Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

Just now, McLeod said:

I pokloni i drugi set Poljak.

 

Novak stvarno moze da bude ultra srecan sa ovakvim razvojem situacije.

Sta je bre poklonio? Pokusava Samprasovim bombama iz servisa da dobije set. Kada je to ikome prolazilo? Za 10 posto slabiji prvi servis da ima Poljak oduvao bi ga Novak ko iz sale.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stari Wook said:

Moglo se naslutiti da gubi set Novak. Valjda sutra Hurkač neće ovako servirati.

Kasni mi strim i pomislih gotovo, 1:1.

Hurkač je imao oba TB-a na svom reketu, sam je kriv. 

Novak ih progresivno igra sve gore, a pošto hudinijevsko izvlačenje ne može u nedogled, sklona sam da se složim s Bokijem, samo neka taj bitni izgubljeni TB dođe posle ovog turnira. Eto ako mogu da biram, može na nekom američkom mastersu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Najjaci mec na ovom Vimbldonu do sad, ubedljivo. U taj-brejku drugog seta, Djokovicu se desava isto sto i Hurkacu na set loptu u prvom setu, kao Hickok da je rezirao. Ovo uopste nije lako, sacekati promil sanse protiv bombardera na Vimbldonu, i proci kroz iglene usi u svakom setu. Car.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Sta je bre poklonio? Pokusava Samprasovim bombama iz servisa da dobije set. Kada je to ikome prolazilo? Za 10 posto slabiji prvi servis da ima Poljak oduvao bi ga Novak ko iz sale.

 

Novak ima za 10% bolji procenat servisa u ovom setu, da si ti meni ziv i zdrav.

 

Izbacio je 3 forhenda u aut ili u mrezu sa polovine terena, i to su mu jedine UE iz forhenda u oba seta. Sve je napravio u tajbrejku iz tih pozicija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Kasni mi strim i pomislih gotovo, 1:1.

Hurkač je imao oba TB-a na svom reketu, sam je kriv. 

Novak ih progresivno igra sve gore, a pošto hudinijevsko izvlačenje ne može u nedogled, sklona sam da se složim s Bokijem, samo neka taj bitni izgubljeni TB dođe posle ovog turnira. Eto ako mogu da biram, može na nekom američkom mastersu :classic_biggrin:

Ha-ha, bilo je 5:4 i 2 servisa za Hurkača. Neverovatno, ali uspeo je i to da prospe.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Kasni mi strim i pomislih gotovo, 1:1.

Hurkač je imao oba TB-a na svom reketu, sam je kriv. 

Novak ih progresivno igra sve gore, a pošto hudinijevsko izvlačenje ne može u nedogled, sklona sam da se složim s Bokijem, samo neka taj bitni izgubljeni TB dođe posle ovog turnira. Eto ako mogu da biram, može na nekom američkom mastersu :classic_biggrin:

 

Nebitno bi bilo i da je uzeo Hurkac ovaj set, resio bi to Djokovic lagano sutra, samo je smesno koji nivo pogotovo na servisu i stabilnost koju je pokazao pre TB u oba seta (vratio je i tri vezane brejk lopte u drugom setu bombama), a onda kad je dosao do prednosti u oba tajbrejka choknuo.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je uzivanje od meca, osim ako ne navijate za Novaka, ili jarko zelite da izgubite, zato sto nijanse odlucuju. Ali te nijanse su ga dovele do 23 grend slema. Hurkac je trapav, ali treba ga ukrotiti, sto je vraski tesko danas. Potpisujem, sta vise siguran sam da bi Hurkac danas dobio vecinu igraca iz Top 10 sa ovakvom servom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Novak ima za 10% bolji procenat servisa u ovom setu, da si ti meni ziv i zdrav.

 

Izbacio je 3 forhenda u aut ili u mrezu sa polovine terena, i to su mu jedine UE iz forhenda u oba seta. Sve je napravio u tajbrejku iz tih pozicija.

