Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

Quote

Tue 11 July 

Gentlemen’s and Ladies’ Singles Quarter-finals
Gentlemen's & Ladies’ Doubles Quarter-finals
Mixed Doubles Semi-finals
Boys' Singles Second Round
Girls' Doubles First Round
Invitation Doubles (Ladies’ Doubles,
Gentlemen's Doubles, Mixed Doubles)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, advokat kuče, tečefon said:

Donja polovina muškog žreba svoja četvrtfinala igra sutra. 

Тако је. Доња половина сутра четвртфинале, па 2 дана паузе. 

 

Уз дужно поштовање, Рубљов не би требало да представља проблем Новаку, чак да игра и 3 сета данас.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Q. What did you make of the crowd reaction both to yourself and also to your opponent who was booed off the court?

ELINA SVITOLINA: Well, I got the same. I got the same in Paris. I played three matches in Paris in this way. Today, as well.

For me personally, I think the tennis organizations, they have to come out with a statement that there will be no handshake between Russian, Belarusian, and Ukrainian players. I don't know if it's maybe not clear for people. Some people not really know what is happening. So I think this is the right way to do.

Q. Did you think it was a bit unfair on your opponent?

ELINA SVITOLINA: Well, it was like this in Paris. It also was unfair for me in Paris quarterfinal.

Q. Here you had a lot of support. There were shouts of 'Slava Ukraini' as well.

ELINA SVITOLINA: It was Ukrainians. It was Ukrainians who were there. I heard a lot of Ukrainian people actually in the cloud. This was really special. And the crowd was amazing, was really unbelievable feeling. I think one of the best atmospheres that I ever played.

Q. What we're getting at is, were you surprised at the hostility directed at Azarenka?

ELINA SVITOLINA: Sorry, I didn't hear.

Q. Were you surprised at the hostility directed towards Azarenka?

ELINA SVITOLINA: Well, as I mentioned, each player that loses, and there is no handshake, it's getting booed I feel like.

So I don't know. If today would be a different reaction if I would lose, I don't know. I cannot really answer this question.

In Paris it was like this. I had unbelievable support for other matches. But in quarterfinal, I got booed off the court.

I don't know (smiling).D

Deo press conf . Elina Svitolina 

Za spin:Hail:  šta kaže nije htela da se rukuje zato što je izgubila meč

Link to comment
Share on other sites

Za Azarenku? Ne, kaže da publika zviždi onom ko izgubi a ne rukuje se, zato što nisu znali o čemu se radi (doduše ja mislim da nije u pravu, barem za London, da tu samo čekaju povod da zvižde Rusima i Belorusima, a u Parizu samo čekaju povod da zvižde bilo kome ko nije Francuz). Nije rekla da Azarenka nije htela da se rukuje.

Mada je stvarno i Azarenka potvrdila da je znala šta će biti i nije ni nameravala da se rukuje, dosad sve protivnice znaju. Njih dve mi uopšte ne deluje da su inače u nekim lošim odnosima niti da joj je Azarenka posebno zamerila juče, fokus je bio na publici. Ali kako je Vika rekla, too much pimps - Pimms :classic_biggrin:

U svakom slučaju žalosno o čemu se najviše priča posle onakvog meča.

Link to comment
Share on other sites

Svitolini engleski nije blizi nego ukrajinski (srpski sigurno), tako da se mozda nije najpreciznije izrazila, ali je iz prethodnog jasno da nece biti rukovanja i da je njeno tumacenje da publika misli da porazeni odbija da se rukuje, pa su sad zvizdali Azarenki, kao sto su zvizdali njoj u Parizu. Potpuno je jasno sta je htela da kaze, nikakvog spina tu nema.

 

A pogotovo nigde nema ucitavanja da je rekla da Azarenka zapravo nije htela da se pozdravi sa njom. Mahnule su jedna drugoj i kao sto kaze Alcesta, njih dve su verovatno u sasvim dobrim odnosima i to rukovanje je vecina stavila ad acta, samo medije i deo publike zanima.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nije to pokusala da kaze, nego da je publika mislila da se Azarenka nije rukovala zato sto je izgubila i da je zato zvizdala, kao sto se njoj desilo u Parizu.

