Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

11 11 skor kao i prošle godine u ovo vreme. Konačno kompletirani i po meni 2 ključne stvari: povratak Alekse=manje Andjusica i da se što više priča sa Brunom oko pravljenja glupih faulova.

Zalgiris pa 3 teška gostovanja. 

Optimista sam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 11 skor kao i prošle godine u ovo vreme. Konačno kompletirani i po meni 2 ključne stvari: povratak Alekse=manje Andjusica i da se što više priča sa Brunom oko pravljenja glupih faulova.
Zalgiris pa 3 teška gostovanja. 
Optimista sam.
2 gostovanja pa Bajern u areni pred pauzu.


Prošle godine u ovo vreme imali smo 11 kući utakmica, dok sad to je 10 što je opet neka prednost.


Na strani na 1 i 2 rotacija mora biti Pj Avram I kep, dok kući Jare može imati koristan doprinos, a Smit nit smrdi nit mirisi, baš nekako je nedorecen totalno.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Mi smo prosle godine u ovom momentu bili ono sto bi smo voleli da jesmo sada. U smislu igre, vajba, trenda, nade i jos po necega.

Ove godine imamo puno vise ekipa u konkurenciji i puno vise nepoznatih u samoj ekipi.

Prosle godine u januaru je bila nada a ove godine strepnja.

No bez obzira na sve ja sam optimista jer nase rezerve leze u Zeku i Panteru, pa i Aleksi zasigurno.

Samo zdravlja a za ostalo ce Zoc i ekipa da se pobrinu.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo prosle godine u ovom momentu bili ono sto bi smo voleli da jesmo sada. U smislu igre, vajba, trenda, nade i jos po necega.
Ove godine imamo puno vise ekipa u konkurenciji i puno vise nepoznatih u samoj ekipi.
Prosle godine u januaru je bila nada a ove godine strepnja.
No bez obzira na sve ja sam optimista jer nase rezerve leze u Zeku i Panteru, pa i Aleksi zasigurno.
Samo zdravlja a za ostalo ce Zoc i ekipa da se pobrinu.
Nismo pre derbija koji je bio na svetog Savu ostavili dobar utisak, pogotovo ne na gostovanjima gde smo lagano izgubili protiv Makabija i Valensije.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Prosle sezone smo dobili 8 ili 9 meceva u gostima. Nesto sto cemo tesko izvesti ove i u tome moze lezati potencinalni neuspeh/manji uspeh nego lane.

 

Ponavljam, (realan) prioritet je da se makar docepamo plej-ina sa najdalje 8. mesta.

Link to comment
Share on other sites

Prosle sezone smo dobili 8 ili 9 meceva u gostima. Nesto sto cemo tesko izvesti ove i u tome moze lezati potencinalni neuspeh/manji uspeh nego lane.
 
Ponavljam, (realan) prioritet je da se makar docepamo plej-ina sa najdalje 8. mesta.
Mora top 7 biti prioritet, sto znaci da ispred Olija, Baskonije i Makabija bi morali biti, Monako biće teže jer imaju samo 10 kući tekmi, mada ako ih dobijemo tamo onda sanse bas rastu.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Utisci koji me drže još od letos:

  1. Pucali sebi u nogu odjebavanjem Miška
  2. Promašili sa Kaminskim i (donekle) Ponitkom
  3. Nedelioc naroda nam šuknuo
  4. Sjebali za Madara + Madar ispao sisa
  5. Tržište na 1 i 5 tanko

Što se tiče Miška, neke vesti od letos govore o 60 igrača u EL, što mu dođe nekih 4/5 igrača po klubu, međutim dosta igrača sa te liste je napustilo EL i otišlo u Japan, Koreju, G ligu, NBA... pritom je Zvezda imala 8 igrača, Bajern 7 itd. Uspeo sam da nađem na sajtu Real-GM listu igrača kojima BeoBasket stoji kao agencija i došao do neke liste igrača koja ipak govori da iako najveći agent u takmičenju i na kontinentu, odjebavanjem Miška nismo baš toliko zatvorili sebi vrata nekim pojačanjima koliko se mislilo, makar koliko sam ja mislio. 126 igrača u Evropi i G ligi/granično NBA, od čega svaki peti igra ili u komšiluku ili u Futuri i Megi. Ako dodamo Bajern, Breogan i Studentski Centar, dođemo na laganih 30% igrača od kojih bi samo Lučić, Sylvain Francisco i npr. Đurišić iz Mege bili od interesovanja nama. Ima tu elitnih igrača poput Clyburna, Willbekina, prekaljenih poput Hinesa, ali sve u svemu nedovoljno da ovo bude bilo kakav izgovor ili glavni faktor prilikom selekcije.

 

Kaminski za kojeg sam razvio Sektorovski nadimak zamenivši M sa R sa onom facom ne može ni... šalu na stranu, sve se već ispisalo vezano za njega, loša procena kako stvari stoje, teraj dalje.

