Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

svi igrači koji su navedeni u videu su bili u najgorem slučaju višestruki allstars; pri tome, navedeni igrači nisu navedeni in hindsight, već se priča o hajpu u trenutku kada izlaze na draft: jabbar, sampson, hakeem, shaq, durant (pored lebrona).

kao što vidiš, nema jordana ili luke ili koga već, jer, iako je bilo jasno da će biti veliki igrači, nisu u kategoriji te zaprepašćenosti kombinacijom potencijala koji poseduju.

a na kraju videa lepo čo'ek kaže (paraftaziram): da li to znači da će biti najbolji igrač ikada ili najbolji igrač u ligi? jok. da li to znači da ne može da se povredi? jok. da li to znači da će obavezno još da napreduje? jok. znači isključivo da probability za grejtnes probija krov koliko je golem a toliko faktora mogu da ga spreče u tome. zato se i zovu prospecti a ne sigurice.

 

što se odluke da ne igra EL tiče, ljudi su ti već naveli jokića kao očigledan primer. sigurno ima još sličnih.

 

@LordOfTerror

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

Jokic je izuzetak, mada ni to nije slucajno da nije podigao jos uvek ni jedan ekipni trofej u karijeri...

 

pa i pričamo o košarkašima koji su izuzeci i kojih ima manje od 10ak u 50ak godina. nisu to neke averidžare pa da se izvlače neki opšti zaključci kako je neigranje el red flag.

red flag je opasnost od povreda ali verujem da bi svaka franšiza taj rizik oberučke prihvatila.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Dragica obozavam ali koliko je medalja doneo Sloveniji dok se nije pojavilo otelotvorenje Poli parizera u ljudskom obliku?

 

Molim lepo...

 

 

Praviš klasičnu logičku grešku i smešno je da ti u 8 ujutru, pre prve kafe, objašnjavam zašto je ovo bezvezno. Zaista ne mogu da probavim ovu količinu... da ne vredjam sad. Dovedimo Kalinu Jokiću u Denver, nek uzmu titulu i ja ću napisati: koliko titula je uzeo Jokara bez Kaline? Molim lepo. 

 

Tebi je lako da izbacuješ ove hot tejkove jer je to praktično bez rizika. Ako se Wamba-lamba povredi u drugoj NBA sezoni, napisaćeš 'esam vam rek'o, a ako ne, napisaćeš a jbg ima još 10 godina da sjebe kolena ovom igrom.

 

P.S. Šta ako Luka ne uzme nijednu medalju sa Slovenijom sem one sa Dragićem?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@delgadonisi se zajebava za Srodera i to ti kažem ja koji ga zove Nemačka prevera. Jednostavno trebaće mu vremena da se uklopi jer sada je Russ sa klupe pa se dosta minuta poklapaju i morace nešto na tom planu da se radi, vrat će ga Ham ubaciti u starter za koji meč da bi izvukao iz njega najbolje a i uopšteno iz ekipe. 

 

Kao što si naveo, idu 2 meča sa SA tako da bi bilo dobro dobiti obje utakmice jer u decembru slijedi teška tura gostovanja

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Praviš klasičnu logičku grešku i smešno je da ti u 8 ujutru, pre prve kafe, objašnjavam zašto je ovo bezvezno. Zaista ne mogu da probavim ovu količinu... da ne vredjam sad. Dovedimo Kalinu Jokiću u Denver, nek uzmu titulu i ja ću napisati: koliko titula je uzeo Jokara bez Kaline? Molim lepo. 

 

Tebi je lako da izbacuješ ove hot tejkove jer je to praktično bez rizika. Ako se Wamba-lamba povredi u drugoj NBA sezoni, napisaćeš 'esam vam rek'o, a ako ne, napisaćeš a jbg ima još 10 godina da sjebe kolena ovom igrom.

 

P.S. Šta ako Luka ne uzme nijednu medalju sa Slovenijom sem one sa Dragićem?

 

Luka je sledece veliko takmicenje otisao do polufinala OI sa fejk Dragicem, Zigarom Dimecom i Cebasekom...

 

Blamiras se tim hot tejkovima, barem moze da procita sta sam pricao pre ovog drafta...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Luka je sledece veliko takmicenje otisao do polufinala OI sa fejk Dragicem, Zigarom Dimecom i Cebasekom...

 

Blamiras se tim hot tejkovima, barem moze da procita sta sam pricao pre ovog drafta...

 

Sad se računaju 1/2, pa ćeš 1/4, pa ćeš sabirati dva 1/2 = finale itd, sve samo da se rastegne logika do maksimuma.

