Jump to content

Recommended Posts

40 minutes ago, Vjekoslav said:

 

dakle 18cm, a ako racunamo i ticala, cijelih 19cm.

 

Vec je na 25-26cm, strasno:

 

jx3drTw.jpg

 

Ja ovo jos nisam vidio... Jos malo pa ko koker spanijel.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Div said:

Da, onaj što sam posejao u jesen. Već sam kuvao tri puta. Odličan je.

 

Da li bi mi preporucio da posijem malo sada ili da sacekam jesen?

 

Danas sam posijao malo graha, imam tri vrste; sitni crni (turtle beans), krupni ljubicasti i sitni sareni, mislim da su ti poznati. Takodje sam posijao i tikvice, krastavce i bundeve neki dan, cekam da proklijaju.

 

Sutra sam planirao da odem kupiti jedno 100L komposta ali vidjecu ako uspijem pobjeci sa posla.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Honey Badger said:

 

Da li bi mi preporucio da posijem malo sada ili da sacekam jesen?

 

Danas sam posijao malo graha, imam tri vrste; sitni crni (turtle beans), krupni ljubicasti i sitni sareni, mislim da su ti poznati. Takodje sam posijao i tikvice, krastavce i bundeve neki dan, cekam da proklijaju.

 

Sutra sam planirao da odem kupiti jedno 100L komposta ali vidjecu ako uspijem pobjeci sa posla.

 

Savetujem ti da poseješ sada, bob brzo klija, brzo raste, treba mu redovno zalivanje, prija mu toplo, mada podnosi i hladnoću.
Ja sam posle ove, jesenje setve, sejao još u dva navrata, tako da mi stiže jedno za drugim, jedna tura je sad već pred cvetanje, drugu očekujem da nikne.
Fantastično je što se kuva u svim fazama, mlade mahune, zatim zelena zrna pa na kraju zrela zrna, a jede se i mlado lišće, lepa salata, sa mladim lukom, preliveno balzamiko kiselinom.

Kad naraste, procveta nekoliko spratova, kidao sam vrhove, preventiva protiv biljnih vaši, jedu samo mlade listove, tako sam, em zaštitio biljku, em dobio lepu salatu.

Jako zahvalna biljka, naročito kad se ima prostora, ali vredi i na malom prostoru, 5-6 stabljika mogu da obogate nekoliko ručkova.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako kažu muzičari kad ih pitaš koju pesmu više vole, kao da me pitaš koje dete više volim. :classic_biggrin: Meni su moje biljke sve dobre.
Ipak, ako bih morao da sejem jednu vrstu, onda  Aquadulce Claudia. Krupna zrna, mekana opna, sočno, a rađa obilato. 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

Kako kažu muzičari kad ih pitaš koju pesmu više vole, kao da me pitaš koje dete više volim. :classic_biggrin: Meni su moje biljke sve dobre.
Ipak, ako bih morao da sejem jednu vrstu, onda  Aquadulce Claudia. Krupna zrna, mekana opna, sočno, a rađa obilato. 

 

 

 

Tako sam odgovarao kad me se pita hocu li bijelo ili crveno vino. :lol_2:

 

Racunam da korijen ne ide duboko i da bi mogao imati barem polovicnog uspjeka u saksijama od 2-3L. Ima da nadzidzam 30ak saksija sa raznim povrcem, a pride i joy je jedna od najmanje 100L u koju cu staviti bundevu ili krastavac. Ova godina ce biti epic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

klinci i klinceze se vratili na djecja igralista

 

8.jpg

 

prvi kupaci na Dravi


3.jpg

 

veslaci (kadeti / juniori) poceli s treninzima


4.jpg
5.jpg

 

kao i mali nogometasi


6.jpg
 

 

 

...

 

kaze stari da je ovo od jesenas, odnosno od strelicarskog tecaja koji sam organizirao izvidjacima

 

10.jpg
11.jpg
14.jpg
15.jpg

 

ja mislim da stari laze. jedna cura jeste fulala metu upravo gore lijevo, medjutim mi smo tu strijelu trazili. prvo u brsljanu koji je bio na ovom (sada golom) zidicu


13.jpg

 

(a izgledao je ovako)

 

12.jpg

 

a zatim kod susjeda u dvoristu. nismo ju nasli, medjutim sigurno bi opazili da je strijela ostala u smokvi klateci se ovako na grani.  ali nema veze, presutio sam. jasno mi je da je on vjezbao, sto mi je drago.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

r1dgrzB.jpg

 

VqPcSGW.jpg

 

Gore na slici je dzanarika, a odmah iznad je jabuka, plod na naminijaturnijoj grancici. Bas me interesuje hoce li se razviti. Milion malih jabucica je vec abortirano sa drveta, sto je sasvim normalna pojava.

