Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

7 hours ago, Gaga said:

Slusam sad podkast na ringeru sa Rusilom i Simonsom.

 

Nisam imao pojma koliko ce novi CBA promeniti izgled lige,posebno za top timove.

Da , i ja sam slušao i baš htedoh da komentarišem. Suštinski možeš da imaš dva max ugovora i opet da se mučiš da sklopiš ekipu.

Isto tako timovi koji su draftovali dobro moraju ranije da idu na all in dok su im ti igrači na ruki ugovorima.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milos 3.14 said:

Da , i ja sam slušao i baš htedoh da komentarišem. Suštinski možeš da imaš dva max ugovora i opet da se mučiš da sklopiš ekipu.

Isto tako timovi koji su draftovali dobro moraju ranije da idu na all in dok su im ti igrači na ruki ugovorima.

Meni se svidja dosta toga oko novog CBA, jednostavno liga hoce da vise ekipa budu konkurentne a ne da se bogati jos vise bogate odnosno dovode jos vise talenta na inace veoma jaku i skupu ekipu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Miki28 said:

Meni se svidja dosta toga oko novog CBA, jednostavno liga hoce da vise ekipa budu konkurentne a ne da se bogati jos vise bogate odnosno dovode jos vise talenta na inace veoma jaku i skupu ekipu. 

I ne samo to , ako imaš dobar mlad core moraš što pre da ideš all in. Oklahoma sad može biti u problemu .

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mnogo Ruki ugovora koji dolaze na naplatu, moraće nekog da puste, a nisu iskoristili te Ruki ugovore dobrih igrača da napadnu dobar nastup u PO

Pa ti mozes da ides dokle hoces kad imas svoje igrace, mozes da udjes duboko u luxury tax, samo sto ces izgubiti TPMLE ukoliko predjes second apron i neces moci da dovodis igrace koji su waive-ovani ili sa buy-out. 

Sada mozes da imas vise od 2 igraca sa supermaxom, znacajno i za Okc pa i za Klivlend u buducnosti.

Rookie sada mogu da idu na 5tu godinu za razliku od starog CBA gdje su max ugovori za rookie-a mogli da budu 5 godina a ostali 4. 

Onda mozes da zadrzis i kasnije tog svog igraca jer je uvecanje plate umesto 120% poraslo na 140%.  ( znacajno za Jaylen Browna )

 

Ta ekipa sa tim rukijima moze da ide duboko u luxury tax, samo sto ce biti limitirana sa dovodjenjem igraca sa FA ili u trejdu ( nece moci kes da salje, moraju da se plate izjednace itd itd ).

 

I ono sto.mi se najvise svidja jeste za RFA, sada je 24h jer su neke ekipe koristile onaj period od 48h da zavezu ruke nekoj ekipi koja posalje offer sheet, sada ekipa mora mnogo brze da se odluci da li ce izjednaciti i zadrzati svog RFA ili ne.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Miki28 said:

Pa ti mozes da ides dokle hoces kad imas svoje igrace, mozes da udjes duboko u luxury tax, samo sto ces izgubiti TPMLE ukoliko predjes second apron i neces moci da dovodis igrace koji su waive-ovani ili sa buy-out. 

Sada mozes da imas vise od 2 igraca sa supermaxom, znacajno i za Okc pa i za Klivlend u buducnosti.

Rookie sada mogu da idu na 5tu godinu za razliku od starog CBA gdje su max ugovori za rookie-a mogli da budu 5 godina a ostali 4. 

Onda mozes da zadrzis i kasnije tog svog igraca jer je uvecanje plate umesto 120% poraslo na 140%.  ( znacajno za Jaylen Browna )

 

Ta ekipa sa tim rukijima moze da ide duboko u luxury tax, samo sto ce biti limitirana sa dovodjenjem igraca sa FA ili u trejdu ( nece moci kes da salje, moraju da se plate izjednace itd itd ).

 

I ono sto.mi se najvise svidja jeste za RFA, sada je 24h jer su neke ekipe koristile onaj period od 48h da zavezu ruke nekoj ekipi koja posalje offer sheet, sada ekipa mora mnogo brze da se odluci da li ce izjednaciti i zadrzati svog RFA ili ne.

