Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

17 minutes ago, Stiletto said:

Tri sekunde Frenka 😁

 

p.s. je l' to sude više uopšte? Ne sećam se da sam skoro video.

 

Ulazi u reket na isteku 1:20 loptu prima na 1:18, možda u prvom trenutku 1:17.

Sve u svemu, nema tu govora o 3 sekunde.

 

Osim našeg lepog kruženja lopte, ipak najimpresivnija odbrana Šabaza i Tea. Šabaza baš boli dupe da se cima, nakon primarnog ispadanja se više nije pomerio, a Teo vereovatno i želi, ali niti zna, niti može, pa i on ostade u međuprostoru be čuvajući nikoga.

 

6 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Sta mislite, treba li nam jos ko u rosteru?

 

ja mislim da bi bili pretrpani

 

Ja ne isključujem ovde još jednog igrača nikako. Tu pre svega mislim na konačni ishod Ponitikine povrede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

Osim našeg lepog kruženja lopte, ipak najimpresivnija odbrana Šabaza i Tea. Šabaza baš boli dupe da se cima, nakon primarnog ispadanja se više nije pomerio, a Teo vereovatno i želi, ali niti zna, niti može, pa i on ostade u međuprostoru be čuvajući nikoga.

 

Teo prvo postavio blok u koji se Šabaz zakucao, a onda su čuvali jedan drugog.

 

Otprilike se zagrlili i gledaju ovu lepotu od akcije.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, realno *w said:

 

Puno je tu faktora, plus očekivano da će mu trebati određeni period adaptacije na EL, ali mislim da bi sveukulno gledano, mogao da bude približno na LR nivou.

 

LR je imao 7,4 rpg ali za ogromna 33 minuta po meču. Druga stvar kod te ekipe je koncepcija skoka. Sa 2 takva skakača, Dule je mogao da u potpunosti prepusti skok njima + Veselom sa krila, a bekovi su gledali da odmah otvaraju tranziciju. Kod Žoca je ipak drugačije, visoki kako tako grade, ostali učestvuju u skoku, pa je recimo Naneli 2 skakač ekipe, Avram 6. itd.

 

Treće - prilike za skok. Tadašnji Partizan je postizao oko 13 poena manje nego ova ekipa, a i primao drastično manje. Samim tim, čak i ako uračunamo faktor manjeg broja poseda, ti igrači su imali više prilika za skok.

 

Tako da bih ja, suma sumarum, rekao da ako bi Bruno za 20 minuta na terenu bio na oko 5+ skokova, da bi to svakako bilo na tom LR nivou, pa i na Lesorovovih prošlogodišnjih 7prg za 30 min per g.

 

 

Dule jeste picio drugu filosofiju, kontrola skoka iznad svega, visoki u situaciji da kupe, pa preko nje kontrola tempa and so on.

 

Bez obzira na to, Roberts je u tom smislu toliko sound kada je rec o defanzivnom skoku da je kupio impozantan broj dostupnih iako je pored sebe imao centra poput Marica. S tim u vezi, nije ni Lessort za poredjenje jer je njemu ogromna porcija skokova dolazila upravo pod protivnickim obrucom. 

 

Bruno je sa tog sf-a dok je nazivan brazilskim Durantom guran sve do petice sad i iako ima alate, nije rasni skakac i duboko sam ubedjen da brojke iz Brazila nisu reprezentativne i tesko mogu predstavljati adekvatan uzorak za projekciju na EL. 

 

Nama nije uopste neophodno da radi ono sto je radio 'Tias prosle sezone i uzima milion skokova u napadu i omoguci brdo novih napada. Za nas centralno treba da bude da imamo anchor pozadi, coveka na kome nece pucati rotacija i koji je u stanju da po potrebi iskoriguje, a kontrolise skok u dovoljnoj meri da nas ne kolju tupim nozem iz beskrajnih 2nd chance situacija. Ne vidim potencijal za to kod njega, ali videcemo. Ima brdo drugih kvaliteta, ali nisam siguran da ce nam odmah dati bas tamo gde smo suplji.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Bruno je sa tog sf-a dok je nazivan brazilskim Durantom guran sve do petice sad i iako ima alate, nije rasni skakac i duboko sam ubedjen da brojke iz Brazila nisu reprezentativne i tesko mogu predstavljati adekvatan uzorak za projekciju na EL. 

