Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Ja mislim da ce Teo svakako propustiti dobar broj utakmica, pre svega u Aba ligi, radi predostroznosti jer ipak pricamo o igracu koji ima 36 godina i koji nikada nije mogao da se pohvali svojim fizikalijama. Zato je Yago i doveden, da u tim utakmicama dobije veci broj minuta i verujem da ce pokazati kvalitet, deluje kao dosta bolji igrac od Dzonija Ivanovica recimo. Ne verujem da cemo mnogo trpiti zbog Teovog izostanka. Vise me brine Nepijer jer je neko ko treba da nam bude medju glavnim igracima, a verovatno i broj jedan u timu. Nesto kao Vildoza prosle sezone kada je tek dosao. On je projektovan za nekoga ko treba da donese najveci kvalitet i shodno tome je i najplaceniji igrac ekipe. Mnogo je bitno da nam on bude zdrav i na raspolaganju. 

Shvatam koliko Teo ima godina, ali generalno mi se ne sviđa ideja kalkulacije a sastavom u ABA ligi. Mi smo prošle godine izgubili trofej zbog poraza od Cibone.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam u kojem će sastavu biti danas Makabi, ali ako su kompletni, to je onda ozbiljan test, pogotovo za bekovsku liniju.

Sa druge strane naši centri bi trebalo da imaju malo više prostora jer je tu Makabi solidan ali ništa više od toga.

Sve u svemu jedva čekam da vidim kako ćemo danas da izgledamo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Shvatam koliko Teo ima godina, ali generalno mi se ne sviđa ideja kalkulacije a sastavom u ABA ligi. Mi smo prošle godine izgubili trofej zbog poraza od Cibone.  

To jest bila blamaža ali je Zadar kod kuće i to još bez Božića bio još i veća. Ali barem je za posledicu imala i nešto korisno za klub gledano dugoročno. 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nele said:

Uhh kako mi ide na q ta prica da smo izgubili jer nismo bili prvi u regularnom delu… Ko garantuje da bi smo dobili tu 3. utakmicu kod kuce ?

Izgubili smo jer su u tom trenutku bili bolji a tu ima X faktora.

Mi smo tu seriju izgubili zato što su nam u njoj  glavni nosioci totalno zakazali. Nama je najbolji igrač u 4. i 5.bio Dobrić koji je realno po učinku trebao biti 5. Tu treba tražiti  razloge poraza. Zato i dovodiš igrače koji prave razliku i sukladno tome  ih i plaćaš. Nazalost naše vedete nisu bile prave kad je najviše trebalo. Simple as that. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nele said:

Uhh kako mi ide na q ta prica da smo izgubili jer nismo bili prvi u regularnom delu… Ko garantuje da bi smo dobili tu 3. utakmicu kod kuce ?

Izgubili smo jer su u tom trenutku bili bolji a tu ima X faktora.

Ne bi mi tu 5.u Pioniru izgubili nema trika.

Ali je sad bzvz pričati šbbkbb.

Ko zna zašto je to dobro?

Da se okrenemo ovoj sezoni i ovim momcima i krenemo jako, a završimo još jače!

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nele said:

Uhh kako mi ide na q ta prica da smo izgubili jer nismo bili prvi u regularnom delu… Ko garantuje da bi smo dobili tu 3. utakmicu kod kuce ?

Izgubili smo jer su u tom trenutku bili bolji a tu ima X faktora.

Jeste, bili su bolji. Da se igralo pred našim navijačima, najvjerovatnije bismo mi bili bolji. Jasno je valjda šta znači domaći teren u ABA finalu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, quentin said:

Jeste, bili su bolji. Da se igralo pred našim navijačima, najvjerovatnije bismo mi bili bolji. Jasno je valjda šta znači domaći teren u ABA finalu.

 

pretprošle sezone su vodili 7-8 razlike 3-4-5min do kraja tekme a mi smo proturivanjem lopte kroz obruč stigli i prestigli tu prednost pred uglavnom ispražnjenim tribinama

tako da ima i drugačijih primera

 

edit 5 tekma u pioniru ofc

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Potencijalan problem sa minutažom Nedovića jer je jedini SG u ekipi je taj što će morati da igra više a samim tim će manje ići na prodor a više će da šutira. Kao prodor igrač on je i dalje top 5 bekova evrope. Kao šuter on je top 50. Naravno, ukoliko bude mogao da deli minute Teodosić, onda se donekle ovaj efekat ublažava ali zaista nam treba bek.

 

Dobra utakmica, sve u svemu. Sudije očito probale da simuliraju one FIBINE sa svetskog prvenstva a legendaran je ovaj faul Rokasa na Nibu...mislim bravo.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...