Možeš , ali poenta je što je sada mnogo više hard kap , pa kad daš max Braunu i Tejtumu ostaje ti nekih 70 miliona za sve ostale. Ili kad Marej uz Jokića potpiše max Denver će morati da se odrekne ili MPJ ili Gordona.

Možeš ti više da platiš rukije, ali ako hoćeš da napadneš titulu moraš to da radiš u periodu dok su još na ruki ugovorima kako bi mogao da platiš/dovedeš trećeg i četvrtog igrača.

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Barkley#34 said:

Je l' to znači da će više mladih igrača da profitira znatno pre nego što dokažu talenat?

 

Bas suprotno profitirace igraci koji su stvarno klasa ( njih 40-ak) nece vise biti novca za Robinsone,Bertanse, G.Williamse, i slicne koje potpisuju za 15-20 miliona jer moraju da ih zadrze kao assete i 7-8 igrace u rotaciji.

 

Sada ce takvi likovi morati da jure tamo gde ima bas prostora u capu ili nece ni dobiti ugovore...

 

Takodje mislim da ce bas stetiti mladim igracim jer su se sada vucarali po ligi i dobijali druge ugovore na cist imaginarni talenat koji nisu pokazali sada ces verovatno nekog Fultza pustiti da odseta posle 4 godine i cao, dok neki Bagley nikad nece ni dobiti drugi ugovor...

Edited by LordOfTerror
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Milos 3.14 said:

Možeš , ali poenta je što je sada mnogo više hard kap , pa kad daš max Braunu i Tejtumu ostaje ti nekih 70 miliona za sve ostale. Ili kad Marej uz Jokića potpiše max Denver će morati da se odrekne ili MPJ ili Gordona.

Možeš ti više da platiš rukije, ali ako hoćeš da napadneš titulu moraš to da radiš u periodu dok su još na ruki ugovorima kako bi mogao da platiš/dovedeš trećeg i četvrtog igrača.

 

Zasto ce morati da se odrekne MPJ/Gordona?

Link to comment
Share on other sites

@Miki28

 

Zato sto ako udjes u taj drugi apron sjeban si narednih 10 godina...

 

Ovo je sve upereno protiv dinastija, super timova i ide se ka NFL modelu.

 

Znaci imaces prozor za titulu par godina max i onda ce morati sve da raspustis dok ce neki San Antonio moci da postane contender za 1 leto...

Edited by LordOfTerror
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

@Miki28

 

Zato sto ako udjes u taj drugi apron sjeban si narednih 10 godina...

 

Ovo je sve upereno protiv dinastija, super timova i ide se ka NFL modelu.

 

Znaci imaces prozor za titulu par godina max i onda ce morati sve da raspustis dok ce neki San Antonio moci da postane contender za 1 leto...

2nd apron je dobra stvar da se stane na put najbogatijim ekipama kao sto su Lejkersi, GS, Klipani jer ako idu tim putem onda ne mogu na taj sav talenat da dovedu jos talenta.

Gube MLE, ne mogu da dovedu waive-ovan ili igraca sa buyout-a. Ako hice trejd, ne mogu da salju kes kao tu neku malu razliku u platama, imaju restrikcije sa trejdom 1st picka tako da u tom slucaju plate mora da su = odnosno ne mogu da prime vise od onoga sto salju. 

To je dobro za ligu. 

Link to comment
Share on other sites

@Miki28Neće moći da ih plate. Marej i Jokić će da pojedu 110 miliona, a mpj i Gordon neće igrati za manje od 20-25 milki što znači da imaš mesta samo za jednog . Za njih konkretno je dobro što do tog momenta imaju još dve godine.

 

Poenta je što @LordOfTerror kaže da će najbolji igrači zarađivati više, ali neće moći da se udružuju, a i ovi mid tier igrači će morati da se rasporede ako hoće lovu.

Teško će neki lošiji igrači koji su do sada dobijali ozbiljnu lovu to isto imati i u budućnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

@Miki28Neće moći da ih plate. Marej i Jokić će da pojedu 110 miliona, a mpj i Gordon neće igrati za manje od 20-25 milki što znači da imaš mesta samo za jednog . Za njih konkretno je dobro što do tog momenta imaju još dve godine.

 

Poenta je što @LordOfTerror kaže da će najbolji igrači zarađivati više, ali neće moći da se udružuju, a i ovi mid tier igrači će morati da se rasporede ako hoće lovu.

