Jump to content

FK Partizan 2023/24


Cooper

Recommended Posts

15 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Zauvek najjači argument - to se u petlićima uči.

Ne, druže, ne uči se da sporog target mena rušiš na 30 metara od gola u 2:4 situaciji. Pogotovo se ne uči da u 92. minutu praviš prekršaj na delu terena gde jedino ono što praviš - centaršut nakon prekršaja - može da ti naškodi. Umesto toga, gledaš da braniš prostor i igrače koji natrčavaju. 

 

Ovaj štoper Voždovca najpre trči da udvoji Nikolića, pa se spušta, pa izleće i kosi Zahida. Da je bio samo za nijansu brži, ne bi bilo ništa od gola. Da se nije bespotrebno spustio u prazan deo terena, bilo bi dosta teže da lopta ode napred.

E jes opasnost centarsut sa 50m veca od kontre🥳

Sta jos?

Jos se par vas trudi da objasni kako je srusen igrac Partizana, praveci se da Nikolic ne postoji.

Hrvati slave onog njihovog mesara koji je pokupio Sulejmanija, a ne znaju da je bolje ne seci kontru, jer ubacaj sa 50 m je opasnost veca.

Zavrsavam macovanje, sve ste u pravu, zasluzeno ste razbili Vozdovac i to je to.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Crni said:

E jes opasnost centarsut sa 50m veca od kontre🥳

Sta jos?

Jos se par vas trudi da objasni kako je srusen igrac Partizana, praveci se da Nikolic ne postoji.

 

50m je pola terena, tada je Nikolić bio uveliko sam. Kao što možeš da vidiš, dok je došao do 30ak metara, već su ga dva igrača stigli, zašto bi ga lomili tu? Ako već komentarišemo iz ugodne fotelje, a u pitanju su sekunde i odluke koje se donose odmah, očigledna greška je udvajanje Nikolića, pa potom spuštanje istog štopera u bazen, zbog čega je za nijansu okasnio u startu nad Zahidom.

 

38 minutes ago, Crni said:

Hrvati slave onog njihovog mesara koji je pokupio Sulejmanija, a ne znaju da je bolje ne seci kontru, jer ubacaj sa 50 m je opasnost veca.

 

Da, sigurno slave Šimunića 11 godina kasnije u relativno nebitnoj kvalifikacionoj tekmi, nakon polufinala i finala SP. Svakako, te 2013. Sulejmani je bio duplo brži igrač od Šimunića, odličan tehničar i u poziciji gde može da gurne loptu i u sekundi izbije sam. Valjda možeš da skineš crvenkaste naočare na sekund i vidiš gde je razlika u te dve situacije. Nikolić je za dve sekunde izgubio 10 metara prednosti, Sulejmani bi za dve sekunde tačno toliko ostavio Šimunića iza sebe.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Nemoj da prestaješ, tvoji postovi odlično dođu za analizu koliko gluposti može da stane na par strana topika.

A ti si glupomer? 

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

 

50m je pola terena, tada je Nikolić bio uveliko sam. Kao što možeš da vidiš, dok je došao do 30ak metara, već su ga dva igrača stigli, zašto bi ga lomili tu? Ako već komentarišemo iz ugodne fotelje, a u pitanju su sekunde i odluke koje se donose odmah, očigledna greška je udvajanje Nikolića, pa potom spuštanje istog štopera u bazen, zbog čega je za nijansu okasnio u startu nad Zahidom.

 

 

Da, sigurno slave Šimunića 11 godina kasnije u relativno nebitnoj kvalifikacionoj tekmi, nakon polufinala i finala SP. Svakako, te 2013. Sulejmani je bio duplo brži igrač od Šimunića, odličan tehničar i u poziciji gde može da gurne loptu i u sekundi izbije sam. Valjda možeš da skineš crvenkaste naočare na sekund i vidiš gde je razlika u te dve situacije. Nikolić je za dve sekunde izgubio 10 metara prednosti, Sulejmani bi za dve sekunde tačno toliko ostavio Šimunića iza sebe.

Odbrana Vozdovca je reagovala najbolje sto je mogla i kako treba, jednostavno majstorije Nikolica, snaga Zahida i projektil Stojkovica su napravile razliku.

A dal je Simunic heroj kod komsija zvog mesarskog starta, pa isto ko sto je Bata Mirkovic slavljen jer se hvatao za mosnice Jarnijeve, sa tim sto je Simunic sprecio cist gol, a Batica ostavio drugare na cedilu.

Link to comment
Share on other sites

Jok, dete od pet godina bi pomislilo da li ovaj troluje ili se napio kad piše ovako a ne ja. Još se ovi ubiše da ti objasne da je trava zelena, bilo mi ih je žao.

 

Svake nedelje se vidi bar po jedan wtf potez nekoga iz odbrane Partizana koji je sedam puta gori od reakcije igrača Voždovca u ovoj kontri pa bih komotno mogao da trolujem forum pričama kako neko iz kluba namešta mečeve za Napredak, IMT, TSC...

