Jump to content

FK Radnički Niš 2023/24


Constantin

Recommended Posts

Nakon Vasilija Bakića, Pavla Ivelje, Milorada Stajića i Jakoba Abuse, redove niškog Superligaša je pojačao i Vanja Ilić, koji je već je bio član Radničkog u jesenjem delu sezone 2021/22.

Šesto pojačanje Radničkog bi moglo da stigne već u toku dana, a reč je o dosadašnjem štoperu banjalučkog Borca Aleksandru Vojnoviću.

 

Na Čairu zasad nema odlazaka fudbalera koji su pod ugovorom, ali je izvesno da će iduće sedmice, a pred odlazak u Bansko, igrački kadar biti malo proređen fudbalerima koji se nisu istakli ni prethodne sezone, a ni nametnuli treneru Trajkoviću u ovih nekoliko dana na početku priprema.

Link to comment
Share on other sites

Krećemo na pripreme, subota, Bansko - Bugarska....za sada, ovako izgleda igrački kadar:

 

Dragan Rosić, Dimitrije Stevanović, Uroš Kitanović (golmani) 

Bazil Jamkam, Vasilije Bakić, Aleksandar Vojnović, Maka Gaku, Andreja Stojanović, Milorad Stajić, Aleksandar Pejović, Saša Marjanović, Petar Mićin, Lazar Pavlović, Nemanja Belaković, Stefan Cvetković, Pavle Ivelja, Miljan Škrbić, Sava Petrov, Vanja Ilić, Ognjen Ajdar, Saša Jovanović, Filip Frej, Stefan Lazović, Džejmi Rašić i Đuro Zec.

 

Ovi s kriva slova su novi ...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Nije bila namestena utakmica protiv Vas... 

Nije izgledalo tako. Mada kad smo dali prvi, pa i drugi gol, iz publike se čulo :Nemojte bre da nameštate"......razvoj dogadjaja nakon toga, pogotovu u drugom poluvremenu ne kazuje da je bilo namešteno. Ako je i bilo, onda je to bilo vrhunski.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Nije izgledalo tako. Mada kad smo dali prvi, pa i drugi gol, iz publike se čulo :Nemojte bre da nameštate"......razvoj dogadjaja nakon toga, pogotovu u drugom poluvremenu ne kazuje da je bilo namešteno. Ako je i bilo, onda je to bilo vrhunski.

 

Info iz prve ruke ... E sada, uvek postoji opcija da su eventualno 2-3 igraca dogovorila ( ali i to "teško" ), a da ostali nisu znali. Ali dogovora izmedju dva kluba nije bilo .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fat Zadd said:

 

Info iz prve ruke ... E sada, uvek postoji opcija da su eventualno 2-3 igraca dogovorila ( ali i to "teško" ), a da ostali nisu znali. Ali dogovora izmedju dva kluba nije bilo .

Pa mene upravo to i jebava....dan ranije sam dobio info da će da bude 1:2....ali ajde sad...plus Perkos :s_w:

Link to comment
Share on other sites

Ne bi vas ja prijavio nikad, vi Nišlije ste mi simpatični a ovi čarapani onako mada nekad davno smo mi iz Prištine imali sa njima baš ful saradnju. milosavljević, škoro, draguljub kostić, lilić, ćuslović, pera jovanović, ali od kad su se pogospodili sa ovima iz BG ne mirišem ih nešto posebno.

Link to comment
Share on other sites

Utakmica moze da bude lupom samo zato sto Simovic nije svirao dva cista penala za domacina i to je VAR cutao, znaci, ako je neko muljao, to je sudija. 

 

Uprave se nisu dogovorali oko nicega, plus sto su domacini imali nekoliko precki , jedna i u sudjskoj nadoknadi. Tesko da je ono dogovoreno bilo. 

 

Ako odluce da kazne, bice to novcano, kao Spartak i Mladost, mada ne znam i da li je i to realno. Da je neko uplacivao na kladzi i da drhti da li ce u 93 min umesto u precku da zavrsi u golu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Constantin Koji je po tebi drugi najveći fudbalski klub u Nišu? Po stadionu i infrastrukturi bi to trebalo da bude Želja ali sećam se da je OFK igrao često drugu ligu tamo poćetkom 2000-ih. Ili je to možda Sinđelić zbog onih uspeha u kupu dok ih je finansirao Banana (tako kažu). 

 

Inače poslednji niški derbi na Željinom stadionu igrano tamo negde 2004 ili 2005 pre nego što se Želja ugasio. Mislim da je kup bio. Bio je prepun stadion, ja sam stajao na onoj maloj tribinici gde je restoran. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Мџе said:

@Constantin Koji je po tebi drugi najveći fudbalski klub u Nišu? Po stadionu i infrastrukturi bi to trebalo da bude Želja ali sećam se da je OFK igrao često drugu ligu tamo poćetkom 2000-ih. Ili je to možda Sinđelić zbog onih uspeha u kupu dok ih je finansirao Banana (tako kažu). 

