Jump to content

Odbijena turisticka viza (SAD)


Boy Named Sue

Recommended Posts

1 minute ago, Eddard said:

Dobro sad, meni bio zanimljiv, ali ok, video sam i to je to, ne moram da idem opet.

Florida Keys su mi takođe bili zanimljivi za videti i provozati se.

 

Koliko ti je bilo zanimljivo? 2-3 sata. Zato kazem, nije nesto zbog cega bi se dolazilo na Floridu. 

 

Keys su druga prica, sutra bih se odselila tamo. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Eddard said:

Da, nije nešto da samo zbog toga ciljano dolazim na FL, ali jeste nešto što vredi posetiti kad si već tamo. Ili da kažemo drugačije, čini deo slagalice zbog koje bi neko uopšte došao da poseti FL.

Samo je zbog leta Majami - Frankfurt zanimljivo jer onda mozes i u Alabamu, Misisipi, ali i na Sever ( Savana, Charlston) pa mozes da posetis

i Viliamsburg, Getisburg, a ako imas na raspolaganju 4 nedelje mozes da odes i do Kanade. Florida sama po sebi ne nudi apsolutno

nista, Baby ce to potvrditi, ali je fina odskocna daska za taj deo USA.

Ja sam zaljubljena u Zapad jer su tu mogucnosti neogranicene, a kod mene je uvek bila na programu i BC, pa i Alberta.

Oregon i Vashington san su snova, a naravno i BC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Selina said:

Samo je zbog leta Majami - Frankfurt zanimljivo jer onda mozes i u Alabamu, Misisipi, ali i na Sever ( Savana, Charlston) pa mozes da posetis

i Viliamsburg, Getisburg, a ako imas na raspolaganju 4 nedelje mozes da odes i do Kanade. Florida sama po sebi ne nudi apsolutno

nista, Baby ce to potvrditi, ali je fina odskocna daska za taj deo USA.

Ja sam zaljubljena u Zapad jer su tu mogucnosti neogranicene, a kod mene je uvek bila na programu i BC, pa i Alberta.

Oregon i Vashington san su snova, a naravno i BC.

 

Svakako je gde god odes zanimljivo, negde par sati, negde par dana, ali covek hoce u NYC ciljano, plus da zakaci neke mozda interesantne gradove u blizini. 

Florida ima dosta zanimljivih stvari, Orlando ima najveci turisticki promet u Americi ali zbog parkova, plus, lepo vreme zimi (ne ove zime), plaze... Amerika je ogromna, razlicita u svakom pogledu, ali ocito da mu nudimo jel, nesto sto on nece. Da je hteo u FL pitao bi za nju 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Svakako je gde god odes zanimljivo, negde par sati, negde par dana, ali covek hoce u NYC ciljano, plus da zakaci neke mozda interesantne gradove u blizini. 

Florida ima dosta zanimljivih stvari, Orlando ima najveci turisticki promet u Americi ali zbog parkova, plus, lepo vreme zimi (ne ove zime), plaze... Amerika je ogromna, razlicita u svakom pogledu, ali ocito da mu nudimo jel, nesto sto on nece. Da je hteo u FL pitao bi za nju 😄 

Covek je napisao da ide s podrodicom ( tu zamisljam i dvoje ili barem jedno dete) i onda Njujork nije bas idealan,

ali ljude svasta zanima, uostalom sa Amerikom i treba poceti od Njujorka. Ja sam uvek pocinjala od SF i nikada se nisam kajala.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Selina said:

Covek je napisao da ide s podrodicom ( tu zamisljam i dvoje ili barem jedno dete) i onda Njujork nije bas idealan,

ali ljude svasta zanima, uostalom sa Amerikom i treba poceti od Njujorka. Ja sam uvek pocinjala od SF i nikada se nisam kajala.

 

Idealan ili ne idealan, hoce u NY 😄 

I deci je NY interesantan. A ne znamo ni da li je bio pre negde drugde. Mislim, nekako ne osecam potrebu da mu govorim da ide vamo a ne tamo jer eto, ja nalazim za dobro gde on treba da provede odmor. 

 

Ja licno uopste ne volim gradove zapadne obale. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Idealan ili ne idealan, hoce u NY 😄 

I deci je NY interesantan. A ne znamo ni da li je bio pre negde drugde. Mislim, nekako ne osecam potrebu da mu govorim da ide vamo a ne tamo jer eto, ja nalazim za dobro gde on treba da provede odmor. 

 

Ja licno uopste ne volim gradove zapadne obale. 

Znamo Bebo, znamo. 

6vw5H9h.gif

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Selina said:

Covek je napisao da ide s podrodicom ( tu zamisljam i dvoje ili barem jedno dete) i onda Njujork nije bas idealan,

ali ljude svasta zanima, uostalom sa Amerikom i treba poceti od Njujorka. Ja sam uvek pocinjala od SF i nikada se nisam kajala.


Pre svega ti se zahvaljujem na odgovoru ali to je kao da ti pitas ovde da li iko ima preporuke i informacije za Kopenhagen a ja tebi napisem i ubedjujem te da je puno bolje otici u Barselonu. Imamo razloga odlaska u New York, a i ja svoje licne, vezan sam za taj grad emotivno pre svega zbog muzike koju slusam ceo zivot iz tog grada i kroz sport u manjem obimu. 

Hvala jos jednom korisniku Eddardu i korisnici Baby za sjajne preporuke ❤️ Sto se mene tice ovu diskusiju o mom odlasku u New Yorku mozete zavrsiti, sve sto sam zeleo i mnogo vise su mi sjajne forumske kolege objasnile. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2023 at 6:37 AM, Problem sa licnim greskama said:

Planiram New York za tacno godinu dana sa porodicom pa bih bio jako zahvalan ukoliko bi mi se neko javio na PM ko je vec bio tamo 😄

14 dana New York (7dana) - Boston - Washington je plan.