 

Vec je nekoliko dana kako ne vidjam vjeverice, vjerovatno su otisle na godisnji odmor. Ili je jedna kocka misomora koju sam nasao zakopanu u saksiji indikacija da im se nesto desilo? 

 

Ako ostane ovako, mozda budem imao nesto jabuka i dzanarika ali sumnjam da ce potrajati. Vratice se one prije ili kasnije, ima ih kolonija preko ceste, na drvecu uz prugu. Zacas nasjuhaju novu teritoiju bez konkurencije.

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2020 at 7:15 AM, Pletilja said:

imam knjizicu o samoizlecenju u kojoj se preporucuje setnja poljem zasadjenim zitom u ranu zoru, kazu da cuda cini za zdravlje i zivotnu snagu....

 

jedino me moja prijateljica iz Banata razumjela :thumbsup:

večeras nije bila rana zora, al nema veze, bit će zore drugi puta.

 

 

dodao sam i audio :classic_sleep:  

(jedino mi fali fade out, nisam pronašao taj gumbić u YouTube studiju).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vjekoslav said:

 

jedino me moja prijateljica iz Banata razumjela :thumbsup:

večeras nije bila rana zora, al nema veze, bit će zore drugi puta.

 

 

dodao sam i audio :classic_sleep:  

(jedino mi fali fade out, nisam pronašao taj gumbić u YouTube studiju).

Ne mari sto nema fade out, bas je lep snimak.....sta da radim, moja leta kod dede u Slavoniji su me obelezila za ceo zivot, nikad nisam bila bliza prirodi. Tada sam osetila i naucila da pojavna stvarnost nije sve sto imamo, da priroda nudi mnogo vishe od toga, ako otvorimo svoj um i svoju dushu. Da citiram jednog dobro znanog lika: "Trazite i bice vam dato". Neki i dobiju, oni hrabri i pre svega - radoznali. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, I, Ja Sam Laki said:


b092ba8029ab6016dfedd9f54f62670a.jpg
 

 

:thumbsup:

 

kakva gracioznost! 

pogledaj ti samo tu "neprirodnu" krivulju njegove prednje noge (kako ju ne slomi?) 

 

macak1.jpg

macak3.jpg

 

a zatim i cijelog tijela, koje se uvija poput zmije

 

macak2.jpg

 

nije li to fascinantno? tijelo u pokretu me odusevljava jos od prvog gimnazije kad sam visio u knjiznici proucavajuci crteze Leonarda da Vincija.

 

1*e6won8emrNLqsrLK4ahxUA.jpeg

 

...

 

photo-finish.jpg

 

luda stvar, zar ne?


 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

:thumbsup:

 

kakva gracioznost! 

pogledaj ti samo tu "neprirodnu" krivulju njegove prednje noge (kako ju ne slomi?) 

 

macak1.jpg

macak3.jpg

 

a zatim i cijelog tijela, koje se uvija poput zmije

 

macak2.jpg

 

nije li to fascinantno? tijelo u pokretu me odusevljava jos od prvog gimnazije kad sam visio u knjiznici proucavajuci crteze Leonarda da Vincija.

 

1*e6won8emrNLqsrLK4ahxUA.jpeg

 

...

 

photo-finish.jpg

 

luda stvar, zar ne?


 

 

Da stvarno su neverovatne macke 

 

ovde kod noge, nije mu noga samo taj beli deo dlake, ima malo i sivog na levom delu.

ali svakako je "gracioznost" prilikom hoda .

Posto iza kuce ima kosina pod nekih 35stepeni, odem sa njim gore i onda ja sidjem dole uz kosinu, i onda ga zovem da i on sidje. On pocme da trci, pa kako trci okrece rep , i zaustavi se tacno kod mene. Dok kad bi se ja strco sa takve kosine, ne bih se zaustavio jos 100metara najmanje, a pored toga bi i pao na nos. 🙂

 

1 hour ago, Honey Badger said:

Macke su jedina stvorenja koja su istovremeno u cvrstom i tecnom stanju.

 

 

A liquid is a nearly incompressible fluid that conforms to the shape of its container but retains a constant volume

https://en.wikipedia.org/wiki/Liquid

 

 

 

x7mxnkA.jpg

 

https://www.buzzfeed.com/andrewziegler/cats-are-actually-liquid

 

:classic_smile:

 

I ovaj pravi takve akrobacije kad spava.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...