Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

4 hours ago, Stanko1997 said:

Šabaz nije na spisku Portorika za SP. Imamo ga za pripreme.

Za sada od nasih koji se nalaze u reprezentacijama:

1.Yago(Brazil)

2.Nedovic(Srbija)

3.Davidovac(Srbija)

4.Simonovic(Crna Gora)

5.Tobey(Slovenia)

Po meni manje-vise sve ih ocekujem na WC.

Sto znaci da ako ne racunamo Topica(Mega vrv) i Ilica(pozajmica).

I prosto nesto neverujem da ce jos dva igraca koja dolaze biti reprezentativci.

Imacemo 11 igraca na raspolaganju na pripremama+ Raduljica😐

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno je sigurno, a to je da se ove godine definitivno oprastamo od Radonjiceve zaostavstine, igrace se za poen vise, za oko, i mislim da smo zasluzili nakon prokrvavljenih kolena, neka i ona malo odmore.

Link to comment
Share on other sites

Ja se prilikom analiziranja rostera ne bih previse opterecivao time ko je nominalno 5, a ko 4, nego bih gledao oba igraca kao kombinaciju. Recimo Tobi i Simonovic mi nemaju smisla da budu zajedno na parketu, kao ni Bolomboj i Mitrovic, ali recimo Mitrovic i Tobi vec lici na smislen tandem iako su obojica nominalno 5, isto tako i Tobi i Bolomboj, a sto da ne i Simonovic i Davidovac kao dve cetvorke. Iako nemamo startnog PF, to mozemo nadomestiti kombinacijama visokih igraca koji su svaki na svoj nacin specificni. Velika je prednost sto imamo dvojicu preko 210cm sa vise nego dobrim sutem za 3p, kao i dve nize petice od kojih je jedan pokretljiv i moze sve da brani, a drugi sa izrazito visokim bbiq.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Howie Roseman said:
2 hours ago, Kooineeperk said:

 

Ali kad pogledamo po tome ko bi sta mogao da igra, a ne samo primarne pozicije, onda to dosta bolje izgleda:

 

PG: Napier, Teodosić, Dos Santos, (Topić=pozajmica) | 3 igraca

SG: Nedović, Hanga, Teodosic, Lazic | 4 igraca

SF: Giedraitis, Hanga, Davidovac, Lazić, Lazarević | 5 igraca

PF: Bolomboy, Davidovac, Lazarevic, (Ilić=pozajmica) | 3 igraca (mozda i 4 ako racunamo i Simonovic) 

C : Tobey, Bolomboy, Simonović, Tobey, Mitrović, (Kuzmić=verovatno nece ni igrati osim u vanrednim situacijama), (Raduljica=sigurno nece igrati a mozda se i raskine ugovor) | 4 igraca (ili 5 ako racunamo i Kuzmica)

 

 

 

Zar ne igra Tobey samo na 5, a Simonović da se planira više na 4 nego na 5?

 

Još Topića i Ilića poslati na pozajmicu i nekako se riješiti Raduljice i da završimo sa odlascima.

 

Da, da, Bolomboy moze i PF, a ne Tobey, lose sam napisao. Ispravljeno.

 

Simonovic bi mogao na 4 - to sam i napisao u zagradi ali mislim da ce to pre DeDa da popuni ako sta ostane pored Tobey-a i ne dovedemo jos jednu 4. 

Link to comment
Share on other sites

Jbg, žalosno je sto je Laza ostario ali još uvek može da doprinese par minuta u odbrani plus 3 iz ugla, nemam ni ja problema sa njegovim produženjem. Dok sa druge strane ova priča da je Duško lično tražio da Kuzmić ostane, ne verujem da postoji jedna osoba koja može da poveruje u to. Pa Kuzmić nakon 3 odigrana napada traži izmenu i to bi bilo to od njega do kraja utakmice, bolje da su neko dete doveli ako im je trebao neko za trening.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Не знам да ли треба качити, али Дозет у Миљановом корнеру, емисија траје 85 минута. 

Дозет:Нисмо „минирали“ Партизан, а хтели смо Миротића | Миљанов корнер

Edited by suptil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, suptil said:

Не знам да ли треба качити, али Дозет у Миљановом корнеру, емисија траје 85 минута. 

Дозет:Нисмо „минитали“ Партизан, а хтели смо Миротића | Миљанов корнер

Evo ko hoće da pogleda.

Link to comment
Share on other sites

Quote

VICEPRVAK EVROPE NAHVALIO ZVEZDU: „Mislim da oni imaju najbolju spoljnu liniju u Evroligi!“

 

Lepe reči za tim Duška Ivanovića

Tomas Vokap, košarkaš Olimpijakosa, izrazio je svoje mišljenje o timovima u Evroligi i ocenio koja ekipa ima najbolju spoljnu liniju. Prema njegovoj proceni, Crvena zvezda je ekipa koja se izdvaja po kvalitetu bekova.

U popularnom podkastu „Urbonas“, voditelj je pomenutim košarkašima Monaka, Panatinaikosa i Crvene zvezde postavio pitanje o najboljoj spoljnoj liniji u Evroligi.

„Za mene, Crvena zvezda ima najbolju bekovsku liniju od nabrojanih. Ostali timovi imaju manje višedimenzionalnih igrača. Zvezda ima više takvih. Balansirani su kako treba. Imate igrače koji mogu igrati i visoko, imaju defanzivne specijaliste, kao i ofanzivne. Videćemo kako će izgledati, ali meni to izgleda balansirano“, izjavio je Vokap.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Inače Dozet je potvrdio priču pojedinih ljudi ovde sa foruma (koji su btw bili napadani) da će Topić sledeće sezone igrati na pozajmici u Megi, uz konsultacije sa njegovim ocem, a na Nikolino insistiranje kako bi odigrao još jednu sezonu i pripremio se za ono što ga čeka u Zvezdi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...