 

Odgovori na pitanje, šta ćeš pisati ako Dončić nikad više ne uzme medalju sa Slovenijom?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

@LordOfTerror, znači gomila red flagova je:

1. Otišao iz Asvela u drugi klub u Francuskoj i izbegao Evroligu. I to samo da bi punio statistiku (što je tvoje mišljenje).

2. Građa.

 

Je li sam nešto propustio? 

Jesi, košarka mu je sekundarno zanimanje posto noću radi kao bravar 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

@LordOfTerror, znači gomila red flagova je:

1. Otišao iz Asvela u drugi klub u Francuskoj i izbegao Evroligu. I to samo da bi punio statistiku (što je tvoje mišljenje).

2. Građa.

 

Je li sam nešto propustio? 

To je otprilike to i to sve iz perspektive njega kao kosarkaskog spasioca fransize ...  Uopste ne sporim da je 1/1 najveci potencijal generacije ali...

 

Takodje ne mogu da zamislim Donicica i Janisa da propuste takav penal i ne igraju EP sa 18 godina, gde ces lepsu i vecu pozornicu? Mislim da njega to nije zanimalo uopste ovo leto jer je guzva na centarskim pozicijama..

Link to comment
Share on other sites

Lično nisam fan košarkaša koji izgledaju kao Poku, Holmgren i Viktor. 

Međutim, sva trojica će imati mesto u NBA i verovatno igrati sa različitim nivoom uspeha jer ta visina i taj skil je ekstremno redka pojava.

NBA je sad u fazi gde gledaju šta neko može biti u idealnom scenariju , dovoljan razlog da se VV ne propušta 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, LordOfTerror said:

Koliko treba da osvoji jos?

 

Dao sam ti primer da je igrao 1/2 OI igraca bez Dragica, ''zlatnim'' generacijama Slovenije koje su imale po 4-5 ozbiljnih NBA kosarkasa to nije poslo za rukom sa sve tim Dragicem u prajmu tako da...

 

Gde ces jasniju indikaciju o Batmanu i Robinu...

 

Logička greška = mana u strukturi deduktivnog argumenta koji čini argument neispravnim. 

@Snjofko Kako možemo od jutra? It is called multitasking 😉

Link to comment
Share on other sites

Ma da, slažem se u principu, ali...

 

Spoiler

 

 

Promenila su se jako vremena. Danas ovi frikovi klinci od 210cm i više idu da uče stepback, mehaniku šuta, dribling kroz noge, roling i krosover, poluhorog. Pre 10 ili 20 godina su ih učili da je glavna stvar da stoje u odbrani i da podignu ruke i eventualno neki push shot o tablu ili, ukoliko su baš talenti, neki poluhorog.

 

Kapiram i da breederi u NBA sada imaju i metode slične onima koje se koriste kada se uzima štene mešanca sa ulice - kod šteneta gledaš šape kolike su mu i kolika je širina glave, pa da vidiš koliko će da poraste, ovde gledaju stvari poput širine ramena, proporcija noge od kolena i do kolena i slično. Zvuči grozno, li ceo kombajn je takav, sa sve skakanjem i merenjem i slično.

 

I treće, zaista verujem da ne postoji (još uvek) uzročno-posledična veza između igranja u uspešnom timu (EL, reprezentacija, španska ili turska liga, ABA) i uspeha u NBA, ne postoji ni korelacija ili je jako jako slaba. Ono što znamo, nepobitno, to je da za veliki uspeh u NBA treba da se ode što mlađi i za to imamo gomilu primera i sa jedne i sa druge strane, jednostavno neke poslednje faze košarkaškog školovanja se moraju završiti u NBA inače će neki Allstar uspeh izostati. I to je onda mehanizam, to je uslov bez kojeg nema ničega dalje, a hajp je hajp, uvek ga je bilo i za koledž igrače i za Evropljane koji gaze u svojim zemljama...

 

Hoću da kažem da će na kraju neki od ovih specifičnih igrača postati, silom statistike i verovatnoće, opasan NBA igrač. Porzingis to nije (iako je prilično uspešan u svom poslu), Poku možda, Holmgren možda, Vembajama isto možda. Pri tome. ja od tog budućeg razbijača ne očekujem da bude večiti MVP, ne ali očekujem (kada i ukoliko se pojavi, a verovatnoća kaže da hoće), da bude više poput Dirka - strašna kompetitivnost (preduslov broj 1), savršena tehnika, uravnoteženo i snažno telo (ali ne preterano na ogromnu visinu, tu sad udaramo na limite rasta sisara da bi bili funkcionalni - ne postoje ljudska meka tkiva koja su u stanju da nose masu od 130kg i da budu ultraeksplozivna, osim kod Šaka Janisa i još par izuzetaka). U krajnjoj liniji i Jokić je neko ko daje moderni obrazac kako se sa superiornim košarkaškim mozgom može uspešno koristiti jedno izuzetno snažno i teško telo, limitirajući, najčešće svesno, eksplozivne i dugoročno štetne kretnje.

