Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Meščini da su baš u najvišoj tački, tako da može da se svira i ovo i ono. Ali kad je sa tog vrha skine živu. Čak mi je od banana upečatljivija kontra, nije baš jednostavno postaviti se ispred. Kao tenk koji je pritom veoma pokretljiv i skočan, a u glavi stav ''idem da ubijem''. Brrrrrrrrrr.

Link to comment
Share on other sites

Sir Charles je bio unikat svakako, retka zverka kad se pogledaju mere sa jedne strane, fizikalije sa druge, i skillset sa trece (mozda je Zion prvi koji jos od onda podseca na njega). Inace ja sam mesecima citao naslov teme kao oldie but goldie zato sto mi se tako rimuje (a i ima mi vise smisla).

Edited by Marko
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

nije ono što mislite. naziv je u slavu ovog tek9 cda

 

517x+Or8XML._SY400_.jpg

 

51q4HytzqmL.jpg

 

8 hours ago, Marko said:

 (a i ima mi vise smisla).

 

nisam želeo da to budu samo "tozla" igrači, već svi koji su dobri, makar u nekom segmentu igre ili karijere, možda i samo u nekoj utakmici. 

 

Link to comment
Share on other sites

 

The buzzer-beating climax of the ‘90s Knicks-Heat rivalry needs a deep rewind

 

The Knicks-Heat rivalry of the late ‘90s was violent and slow and ugly and...really, really fun. Its pinnacle, at least in terms of basketball, has to have been the final moments of Game 5 in the 1999 Eastern Conference Quarterfinals. To understand what made that last-second finish so meaningful, you have to understand the whole rivalry.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

nisam želeo da to budu samo "tozla" igrači, već svi koji su dobri, makar u nekom segmentu igre ili karijere, možda i samo u nekoj utakmici. 

 

Ja nisam ni mislio da bi goldie u naslovu imalo vise smisla zbog tozla igraca, nego uopste . Znas ono kao sto pise na kompilacijama najvecih hitova u muzici, kinematorgrafiji, nesto kao "Classic gold collection". Ili kao sto kazu za neki nezaboravan fazon, skec u nekoj seriji, filmu i uopste za neki besmrtni deo, "This is gold". E tako ima smisla i za nba i generalno kosarkaske legende.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

 

The buzzer-beating climax of the ‘90s Knicks-Heat rivalry needs a deep rewind

 
The Knicks-Heat rivalry of the late ‘90s was violent and slow and ugly and...really, really fun. Its pinnacle, at least in terms of basketball, has to have been the final moments of Game 5 in the 1999 Eastern Conference Quarterfinals. To understand what made that last-second finish so meaningful, you have to understand the whole rivalry.
 

E moj uini, tad sam i ja Knickse volio
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Marko said:

 

 . Znas ono kao sto pise na kompilacijama najvecih hitova u muzici, kinematorgrafiji, nesto kao "Classic gold collection".

 

vidiš da sam upravo postovao muzičku kompilaciju na kojoj piše "oldies but goodies"?

 

source.gif

 

 

25 minutes ago, Luchifer89 said:
2 hours ago, uini said:
 

The buzzer-beating climax of the ‘90s Knicks-Heat rivalry needs a deep rewind

 
The Knicks-Heat rivalry of the late ‘90s was violent and slow and ugly and...really, really fun. Its pinnacle, at least in terms of basketball, has to have been the final moments of Game 5 in the 1999 Eastern Conference Quarterfinals. To understand what made that last-second finish so meaningful, you have to understand the whole rivalry.
 
 

E moj uini, tad sam i ja Knickse volio

 

najveća fora je što sam ja knickse 90ih koristio isključivo kao proxy za obožavanje NYC street basketa. poštovao sam ih ali sam se ložio na ulični basket

tek ova ekipa iz 1999 me je kupila. i krenem ti ja tako da navijam za njih i posle toga samo "sledeća sezona" i ništa više  : i

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, uini said:

 

The buzzer-beating climax of the ‘90s Knicks-Heat rivalry needs a deep rewind

 

The Knicks-Heat rivalry of the late ‘90s was violent and slow and ugly and...really, really fun. Its pinnacle, at least in terms of basketball, has to have been the final moments of Game 5 in the 1999 Eastern Conference Quarterfinals. To understand what made that last-second finish so meaningful, you have to understand the whole rivalry.

 

 

 

Uuu, pogledati obavezno, to rivalstvo je bilo vrhunac moje zagrijanosti za NBA, konstantno na rubu, u glavi mi je da je šut obje ekipe u toj zadnjoj tekmi bio 30% ali svejedno bilo je to uživanje. Nikada nisam za neki strani klub/franchise (soccer included) navijao kao za pravu stranu u tim epskim duelima.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna drevna umetnost koja definitivno nestaje iz savremenog basketa je ne znam kako da ga nazovem šut-sa-ispruženim-rukama-visoko uglavnom za niska i visoka krila. Šteta jer kapiram da bi u gužvi koju prave ovi krakati leteći monstrumi danas, sa rasponima ruku od 3 metra, mogla lepa količina dobrih poena da se sakupi...

 

Exibit n1. Alex English

Spoiler

 

Exibit n.2 Mark Aguirre

Spoiler

 

 

Exibit n.3 Adrian Dantley

 

Spoiler

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moguce, ali opet sporiji je sut dosta, danas bi izvedba tog suta bila rizicna/neisplativa pre svega zato sto bi sut bio daleko vise contested u 1v1. A naravno da ima veze i sa cuvenim manjkom midrangea. Bice da takav sut danas ima mesta samo protiv dosta nizeg cuvara. Optimalno je da se zidanjem pravi separation za neku varijantu fadeawaya, plus da se svaki sut maksimalno prilagodi situaciji: Nema skok suta sa otvorene pozicije da se ne bi umarao, niti ici u taj pokret ako se time gubi brzina izbacaja itd. Za ovo sto kazes za krakate, to vec ne znam, mogao bi neke od njih zamisliti sa tim sutem dodatim ofanzivnom arsenalu, ali opet samo preko nizeg, jer su se vec specijalizovali da tu krakatost koriste na toliko drugih a isprobanih nacina. Kako god, voleo bih da vidim Janisa, Porzingisa i jos ponekog da tako suta.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

ima veze sa manjkom contested šuteva pre svega. i zato što je to spor šut u odnosu na ono što se traži danas. 

 

ali opet, vidiš igrača kao što je jokić, koji sve što ima, ima suprotno od aktuelnih tendencija pa opet eto 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...