Jump to content

Grupa C (ARG, MEX, POL, KSA)


1. Ko prolazi dalje?  

40 members have voted

  1. 1. 1. Ko prolazi dalje?



Recommended Posts

2 minutes ago, Miki28 said:

Za razliku od Argentine kojoj mozes da ostavis strane to protiv Francuza ne prolazi jer em su Mbappe i Dembele fenomenalni dribleri em imaju vrhunske bekove Framcuzi koji mon stop centriraju a Giroud to razvlaci i pravi prostora za Griezmana da kontrolise. 

 

Francuzi su sigurno ekipa koja najvise napada po strani. Poljska je fizicki inferiorna i prespora za njih. Bas epski raspad Francuza vodi u produzetke i penale.

Ajde..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Ovo je nista, sta im se sprema protiv Mbappea, Griezmana, Dembelea i drugara. Masakr


Kontam da nece biti neki ubedljiv rezultat,

1-0, ili 2-0.

 

Taj blok nije lako probiti. Dembele i Mbape su vrhunski dribleri, ali zahtevaju prostor za manevar...

Gledacemo verovatno istu utakmicu kao ARG- POL veceras. Poljaci nit' umeju, nit' zele da napadnu, i ne verujem da ce se preterano otvarati ni kada im eliminacija visi nad glavom.
Oni gaje ovaj Curcicevski stil fudbala vec dugo.

 

Franci su mi bili prvi favoriti za ispadanje u konkurenciji timova u najjuzem krugu favorita.
Ne vidim kako bi POL mogla da ih iznenadi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RatzenStadt said:


Kontam da nece biti neki ubedljiv rezultat,

1-0, ili 2-0.

 

Taj blok nije lako probiti. Dembele i Mbape su vrhunski dribleri, ali zahtevaju prostor za manevar...

Gledacemo verovatno istu utakmicu kao ARG- POL veceras. Poljaci nit' umeju, nit' zele da napadnu, i ne verujem da ce se preterano otvarati ni kada im eliminacija visi nad glavom.
Oni gaje ovaj Curcicevski stil fudbala vec dugo.

 

Franci su mi bili prvi favoriti za ispadanje u konkurenciji timova u najjuzem krugu favorita.
Ne vidim kako bi POL mogla da ih iznenadi.

 

 

Slazem se ali mislim da ne mozes usko protiv Francuza, ljudi su mnogo direktni i non stop idu na centarsuteve, imaju masu igraca koji uskacu iz drugog plana u 16m. 

 

Mnogo ce zavisiti od Griezmana, ako on bude na nivou onda ocekujem laganu pobjedu Francuza jer on je taj koji sve povezuje. 

 

Sad vidim 1.3 kvota na Fra, 1.15 na Arg. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

Poljaci su usli u PO i zvone im mosnice sta neko misli. Kao da bi se neki ovde bunili da prodjemo na slican nacin i ako igramo ko qrac na ovom prvenstvu.

 

Poenta upisa?
Ti znas da nisam bio ozbiljan kada sam pozivao na eliminaciju Polske za zelenim stolom, jel tako?

 

Osecam se izdanim kada svedocim batadjoricevskoj predstavi (od strane tima od kojeg, reputabilno gledano, to ne ocekujem) u mecevima u kojima sam bio neutralni ljubitelj fudbala igranog na najvecoj svetskoj smotri, pa sam izrazio nezadovoljstvo zbog toga sto je fortuna bila naklonjena manje hrabroj ekipi, protivno staroj sprskoj poslovici 😄

Znas, tako je uobicajeno da se u analizama rezultata utakmice, uspeh tima okarakterise kao nezasluzen ako je taj tim terenski nadigran, kao sto je Poljska bila u sva tri meca koje je igrala.

Gde si do ove veceri bio da nam kazes da ukazes na licimUrje i da dzaba naglabamo kad se samo rezultat broji? 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Francuska napada dupli blok jako siroko. Podignu zadnju liniju visoko i pokusavaju da izvuku protivnika sto vise i onda direktnim pasovima traze bok.

