Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

10 minutes ago, Wingwalker said:

Čaršija zuji da Frenki traži dve milke da dodje u Evropu?

Послато са SM-S911B помоћу Тапатока
 

Haha, "dobar" vic, da ima kvalitetan i konstantan šut pa i ajde, ali ovakav kamenjar bez šuta i maltene operisan od napada, one-way i limitan do bola u napadu igrač, hvala ali ne hvala, i doviđenja. Malo (više) je precenio sebe on.

 

Za te pare, a i manje, se može naći mnogo kvalitetniji igrač za EL nivo košarke, koji pritom igra na obe strane terena isto tako. Znači two-way i sa ozbiljnim i konstantnim šutem (i za 3 i sa poludistance), pogotovu od preko bare neki otpadak iz neke NBA ekipe ili iz G-lige.

Edited by Hrabro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hrabro said:

Ne forum nego dva lika sa tog foruma, a predlagani su daleko više od tog broja dovedenih, ali nažalost nije imao ko da sluša te ljude, i Radonjić nije hteo te igrače (maltene sve te iste je odbijao, jer jelte neće da rizijuje, ziheraši i konzervativan je) koje su mu predlagali. A ta dvojica itekako imaju znanja i stručni su, prate i znaju košarku u sitne detalje i maltene (ako ne i u potpunosti) sva tržišta i sve lige. Radili su maltene kao skauti u klubu (a možda su i stvarno bili baš skauti u klubu to jedno vreme, nisam siguran).

 

Bruka i sramota je što u klubu bukvalno ne postoji nikakav sportski sektor, znači ni SD, ni GM (samo formalno postoje ove dve pozicije i ljudi na njima u klubu, ali su obični fikusi samo), ni skauting služba, i što se sportska i transfer politika bukvalno svodi samo na menadžerisanje i predloge menadžera, ali eto tako je, nažalost… Nepotizam, neznanje i nestručnost do bola…

Prelako se dodeljuju ove etikete Deji... Sve i da jeste konzervativan to ne mora da bude nuzno lose kako si ti ovde prikazao, niti je moda u trenerskom poslu garant uspeha.

Evo imamo supermodernog Trinkijerija koji voli da dovodi macke od preko, centre od 195 itd, a jos uvek ne moze da napravi znacajnije bolji rezultat od Radonjica ili nekog drugog konzervativca tipa Djani iz Zalgirisa.

 

Tacno je da je Dejo odbio neke zaista dobre i talentovane igrace u svoje vreme ali ovo nije igrica pa da tim sklapas po talentu i rejtingu. Za trenera nije vazan samo pedigre i talenat, vec podjednako i karakter, poznavanje engleskog i sposobnost brze adaptacije, pa cak i bracni status.

 

Dejo je vrlo vesto tu birao strance i gledao je da sitaucije u kojoj ti se igrac sjebe zbog ribe, potpise za drugi klub u januaru, pa ti uporpasti sezonu svede na minimum, takve stvari nisu mogle da ti se dese sa Nejtom, Admiralom, Djenkom i ostalima.

Cak je i u slucaju Milera, kada je napravio ozbiljan ustupak za svoje krute standarde ne bi li doveo coveka koji je mogao i jeste iscupao sezonu, mogao da strada od istog tog Kvinsija kome su izbijali zube po splavovima i koji je , gle cuda, takodje potpisao drugi ugovor tokom sezone.

 

Ne kazem da je ovo razlog sto su gorepomenuti igraci odbijeni, samo navodim dobre razloge zasto je Dejo takav kakav jeste. Da je to idealan pristup - nije, da zasluzuje ostre kritike i etiketu ziherasa - pogledati pod ono sto nam je njegova selekcija donela.

 

Sada svakako imamo trenera koji vise voli da rizikuje, igracemo brzu kosarku i time treba da budemo zadovoljni, to jeste promena koja nam je bila potrebna.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nenadd said:

Prelako se dodeljuju ove etikete Deji... Sve i da jeste konzervativan to ne mora da bude nuzno lose kako si ti ovde prikazao, niti je moda u trenerskom poslu garant uspeha.

