Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

29 minutes ago, Nenadd said:

Teo nista bitno ne menja u defanzivnom smislu u odnosu na Lucu, sem sto je pametniji i koncentrisaniji ali zato i znacajno sporiji, pa mu dodje na isto.

 

Ne dođe nikako na isto, Vildoza je prečesto bio dekoncentrisan i mekan, al' je umeo i da se razleti po terenu, pokaže mačkaste reakcije, agilnost i brze ruke. Teodosić je pak kao čunj, on zbog olovnih nogu ne može da ostane ispred igrača, a uz to nije ni fizikalan pa ga iniciranjem kontakta oduvaju i lako kreiraju separaciju. Znači svakako downgrade i to ne zato što je Vildoza dobar defanzivac, nego zato što je Teodosić krater.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Guru said:

 

Ne dođe nikako na isto, Vildoza je prečesto bio dekoncentrisan i mekan, al' je umeo i da se razleti po terenu, pokaže mačkaste reakcije, agilnost i brze ruke. Teodosić je pak kao čunj, on zbog olovnih nogu ne može da ostane ispred igrača, a uz to nije ni fizikalan pa ga iniciranjem kontakta oduvaju i lako kreiraju separaciju. Znači svakako downgrade i to ne zato što je Vildoza dobar defanzivac, nego zato što je Teodosić krater.

Hvala, optimista sam po prirodi ali ovo sto si napisao je tacno.

 

U svakom slucaju, za poentu mog prethodnog upisa ovo nije najvazniji deo, kljucno je to kako Dusko misli da kompenzuje ovo sto vec ima u rosteru.

Mene ne bi cudilo da umesto Fakua dodju 2 igraca, jedan vrhunski i jedan sa kojim ce da se rizikuje, ali aj da sacekamo.

 

Kako sada stvari stoje, vise bi nam znacio Kalina na 3 nego Mirotic na 4.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, СтелаРоса said:

A da ne pricamo o tome kako na prvi pogled Sabaz uopste ne deluje kao odgovarajuci fit uz Tea i Nedovica.

 

Klasan EL napadač koji pritom nije baš rupa i lelemud u odbrani nije odgovarajući fit uz 36-ogodišnjeg Teodosića kome se ovde projektuje bekap uloga od 15-ak minuta i Nedovića koji je veoma talentovan, al' izrazito nestabilan i nepouzdan... Mislim stvarno jeste tako, al' to je najbolji pokazatelj koliko je ovo skupljanje domaće osnove na silu promašen i apsurdan koncept. Tu onda dolazimo do toga da odgovarajući (a dostupan) fit u Evropi verovatno i ne postoji, te da bi moralo da se skautira i rizikuje sa nekim rešenjem iz USA. 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru, mozda si u pravu ali slazes po imenima a ne po sinergijskom performansu.

 

shabazz definitivno nije idealan kompanjon teokratiji ali je vrhunski igrac.

 

niti je dosao, niti treba da ispucamo sav gnev i nevericu odma, pogotovo moderacija ovog dark-gotik mesta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Produzio ugovor sa Makabijem. Po meni ok za bek apa nije za prvu opciju svakako. Ocekujem napredak s obzirom da mu je prva sezona u Evropi bila. Sasvim pristojna sezona, ispratio ga par puta gde je delovao dobro u oba pravca, pobio je teoriju da igraci iz australijske lige ne mogu da igraju Evroligu, samo sto se dovode za bek ap opcije a ne za startera. Ubedjen sam da bi Adams bio solidan bek ap da nije imao pritisak da mora sve sam da iznese te da ne bi imao mentalnu barijeru da sutira jer je odlican suter i vise bi se oslobodio sigurno.

 

 

Hvala buraz

Koga Makabi ima od krila, prošle godine su imali pun kurac tih solidnih fizikalnih krilcadi koji su se lepo pokazali plus su sad izgleda opet nekog doveli, deluje mi da će biti viškova.

Više razmišljam šta kad izvisimo za ove kapitalne na 3 i 4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

Da se razumemo, meni je Faku top topova i potpisao bih sad da bude plej sve dok je u stanju da igra na visokom nivou

I meni je top topova ali smatram da smo ga precijenili.

Ipak nije taj koji pravi razliku te stoga mogu reci da me je pomalo i razocarao. Svakako da sam ocekivao vise.

 

Jedna zanimljiva cinjenica, Facu je jedini igrac Reala koji se nije upisao u listu strijelaca na obje utakmice f4 2018 godine🤣🤣🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stanko1997 said:

Aj da pitam opet bezveze kao juče za Loa i Smita, ko je trenutno bolja opcija, uzimajući sve u obzir, Hilijard ili Higins?

Higins iako je postao staklen ali kad je zdrav paklen igrac...Hilijard kao i Lo nekonstantan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zna li neko nekog graničnog pleja od 2m iz NBA da ima 26-28 godina i da se povremeno smucarao po g ligi, u prevodu da nije uzeo preveliku kintu do sada?

Isto važi i za 3/4/ 5 pozicije

To su likovi koje treba da targetiramo. Srednjih godina , da se dugo šlepa na te Teo way ugovore , g ligu, povremeno u nekom rosteru. Očajnici koji jure kravu muzaru

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, mislim da nema potrebe da se kiselim groždjem "tešimo"... Čovek je stvarno igračina, ima svojih mana, ima vrlina, bilo je uživanje(bar meni) i to je to. 

Mislim da vredi svaki euro koji je plaćen, sad što nismo mogli potpuno da ga koristimo zbog dr.mr. i njegovih muljaža, to je nešto drugo. 

 

Idemo  dalje... 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stanko1997 said:

Aj da pitam opet bezveze kao juče za Loa i Smita, ko je trenutno bolja opcija, uzimajući sve u obzir, Hilijard ili Higins?

Hilijard, gledano u sadašnjem trenutku i pogotovo gledano i kad se uzmu u obzir godine, povrede (i istoriju istih), forma, fizičko stanje i kondicija, a gledano po košarkaškim karakteristikama, segmentima igre i prednostima i manama u igri, tu si negde, manje-više, vrlo slični/maltene isti igrači, Higins je samo (i to možda) eventualno bolji p&r igrač i ništa više od toga.

 

Higins od pre 2-3 sezone ili još bolje perioda iz CSKA je mnogo bolji igrač u odnosu na Hilijarda, i u da je to vreme u pitanju uvek bih uveo doveo njega nego ovog drugog, ali danas sam pre za dolazak Hilijarda ipak, kad se sve uzme u obzir, a pogotovu, kao što sam već rekao, one nekoliko stvari koje su jako i izuzetno bitne, pa čak vrlo moguće/možda i (dosta) bitnije u slučaju kad se odlučuje Higins vs on.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Webad said:

Bonzi colson 🔥 ali on valjda ima ugovor

On ima ugovor, a sad na EL sajtu vidim da nema npr. Martina.

 

Što se tiče poređenja Hilijarda i Higinsa oni uopšte nisu ista kategorija. Hilijard je bezveznjaković, lošiji igrač od Nedovića.

Higins je pre ovog niza povreda za moj ukus bio najbolji igrač u EL, u CSKA dok je igrao. Sad bih ga preskočio jer se onda stvarno kockamo sa zdravstvenim problemima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...