 

Eto, odoh da istrolujem FKCZ temu da je derbi namešten jer je Kovačević ničim izazvan izbacio loptu u korner pre vašeg drugog gola a onda su svi odspavali pri ubacivanju lopte. Nisu tu bila čista posla...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2024 at 12:40 AM, Kooineeperk said:
On 4/3/2024 at 6:56 PM, crni_bombarder said:

Meni deluje da usled ovog tretmana lige momci gube motiv + Duljaj je kao Poceko, ok za turnir i kraći period, ali za nešto duže teska priča...

Na sta tacno mislis pod "ovaj tretman lige"? 

 

Inace, gde ti vidis da gube motiv? Bas se bore, svaku utakmicu svaki minut. Ako je nesto Duljaj uspeo sa njima onda je to to - da ne odustaju. Pa pogledaj samo koliko je golova dato u poslednjoj trecini utakmice (uopste me ne zanimaju teorije zavere o preokretima). Ja stvarno ne vidim da gube motiv, ja vidim da se bore, da im znaci, i ja to cenim kod svakog tima i trenera, ali mozda je to povrsno gledam jer sam "s druge strane brda". 

 

E sad, to sto su igracki limitirani, jbg... to je druga prica. 

 

@crni_bombarder

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

 

@crni_bombarder

 

 

Nemam sta da kažem, na svim poljima si me uništio...

 

Nemamo mi takvog stratega legendu Kipra da već do 20 25 minuta bude rešen mec, niti imamo madjiju, kao i duha koji lebdi nad marakanom, takodje nemamo specijalce sa pistaljkom da svaki pad sviraju kao faul za nas( da se var ni ne gleda), nemamo ni taj duh Srpstva da pored komunističke zvezde postavimo Drazu, nemamo situaciju da je Željko Turcin, a preCednik i Covke G17+ da su legende i da se ne uzimaju u usta.

 

 

Ali zato imamo 6 startera u Kataru koji su u Partizanu ponikli, dok vi ukupno 0 ste imali, zato uz Vosu u svim sportovima dajemo reprezentativce, zato tamo gde se Partizan gasi i propadamo strasno ( pre svega vaterpolo ali i odbojka).

 

 

Jer mi smo samo MALI partizan.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@crni_bombarder lepo sam te pitao, mislim da zasluzujem i normalan odgovor a ne neko preseravanje i odlazenje u Tata mod. 

 

1. Kakav to "ovaj tretman lige" imate? Budi konkretan. Znaci "specijalci sa pistaljkom", sta jos od ovog sto si natrabunjao ima veze sa tretmanom lige? Jel los tretman lige, FSS-a, drzave, "duha koji lebdi nad Marakanom" to kad vam tutnu 3.2mil EUR da bi isplatili dugove i da bi imali neke sanse da igrate u Evropi sledece sezone? Ne znam kakve veze Terzic, Covic (p.s. on nema nikakve veze sa G17+ - ima Dinkic koji je Partizanovac), komunizam, Draza, "Zeljko Turcin" imaju veze s bilo cim o cemu pricamo (ili barem pokusavamo da pricamo)...

 

2. Stvarno mislim da je ruzno da kazes da momci gube motiv kad i ti kao navijac Partizana bi trebalo da vidis bolje nego ja, koliko se momci raduju kad postignu gol, koliko se trude, koliko je i Duljaju stalo... druga strana price je da li mogu, da li imaju skila za nesto vise, ali da im zanemaris trud - to je bas ruzno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kooineeperk said:

1. Kakav to "ovaj tretman lige" imate? Budi konkretan. Znaci "specijalci sa pistaljkom", sta jos od ovog sto si natrabunjao ima veze sa tretmanom lige? Jel los tretman lige, FSS-a, drzave, "duha koji lebdi nad Marakanom" to kad vam tutnu 3.2mil EUR da bi isplatili dugove i da bi imali neke sanse da igrate u Evropi sledece sezone? Ne znam kakve veze Terzic, Covic (p.s. on nema nikakve veze sa G17+ - ima Dinkic koji je Partizanovac), komunizam, Draza, "Zeljko Turcin" imaju veze s bilo cim o cemu pricamo (ili barem pokusavamo da pricamo)...

 

Jeste, ali moraš da pogledaš malo dublje.

 

V&V duo jaše od 2014. godine. Punih osam godina, jedna slučajna/neočekivana titula, koja je došla najviše zaslugama Marka Nikolića i odličnog dua Leonardo i Đuka, nakon koje su svi pobegli iz Partizana. Ajde Đuka je otišao u Olimpijakos pa da kažemo da je naplatio odličnu sezonu.