 

Za razliku od Argentinaca, oni su opasni i u skoku. Utakmica ce liciti na nasu sa Brazilom u najboljem slucaju po Poljake.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Poenta upisa?
Ti znas da nisam bio ozbiljan kada sam pozivao na eliminaciju Polske za zelenim stolom, jel tako?

 

Osecam se izdanim kada svedocim batadjoricevskoj predstavi (od strane tima od kojeg, reputabilno gledano, to ne ocekujem) u mecevima u kojima sam bio neutralni ljubitelj fudbala igranog na najvecoj svetskoj smotri, pa sam izrazio nezadovoljstvo zbog toga sto je fortuna bila naklonjena manje hrabroj ekipi, protivno staroj sprskoj poslovici 😄

Znas, tako je uobicajeno da se u analizama rezultata utakmice, uspeh tima okarakterise kao nezasluzen ako je taj tim terenski nadigran, kao sto je Poljska bila u sva tri meca koje je igrala.

Gde si do ove veceri bio da nam kazes da ukazes na licimUrje i da dzaba naglabamo kad se samo rezultat broji? 🙂

Kad vidim da neko napise da je neutralan onda moram da reagujem!!

 

Salim se malo, ali nije do tvog upisa, vec generalno citam..ljudi su prosli dalje i bzvze je pisati da je nezasluzeno. 

 

Sad mi ne trebamo proci jer nas je nakantao Brazil i igrali qrac protiv Kamefuna.

 

Rezultat se sam pamti i to je to...to i jeste sva istina.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Jebali ih kartoni. Pa bolje da ih sakupe veceras i neka sutiraju penale.

2026. će biti 16 skupina po 3 ekipe, i pucat će se penli nakon nerješenog u grupi. Ko pobjedi dobija 2 boda, ko izgubi 1 (Jugoslavija krajem 80ih to prakticirala, kakva FIFA). I idu po 2 reprezentacije iz skupine dalje, igra se 1/16 finala. Druga opcija je 12 skupina po 4, al onda opet imaš neke grupe di dalje idu 3, a neke 2.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bugl Khan said:

2026. će biti 16 skupina po 3 ekipe, i pucat će se penli nakon nerješenog u grupi. Ko pobjedi dobija 2 boda, ko izgubi 1 (Jugoslavija krajem 80ih to prakticirala, kakva FIFA). I idu po 2 reprezentacije iz skupine dalje, igra se 1/16 finala. Druga opcija je 12 skupina po 4, al onda opet imaš neke grupe di dalje idu 3, a neke 2.


Da, to pravilo je vazilo 89-e, i Maras je odigrao znacajnu ulogu na putu ka Vosinoj titulu bas zbog odbrambenih penala.

No, nisam siguran sta ce to doneti. Penali jesu uvek igra nerava i donose uzbudjenje, ali bojim se da ce to dodatno ohrabriti slabije ekipe ka zatvaranju, jer su u igri sada cak dva, a ne jedan bod : (


Al' dobro,
bu'mo vid'li...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

2026. će biti 16 skupina po 3 ekipe, i pucat će se penli nakon nerješenog u grupi. Ko pobjedi dobija 2 boda, ko izgubi 1 (Jugoslavija krajem 80ih to prakticirala, kakva FIFA). I idu po 2 reprezentacije iz skupine dalje, igra se 1/16 finala. Druga opcija je 12 skupina po 4, al onda opet imaš neke grupe di dalje idu 3, a neke 2.

 

Nema sanse da bude ovako. Mislim, FIFA je to, ali mislim da nema sanse.

 

8x6 je mnogo logicnije. I ne produzava se posebno turnir, jer ne dodajes jednu utakmicu nokaut fazi, vec odmah krece osmina finala, a u svakom drugom sistemu dodaje se bar jedna nokaut runda. I mislim, 16x3 je bas horor, to je uzasno neujednaceno i bezvezno. I citav turnir ce se krojiti po tome koga najvise usere zreb, desavace se da neka reprezentacija koja treba da bude 30 i neka udje u top 8 ako bude tako.