 

Spoiler

1*jhl72MsQedPQEANcQfufIw.png

 

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@freethrow

 

Vidis ja sam uveren da su dobri nastupi u reprezentacijama u velikoj korelaciji sa nastupima u ligi.

 

Ima gomila primera gde su igraci pravili bas te kljucne iskorake nakon dobrog reprezentativnog leta, ovako iz glave Durant 2010' ,Tatum, Booker itd...

 

Jednostavno taj neki vibe gde prodjes ceo ciklus sa reprenzentacijom, vidis ostale igrace ( u slucaju USA superstarove) koliko i kako rade, susretenes sa sa raznim preprekama i kad prodjes sve i krunises se titulom jednostavno mnogo vise znaci nego da celo leto sutiras u teretani sa telefonom u dzepu...

 

Evo najsveziji primer Markanen u Finskoj. Mozda nekom to deluje smesno ali Hardy je rekao da se odusevio i preuzeo gomilu nekih setova sto su koristili na EP i implementirao u Jutinu igru...

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LordOfTerror said:

Takodje ne mogu da zamislim Donicica i Janisa da propuste takav penal i ne igraju EP sa 18 godina, gde ces lepsu i vecu pozornicu? Mislim da njega to nije zanimalo uopste ovo leto jer je guzva na centarskim pozicijama..

Koliko znam oporavljao se od povrede koju je zaradio pri kraju sezone.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LordOfTerror said:

Koliko treba da osvoji jos?

 

Dao sam ti primer da je igrao 1/2 OI igraca bez Dragica, ''zlatnim'' generacijama Slovenije koje su imale po 4-5 ozbiljnih NBA kosarkasa to nije poslo za rukom sa sve tim Dragicem u prajmu tako da...

 

Gde ces jasniju indikaciju o Batmanu i Robinu...

Букв су обојица пред ово последње ЕП рекли да ја Драгић био Бетмен а паризер Робин на ЕП кад су узели медаљу а да је на овогодишњем ЕП обрнута ситуација.

 

 

https://www.eurohoops.net/en/eurobasket/1375735/goran-dragic-i-used-to-be-batman-now-i-will-be-robin/

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Урош19 said:

Букв су обојица пред ово последње ЕП рекли да ја Драгић био Бетмен а паризер Робин на ЕП кад су узели медаљу а да је на овогодишњем ЕП обрнута ситуација.

 

 

https://www.eurohoops.net/en/eurobasket/1375735/goran-dragic-i-used-to-be-batman-now-i-will-be-robin/

Koje rezultate je Bataman imao na internacionalnoj sezoni do 2017.?

 

Ponavaljam mnogo volim Dragica i idealan je mentor bio za parizera ali ipak je ovaj digao pricu na novi level...

26 minutes ago, Урош19 said:

Букв су обојица пред ово последње ЕП рекли да ја Драгић био Бетмен а паризер Робин на ЕП кад су узели медаљу а да је на овогодишњем ЕП обрнута ситуација.

 

 

https://www.eurohoops.net/en/eurobasket/1375735/goran-dragic-i-used-to-be-batman-now-i-will-be-robin/

Koje rezultate je Bataman imao na internacionalnoj sezoni do 2017.?

 

Ponavaljam mnogo volim Dragica i idealan je mentor bio za parizera ali ipak je ovaj digao pricu na novi level...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LordOfTerror said:

@freethrow

 

Vidis ja sam uveren da su dobri nastupi u reprezentacijama u velikoj korelaciji sa nastupima u ligi.

 

Pa ne znam, nisam siguran da ima mnogo primera. Da li je Janis razbijao u reprezentaciji Grčke pre nego što je postao Allstar? Ne znam, stvarno pitam, ne sećam se. Jokić? Drugo je vreme sada, ponovio sam to 100x pa su me svi pljuvali - da sam klinac koji ima šanse da zabode NBA ugovo, pa još dobar, koji god pasoš da imam, ta reprezentacija bi me videla negde pred istek ruki ugovora u najboljem slučaju, a najverovatnije nakon potpisa prvog pravog ugovora i to samo u slučaju da mi titraju beskonačno i da mi ubace burazera u stručni štab... Jbg.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...