 

Da li se sećaš kako je te 2014. ova uprava došla u Partizan? Da li se sećaš da je Vučelić kao podneo ostavku krajem avgusta 2023., ala Terzić 2017. nakon gubitka titule? Eno ga, drži novogodišnje koktele, dok Vazura vedri i oblači u klubu.

 

Partizan je od države dobio ovu upravu, koja je srećna i zadovoljna da nema šampionske ambicije, koja je srećna i zadovoljna što država, koja ih je i dovukla, im drži leđa, koja je srećna i zadovoljna što u potpunosti zavisi od tri milke koje država "dadne da spasi klub".

 

Partizan samo od države može da dobije drugu upravu. Pojavljivali su se poneki kandidati, uglavnom neki anonimusi ili slični V&V. Takve uprave svoje rezultate, finansijske, sportske i logističke pravdaju državi (glavnom šefu), a šta ti govori da 8 godina činjenično najgora uprava u istoriji kluba ima potpuni backing države?

 

Seti se kako je država "reagovala" nakon loših sezona Zvezde, kada lično glavni šef uleteo u prostorije kluba i poslao svoje ljude od zadatka da zavedu red. Da reše 20 miliona dugova Agrobanci, reše neposlušne poverioce. Mali, Vesić, Čović, Terzić i Džajić su kao i danas ljudi na zadatku. Samo im se misija razlikuje od V&V.

 

Ovo je sve bez da zakačimo tretman lige, FSS-a i naravno, duha koji lebdi Marakanom. Zar nije dovoljno? Ako nije, možemo i o tome. Samo ne ide da se pravimo blesavi kako su donacije države znak dobre volje i podrške. Donacije države su samo još jedan od znakova da je Partizan u kandžama države, i da će biti tamo gde ona želi. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kooineeperk said:

@crni_bombarder lepo sam te pitao, mislim da zasluzujem i normalan odgovor a ne neko preseravanje i odlazenje u Tata mod. 

 

1. Kakav to "ovaj tretman lige" imate? Budi konkretan. Znaci "specijalci sa pistaljkom", sta jos od ovog sto si natrabunjao ima veze sa tretmanom lige? Jel los tretman lige, FSS-a, drzave, "duha koji lebdi nad Marakanom" to kad vam tutnu 3.2mil EUR da bi isplatili dugove i da bi imali neke sanse da igrate u Evropi sledece sezone? Ne znam kakve veze Terzic, Covic (p.s. on nema nikakve veze sa G17+ - ima Dinkic koji je Partizanovac), komunizam, Draza, "Zeljko Turcin" imaju veze s bilo cim o cemu pricamo (ili barem pokusavamo da pricamo)...

 

2. Stvarno mislim da je ruzno da kazes da momci gube motiv kad i ti kao navijac Partizana bi trebalo da vidis bolje nego ja, koliko se momci raduju kad postignu gol, koliko se trude, koliko je i Duljaju stalo... druga strana price je da li mogu, da li imaju skila za nesto vise, ali da im zanemaris trud - to je bas ruzno. 

Te pare što daju samo služe za običan privid i paravan, a najveći problemi ostaju u klubu evo već deceniju( naravno po zadatku).

 

 

Realnost je da Partizan služi kao otirac, odnosno sudbina Hajduka.

 

 

Na kraju cu i ja sam doći u situaciju navijača Hajduka da navijam protiv sopstvene repke, moguće već na ovom Ep...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, crni_bombarder said:

Te pare što daju samo služe za običan privid i paravan, a najveći problemi ostaju u klubu evo već deceniju( naravno po zadatku).

 

Da niste dobili pare bilo bi "Aparthejd" "Vidite kako smo ugnjetavani" "Vidite sta nam radeee"...

 

Evo priznaj i sam, kakav bi narativ bio da niste dobili pare i da nemate mogucnost da igrate Evropu? 

 

 

 

25 minutes ago, crni_bombarder said:

Realnost je da Partizan služi kao otirac, odnosno sudbina Hajduka.

 

Na kraju cu i ja sam doći u situaciju navijača Hajduka da navijam protiv sopstvene repke, moguće već na ovom Ep...

 

Realnost je da je Partizan lose vodjen. I kao takav bio je otirac mnogim klubovima sto iz Evrope, pa cak i klubovima iz nase lige, ne samo Zvezdi. 

 

Sta si ti kao navijac uradio povodom toga? 

 

Link to comment
Share on other sites

@pierre van hooijdonk da te ne citiram i seciram svaku recenicu - jasno je kako su ove uprave i u Zvezdi i u Partizanu dosle tu. A mislis da ne mogu da se promene? Jel vecina skupstine bas toliko kupljena da ne moze da se 8 godina, i godinama bez rezultata, skupe na primer legende Partizana i kazu "Dosta!", da se skupe navijaci? Cekaj sad, nemoj da mi kazes da navijaci koji vicu "Vucicu pederu" su takodje kupljeni? 