 

Inače poslednji niški derbi na Željinom stadionu igrano tamo negde 2004 ili 2005 pre nego što se Želja ugasio. Mislim da je kup bio. Bio je prepun stadion, ja sam stajao na onoj maloj tribinici gde je restoran. 

 

 

Po meni jeste Želja drugi klub u gradu. Ja sam tu možda malo i subjektivan, ali i sam sam "dete Želje" i pionirske i omladinske dane proveo sam na stadionu "kraj pruge". Tada je važilo pravilo...gradska deca u Želju, seljaci u Radnički....i stvarno, Radnički je bio prepun talenata i dečaka iz celog regiona. E sad, odakle uz Meraklije "GRadska deca uz gradski klub" ne znam, ali verujem da ima svoje zato. Ja imam četvoro muške dece, svi su krenuli, negde sa 7-8 god. da treniraju fudbal i svi su krenuli iz Želje. Na žalost, pokojni Gavra Novaković, onakav, kakav je bio, pun sebe i opterećen kompleksima više vrednosti, doživljavao je Želju kao svoje lično vlasništvo, a stadion Želje kao svoje njivče. Dao je Kostićima prostor izmedju gola prema bazenu i bazenu, sam ubirao rentu od teniskih terena, ali ruku na srce, dosta toga je i finansirao, ali uglavnom "prvi tim" Škola se sama finansirala, pa je povremeno i prelivano u prvi tim.  Ponašanje Gavre Novakovića je usko vezano za gašenje kluba, ali njegovo ponašanje je i tipično, bar za Niš u toj sferi. Takav je i Drvce, koji je "nasledio" svog oca u vodjenju FK Car Konstantin (čuvena Sloga s Bubnja), Steva Mickovski i OFK NIš, SIndjelić i Bane Banana, a kad pominješ uspehe OFK NIša, ipak rekao bih dda je to bio trenutni bljesak, koji toliko dobacio, koliko recimo FK Jastrebac, koji je u svojim redovima imao na golu Ivicu Kralja i za koga su nastupali Zoran Bojović i Redža Stoiljković, bnegde na zalasku karijere, ali su igrali i Prvu "B" ligu....imao sam sreće da prisustujem jednom pravom niškom gradskom derbiju. Bilo je varnica, svega, pa čak i priča da je jedna od tih utakmica na "Čairu" dogovorena, a kreator priče ke bio, ničim izazvan, niški novinar Toma Todorović.

 

 

Osim FK Železničar Niš, ugašen je i EI MLadost, takodje gradski klub, koji je raznim gimnastikama i fuzijama valjda sada EI BOrac, Brzi Brod, prošle sezone srpska liga, nema više Viner Brokera odnosno Turista iz Niške banje, a kakva je sudbina Palilulca, takodje gradskog kluba, nemam pojma...trenutno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Мџе said:

Pun stadion jbt. Hvala za ovaj video i na celom postu. Nisam znao da je Jastrebac bio na tom nivou, uvek su delovali kao zonski prigradski klub. 

Da...da....FK Jastrebac je svoje utakmice igrao, u početku, na pomoćnom terenu Radničkog. Sada, gde je veštačka trava, bio je travnati teren, a na mesto travnatog terena, bila je crvena šljaka. Na tom travnatom terenu, svoje utakmice su igrali, Jastrebac, Palilulac i EI Mladost. Svlačionice Jastrepca su bile u sastavu kafane Jastrebac, a Palilulac i EI MLadost su svoje svlačionice, kao i ŽFK Mašinac, bile ispod tribine Gradskog stadiona. Kasnije su se selili, kud koji. 

 

Jastrrebac je svoje utakmice igrao na Željinom stadionu, a kada se plasirao u Prvu "B" ligu utakmice je igrao na Čairu, na Gradskom stadionu. Direktor kluba je bio Miloš Drizić, tu da ti ne objašnjavam ko je, a Upravu su činili ljudi "onako kako treba"...znači bilo je para. Igrači kadar su činili, pomenuti, Ivica Kralj, Saša Zorić a na našem "lokalnom nivou" poznati, Žungul, Peca Mladenović, Piksi Saša Stojanović, Kalauz itd....

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

Da...da....FK Jastrebac je svoje utakmice igrao, u početku, na pomoćnom terenu Radničkog. Sada, gde je veštačka trava, bio je travnati teren, a na mesto travnatog terena, bila je crvena šljaka. Na tom travnatom terenu, svoje utakmice su igrali, Jastrebac, Palilulac i EI Mladost. Svlačionice Jastrepca su bile u sastavu kafane Jastrebac, a Palilulac i EI MLadost su svoje svlačionice, kao i ŽFK Mašinac, bile ispod tribine Gradskog stadiona. Kasnije su se selili, kud koji. 