 

Ako bude 12x4, sto je takodje mnogo logicnije od 16x3, onda sigurno imamo 24 odatle i ne znam sta ce onda raditi, 8x3 grupe, ili nokaut do 6 pa dve grupe, nema dobrih resenja. 8x6 je elegantno, ali ne verujem da im odgovara, zato sto ce ove skart reprezentacije svakako da ispadaju odmah.

 

Takodje, grupe sa 3 clana bi vodile tome da imamo mnogo mrtvih meceva i neresenih rezultata sasvim sigurno, jer ce svi igrati da ne izgube, a ne da pobede.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

 

Nema sanse da bude ovako. Mislim, FIFA je to, ali mislim da nema sanse.

sa 16 x 3 reprw

8x6 je mnogo logicnije. I ne produzava se posebno turnir, jer ne dodajes jednu utakmicu nokaut fazi, vec odmah krece osmina finala, a u svakom drugom sistemu dodaje se bar jedna nokaut runda. I mislim, 16x3 je bas horor, to je uzasno neujednaceno i bezvezno. I citav turnir ce se krojiti po tome koga najvise usere zreb, desavace se da neka reprezentacija koja treba da bude 30 i neka udje u top 8 ako bude tako.

 

Ako bude 12x4, sto je takodje mnogo logicnije od 16x3, onda sigurno imamo 24 odatle i ne znam sta ce onda raditi, 8x3 grupe, ili nokaut do 6 pa dve grupe, nema dobrih resenja. 8x6 je elegantno, ali ne verujem da im odgovara, zato sto ce ove skart reprezentacije svakako da ispadaju odmah.

 

Takodje, grupe sa 3 clana bi vodile tome da imamo mnogo mrtvih meceva i neresenih rezultata sasvim sigurno, jer ce svi igrati da ne izgube, a ne da pobede.

sa 16x3 reprezentacije koje prođu skupinu igraju jednak broj utakmica kao do sad. ne znam, proguglaj, to im je 1. rješenje

Link to comment
Share on other sites

Odose Poljaci u prvih 16, a da nisu puno bolji od KSA. Golman i Lewandovski, ostali igraci na nivou Radnickog i Obilica. Argentinci dao Bog ne oskudevaju u sreci. Posle izuzetno lake grupe idu na Australiju. Uci ce sa ovom usanom ekipom ladno u polufinale.

Link to comment
Share on other sites

Nisam mogao da verujem sta su Poljaci juce igrali tj NEigrali. Ljudi su ladno izasli na teren da prime sto manje golova i da Misje Renar odradi posao za njih. Nestvarno, zaista. 

Jos se pritom cuvali da ne dobiju zute kartone. 

 

Uopste se ne bih iznenadio da izbace Francuze. Poljaci igraju mnogo bolje protiv evropskih timova, sa svim ostalima je to epsko mucenje, uvek na SP. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Ako bude 12x4, sto je takodje mnogo logicnije od 16x3, onda sigurno imamo 24 odatle i ne znam sta ce onda raditi, 8x3 grupe, ili nokaut do 6 pa dve grupe, nema dobrih resenja. 8x6 je elegantno, ali ne verujem da im odgovara, zato sto ce ove skart reprezentacije svakako da ispadaju odmah.

 

 

 

12x4 , samo prvaci idu dalje i 4 najbolja drugoplasirana. 

A druga opcija je da iz 12 grupa po 2 najbolja idu dalje, to je 24 ekipa, a da zatim od tih 24 njih 16 igraju nokaut fazu, iz kojeg bi izasloo 8 timova i onda bi se prikljucilo ovih povlascenih 8 i krenulo bi u se standardno 1/8 , 1/4 itd itd.

A te povlascene ekipe od tih 24 koje prodju grupe, bi se formirala na osnovu FIFA rejting rang liste, to je jedino nekako logicno, da bude zanimljivo ili najmanje lose resenje. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...