 

Hajde neku paralelu da napravimo - sta se desavalo u Zvezdi u slicnim situacijama? Na primer, nisu se dobijale pare za licencu, na primer dolazili su navijaci i na treninge i terale su se uprave... 

 

A kod vas trenutno, sto se navijaca tice, imamo samo bojkot stadiona JNA i juga. Pa kako onda nesto da se uradi? Sto ti navijaci koji pune Arenu ne svrgnu sa Ostojom ove V&V? Ne da Vucic? A daje mu KKP? 

 

Evo, stvarno pitam... razmisljam sta bi se desavalo kod nas da smo u toj situaciji (opet). 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kooineeperk said:

@pierre van hooijdonk da te ne citiram i seciram svaku recenicu - jasno je kako su ove uprave i u Zvezdi i u Partizanu dosle tu. A mislis da ne mogu da se promene? Jel vecina skupstine bas toliko kupljena da ne moze da se 8 godina, i godinama bez rezultata, skupe na primer legende Partizana i kazu "Dosta!", da se skupe navijaci? 

 

Nema potrebe hipotetički da postavljamo ovo pitanje, kada vidimo kako to izgleda poslednjih 8 godina. Zaluta tu poneki Iliev, poneki trener omladinaca, trener prvog tima koji su čestiti ljudi (Iliev nije, ne znam zašto ispade kao da jeste, nije) ali suštinski - nema reakcije, vlada apatija, valjda vidiš kako to izgleda. Tako smo i u košarci maštali da se skupe legende, da se digne glas - sve se to radilo pomalo, nekada, i nikada nije rezultovalo nečemu. Ta ideja je utopistička u ovom društvu. Skupljali su se i ljudi, glumci, akademici, Evropa je kritikovala - da li je to oteralo glavnog šefa? 

 

25 minutes ago, Kooineeperk said:

Hajde neku paralelu da napravimo - sta se desavalo u Zvezdi u slicnim situacijama? Na primer, nisu se dobijale pare za licencu, na primer dolazili su navijaci i na treninge i terale su se uprave... 

 

Bilo je 2233 ili kako već SMS akcija, bilo je sramoćenja u medijima, podizanje tenzija, laži... bilo je razbijanje stakala na automobilima, ali sve to nije toliko važno - šta god da se dešavalo, jedino što je presudno je što je glavni šef došao, zaveo red i krenulo se u oživljavanje Zvezde. Simple as that. 

Inače, ta licenca... već sam napisao na prethodnoj strani. Država se natezala, garantovala, sve što su mogli, nemoj opet da postane mit kako država nije imala/htela/želela da kapne smešnu kintu da igrate kvale za LŠ. Problem je bio mnogo dublji, duži i bili ste zajedno sa još par klubova pokazna vežba novog FFP sistema. 

 

25 minutes ago, Kooineeperk said:

A kod vas trenutno, sto se navijaca tice, imamo samo bojkot stadiona JNA i juga. Pa kako onda nesto da se uradi? Sto ti navijaci koji pune Arenu ne svrgnu sa Ostojom ove V&V? Ne da Vucic? A daje mu KKP? 

 

Precenjuješ snagu običnih ljudi/navijača da ruše institucije. Da li je moglo više, ranije, efikasnije? Sigurno, međutim umesto što radiš kardio 4h dnevno da bi nadoknadio McFlurry, hajde da ne iznabadaš taj McFlurry u 2 ujutro nakon šest Paulanera. Uvek sam za to da se pođe od sebe, šta možeš ti lično da uradiš, promeniš, ali imamo već ozbiljan track record kako stvari u ovom društvu, političkom uređenju funkcionišu. Nijedan klub, nijedan pokret, nijedna stranka nije ispunila svoj cilj pored svog cimanja, okupljanja, kritikovanja. Očekivati da to urade skupina bivših igrača od kojih je veliki broj deo tog nakaradnog sistema po principu - upašće i meni neki SD, potpredsednik, omladinska škola... gde je manji broj nezainteresovan za zbivanja, u penziji... utopija, kao iz mog prvog pasusa.

Edited by pierre van hooijdonk
Link to comment
Share on other sites

@pierre van hooijdonk nekako provejava kroz tvoj post neki sentiment "ne mozemo mi, obicni navijaci, nista tu da uradimo" i onda hajde da se i ne pokusava nista... a sa druge strane moglo je recimo da se skupe pare za KKP za porez? I razne druge akcije da se sprovedu. 

 

Stvarno nekako nemam razumevanja da se FKP tako, od strane obicnih navijaca, pusti niz vodu. Transparent "Uprava napolje" i "Vucicu pederu" i bojkot JNA juzne tribine nece nista resiti. Pogotovo taj bojkot juzne tribine, to mi je toliko glupo, da Vucelic i Vazura verovatno sede i misle "jebote, kako je ovo super ispalo". 

