetano i tako sto ukljucuje abortus, a ne zelim da placam socijalnu pomoc i za nju i za dete koja ni ona nije htela da ima.

 

 

 

Pa ne rade abortus samo oni koji su na socijalnoj pomoci. 

Ti si doktor, sigurno imas vise podataka od nas. Koliko uopste ima abortusa posle seste nedelje? Koji je procenat u odnosu na one pre seste nedelje? Ta statistika je veoma bitna za ovu pricu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

To je pravna stvar, dok nije udahnulo prvi dah nije zivo.

Nema nikakve veze sa sta se desi kad ima 13 godina i treba mu aparat.....

A da ostavimo zenama da odluce kad misle da je dete? Mislim njihovo telo. E sad ako ti podrzavas nakon 6 nedelje nema abortusa onda lepo da se fetus izvadi o dovede do zivota - bez obitavanja u zeninom telu.

I kako mislis da zena zna do 6 nedelje da je trudna pa da odluci?

 

 

A kad zna ako ne zna do seste nedelje? Mislim da nisu svi ljudi na svetu debili. 

 

Kako to da dete koje je zaceto, a ako se zivo rodi ima pravo na nasledstvo ako ga zakon ne tretira kao zivo bice? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...