Evo imamo supermodernog Trinkijerija koji voli da dovodi macke od preko, centre od 195 itd, a jos uvek ne moze da napravi znacajnije bolji rezultat od Radonjica ili nekog drugog konzervativca tipa Djani iz Zalgirisa.

 

Tacno je da je Dejo odbio neke zaista dobre i talentovane igrace u svoje vreme ali ovo nije igrica pa da tim sklapas po talentu i rejtingu. Za trenera nije vazan samo pedigre i talenat, vec podjednako i karakter, poznavanje engleskog i sposobnost brze adaptacije, pa cak i bracni status.

 

Dejo je vrlo vesto tu birao strance i gledao je da sitaucije u kojoj ti se igrac sjebe zbog ribe, potpise za drugi klub u januaru, pa ti uporpasti sezonu svede na minimum, takve stvari nisu mogle da ti se dese sa Nejtom, Admiralom, Djenkom i ostalima.

Cak je i u slucaju Milera, kada je napravio ozbiljan ustupak za svoje krute standarde ne bi li doveo coveka koji je mogao i jeste iscupao sezonu, mogao da strada od istog tog Kvinsija kome su izbijali zube po splavovima i koji je , gle cuda, takodje potpisao drugi ugovor tokom sezone.

 

Ne kazem da je ovo razlog sto su gorepomenuti igraci odbijeni, samo navodim dobre razloge zasto je Dejo takav kakav jeste. Da je to idealan pristup - nije, da zasluzuje ostre kritike i etiketu ziherasa - pogledati pod ono sto nam je njegova selekcija donela.

 

Sada svakako imamo trenera koji vise voli da rizikuje, igracemo brzu kosarku i time treba da budemo zadovoljni, to jeste promena koja nam je bila potrebna.

Trinkijeri itekako ima bolje i veće rezultate u dosadašnjoj karijeri od Radonjića, uz naravno svo i veliko poštovanje za Deju ali tako je ako se realno gleda, u pogledu naravno EL i uspeha tamo. Imao je nekoliko top 8 i nekoliko puta se veoma ozbiljno pošibao u tim plejof serijama, a par puta je čak bio i na loptu od F4 - evo pre 2 sezone je jednu veliku i močnu i preskupu Barsu koja je tad bila jedna od, ako ne i najbolja, ekipa u EL, bukvalno umalo nije izbacio u plejofu i otišao na F4, jedan šut ga je delio maltene, i samo zbog suđenja domaćinskog, i kući pogotovu ali i na strani, je Barsa otišla dalje, a ne zbog neke bolje igre. Ovo je najsvežiji primer, a bilo ih je još koliko ja znam.


Tako da treba naravno imati (veliko) poštovanje i zahvalnost Radonji, ali nikako ne treba glorifikovati i biti idolopoklonik i pisati sentimentalno i čuvati vatru, a mislim da si to upravo uradio, bez uvrede, ali ne kažem samo tebi ovo i nisi samo ti ovo sad uradio već svima, i ima baš previše takvih i koji tako razmišljaju i imaju takav stav, što mislim da je skroz pogrešno i nepotrebno.

Edited by Hrabro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hrabro said:

Tako da treba naravno imati (veliko) poštovanje i zahvalnost Radonji, ali nikako ne treba glorifikovati i biti idolopoklonik i pisati sentimentalno i čuvati vatru, a mislim da si to upravo uradio, bez uvrede, ali ne kažem samo tebi ovo i nisi samo ti ovo sad uradio već svima, i ima baš previše takvih i koji tako razmišljaju i imaju takav stav, što mislim da je skroz pogrešno i nepotrebno.