 

Kako nisu reprezentativne 🙃

  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nama nije uopste neophodno da radi ono sto je radio 'Tias prosle sezone i uzima milion skokova u napadu i omoguci brdo novih napada. Za nas centralno treba da bude da imamo anchor pozadi, coveka na kome nece pucati rotacija i koji je u stanju da po potrebi iskoriguje, a kontrolise skok u dovoljnoj meri da nas ne kolju tupim nozem iz beskrajnih 2nd chance situacija. Ne vidim potencijal za to kod njega, ali videcemo. Ima brdo drugih kvaliteta, ali nisam siguran da ce nam odmah dati bas tamo gde smo suplji.

 

Jbg kad tako sročiš: Ono što je njegov kvalitet, to nam baš i ne treba, a ono što nam treba mu nije jača strana. A ako se na nečemu poklope naše potrebe i njegov kvalitet, onda to neće preneti na ovaj nivo.

 

Ja ne mogu da se ne nadam da on može da podigne skok na viši nivo, naročito jer smo baš tanki tu. Naravno da bi sigurnija varijanta bila dovesti centra koji se već dokazao na EL nivou, ali jasno je da od toga nema ništa. 

 

Bruno je imao 8 rpg u EC i 9rpg na SPu, gde su samo 2 igrača bila ispred njega, Hačinson recimo sa skokom više za 7 minuta više na terenu prosečno.

Prošle godine 2 meča plejofa ECa je imao 11 i 10 skokova, od toga 16 defanzivnih. U polufinalu nemačke lige protiv Bajerna 12, 7 i 8 skokova. 

Sve su to relevantni mečevi.

 

Meni je i pored tih brojki, najbolji vizuelni utisak. Recimo onaj od prošle godine kad je izmaltretirao Hrvate u Splitu, gde je solidna ekipa domaćina sa Bogdanovićem, Hezonjom, Žižićem, izgubila od Brazila 30 razlike. I gde su igrači Hrvatske bukvalno bežali od njega.

 

Ili letos meč sa Španijom na primer gde ih je 3 četvrtine držao u igri sam bukvalno.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mi jednostavno ne mozemo da dovedemo igrace top top… kao sto je Zeljko juce rekao, ti svi koje su oni nasli da odgovaraju nismo mogli ni da ih kontaktiramo…

 

sa Lesorom smo pogodili da iz EC postane respektabilan pa onda i jedan od vodecih EL centara…

 

prosto moramo tako…

 

mali Juda nas je prodao, a i on je bio zalog za buducnost

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

sa Lesorom smo pogodili da iz EC postane respektabilan pa onda i jedan od vodecih EL centara…

 

Cekaj, pa vi ste ga vratili u EC, kako to mislis da iz EC postane respektabilan EL igrac kad je on pre toga vec imao skoro 60 EL utakmica i igrao EL pre dolaska kod vas? Meni je to vec respektabilno.

 

Tako onda mozes da kazes i za Pantera i Ledeja, oni su imali 60-70 EL utakmica pre dolaska u EC Partizan. Jel i oni nisu bili respektabilni (a imali su nesto vecu minutazu pored tih 10ak utakmica vise, nista drasticno). 

 

Za Aleksu se moze reci da ste napravili EL igraca od njega. 

Link to comment
Share on other sites

Da, zbog sezone u CZ i stoji  da je već bio EL igrač. Doduše, posle toga je imao sezonu u Bajernu i prosečan indeks 4 na 22 utakmice.

 

Posle toga nije se desilo ništa posebno, osim što je postao top3 EL centar, što je uostalom redovna pojava za 28godišnjake.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Son_of_a_gun said:

Ako pogledamo zdravorazumski, da Trifa nije dao autokoš protiv Mege, tj. da se otišlo u produžetke, koliko je realno da bi sa tom potrošnjom nosioca i ovom rotacijom iščupali pobjedu u prvom derbiju a, posljedično, na talasu te pobjede pregazili i ovaj drugi? Mislite o tome.

 

Trifa - heroj a ne zločinac!

 

Trifa:

 

the-usual-suspects-usual-suspects.gif

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

Cekaj, pa vi ste ga vratili u EC, kako to mislis da iz EC postane respektabilan EL igrac kad je on pre toga vec imao skoro 60 EL utakmica i igrao EL pre dolaska kod vas? Meni je to vec respektabilno.

 

Tako onda mozes da kazes i za Pantera i Ledeja, oni su imali 60-70 EL utakmica pre dolaska u EC Partizan. Jel i oni nisu bili respektabilni (a imali su nesto vecu minutazu pored tih 10ak utakmica vise, nista drasticno). 