Teško će neki lošiji igrači koji su do sada dobijali ozbiljnu lovu to isto imati i u budućnosti. 

Mozes da zadrzis Jokica, Murraya, MPJ i Gordona jer si radio kako si radio. Nema to veze sa hard capom, kao sto rekoh oni ako zele da ih zadrze oni ce ih zadrzati ali nece moci na taj sav talenat da dovedu nekog koji bude buy-out, nece moci da daju MLE nekom igracu koji zasluzuje da dobije vise para kao recimo Brownu jer ce razlika biti velika i to ce rasprostraniti kvalitet po ligi jer ce biti vise ujednacenih ekipa. 

Takvi igraci poput Browna, PJ i druzine ce ici u te ekipe sa sampionskim ambicijama za minimalac ili ce ici za pare odnosno slabije ekipe ce moci da ih potpisu za NTPMLE.

 

Ekipe ce dobro razmisliti da li vrijedi baciti MLE na McGee ili ne jer ako ga bace onda i treba da budu kaznjene za to tako sto ce biti hardcapovane pa se snalazi onda a ne da dovedes Kyrie. Mozes da ga dovedes ali da das egal u platama u odnosu na ono sto primas. 

 

I ono glavno za ekipe sa rookie igracima koje imaju kvalitet, mogu da daju vise supermax ugovora u sljcaju Cavsa ne moraju da brinu za Mobleya jer imaju 2 supermaxa u Mitchellu i Garlandu, mogu da ga zadrze. Isto tako mogu da daju nekom rookie ugovor na 5 godina a da nije max ugovor i da dobiju tu jos 1 godinu kako bi mogli da se planiraju na duze staze. Do sada si mogao da das MPJ ugovor na 5 godina ali max, sada mozes da mu das i manji ugovor na 5 godinajer su se ekipe lomile da daju max ugovor kako da bi dobili duzinu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@LordOfTerror e da, nisam se osvrnuo na ovu poslednju konstataciju. 

 

Ne moras nista da raspustas ali neces moci da dovodis jos pa jos pa jos vec se daje sansa i ostalima da dodju do tog nivoa na kom si ti jer ce ti igraci koje bi inace isli kod tih ekipa otisle u druge ekipe i stvarao se kvalitet pa tako ako taj SA radi dobro, treba da bude nagradjen tako sto ce imati laksi put da stigne do tog nivoa a ne da se jake ekipe jos pojacavaju bez posledica.

 

Meni je nenormalno da GS bude i 2023 u samom vrhu sa platama i da mogu jos da dovode ( prije CBA ). Ljudi su iskoristili rupu 2016 i doveli KD i onda su posle toga jos vise i vise pojacavali kvalitet ( e sad jbg povrede Klaya i Stepha su ih kostale nekih sezona ali da imas toliki kvalitet toliko dugoje meni nenormalno ). Neces moci za MLE da dovedes Cousinsa na KD, Stepha, Klaya, Greena, Igija i koga su jos imali, vec ako hoce da dodje nek bira izmedju NTPMLE od 10 miliona u drugoj ekipi i minimalaca u ekipi sa sampionskim ambicijama ( do sada su isli na TPMLE jer je veci od minimalca a nije ogromna razlika u odnosu na NTPMLE a bore se za titulu tu 1 sezonu). Sada se staje na put tome. Taj DiVincenzo ce igrati u Jazzu ili tako negdje. Taj Lonnie Walker ce igrati u Detroitu. Igraci koji su MLE a 6 ili 7 igraci GS ili Lejkersa a kvalitetni. Ma idi bre. Kod nejjaci MLE je 3 ili 4 igrac ekipe

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Manu said:

4 puta se do sada desilo da ekipa od 0-3 deficita dođe do G7, nikada i da potpuno preokrene.

 

Tri puta. Za sva tri slučaja zajedničko je da su bolje plasirani timovi vodili 3:0, lošije plasirani stizali na 3:3, a sedma se igrala na terenu bolje plasiranog, koji je do sada uvek pobedio tu sedmu kod kuće.

 

Ovo je prvi slučaj da je lošije plasirani poveo 3:0, a bolje plasirani stigao na 3:3 i sad igra sedmu kod kuće.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

Mnogo je ovo Lilarde... Kakva prijava jbt. U rangu da Jokić izjavi da Dame might be Portland's best point guard.

