Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

On 7/28/2021 at 7:52 AM, Milica said:

Nije, na svu srecu. To je kod Parme. Uglavnom po ovoj nasoj Vojvodini (Pianura Padana) nevreme je u zadnjih par dana napravilo ogromnu stetu.

Gledamo zastrasujuce prizore, nikad vidjene do sad. Lombardija koja je od corone onoliko stradala ovaj put je bila "bombardovana" ledenim kuglama velicine teniskih loptica

Prekljuce na autoputu A1 izmedju Parme i Piacenze, bila je kolona demoliranih automobila

 


Pre desetak dana Niš je pogodilo nevreme, žestok grad ali ni blizu ovom. Komadi su u odredjenim delovima grada bili veličine oraha, pa i jajeta, s tim sto sam gledajući sa prozora video da se dešavalo da se nekoliko komada spoje i to bude bas ko teniska loptica (samo nepravilnog oblika). Medjutim problem je bio sto je to potrajalo netipicno dugo, barem na ovim prostorima. Kad se desi grad on brzo i kratko pada, ovo je potrajalo… Posledica je da ne postoji auto, a da je bio na otvorenom, koji nije izbusen ili sa razbijenom soferkom. Tastu koji je kupio novi auto aprila i sofersajbna prsla ali i krov i hauba istackani (srećom ima kasko). Supruga i ja sa druge strane srećni sto smo se odlučili da plaćamo rentu za garažu, s obzirom da je nas auto još sveziji… 

Pored automobila stradali su i ljudi koji su izjurili da spasavaju svoja vozila, bilo je popucali arkada, čak je jednog muškarca led pogodio u rame i iščašio mu isto… Mogu samo da zamišljam kriz šta su tek prolazili ljudi u Italiji.

 

Priroda bas ume da bude surova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

Zotjo, bre.....?

...................

 

Slamas mi srce, ubijas me.

 

Kad sam se kao mladic uhvatio gitare, prvo sam ucio pesme Karovica i Perovica jer su bile relativno jednostavne, samo nekoliko akorda koje sam i onim nespretnim prstima mogao da uhvatim.

 

Posle sam negde procitao da je Nikola Karovic bio omiljeni Titov pevac.

 

Ej, ja dete u socijalistickoj Jugoslaviji - i ovde spoj Tita i muzike i meksika, a ja se osecam kao da sudelujem u necemu.

 

Ti si se mozda zezao postom, ali meni je to cisti vremeplov i vratio me 50-ak i kusur godina unazad, pomladio me.

:heart:

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2021 at 2:22 PM, Neme said:

Jel ti i dalje dolazi bodljikavi posetilac?

.....................

 

On 6/29/2021 at 2:35 PM, Boxy said:

Nije dolazio par dana, valjda ce da napravi neku pauzu, ne mogu vise da ustajem u 3h :sleep_1:

.....................

 

 

Malo sam listao po temi, naisao na ovo i ne mogu da odolim, moram vam opet dosadjivati anegdotom.

 

Odsluzio sam vojni rok u JNA, u SFRJ, daleko pre raspada.

Velika kasarna, inzenjerijski skolski centar, par hiljada vojnika ako ne i vise.

 

Zavrsimo osnovnu obuku, pa i mojem vodu dodje vreme da drzimo strazu.  Vise strazarskih mesta na raznim coskovima kasarne. Standardno, smena svaka 2 sata.

 

Idemo nas nekoliko, predvodjeni desetarom, u koloni na smenu negde oko 4 ujutru. Iz kolone, jedan vojnik preuzme a raniji strazar udje u kolonu i tako do prijavnice i strazarske sobe.

 

Dodjemo na strazarsko mesto u pozadini, mrkla noc - a strazara nigde. Vec se pitamo je li dezertirao, krsimo pravila i dozivamo ga - i on se spusti sa stabla.

Nesto je suskalo i on se usro pa popeo na drvo.

Jezevi suskaju, a i disu, puvaju i duvaju kao covek, cuje se kad udahnu i izdahnu.

Smenili smo tog decka, a porucnik je odlucio da ga stavlja na strazu samo tokom dana, plaseci se da bi ovaj tokom noci mogao i upucati nekoga.

 

:classic_biggrin:

Edited by zoran59
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Bio je Pakov drugar ponovo pre 2,3 noci, u njegovo standardno vreme oko 3h [emoji3061]
Samo ovog puta nije bio onaj veliki, verujem da je dobio mladunce jer je ovo bila beba jez, bas je bio mali [emoji4]
Samo se nadam da nece cela porodica da dodje u isto vreme [emoji52]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, zoran59 said:

 

 

 

Malo sam listao po temi, naisao na ovo i ne mogu da odolim, moram vam opet dosadjivati anegdotom.

 

Odsluzio sam vojni rok u JNA, u SFRJ, daleko pre raspada.

Velika kasarna, inzenjerijski skolski centar, par hiljada vojnika ako ne i vise.

 

Zavrsimo osnovnu obuku, pa i mojem vodu dodje vreme da drzimo strazu.  Vise strazarskih mesta na raznim coskovima kasarne. Standardno, smena svaka 2 sata.

 

Idemo nas nekoliko, predvodjeni desetarom, u koloni na smenu negde oko 4 ujutru. Iz kolone, jedan vojnik preuzme a raniji strazar udje u kolonu i tako do prijavnice i strazarske sobe.

