Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Quote

 

Naime, Austriju predstavlja pesma "Who The Hell Is Edgar?" koju pevaju Salena i Teya. Teya je umetničko ime Teodore Špirić koja je kod nas poznata i pod umetničkim pseudonimom Tea Divaj. 

Teodora Špirić je rođena 12. aprila 2000. godine u Beču u srpskoj porodici. Deo detinjstva je provela u Kladovu, ali  se ponovo vratila u Beč sa roditeljima. Najveći uticaj na njenu muziku izvršile su Ejmi Vajnhaus i Adel.    

Ovo nije bio prvi pokušaj da talentovana Teja bude predstavnik neke zemlje na Evroviziji. Krajem 2019. takmičila se na austrijskom izboru pesme za Evroviziju sa pesmom "Judgement Day". Iako je ušla u najuži krug izbora, na kraju nije odabrana. Istu pesmu je potom poslala na konkurs Beovizije pod imenom "Sudnji dan". Pesmu su na srpski jezik preveli njeni roditelji. Teja je uspela na Beoviziji da se kvalifikuje u finale gde je zauzela 10. mesto.   

 

sd.rs/vip/vip/teja-teodora-spiric-teya-austrija-edgar-znacenje-evrovizija-konstrakta-2023-03-08

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja potpuno prepisuje sa kladionice prvih 10.

Albanija je meni bezveze, level Ruslana.

1 minute ago, erwin said:

sd.rs/vip/vip/teja-teodora-spiric-teya-austrija-edgar-znacenje-evrovizija-konstrakta-2023-03-08

Ovaj link ne otvara.

Oba Duška je blesava-srećna nova godina :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Engleskinja falšuje. Neće se leba najesti od žirija. No moderna je pesma biće bodova od publike.

Ja mislim sasvim suprotno- napabirčiće neki bod od žirija, ne od publike.

I šta čekaju sa Slovenijom više???

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

I šta čekaju sa Slovenijom više???

 

Razbili su televote sigurno. Inače vrlo providno su dok se čeka ko prolazi sledeći u green room-u tog izvođača snimali u poslednjem kadru 😄 Barem većinu njih, sa Slovencima npr. nisu to uradili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su večeras najbolji bili Jermenija, Austrija i Kipar. Albanija me je najviše pozitivno iznenadila i drago mi je da su prošli. Moram priznati i da je Poljakinja dosta unapredila nastup iako mi je na nišanu 🙂 . U stvari kaže ova sa RTS da ona u stvari i nije Poljakinja, otac joj Bugarin, što objašnjava nameštaljku u nacionalnoj selekciji 🙂

 

To sa čitanjem su glupo odradili obe večeri. Ostavljati neke od glavnih favorita u zadnje tri pesme je glupost, niko nije poverovao ni pre dve večeri ni danas da je neko od tih favorita ispao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Razbili su televote sigurno. Inače vrlo providno su dok se čeka ko prolazi sledeći u green room-u tog izvođača snimali u poslednjem kadru 😄 Barem većinu njih, sa Slovencima npr. nisu to uradili.

A sad je OK.

Ali imam utisak, zapravo znam da će me nervirati Norton.

Mogli su da ostave ove tri žene, odlične su bile.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

To sa čitanjem su glupo odradili obe večeri. Ostavljati neke od glavnih favorita u zadnje tri pesme je glupost, niko nije poverovao ni pre dve večeri ni danas da je neko od tih favorita ispao.

 

Nije da to rade prvi put. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 od 10 po kladionici prošlo i Albanija koja je bila prva ispod crte.

 

____________________________________________________________________________

 

Cele pesme direktno plasiranih (2 od velikih 5 i prošlogodišnji pobednik Ukrajina) predstavljenih u drugom polufinalu:

 

 

 

 

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno najlošije polufinale koje sam gledao, i 5 mjesta u finalu bi bilo previše za ovo polufinale.

 

Svidjele su mi se Jermenija, Albanija i Slovenija, ostalo baš tanko.

 

Za Finsku navijam u finalu, znači završavaju drugi jer uvijek pjesma koja mi bude najbolja završi druga.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, McLeod said:

Gruzija nastavlja crnu seriju.

90% odustaju naredne godine.

27 minutes ago, McLeod said:

 

Ipak nije imao ko da glasa za njih. 

Jermenija, Ukrajina, pa i Kipar, Grcka, Litvanija, Estonija, mozda i Poljska? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...