 

Imaš pravo na svoje mišljenje. Isto tako kao što ja imam pravo da mislim da ti preteruješ kad kažeš da je Radonjić odbio neznam ti koliko EL pojačanja i da su mu se zavrtale ruke za nekoliko ovih koje je odobrio. Jer eto, čovek iz nekog razloga voli da igra sa manje talentovanim igračima.

 

Istina je da je imao visoke kriterijume. A kad postaviš visoke kriterijjume, mnogi ne prođu selekciju. A nekolicina onih koji prodju, budu interesantni i platežno močnijim klubovima, kakvih u njegovo vreme nije falilo. I to ne samo u EL. Zato smo se u ono vreme i našli mnogo puta u situacijama čekajuči godoa. Ne zato što je on štopao transfere, več zato što nismo mogli igrače da pregovorimo u "porodični koncept".

 

A to što je imao visoke kriterijume, pre svega kada pričamo o karakteru, tu je naravno bio u pravu. Jer evo šta mu se desilo u Panathinaikosu kada je odstupio od tog principa, odnosno nije imao glavnu reč u tome koga dovesti a koga ne. Puna ekipa gmazova, koji su jedva čekali da za svoju nesposobnost okrive nekoga drugog.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Hrabro said:

Trinkijeri itekako ima bolje i veće rezultate u dosadašnjoj karijeri od Radonjića, uz naravno svo i veliko poštovanje za Deju ali tako je ako se realno gleda, u pogledu naravno EL i uspeha tamo. Imao je nekoliko top 8 i nekoliko puta se veoma ozbiljno pošibao u tim plejof serijama, a par puta je čak bio i na loptu od F4 - evo pre 2 sezone je jednu veliku i močnu i preskupu Barsu koja je tad bila jedna od, ako ne i najbolja, ekipa u EL, bukvalno umalo nije izbacio u plejofu i otišao na F4, jedan šut ga je delio maltene, i samo zbog suđenja domaćinskog, i kući pogotovu ali i na strani, je Barsa otišla dalje, a ne zbog neke bolje igre. Ovo je najsvežiji primer, a bilo ih je još koliko ja znam.


Tako da treba naravno imati (veliko) poštovanje i zahvalnost Radonji, ali nikako ne treba glorifikovati i biti idolopoklonik i pisati sentimentalno i čuvati vatru, a mislim da si to upravo uradio, bez uvrede, ali ne kažem samo tebi ovo i nisi samo ti ovo sad uradio već svima, i ima baš previše takvih i koji tako razmišljaju i imaju takav stav, što mislim da je skroz pogrešno i nepotrebno.

Nema nikakvog idolopoklonstva u mom prethodnom upisu, da znas sta to znaci ne bi mi to kacio, bolje ga procitaj jos jednom.

 

Mani me toga na koliko je lopti Trinkijeri bio od nekog uspeha.

Realnost je da je sa dobrim budzetom i nasledjenim timom od Dejana igrao top8 dva puta, dok je u domacem takmicenju bio pociscen svaki put, dakle nije mogao da uspostavi kontinuitet na vise frontova. U Partizanu ga je prve sezone Tomic pocistio sa sve Ficom Covicem i Davidovcem kao plejmejkerima.

Dejan je sa druge strane top8 igrao jednom, dva puta je zavrsio deveti, dok je domace prvenstvo po pravilo osvajao kako u Nemackoj tako i u ABA ligi.

Dakle, nema neke izrazene razlike u rezultatima na nivou EL.

 

Uopste mi nije bila nameta da ih uporedjujem, Italijan je svakako bolji trener, samo sam ga iskoristio kao primer da pracenje trendova i inovativnost u igri nisu nuzno garant uspeha.

Ti to nisi ukapirao jer ti je lakse da apriori hejtujes i kacis etikete, jer se tako lakse pokupi par plusica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kooineeperk said:

blackadder-baldrick.gif

 

👇

  Hide contents

A sta mislite da Kalina igra cetvorku?! :whistling:

 

Banujte ovog decka jer ne cita temeljno forum🤨

Vec sam gore napisao Covicu cuj me, dovedi Kalinu!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...