 

Dodjemo na strazarsko mesto u pozadini, mrkla noc - a strazara nigde. Vec se pitamo je li dezertirao, krsimo pravila i dozivamo ga - i on se spusti sa stabla.

Nesto je suskalo i on se usro pa popeo na drvo.

Jezevi suskaju, a i disu, puvaju i duvaju kao covek, cuje se kad udahnu i izdahnu.

Smenili smo tog decka, a porucnik je odlucio da ga stavlja na strazu samo tokom dana, plaseci se da bi ovaj tokom noci mogao i upucati nekoga.

 

:classic_biggrin:

Eh, Zotjo....

 

Onomad ja  na obici za vezistu u G.Milanovcu i posalju nas da strazarimo u izdvojenom magacinu u Klaticevu, selu pored Takova.

Magacini vecinom u gustoj hrastovoj sumi, vrganj raste ko blesav svuda i 2 sarplaninca.

LM, uzmemo sajle za podizanje jarbola antene i strateski vezemo kucice da se setaju duz njih i strazarce nocu.

Kako se iznenadio potpukovnik koji je imao obicaj da proverava kako se izvrsavaju duznosti nenajavljenim dolaskom mimo kapije.

Samo se culo: Lele, micite bre ove dzukele s` men.

Potpukovnik je, inace, bio Vranjanac i ispsova nas zbog kuciki  ali nas i pohvali zbog inicijative.

:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

E7yzrGjVIAAQfF7?format=jpg&name=900x900

E7yzrGiVcAQHmEH?format=jpg&name=900x900

 

E7yzrGhVgAMttp5?format=jpg&name=900x900

 

Charlotte Clymer @cmclymer

Writer. Lesbian. Veteran. Hoya. She/Her. |@TrumanProject '19 | Rep: @lynnjohnstonlit @HRC

 

inace, izgleda da je ova "osoba" transwoman, iliti muskarac koji se oseca kao zena, pa je prihvatio taj identitet. izgleda vrlo opasna osoba (kao uostalom i mnoge transwomen individue za cije sam postojanje saznala na twiteru u poslednje 2 godine).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

224919914_4795146097166191_3473927706061

 

Mermerna skulptura belgijskog umetnika Batista Vermeulena dečaka i njegovog psa pokrivenih prekrivačem od kaldrme, nalazi se na trgu ispred katedrale Notr-Dam u Antverpenu, u Belgiji. Njen nastanak je motivisan engleskim romanom “Pas Flandije”, autorke Marie Louise de la Ramée (poznatije pod pseudonimom Uda), koji je objavljen 1872.godine i njegovim glavnim likovima.

Naime, roman govori o siromašnom dečaku Nelu, koji je sa 2 godine ostao siroče. Njega je primio deda, sa kojim je rastao. Oni su jednog dana pronašli pretučenog psa na ulici koga su spasili i udomili. Dečak mu je dao ime Patris i on je od prvog trenutka posto njegov najbolji i nerazdvojni prijatelj. Kako su bili jako siromašni, Nello je morao pomagati svom dedi i isporučivati mleko, a Patrasche mu pomaže da svako jutro odveze kolica u grad.

Nelo se kasnije zaljubljuje u ćerku bogatog domaćina, koji ne želi Nela u blizini svoje porodice.

...Izuzetno nadaren za crtanje, Nelo pokušava učestvovati na takmičenju i osvojiti nagradu. Međutim, nije imo sreće.

Jednog dana....

Neko podmeće požar bogatom domaćinu,a on je odmah optužio Nela za to. Nedugo zatim mu umire deda, stanodavac odlučuje Nela i Patrisu izbaciti na ulicu. Sve vreme su oni bili nerazdvojni i imaju samo jedan drugog.

Ne znajući gde će, odlučuju da odu u katedralu u Antwerpenu i pogledaju "Uskrsnuće Krsta" i "Silazak sa krsta", obe Rubensove slike.

Međutim izložba je bila samo za one koji imaju novca da plate ulazak u katedralu,a oni nisu imali. Dolazili su svakim danom, jer nisu želeli da odustanu. Na Badnje veče takodje su otišli tamo i slučajno su videli otvorena vrata, sutradan su Nelo i njegov pas nađeni smrznuti na podu katedrale…

On i njegov verni prijatelj koji ga nije napustio, do posljednjeg daha.

Edited by Andrej
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vec sam se hvalisao cerkom, dobrom teniserkom, a sa'cu jos. Evo je sa pravom originalnom i svezom srebrnom olimpijskom medaljom:

 

3n8JZIw.jpg

 

 

Hahaha.

Kaze da je neverovatno teska, mozda i nesto vredi.

 

Objasnicu:

nije njena. Samo je htela da proba. To je medalja koju je osvojio gimnasticar Tin Srbic.

Cerka je samo amaterka i univerzitetska prvakinja male drzavice. Njen decko je medju prvih 100 u svetu u macevanju, ali nije uspeo da se plasira na OI. Ali on i Tin su najbolji prijatelji, vec planiraju da Tin bude kum na cerkinom vencanju.

 

Eto, mogu da kazem da je olimpijska medalja bila na par minuta u porodici...  :classic_biggrin:

 

edit: evo, mozemo da kazemo da se medalja pojavila i u teniskoj sekciji foruma! Tj. Djokovic zakazao, ali ja nisam...

Edited by zoran59
  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...