 

Za Aleksu se moze reci da ste napravili EL igraca od njega. 


 

ao daj ne zajebavaj, odgovorio ti je realno…

 

od njega je zeljko napravio u tim godinama ozzbiljnog EL igraca posle 2 godine rada sa njim.. 

 

dosao je odakle je dosao, igrao kako je igrao, a sada je MVP kola citave EL


 

ali sustina nije u tome, sustina ja da mozemo imati 1-2 igraca u prajmu (Ledej i Panter npr) ostalo je ili oporavak od povreda, ozivljavanje karijera, EC igraci i sl

 

Edited by ScepanScekicSto
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, realno *w said:

Da, zbog sezone u CZ i stoji  da je već bio EL igrač. Doduše, posle toga je imao sezonu u Bajernu i prosečan indeks 4 na 22 utakmice.

 

Posle toga nije se desilo ništa posebno, osim što je postao top3 EL centar, što je uostalom redovna pojava za 28godišnjake.

 

3 hours ago, ScepanScekicSto said:

ao daj ne zajebavaj, odgovorio ti je realno…

 

od njega je zeljko napravio u tim godinama ozzbiljnog EL igraca posle 2 godine rada sa njim.. 

 

dosao je odakle je dosao, igrao kako je igrao, a sada je MVP kola citave EL

 

 

30 utakmica u EL u Zvezdi, indeks 11 na preko 21min u igri.

22 utakmice u EL u Bajernu, indeks 4.4 ali je dobijao manje od 11min.

Pa se vratio u EC gde je osvojio titulu sa Monakom, 23 utakmice, 24min i indeks 15.1. Bio je u prvoj petorci EC. Za centre, koji znaju da budu deficitarna roba, vec tako nesto znaci da su oni "respektabilni" i za EL nivo. 

 

Pa je onda trazio anganzman u EL sa boljom ulogom i posto ni na sta nije pristao (citaj: niko mu nije dao para koliko trazi), potpisao je na 2meseca sa Makabijem (kako god okrenes top tim EL) i odigrao odlicne 3 utakmice kao zamena za Zizica koji je bio povredjen i zbog cega je doveden, a onda jos 2 sa ogranicenim minutima jer se Zizic vratio. Dakle jos jedna potvrda da je vec bio respektabilan EL igrac, samo je preterivao sa finansijskim zeljama i dosao do trenutka kada su svi EL timovi koji bi mogli da ga plate vec popunjeni na poziciji centra. 

 

Ono sto hocu da kazem jeste da je pre dolaska u Partizan vec bio "respektabilan igrac" za EL nivo, to sam jasno i pitao, nisam rekao "zar on vec nije bio TOP EL centar".

 

Ovo je napisano:

13 hours ago, ScepanScekicSto said:

sa Lesorom smo pogodili da iz EC postane respektabilan pa onda i jedan od vodecih EL centara…

 

 

A ja sam pitao:

12 hours ago, Kooineeperk said:

Cekaj, pa vi ste ga vratili u EC, kako to mislis da iz EC postane respektabilan EL igrac kad je on pre toga vec imao skoro 60 EL utakmica i igrao EL pre dolaska kod vas? Meni je to vec respektabilno.

 

 

Morate da citate sta se pise a ne odmah da skacete na upis koji vam se ne svidja... 

 

Posle je Zeljko od njega napravio zver i top EL centra, to niko ne spori, pa mi nije jasno zasto tako sarkasticno pises @realno *w... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lesor je krajem oktobra potpisao za Makabi ugovor na 2 meseca.

 

Da ne ulazimo u rekla kazala price, sta je ocekivao, trazio... sama cinjenica da nije dobio garantovan EL ugovor dovoljno govori.

A ako treba dalje, potpisao je na 2 mesece za ekipu gde su vec bili Zizic i Rejnolds.

 

Igrao je ukupno 58 minuta u prvom mesecu, dok u drugom nije dobio ni sekund.

 

Sto se tice EC dela, prve petorke i ostale statisike, dovoljno je pogledati gde su igraci iz prve petorke ili proslogodisnjeg osvajaca EC.

Hint, najbolji centar je bio Ante Tomic.

 

I poslednje, sad da potpise neki igrac na 2 meseca i da posle 5 utakmica izgubi mesto u rotaciji, niko nece za njega reci da je respektabilan EL igrac.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...