 

Meni se samo čini da su igrači pažljiviji kad daju ovakve (pr)ocene i izjave nego što smo mi na forumu recimo, što mi je skroz ok. Dovoljno mi je ovo game recognizes game, ili da se izrazim malo poetičnije: Dame recognizes game. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miki28 said:

@LordOfTerror e da, nisam se osvrnuo na ovu poslednju konstataciju. 

 

Ne moras nista da raspustas ali neces moci da dovodis jos pa jos pa jos vec se daje sansa i ostalima da dodju do tog nivoa na kom si ti jer ce ti igraci koje bi inace isli kod tih ekipa otisle u druge ekipe i stvarao se kvalitet pa tako ako taj SA radi dobro, treba da bude nagradjen tako sto ce imati laksi put da stigne do tog nivoa a ne da se jake ekipe jos pojacavaju bez posledica.

 

Meni je nenormalno da GS bude i 2023 u samom vrhu sa platama i da mogu jos da dovode ( prije CBA ). Ljudi su iskoristili rupu 2016 i doveli KD i onda su posle toga jos vise i vise pojacavali kvalitet ( e sad jbg povrede Klaya i Stepha su ih kostale nekih sezona ali da imas toliki kvalitet toliko dugoje meni nenormalno ). Neces moci za MLE da dovedes Cousinsa na KD, Stepha, Klaya, Greena, Igija i koga su jos imali, vec ako hoce da dodje nek bira izmedju NTPMLE od 10 miliona u drugoj ekipi i minimalaca u ekipi sa sampionskim ambicijama ( do sada su isli na TPMLE jer je veci od minimalca a nije ogromna razlika u odnosu na NTPMLE a bore se za titulu tu 1 sezonu). Sada se staje na put tome. Taj DiVincenzo ce igrati u Jazzu ili tako negdje. Taj Lonnie Walker ce igrati u Detroitu. Igraci koji su MLE a 6 ili 7 igraci GS ili Lejkersa a kvalitetni. Ma idi bre. Kod nejjaci MLE je 3 ili 4 igrac ekipe

 

Klasican Silverovski potez.

 

Kada je zmaj od Sipova Akrona najavio kraj karijere vreme je da se predje na radikalne poteze, to sto lik vec 13+ godina jase sa po 3 super stara i zamenio je vise pikova nego gaca za svoju guzicu nikom nista...

 

Neki Finix bukvalno vise ne moze da skrpi ekipu...

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Klasican Silverovski potez.

 

Kada je zmaj od Sipova Akrona najavio kraj karijere vreme je da se predje na radikalne poteze, to sto lik vec 13+ godina jase sa po 3 super stara i zamenio je vise pikova nego gaca za svoju guzicu nikom nista...

 

Neki Finix bukvalno vise ne moze da skrpi ekipu...

 

 

 

Lejkersi za razliku od GS su isli sa razmonitranjem pa montiranjem ekipe nekoliko puta u eri Lebrona. Dali su mnogo toga, Pelikani ubiraju plodove toga pa ce i Juta isto. Izgubili Carusa. 

 

Sta je GS izgubio? Nista. Dobili su kvalitet u odlasku KD-a ( on je sam htio da ode, nema nikakve veze sa capom ). Ljudi imali Cousinsa 2019 na MLE na osnovu KD, Steph, Klay, Green, Igi i ko jos. Samo dodavali kvalitet na kvalitet a osnova ista Steph, Klay, Green, Igi a sada Wiggins, Poole pa jos DiVincenzo. Na to jos imali i pikove visoke ( jer dosao KD za DZ ). Mnogo je kume.

 

Sunsi treba da budu kreativni i oformice jaku ekipu. Imaju fenomenalan ugovor Bookera ali ne mere da se placa Shamet 10+ miliona, CP3 30 miliona, Ayton 32 miliona. Evo suza ce mi krenut za njima.

 

Summa summarum, mislim da je ovo dobro za ekipe slabijeg kvaliteta i ekipe koje su u procesu rebuilda, priblizice se kvalitet jer ce jaci biti malo slabiji a slabiji ce biti malo jaci ( ne drasticno ali ipak ce biti ).

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...