 

 

Za licencu, da sad ne ulazim u tu polemiku jer je tema Partizan, neka bude da je tako, s tim da ja ipak verujem da je bilo volje da se situacija resi na drzavnom nivou (kao sada za KKP) to bi se i resilo... Jasno je meni sto je Vucic dao sada 3.2mil EUR (a dao je on a ne neko drugi), da kupi mir i potkupi birace, ma koliko to mozda malo bilo, njemu je sada svaki bitan. 

 

 

Dodatno: kako je nesto moglo da uspe u KKP a ne moze u FKP - to mi nije jasno. I opet ja oko Ostoje - koja je razlika izmedju Ostoje i V&V? 

Link to comment
Share on other sites

I jos jedan dodatak: oko te licence Zvezde. Najsmesnije mi je ovo "izguglajte, drzava se natezala, garantovala, sve sto su mogli"... nije Zvezdi tada trebalo da drzava "garantuje i da se cima", vec da da te "smesne" pare (ja koliko se secam, neka cifra koja se pominjala je slicna ovoj vasoj koju ste dobili), kao sto je Partizanu sada dato, da se odmah proslede gde je prosto moralo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

I jos jedan dodatak: oko te licence Zvezde. Najsmesnije mi je ovo "izguglajte, drzava se natezala, garantovala, sve sto su mogli"... nije Zvezdi tada trebalo da drzava "garantuje i da se cima", vec da da te "smesne" pare (ja koliko se secam, neka cifra koja se pominjala je slicna ovoj vasoj koju ste dobili), kao sto je Partizanu sada dato, da se odmah proslede gde je prosto moralo. 

 

Ne znam šta ti je smešno, očigledno ne razumeš/ne razumete razloge zbog kojih je klub tada izbačen iz Evrope.

Evo ovde ima solidan rezime:

 

https://balkans.aljazeera.net/news/sports/2014/6/6/uefa-crvena-zvezda-izbacena-iz-lige-prvaka

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a699051/Poslednja-vest-Zvezda-izbacena-iz-Evrope.html

 

Pamtim da je @Don Juan na vašoj temi detaljnije objasnio, svakako u pitanju su dugogodišnji dugovi bivšim igračima ali i klubovima iz Evrope, koji su godinama to i prijavljivali. Kada je UEFA rešila da pooštri kontrolu i uvede FFP, poslala glavne ljude na Marakanu, ništa tu niko nije mogao, a pominjala se cifra od nekih 800k, koju je klub u više navrata i pozorenja ignorisao. Klub i država su tada naučili da domaće dugove (banke, država, porez) mogu da peglaju na stari način, ali da dugovanja prema trenerima i igračima moraju da se saniraju inače biće opet pedala.

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

@pierre van hooijdonk nekako provejava kroz tvoj post neki sentiment "ne mozemo mi, obicni navijaci, nista tu da uradimo" i onda hajde da se i ne pokusava nista... a sa druge strane moglo je recimo da se skupe pare za KKP za porez? I razne druge akcije da se sprovedu. 

 

Stvarno nekako nemam razumevanja da se FKP tako, od strane obicnih navijaca, pusti niz vodu. Transparent "Uprava napolje" i "Vucicu pederu" i bojkot JNA juzne tribine nece nista resiti. Pogotovo taj bojkot juzne tribine, to mi je toliko glupo, da Vucelic i Vazura verovatno sede i misle "jebote, kako je ovo super ispalo". 

 

Za licencu, da sad ne ulazim u tu polemiku jer je tema Partizan, neka bude da je tako, s tim da ja ipak verujem da je bilo volje da se situacija resi na drzavnom nivou (kao sada za KKP) to bi se i resilo... Jasno je meni sto je Vucic dao sada 3.2mil EUR (a dao je on a ne neko drugi), da kupi mir i potkupi birace, ma koliko to mozda malo bilo, njemu je sada svaki bitan. 

 

Dodatno: kako je nesto moglo da uspe u KKP a ne moze u FKP - to mi nije jasno. I opet ja oko Ostoje - koja je razlika izmedju Ostoje i V&V? 

 

Nisam za to da se ne pokušava ništa, već pokušavam da ti kažem da mašiš loptu. Uporno pričaš da možemo bolje, upornije i efikasnije da "branimo klub", a potpuno zanemaruješ ko i kako kontroliše sam klub već punih 8 godina, u fazonu "ako je već tako, što ne uradite ovo..." - a dao sam ti primer na koliko još mesta imamo slično pa ne menja činjenicu da je krivac isti. Klub je postepeno puštan niz vodu jer ljudi očigledno ne mogu ništa da promene, ni kada su prodavani voljeni igrači, ni kada su se voljeni igrači tretirali ko kurac, ni kada su voljenim bivšim igračima zabranjivali ulaz na Zemunelo. Gađali su se jajima, skandiralo se, pokretale nekakve akcije... i opet, kada si video uspešnu pobunu plebsa kod nas poslednjih 10 godina da je donela nešto?

