Jump to content

Premier League 2023/2024


pierre van hooijdonk

Recommended Posts

23 minutes ago, McLeod said:

I posle ces ti meni nesto da pricas o ostrascenosti, opusti se malo, grcevita borba lol

 

P.S. Arsenal i Siti igraju bolji presing od Liverpula. Zbog cega i ne prave veliki broj faulova. Ne postoji element igre u kojem je Liverpul iznad ta dva tima ove sezone.

 

To da li igraju bolji presing je za sad stvar ukusa (dok ne vidimo epilog sezone), ali svakako ne igraju isti. Ako iole pratiš fudbal, morao si do sad da naučiš neke elementarne razlike nekih fudbalskih filozofija.

 

Pepov presing, kojem je primarni fokus zatvaranje linije dodavanja , ne može nikako da bude isti i ima iste epiloge kao Klopov gegenpress. 

 

Ako ništa, makar teorijskih tekstova na temu Tiki-Taka vs Gegenpress postoji koliko oćeš. Pretpostavljam da ih i znaš i razumeš, ali ti trenutno evidentna razlika u tim filozofijama ne ide u prilog. Svakako je ova druga varijanta mnogo agresivnija, i posledično dovodi do većeg broja malih faulova usled čestog udvajanja-utrajanja igrača na lopti.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

Tacno tako, ali i jedna i druga varijanta kada dovode do faulova, to je uglavnom posledica ispadanja i moranja da se zaustavi napad protivnika i tako "zakrpi" rupa koja je nastala. Broj faulova koji se pravi na pritisku na loptu kada su protivnicki igraci striktno markirani nije dovoljno visok da pokrije tu nedoslednost, ali dobro.

 

Rekli smo uglavnom sta smo imali.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

Tacno tako, ali i jedna i druga varijanta kada dovode do faulova, to je uglavnom posledica ispadanja i moranja da se zaustavi napad protivnika i tako "zakrpi" rupa koja je nastala. Broj faulova koji se pravi na pritisku na loptu kada su protivnicki igraci striktno markirani nije dovoljno visok da pokrije tu nedoslednost, ali dobro.

 

Rekli smo uglavnom sta smo imali.

 

Mogu ponekad da imaju sličan epilog, ali je prvoj varijanti glavni fokus linija dodavanja, drugoj varijanti je primarni fokus agresivnost na igrača sa loptom. Cela suština je da to ne dovodi do nekakve nedoslednosti, već do 2-3 faula više po meču prosečno, što je ujedno i neki logičan rezultat drugačije filozofije igre i presinga, a ne neke agende, zavere, čega god.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

Arteta je postavio taktiku na kojoj bi mu i Murinjo pozavideo, Jesus mu je proveo poluvreme u svom sesnaestercu, a City je imao 75% poseda lopte. Ako mu je cilj bio da izvuce bod u manchesteru onda je uspeo, mada nije najjasnije kako im to pomaze u trci za titulu. I Pep je imao ludosti u svojoj formaciji, Kovacic mu je bio poslednji igrac odbrane dok je Gvardiol igrao krilo. Dobro je prosao jer je Kovacic imao nekoliko gresaka koje su mogle da se zavrse sa golom, da je Arteta bio barem malo agresivniji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Arteta je postavio taktiku na kojoj bi mu i Murinjo pozavideo, Jesus mu je proveo poluvreme u svom sesnaestercu, a City je imao 75% poseda lopte. Ako mu je cilj bio da izvuce bod u manchesteru onda je uspeo, mada nije najjasnije kako im to pomaze u trci za titulu. I Pep je imao ludosti u svojoj formaciji, Kovacic mu je bio poslednji igrac odbrane dok je Gvardiol igrao krilo. Dobro je prosao jer je Kovacic imao nekoliko gresaka koje su mogle da se zavrse sa golom, da je Arteta bio barem malo agresivniji.

🚫 Arsenal - conceded just 2 shots vs City in both games this season, none from open play-Fabricio Romano

Ja ovo gledam kao ozbiljan uspeh.Ne znam da je neko nešto slično uradio Sitiju pod Gvardiolom.

Inače,Odegard je izjavio da nije bilo u planu da se ovako povuku celu utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

I posle ces ti meni nesto da pricas o ostrascenosti, opusti se malo, grcevita borba lol

 

P.S. Arsenal i Siti igraju bolji presing od Liverpula. Zbog cega i ne prave veliki broj faulova. Ne postoji element igre u kojem je Liverpul iznad ta dva tima ove sezone.

Postoji, onaj u skupljanju poena : )))))))))

Molim da se vratimo tamo negde na neki davni mesec, ne znam ni da li je bila polovina sezone kada sam rekao da je Liverpool prvi favorit za osvajanje titule (nisu bili 1st na tabeli).

Molim lepo. Jedan jedini. Registrujem fudbalske dogadjaje i fenomene kao Jokic kosarku.
7 minuta gledanja utakmice je meni dovoljno da vidim koliko prosecnom(i to solidno zainteresovanom) fudbalskom posmatracu za 7777 min

  • Love 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBender said:


Molim lepo. Jedan jedini. Registrujem fudbalske dogadjaje i fenomene kao Jokic kosarku.
7 minuta gledanja utakmice je meni dovoljno da vidim koliko prosecnom(i to solidno zainteresovanom) fudbalskom posmatracu za 7777 min

 

 McL na steroidima ✈️

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, BattleBender said:

Postoji, onaj u skupljanju poena : )))))))))

Molim da se vratimo tamo negde na neki davni mesec, ne znam ni da li je bila polovina sezone kada sam rekao da je Liverpool prvi favorit za osvajanje titule (nisu bili 1st na tabeli).