A na pocetku je lepo rekla da mozda organizatori treba da izadju sa zvanicnom izjavom da teniserke iz Ukrajine nece da se rukuju sa Ruskinjama i Beloruskinjama.

 

Q. Were you surprised at the hostility directed towards Azarenka?

ELINA SVITOLINA: Well, as I mentioned, each player that loses, and there is no handshake, it's getting booed I feel like.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa, ja sam kao Vikin navijač pročitala obe kzš, i apsolutno ni iz čega ne mogu da izvučem takav zaključak. Ali nema ni smisla nastavljati o ovome kad će očigledno svako ostati pri svome.

Pih, nadala sam se da će Mira izvući TB, em mi je skroz simpatična i jako lepo igra, em mi tenis koji igra Kiz užasno ide na živce. S druge strane, ako taj bum-tras tenis negde može da prođe, onda je to ovde...

Jedva čekam da odem na more i uhvatim SK da ne moram više da jurim strimove, zamrzne mi se slika kad je najvažnije :furious:

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

For me personally, I think the tennis organizations, they have to come out with a statement that there will be no handshake between Russian, Belarusian, and Ukrainian players. I don't know if it's maybe not clear for people. Some people not really know what is happening. So I think this is the right way to do.

Vec ovde je prilicno jasno sta je htela da kaze.

 

Ocigledno publika ne razume razlog zbog kog nije bilo rukovanja pa su zato zvizdali, zato Elina i kaze da treba da se izbaci neki statement kako ne bi dolazilo do ovakvih situacija.

Link to comment
Share on other sites

Forumasica koja kaze da je bila na mecu je rekla da je zvizdalo mnogo vise od pet ljudi, nema razloga da joj ne verujemo, ali to nista ne govori o njihovim motivima.

 

Niti su motivi previse bitni, a verovatno ni svakom od tih likova koji su zvizdali isti.

 

Ovo je samo Svitolinino misljenje na tu temu, kao sto ga ima i bilo koji drugi svedok dogadjaja.

 

Ne vidim na koji nacin to sto je neko bio fizicki tamo cini njegovo ili njeno misljenje tacnijim, svi smo gledali prenos i imamo dovoljno informacija da donesemo zakljucak.

Link to comment
Share on other sites

Kako kaže drugarica Alcesta , besmisleno je da se nastavljamo , ali nekako to nikada nije slučaj na ovom forumu. 

Napisala sam da je spin, skočili ste  da nije već da vrv ja želim da mukicu Svtolinu predstavim u lošem svetlu kod Azarenkinih navijača :lol_2: Kako god 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Ne vidim na koji nacin to sto je neko bio fizicki tamo cini njegovo ili njeno misljenje tacnijim, svi smo gledali prenos i imamo dovoljno informacija da donesemo zakljucak.

U ovom slučaju vanja jeste imala više informacija, odnosno bolje je čula na licu mesta šta se desilo od nas preko TV-a, ali opet, to nema neke veze sa izjavom Svitoline. Osim što je njena informacija sa lica mesta da su se njih dve i pozdravile sasvim korektno, izdaleka :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam prihvatio da nije zvizdalo pet ljudi nego vise, ali zasto su zvizdali, jer su mislili da je Azarenka odbila pozdrav, jer mrze Ruse, jer podrzavaju Ukrajinu, jer misle da je Svitolina lepsa i navijali su za nju - ne znamo, a verovatno ne misle ni svi isto.

 

No, kao sto rekosmo, nije ni bitno.

Link to comment
Share on other sites

Pošto je sama Svitolina rekla da je bilo dosta Ukrajinaca u publici, mislim da bi bar taj deo publike svejedno zviždao bilo kojoj (belo)ruskoj teniserki, rukovala se ili ne.

Inače je meni cela ta priča sa (ne)rukovanjem prilično apsurdna, ali makar je boljitak u odnosu na prošlu godinu kad im nisu ni dali da učestvuju :ajme:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...