 

Nedelioc naroda nam definitivno šuknuo, idu priče da su Gillespie i Calathes bili planirani kao komplementarni delovi rostera zajedno sa nedeliocem, pa je to palo u vodu... sigurno aprijatno iskustvo koje je možda poljuljalo ego ali ide u službu posla kao i promašen dolazak.

 

Madar je očigledan propust kluba ali i jajarenje Madara koje možda nije potpuno racionalno ali kao i prethodne dve stavke, ide u službu posla i nešto što se dešava s vremena na vreme.

 

Tržište na 1 i 5 je zaista bilo tanko, pre svega zato što su glavni free agents pokupljeni/kaparisani ili avansno ili u prvim danima leta, tu iako sam očekivao neku ekspresnu reakciju kluba mogu da razumem zašto su PAO, Efes, Makabi potpisivali/produživali pre ili bolje nego što smo mi reagovali.

 

Ovde negde dolazim do finalnog kombinovanog utiska, a to je da smo potpisali Jareta koji je objektivno igrač rotacije za donji dom EL, ali koji je imao neku ulogu zamišljenu kod nas i koliko god da ga volimo ili nas nervira, on radi svoj posao i očekivanje nečeg konstantnijeg, boljeg, efikasnijeg nije baš realno. Možda Jare ispadne late bloomer ili odigra iznad nekih gornjih granica mogućnosti, ali ovo što trenutno dobijamo od njega je sasvim okej. Potpisali smo PJ-a koji deluje kao pravi majstor košarke ali koji se očigledno još uvek privikava i navikava na zahteve. Potpisali smo Ponitku koji je valjda trebalo da bude neki švajcarski nož u ovoj koncepciji i verujem da do kraja sezone može da bude baš koristan, ali te povreda, te klupiranje, te mala minutaža, a malo nema ni sreće, ova partija u Atini je nekako i baksuzna. Doveli smo Smitha u paničnom modu da pokrpi šta se cenilo da treba, ali na kraju dana, mislim da se računalo na jaku kontribuciju starosedelaca od kojih samo Naneli (pu, pu) nije mučio muke sa povredama.

 

Ne znam gde sam tačno krenuo sa ovim, ali mislim da sam konačno svario šta se dešavalo sa timom poslednjih meseci i shvatio da iako smo neke stvari mogli i morali drugačije, najveća želja pred leto mi se ostvarila, zadržali smo 3/5 nosilaca, Željko je tu sa svim svojim genijalnostima i manama, a meni se čini da ovo može na kraju da ispadne baš lepo, a ako ne ispadne... ispašće drugi put.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

B92naravno skremblovan. Dabogda pocrkali svi i Vucic i Dodik i specijalne veze. Ovi sa Arene takodje svi do jednog, prenose derbi zacelja turske lige vazniji je od ovoga. Trenutno rade dva live prenosa, ne mogu umjesto dokumentarca kojeg pustaju 27 put pustiti prenos.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

B92naravno skremblovan. Dabogda pocrkali svi i Vucic i Dodik i specijalne veze. Ovi sa Arene takodje svi do jednog, prenose derbi zacelja turske lige vazniji je od ovoga. Trenutno rade dva live prenosa, ne mogu umjesto dokumentarca kojeg pustaju 27 put pustiti prenos.

Arena 4, napisao @karr iznad.
Link to comment
Share on other sites

Sve je to dio maćehinskog odnosa srpskih medija prema svemu što je u vezi sa sportskim društvom Partizan.

Nadao sam se da će bar danas da ispoštuju jednu veličinu, pre svega srpskog sporta, ali izgleda da je i taj minimum očekivanja previše za neke govnare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vratija se Šim… Aleksa, i donija frišku igru.

Odlična utakmica cijele ekipe, bukvalno svi koji su igrali dali su neki doprinos, ovako sam zamišljao sve utakmice u ABA, u laganom leru ali odgovorno, bez padova u igri i opterećivanja nosilaca.

Posebno raduju partije Frenkija i Ponija, Frenki 14 poena bez promašaja iz igre uz dve ukradene i blokadu, sve za indeks 18 a Poni još bolji - 9 poena, 4 skoka, 3 ass i 3 ukradene za indeks 19.

Jedini veći indeks večeras Nunnally koji je očigledno saznao na poluvremenu koliko mu trojki treba za rekord pa je malo isilovao taj šut, no beef, ali nije išlo jbg.

Još bih izdvojio Zekijevu epizodu u zadnjoj četvrtini gdje je vijao protivnike po terenu kao pit bull, takav nam Zeki treba.

Sve u svemu dobra i dirljiva manifestacija u Areni i hvala dobrim ljudima sa Arene (TV) koji su se potrudili da se i mi pored malih ekrana dostojno oprostimo od našeg Dekija, nek mu je laka crna zemlja i VJEČNA HVALA!

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ponitka na oba kraja parketa mora igrati od lopte, niti on u napadu može biti primarni ili sekundarni plej, niti u odbrani da juri bekove, al zato na klasicna krila ili 3/4 igrace može biti vrlo koristan, plus odlično čita igru i dobro rotira.


To je igrac koji za 20 min može izbunariti 7 8p, al pre svega skok s njim je odličan.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...