Molim lepo. Jedan jedini. Registrujem fudbalske dogadjaje i fenomene kao Jokic kosarku.
7 minuta gledanja utakmice je meni dovoljno da vidim koliko prosecnom(i to solidno zainteresovanom) fudbalskom posmatracu za 7777 min

Kad bismo registrovali takve "pogotke" ja nikada nista nisam promasio.

  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nemojmo dozvoliti da nas ovaj sudar titana u najavi između Mekliše i BB-a natera da zaboravimo da je Moyes jedan obični hohštapler i neznalica i da je sve što je postignuto, postignuto uprkos, a ne zahvaljujući njemu.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, BattleBender said:

Molim lepo. Jedan jedini. Registrujem fudbalske dogadjaje i fenomene kao Jokic kosarku.
7 minuta gledanja utakmice je meni dovoljno da vidim koliko prosecnom(i to solidno zainteresovanom) fudbalskom posmatracu za 7777 min

 

Blah, ispali pedeset hot takeova u etar, pa ako neki prodje, evo ga da slavodobitno podseti sve druge na svoje predikcione sposobnosti...

Ja sam bas na ovoj temi pre pocetka sezone, za razliku od vecine ovde, napisao da ocekujem Liverpul u borbi za titulu i minimum top3, rame uz rame sa Arsenalom i Sitijem. Valda me to cini jos boljim poznavaocem fudbala, jel...

 

A kod smo vec tu, cudi me da odjednom dajes takvo poverenje Klopovom Liverpulu. 
Da te podsetim kako si krajem 2016-e, jedva docekao slabu zavrsnicu sezone Liverpula nakon sto si ih cele sezone nipodastavao, tj pre Klopa kao trenera negoli L'pool kao tim iako je dobro poceo pod njegovom komandom, da bi trijumfalno na kraju te sezone ispisao traktat o Klopu kao treneru koji ne donosi trofeje, da je sok terapija koju donese njegova nepobitna harizma kratkog daha, te da taj leprsavo-napadacki fudbal i Gegenpres biva brzo i lako provaljen. Takodje, nazivao si ga "Tomasom Shafom, posle Tomasa Shafa", valda ukazujuci na cudotvorca na sezonu-dve. Sta se promenilo u tvom pogledu na njega?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda sam rekao nekakav kontekst koji je slican sa Tomash Shafom, ali njegovo ime sigurno nikad nisam iskoristio.

To sto sam ja rekao za Klopp-a nije da on ne osvaja titule, nego da je ne volim njegov metod dugorocno. I nije moglo vise da se obistini to sto sam pisao.
2 sezone se kida, treca potop. Povrede i zamor materijala u njegovom sistemu nisu slucajnost. Sada cu u stilu Mc-a da opalim jednu pausalnu i tendecioznu izjavu a to je "Mislim da su i odlicno prosli sa povredama, da su im se poklopili zilavi igraci, inace bi u ovih 6,7,8. godina imali vise povreda. Tacnije imali su srece i sa ovolikim brojem povreda."

Niti verujem da sam gradio narativ oko toga "Ne donosi trofeje". Meni su trofeji precenjeni stvar, jesu jako bitni, verovatno i najbitniji, ali ne gledam rad samo kroz trofeje.
Istina je da sam Pep fan (tacnije veliki postivalac). I vrlo verovatno moze da se iskopa neki upis, u momentu kada je jos bio u Bajernu, a bilo je objavljeno da ce da nastavi u City-u, gde sam bio u fazonu "To je to, sta smo igrali i osvajali, igrali, dolazi era City-a". I da podsetim, sad svi pricaju sa podrazumevanjem "Ma Pep trener, City mocan, sve znaju sta rade", dugo se tamo pisalo, i bio je koncenzus, da je on prevara od trenera. Sa druge strane, ja sam ostavljao 10% sanse da nece da se desi ovo sto se desilo, a to je full on dominacija City-a. I to nema veze sa parama mnogo.
Pep je najbolji, Pep je genije. Klop nije, iako je fenomenalan trener. Posle pepa ce ostati legacy i odredjeni metod u City-u, posle Klopp-a ne.

Link to comment
Share on other sites

Vec se priprema teren za kukanje, opasni su Liverpulovci.

Sezona 20/21 na OT Utd-Liverpool 2-4, sudija Anthony Taylor

Sezona 21/22 na OT Utd-Liverpool 0-5,  sudija Anthony Taylor.

 

Sto se tice krajnje tabele:

 

Arsenal

City

Liverpool

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Dobar pocetak Tottica i brz pogodak, medjutim WHU izjednacio golom Zume ledjima iz kornera u 19' i nakon toga ne previse sansi, doduse Antonio je uprskao dobru za 2:1. 

4. mesto sve dalje, jedino da se nadamo da i peti ide u LS. Prisutan je pad forme ekipe, i protiv Lutona smo se provukli.

Link to comment
Share on other sites

Sigurna pobeda Sitija i odlicna igra, Rodri standardno mocan, Foden pokazao mnogo pure talenta vcrs samo sto je njegov gol iz slobodnjaka ulepsan jer je Zaniolo pobegao iz zivot zida 😄Asistencija i potezi Rodrija pre samog pasa ka Fodenu za 3-1 su cista magija -> a i Phil je pucao uz samu stativu i lopta je od nje i usla u gol;  Cetvrti gol Fodena je samo zaokruzio njegovo mocno vece i hattrick. Samo je oduzeo loptu i potegao bombu i bio ponovo neverovatno precizan. Aston Villa oslabljena i nije mogla nesto vise, a mora se priznati i da im je uspeh sto su iskoristili jednu kontru i super realizaciju Durana da postignu pocasni gol. 

 

Zaista ne bih voleo da Liverpul ili Arsenal osvoje. Dobro, mnogo je gore da osvoji Arsenal.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...