 

Jastrrebac je svoje utakmice igrao na Željinom stadionu, a kada se plasirao u Prvu "B" ligu utakmice je igrao na Čairu, na Gradskom stadionu. Direktor kluba je bio Miloš Drizić, tu da ti ne objašnjavam ko je, a Upravu su činili ljudi "onako kako treba"...znači bilo je para. Igrači kadar su činili, pomenuti, Ivica Kralj, Saša Zorić a na našem "lokalnom nivou" poznati, Žungul, Peca Mladenović, Piksi Saša Stojanović, Kalauz itd....

U Jastrepcu bio u to vrem i moj drug pokojni Pupovac, sve mi se nešto vrti da je bio i klub Novoselac u sretno doba niškog fudbala.

Link to comment
Share on other sites

Kad već pričate o Jastrepcu, nekad davno sam pisao o tome, znam jednu priču, da l' je istina ili nije ne znam, ali je pričao generalno ozbiljan čovek, koji je bio na utakmici. Igrali su na Čairu protiv Dinama iz Pančeva (druga liga), u vreme dok je Dinamom gazdovao Arkan, gde je razigravao igrače za Obilić.

 

Elem, dogovor je bio da se završi 0-0, u sklopu kombinacija oko rezultata na drugim mečevima. U jednom trenutku, zaboravio sam ko iz Dinama je raspalio po lopti sa preko 30 metara, a ona je dobila čudnu putanju i završila u mreži. Lik se okrenuo ka loži i rekao Nisam hteo, majke mi uz opšti smeh prisutnih na tribinama. Naravno, posle nekog vremena je Jastrebac izjednačio, a usput su radili i telefoni kako bi se uskladili rezultati i na drugim stadionima. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Constantin said:

Jastrrebac je svoje utakmice igrao na Željinom stadionu, a kada se plasirao u Prvu "B" ligu utakmice je igrao na Čairu, na Gradskom stadionu. Direktor kluba je bio Miloš Drizić, tu da ti ne objašnjavam ko je, a Upravu su činili ljudi "onako kako treba"...znači bilo je para. Igrači kadar su činili, pomenuti, Ivica Kralj, Saša Zorić a na našem "lokalnom nivou" poznati, Žungul, Peca Mladenović, Piksi Saša Stojanović, Kalauz itd....

 

Secas se onog napadaca Jastrepca, mislim da se Jovanoski prezivao. Dečko bio odličan, ali mu sjebaše koleno. A beše i centralni bek, isto makedonsko prezime, valjda Dimkoski ili tako nešto. 

 

@Barkley#34 Meni je u sećanju utakmica Radnički - Obilić, kada smo se sa juga vraćali nakon utakmice, ispod zapadne tribine, ispred restorana, bilo je parkirano desetak crnih džipova. I ti bukvalno vidiš povorku ljudi koji se deru i navijaju, i kako krenu da prolaze pored kolone džipova, nastane opšti muk, niko ni da pisne.

Link to comment
Share on other sites



 
Secas se onog napadaca Jastrepca, mislim da se Jovanoski prezivao. Dečko bio odličan, ali mu sjebaše koleno. A beše i centralni bek, isto makedonsko prezime, valjda Dimkoski ili tako nešto. 


Kako da se ne sećam. Šta više, lično se poznajemo. Imao je nadimak "Srpski Papen"...po Žanu-Pjeru Papenu. Na žalost, lilno sam prisustvovao utakmici na kojoj se povredio. Inače, svi ga znaju po nadimku Dixon, koji je dobio po pokojnom ocu, a koji je bio moj prvi trener u Železničaru. Danas se Dixon bavi trenerskim poslom, a bio je trener, svojevremeno, i Cokni Milojeviću, do skorašnjem treneru Zvezde. Bio je trener i mom sinu, koui se sada bavi trenerskim poslom i trenutno je u Saudijskoj Arabiji. Forumaši koji me poznaju, i to ne mali broj [emoji847] znaju celu priču.

Milan Dimoski je sin legende Radničkog, čuvenog Ilije Dimoskog, naravno i njega sam poznavao. I Milan se bavio trenerskim poslom, nakon fudbalske krajijere, zajedno je radio s mojim sinom u Kini, a neko vreme je bio u staffu Dragana Stojkovića Piksija u Gvanžuu. Umro je, na žalost, pre dve godine.



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod sećanja, je l’ poznaješ Bobana Krstića? Trenirao je Radnički u onoj poslednjoj sezoni prvi lige pre nego što je nastupio onaj dug period nižih rangova. Koliko se sećam samo su Zetu pobedili tada.
Boban Krstić - Žungul, ako je taj, a mislim da jeste, vozi taxi u Bross Taxi...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Malo mutna slika...
a27cf9124d9e05b289ca14c3a1de7d4d.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...