Sve je do države, iako mi smeta što ne možemo ništa da promenimo, razumem da je to mnogo teži zadatak nego kakvim ga ovde predstavljaš. Šetali su, pisali apele, bojkotovali, jajirali... šta to mogu navijači još durade? 

 

Navijači su donirali lovu KKP zato što je tu Željko, zato što smo imali odličnu sezonu i zato što su verovali da se skuplja lova koja klubu znači bolju budućnost i izgledniji opstanak. Misliš da bi se skupila slična cifra da je 2015. kada je Dule otišao izašla tadašnja uprava sa sličnom akcijom? 

 

edit: Pritom ova dva govnara 8 godina urnišu klub, ovde samo scorched earth pristup može da probudi kod ljudi neki osećaj nade i vere za budućnost.

Edited by pierre van hooijdonk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Ne znam šta ti je smešno, očigledno ne razumeš/ne razumete razloge zbog kojih je klub tada izbačen iz Evrope.

Evo ovde ima solidan rezime:

 

https://balkans.aljazeera.net/news/sports/2014/6/6/uefa-crvena-zvezda-izbacena-iz-lige-prvaka

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a699051/Poslednja-vest-Zvezda-izbacena-iz-Evrope.html

 

Pamtim da je @Don Juan na vašoj temi detaljnije objasnio, svakako u pitanju su dugogodišnji dugovi bivšim igračima ali i klubovima iz Evrope, koji su godinama to i prijavljivali. Kada je UEFA rešila da pooštri kontrolu i uvede FFP, poslala glavne ljude na Marakanu, ništa tu niko nije mogao, a pominjala se cifra od nekih 800k, koju je klub u više navrata i pozorenja ignorisao. Klub i država su tada naučili da domaće dugove (banke, država, porez) mogu da peglaju na stari način, ali da dugovanja prema trenerima i igračima moraju da se saniraju inače biće opet pedala.

 

I sta je tu, i na linkovima i u tvom pisaniju, suprotno onom sto sam rekao - da je drzava dala pare, da dugovi budu ekspresno reseni, izbacivanja ne bi bilo. Nama je FSS ucinio medvedju uslugu tada - kao produzio nam neke rokove, kao nesto se garantovalo da ce se izmiriti. 

 

Mozda vi u vasem slucaju imate prostu srecu sto vam se to desava posle nas - pa kad su svi videli kako smo se mi (zajedno sa savezom i drzavom) zajebali, onda je u vasem slucaju tretman bio skroz drugaciji - pljusnulo se cak (po tvojim recima) 4x vise para nego sto je nama onda trebalo... 

 

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Nisam za to da se ne pokušava ništa, već pokušavam da ti kažem da mašiš loptu. Uporno pričaš da možemo bolje, upornije i efikasnije da "branimo klub", a potpuno zanemaruješ ko i kako kontroliše sam klub već punih 8 godina, u fazonu "ako je već tako, što ne uradite ovo..." - a dao sam ti primer na koliko još mesta imamo slično pa ne menja činjenicu da je krivac isti. Klub je postepeno puštan niz vodu jer ljudi očigledno ne mogu ništa da promene, ni kada su prodavani voljeni igrači, ni kada su se voljeni igrači tretirali ko kurac, ni kada su voljenim bivšim igračima zabranjivali ulaz na Zemunelo. Gađali su se jajima, skandiralo se, pokretale nekakve akcije... i opet, kada si video uspešnu pobunu plebsa kod nas poslednjih 10 godina da je donela nešto?

Sve je do države, iako mi smeta što ne možemo ništa da promenimo, razumem da je to mnogo teži zadatak nego kakvim ga ovde predstavljaš. Šetali su, pisali apele, bojkotovali, jajirali... šta to mogu navijači još durade? 

 

Navijači su donirali lovu KKP zato što je tu Željko, zato što smo imali odličnu sezonu i zato što su verovali da se skuplja lova koja klubu znači bolju budućnost i izgledniji opstanak. Misliš da bi se skupila slična cifra da je 2015. kada je Dule otišao izašla tadašnja uprava sa sličnom akcijom? 

 

edit: Pritom ova dva govnara 8 godina urnišu klub, ovde samo scorched earth pristup može da probudi kod ljudi neki osećaj nade i vere za budućnost.

 

Slazem se jedino ovo za Obradovic effect na to skupljanje novca... ali ima malo i do toga da je Ostoja tu pa je i svojim primerom to pokrenuo (davanjem svojih para, do kojih je, doduse, dosao pomocu stranke i drzavnih poslova). 

 

Za ostalo, mozda sam samo prokleti utopista i jos imam neko naivno verovanje u people power (jbg nekad me ohrabre opozicioni skupovi - da nije lopova sa druge strane bilo bi nekih promena - ali borba mora biti neprestana). Te stoga ne verujem da ne mozete bolje, ti, vi ovde, bivsi igraci i treneri, legende, svi oni kojima je stalo do Partizana. 