Hvala unapred svim ljudima dobre volje.

 

Washington, DC - premalo vremena da vidite sve što ima. Imajte na umu da su muzeji besplatni, tako da je to divno za turiste, opušteno. Ipak dobro isplanirajte gde ćete, izaberite ponešto, rezervišite karte unapred. Pošto ste s decom, preporučila bih vam sledeća mesta, ali moraćete vi sami ograničiti moje predloge sa spiska. 

 

1. Capitol Hill / Library of Congress 

2. Lincoln Memorial MLK Thomas Jefferson Memorial i puno toga još, sve dok šetate, videćete i sami, ne mogu sve da vam napišem ovde, war memorials su tu, Vietnam, Korea...

3. US Botanic Garden

4. National Air and Space Museum / ne zaboravite free time entry ako je za DC, ali ako birate jedan od dva, idite ovde besplatan ulaz, ali parking je $15. Udaljeno, ali vredi, ne propustite priliku da odete sa decom.

5. Smithsonian National Museum of Natural History

6. Mt. Vernon  brzo se rasprodaju karte, pa preporuka je da to naručite unapred George Washington's Mount Vernon

7. Pretpostavljam da ste ljubitelji umetnosti, jer ja jesam, uh, teško za izdvojiti National Portrait Gallery National Gallery of Art Hirshhorn

 

Dodaću ti kasnije i Boston, ali sad nemam vremena, posao zove.

 

Samo da zaključimo ovim postom nečete videti sve, pa čak ni većinu, pomirite se s tim. Imate vremena da proučite, planirate, napravite sami svoj itinerary. Najverovatnije ćete pored onog što odaberete videti i nešto što niste planirali. U tome je čar. Biće lepo ukrašen grad u decembru, nadam se da vam i vreme bude lepo. Vrlo važno da ne zaboravite moj savet da rezervišete karte unapred, uštedeće vam vremena i omogućiti brži ulazak. Ovo je neminovno postao standard zbog ogromnog broja posetilaca i zainteresovanih.

 

Javljam se kasnije čim pre s dodatnim informacijama.

 

Uh, ispisah ovo i vidim da ste tražili predloge na PM...oh, well, let it stay here anyway...

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Puno ti hvala!!!

U vezi rezervacija unapred se slazem, to godinama radim i u Evropi jer jednostavno ne cekas bezveze i imas u vecini slucaja jos sporedni ulaz za rezervacije. Najprominentniji primer koji mi pada na pamet su vatikanski muzeji gde bi cekao sat vremena, ovako dobijes nalepnicu, kartu i udjes pored kilometarskog reda 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, C.F. said:

 

Washington, DC - premalo vremena da vidite sve što ima. Imajte na umu da su muzeji besplatni, tako da je to divno za turiste, opušteno. Ipak dobro isplanirajte gde ćete, izaberite ponešto, rezervišite karte unapred. Pošto ste s decom, preporučila bih vam sledeća mesta, ali moraćete vi sami ograničiti moje predloge sa spiska. 

 

1. Capitol Hill / Library of Congress 

2. Lincoln Memorial MLK Thomas Jefferson Memorial i puno toga još, sve dok šetate, videćete i sami, ne mogu sve da vam napišem ovde, war memorials su tu, Vietnam, Korea...

3. US Botanic Garden

4. National Air and Space Museum / ne zaboravite free time entry ako je za DC, ali ako birate jedan od dva, idite ovde besplatan ulaz, ali parking je $15. Udaljeno, ali vredi, ne propustite priliku da odete sa decom.

5. Smithsonian National Museum of Natural History

6. Mt. Vernon  brzo se rasprodaju karte, pa preporuka je da to naručite unapred George Washington's Mount Vernon

7. Pretpostavljam da ste ljubitelji umetnosti, jer ja jesam, uh, teško za izdvojiti National Portrait Gallery National Gallery of Art Hirshhorn

 

Dodaću ti kasnije i Boston, ali sad nemam vremena, posao zove.

 

Samo da zaključimo ovim postom nečete videti sve, pa čak ni većinu, pomirite se s tim. Imate vremena da proučite, planirate, napravite sami svoj itinerary. Najverovatnije ćete pored onog što odaberete videti i nešto što niste planirali. U tome je čar. Biće lepo ukrašen grad u decembru, nadam se da vam i vreme bude lepo. Vrlo važno da ne zaboravite moj savet da rezervišete karte unapred, uštedeće vam vremena i omogućiti brži ulazak. Ovo je neminovno postao standard zbog ogromnog broja posetilaca i zainteresovanih.

 

Javljam se kasnije čim pre s dodatnim informacijama.

 

Uh, ispisah ovo i vidim da ste tražili predloge na PM...oh, well, let it stay here anyway...

 

 

 

Slazem se sa napisanim,  samo bih jos dodao Arlington i Norfolk Naval Station koji su u blizini, malo je i dve nedelje da se to obidje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kronostime said:

Zasto bi neko obilazio groblje?

Ja uvek to radim, uglavnom su mi najzanimljivija vojnicka groblja, ali i "civilna", ako imaju neku istoriju, a svako je groblje ima.

Inace je ovaj Arlington " pod moranje", a samo 120 km udaljeno je najzanimljivije groblje Getisburg

a tamo je bila uzasna klanica, najveca bitka izmedju Severa u Juga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...