 

 

Pa normalno je da kad znas da dobijes priliku da igras u polju sa Poljakom da ne smes da pogresis tj. da moras da koristis prilike u visokom procentu ili ti se nece ukazati nova, da nekada pod pritiskom pogresis. Ziva igra, normalne su i greske mimo tog pritiska. Tacno je da je neke neiznudjene greske Djokovic sam sebi napakovao, ali opet nista strasno. Tenzija jeste kada znas da nece biti dugih razmena, kada znas da moras i ti da pogadjas prvi servis da bi pobedio ovakve protivnike. Novak to i igra i dobro mu ide. Ocigledno cemo lepsi tenis od Novaka gledati od 1/4 finala, jer protiv ovakvog protivnika nema niceg lepog, sem onih kljucnih poena kad sam u sebi kaze imam ga ili to je to - rasterecujuci poeni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni se svidja ovaj mec, nekako vraca kroz vreme, pravi vimbldonski duel gde je serva dominantna i svaki poen koji se razvije ultra bitan, svaki vracen servis sansa za prelom seta.

 

Kvalitetan je u svakom slucaju. Jedino taj momenat da stvarno Djokovic danas nervozniji nego obicno i dao je priliku Hurkacu u oba tajbrejka, sto je dosta nekarakteristicno. Svaka cast Poljaku kako je stigao do njih svakako.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Nebitno bi bilo i da je uzeo Hurkac ovaj set, resio bi to Djokovic lagano sutra, samo je smesno koji nivo pogotovo na servisu i stabilnost koju je pokazao pre TB u oba seta (vratio je i tri vezane brejk lopte u drugom setu bombama), a onda kad je dosao do prednosti u oba tajbrejka choknuo.

Ma Hurkač je prava mica :classic_love: to valjda ne ide sa sportskim bezobrazlukom pa mu se dešavaju ovakve stvari kad je stani pani.

Ali treba reći i da je imao sreće što nije izgubio servis u onom gemu kad je bilo ono čudo na mreži, bio bi verovatno i ceo meč gotov dosad.

Ipak mi je drago što je dogurao do TB posle onog poena u kome je oštećen na 6:5, ne bih volela da je Novak tako dobio set pa da mu se to vrati negde gde ne treba.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Pa normalno je da kad znas da dobijes priliku da igras u polju sa Poljakom da ne smes da pogresis tj. da moras da koristis prilike u visokom procentu ili ti se nece ukazati nova, da nekada pod pritiskom pogresis. Ziva igra, normalne su i greske mimo tog pritiska. Tacno je da je neke neiznudjene greske Djokovic sam sebi napakovao, ali opet nista strasno. Tenzija jeste kada znas da nece biti dugih razmena, kada znas da moras i ti da pogadjas prvi servis da bi pobedio ovakve protivnike. Novak to i igra i dobro mu ide. Ocigledno cemo lepsi tenis od Novaka gledati od 1/4 finala, jer protiv ovakvog protivnika nema niceg lepog, sem onih kljucnih poena kad sam u sebi kaze imam ga ili to je to - rasterecujuci poeni. 

 

Tacno sve, s tim sto nije nekada, nego svaki put. Recimo na tri vezane BP u drugom setu je odigrao monstruozno jer je vec pustio set niz vodu kad je dosao do te situacije.

 

U tajbrejku oba puta osetio sansu da moze da dobije set i na svakom poenu mu se skratila ruka.

 

Sest poena je imao na reketu, on sam, imao je sest puta loptu za napad, sest puta je to bilo metar u autu ili u pola mreze.

 

Iz tih situacija pre tajbrejka nije napravio nijednu gresku pre toga.

 

To je definicija chokea ili sto bi se reklo 2.5 Lajovica bar.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, diego said:

Oborio rekord Samprasa, sa 13 dobijenih taj-brejkova za redom na slemovima

 

Sad sam hteo da pogledam ovo i kad rekoh tajbrejkovi, podseti me mec na Sampras - Stih tipa neke 1999? Mrzi me da bunarim sad u 12 sati, isto je Sampras volsebno preziveo u tajbrejkovima tu cini mi se i osvojio turnir posle, mada je to verovatnije bilo neko QF ili SF.

 

edit: nije Stih, Filipusis ili Ivanisevic, al sad ne mogu da se setim.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

@McLeodЈесте, али га је Пољак пратио у стопу са грешкама. Као да је Пољаку лако кад види да Новак погреши, па да може и он да промаши нешто а да га не кошта директно пораза. Класичан олд скул вимблдонски меч, сервис волеј па ко преживи. Нема на оваквим мечевима класичне лепоте савременог тениса. Али и такви мечеви морају да се играју и да се преживе. Ако ништа друго памтићемо Новаков 100. меч на Вимблдону, да је трајао два дана, знаћемо са ким је играо и како је победио. Мало ли је!

Edited by suptil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...