 

Stvarno nekada imam osecaj da je meni vise stalo do Partizana nego nekim grobarima... 😕 to nema nikakve logike ali tako je. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

I sta je tu, i na linkovima i u tvom pisaniju, suprotno onom sto sam rekao - da je drzava dala pare, da dugovi budu ekspresno reseni, izbacivanja ne bi bilo. Nama je FSS ucinio medvedju uslugu tada - kao produzio nam neke rokove, kao nesto se garantovalo da ce se izmiriti. 


Nisu mogli da budu ekspresno vraćeni, jer su stari 5, 6 godina. FSS vam je dao licencu na poverenje, a zaklali su vas probijeni rokovi daleko pre Aprila kad su slali onog iz UEFA. Kao što rekoh, uhvatila vas je sezona kada je UEFA rešila da malo istambura, ali i verovanje svih da se sve da ispeglati pred izdavanje licence. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pierre van hooijdonk said:


Nisu mogli da budu ekspresno vraćeni, jer su stari 5, 6 godina. FSS vam je dao licencu na poverenje, a zaklali su vas probijeni rokovi daleko pre Aprila kad su slali onog iz UEFA. Kao što rekoh, uhvatila vas je sezona kada je UEFA rešila da malo istambura, ali i verovanje svih da se sve da ispeglati pred izdavanje licence. 

 

To koliko su stari nije posebno bitno - ako se plate. Zasto ne bi mogli biti ekspresno vraceni ako se raspolaze sa parama za to? Da li znas tacno za sta je vama trebalo 3.2mil eur? Za koje dugove, koliko stare, koje tuzbe su pokrivene? 

 

 

 

Kao sto sam rekao, da smo mi dobili pare kad je trebalo a ne produzene rokove, garancije, p... m... verujem da bi i mi tada igrali u Evropi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

 

To koliko su stari nije posebno bitno - ako se plate. Zasto ne bi mogli biti ekspresno vraceni ako se raspolaze sa parama za to? Da li znas tacno za sta je vama trebalo 3.2mil eur? Za koje dugove, koliko stare, koje tuzbe su pokrivene? 

 

Kao sto sam rekao, da smo mi dobili pare kad je trebalo a ne produzene rokove, garancije, p... m... verujem da bi i mi tada igrali u Evropi. 


Okej, država vas pustila niz vodu. Ako se javi Don Žuan, saslušaj. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, pierre van hooijdonk said:


Okej, država vas pustila niz vodu. Ako se javi Don Žuan, saslušaj. 

Znam na sta aludiras. Na pricu o nekim falsifikatima koje je navodno Zvezda napravila kad je vec dogorelo. 

 

A opet ponavljam, da je drzava dala pare kao sto je dala i vama sada, a davalo se i godinama unazad - za vas se secam jedno 2x pre ovog a jednom barem i nama (kad smo jedne godine dobili po 2.5mil EUR) - e onda ne bi bilo bukvalno nicega, ni tih falsifikata reprograma, ni kazne... kao sto ih nema ni za vas sada. 

 

Pre svega, nije nas drzava pustila niz vodu, najpre smo mi sami krivi sto smo u toj poziciji (bili). Mozemo sada svasta da kazemo - i da nas je drzava (Vucic) zajebala sto nije dala pare, da nas je FSS zajebao svojim natezanjem, garantovanjem, mozda je neko iskreno mislio da ce to proci, a mozda je neko namerno to tako uradio jer je slutio da nece proci... pa jos i da merimo patku pricom o tome ko je bio svezi predsednik FSSa u to vreme, direktno sa mesta predsednika FKP? Ne hvala, zeznuli smo se sami, da nas je drzava tada spasila parama, nije iskljuceno da bi nam se ovako nesto desilo kasnije.

 

Sada je neko tamo pametniji, zna da to ne moze vise da prodje bez para, a parama kupuje mir na tribinama. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

Stvarno nekako nemam razumevanja da se FKP tako, od strane obicnih navijaca, pusti niz vodu. Transparent "Uprava napolje" i "Vucicu pederu" i bojkot JNA juzne tribine nece nista resiti. Pogotovo taj bojkot juzne tribine, to mi je toliko glupo, da Vucelic i Vazura verovatno sede i misle "jebote, kako je ovo super ispalo". 

Nije baš pušten niz vodu, duža je to i složenija priča. Ajd' da probam u glavnim crtama a nešto ću sigurno preskočiti.

 

Osnovno ti je kendrik objasnio, teško se ovde, u Srbiji, nešto može srušiti akcijom mase. Pravi odgovor je da nema snage za to.

 

Mi imamo dugu istoriju protesta protiv raznih uprava. Čak i u vreme kad su "organizovani" bili jači faktor i kad su pravljene različite akcije protiv Zeca i Bika to nije išlo glatko pa su se ovi povukli tek kad su se smorili i kad Zecu više nije trebalo to cimanje jer ima druge biznise. U Srbiji se klubovi ne finansiraju od karata pa uprave zabole za proteste navijača sve dok mogu da se bave svojim muljanjima. Delije imaju jaču moć i organizovanost i bolju vezu sa politikom pa bi tu uprava više cvikala od njih ali ako bi imala podršku politike opet bi preživela.

 

Sadašnji likovi koji vode jug nemaju dovoljnu snagu niti podršku da mogu da naprave žešće proteste. Protiv Čuke na Brdu pre godinu dana su čak bili neredi i prekid ali je uletela policija i pretukla ih a neki su i pohapšeni i osuđeni. Jasna poruka - protestujte i bunite se ali nema šanse da se učini nešto što će naneti štetu upravi. Zato oni ni ne počinju ništa protiv Vučića, opet bi pustio nekog na njih, mada ja mislim (nemam info) da sadašnja ekipa koja to vodi nije slizana sa Vučićem ali ne želi da sebe ugrozi.

 

Postoji taj fenomen grobarskog istoka koji je svih ovih godina najviše vodio pobunu i protiv uprave i protiv AV, čak povremeno bukvalno rizikujući živote, ali iako je to dosta slobodna teritorija ne postoji organizacija niti je neko od ljudi želi. Jednostavno, to je mesto gde se ljudi osećaju slobodno da se pobune. Nije to samo istok na JNA nego svi oni koji skandiraju protiv AV ali se pobune i protiv kopa u Areni. Međutim, svi znaju da čak i da se pojavi 30 hiljada na JNA ne mogu ti ljudi ništa da urade. Da se krene nasilno na upravu, pojela bi navijače policija a i sudovi. Ne zakazuju skupštinu iako su probili rokove ali može im se, imaju zaštitu. Situacija je da igrači iz senke drže VV dok upropaštavaju klub, nijedna inspekcija ili drugi državni organ ne traže odgovornost rukovodstva za dugove, ukratko - imaju političku podršku onog koji može da se pokaže kako brine jer daje 3,2 milona i kao šalje stručnjake da srede stanje dok usput podjebava kako je loša omladinska škola. Njima dobro, njemu dobro.

 

Poneko od bivših igrača se pobuni ali bi oni morali da naprave neku organizaciju i nađu finansijere i da krenu u preuzimanje kluba, a znaju da to ne mogu jer nema podrške onih koji vedre i oblače u državi i rezultat je pat pozicija dok klub tone. Isto kao što Šapić može da zadužuje grad dok ga vodi u privremenom organu i šta svi Beograđani mogu da urade - ništa. Može mu se.

 

Zato nisu navijači pustili klub nego su svesni da se zasad ne može ništa uraditi osim par protesta, vređanja i slično. Bar to.

 

E, da. Bojkot. I da nije proglašen ne bi bilo nikakvog efekta osim što bi još 500-1000 ljudi vređalo upravu na JNA. Pritom, bukvalno je uprava najavom o ceni sezonskih izazvala bojkot a sad svaki drugi meč je besplatan ulaz. Skupina idiota vodi klub. S druge strane, ne ide se na jug ali mnogi dođu na druge tribine a i stvorila se neka energija pa se ide masovno na gostovanja a eto i na derbiju nas dugo nije bilo ovoliko na Rajku.

 

Riba smrdi od glave a znaš gde je glava u ovoj zemlji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 vidi, ne mislim ja sada neki riot da se pravi, sa bakljama na upravu i da ih spalite na lomaci (sto verovatno i zasluzuju). 

 

Postoji skupstina kluba, u toj skupstini verujem ima i protivnika ove uprave, ako nista drugo ima predstavnika navijaca. Tu se ipak barata sa nekim informacijama, dokumentima, verujem da ima ljudi koji mogu da izvuku neke kompromitujuce informacije o sadasnjoj upravi. Pa eto i samo to sto ne zakazuju skupstinu je povreda nekih pravilnika, ili sta vec... valjda postoji neka procedura za to. Mozda bi i obican navijac, clan kluba kroz sezonsku, imao neko pravo da tuzi klub zbog toga, da se prica o tome, da dospe u javnost, i sav prvljav ves ove uprave. 

 

A tu je i Sportsko Drustvo koje se valjda nesto pita. A ono je, valjda pod Ostojom sada? Nisam bas detaljno ispratio onu pricu sa pecatom i sta je posle bilo... 

 

Razumem ja da se vrhovni pita za sve u ovoj zemlji, ali ne moze bas toliko sve da drzi u svojim rukama. 

 

Inace, jbg, hajde onda i na izbore da ne izadjemo, ukinuti proteste, demokratiju, jedan vodja, jedan klub, jedna vera, jedna zena... dobro, ovo poslednje nije problem ako je ona prava 😄 

 

Elem, nesto mora da se (u)radi. Stvarno mi je slabo samo ti povici sa tribina... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...