Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

ide vec prica mesecima/godinama kako americki kosarkaski sistem i nije najbolji za ove klince koji vec jako rano pocinju ozbiljnije da se bave kosarkom i igraju svakakve lige i cuda.

cesto imaju ove turnire za vikend valjda, gde odigraju i do 3-4 utakmice dnevno, od jutra do veceri. postoji neka teorija zbog tog nekog preotprerecenja dolazi do brzog trosenja tela i samim tim i cestih povreda.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ispod radara je prošao novi mitch lob internet rant, kako je ono što mu daju da igra zapravo kardiovaskularni trening.

nije baš najoštrija olovka u pernici

 

https://www.postingandtoasting.com/2023/3/15/23641841/mitchell-robinson-voices-frustrations-with-his-lack-of-touches-on-snapchat

 

Quote

Thibs is usually pretty receptive to complaints via Snapchat, so I’m thinking we’ll probably see that adjustment within a game or two.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minuta prave igre koju je Denver igrao do prije par utakmica i odmah serija 36:9.
Mucili su se skoro cijelu utakmicu...ali ipak upisana pobjeda. Highlight...na 9 asistencija Malone vadi Nikolu 2 minute prije kraja...dobra poruka...F-You and your MVP/statt pad hype...  🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gggggggg said:

ide vec prica mesecima/godinama kako americki kosarkaski sistem i nije najbolji za ove klince koji vec jako rano pocinju ozbiljnije da se bave kosarkom i igraju svakakve lige i cuda.

cesto imaju ove turnire za vikend valjda, gde odigraju i do 3-4 utakmice dnevno, od jutra do veceri. postoji neka teorija zbog tog nekog preotprerecenja dolazi do brzog trosenja tela i samim tim i cestih povreda.

Ima ta priča, mislim da sada čak već postoji i dovoljno zvanične medicinske dokumentacije na osnovu koje su se pojavili i prvi radovi koji nesumnjivo utvrđuju korelaciju. Ali, koliko se sećam, nije problem isključivo američki, već i globalan - ultraspecijalizacija dece od malih nogu dovodi do konstantnog ponavljanja pokreta pod opterećenjem koji su svojstveni isključivo sportu kojim se klinac bavi. Ovo posledično, dok je organizam još u fazi razvoja, a telo raste, neminovno dovodi do neujednačenosti. To je jedna od stvari koje se često previđaju kada se priča o jačim treninzima 90tih i ranije. Suština je da se tada pikao (bar u Americi), jako često još jedan sport - bezjbol (padaju mi na pamet Jordan i ne znam ko još), football (Iverson, Charlie Ward) itd, što je valjda dosta proširivalo spektar pokreta i vežbi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, MrTwister said:

Sad jbg, mislim da je mozda mogao i vise para da dobije na open market ali je ovo neki mozda popust koji im je dao. Ako se uzme u obzir da ce salary cap da raste u nastavku, ovo je vrlo tradeable ugovor.

Meni je jedino sumnjiv taj fit u Atlanti. Ima smisla da ga zeli Snyder i da je on jedan od igraca na koje ovaj racuna u buducnosti, problem je sto su oni vec u luxury tax, imaju ogranicene opcije da se unaprijede, vlasnik nikad nije platio luxury tax a nijesu trenutno ekipa koja je spremna da se takmici za najvece domete pa da vrijedi placati luxury tax za njih. Znaci da ce morati ovog ljeta da dodju neke malo teze odluke sa ogranicenom fleksibilnoscu koju imaju ako misle da racunaju na njega dugorocno. Ako ipak to nije slucaj, vec su rjesili da ga produze samo da ne bi izgubili vrijedan asset, on ako potpise to produzenje sad nece moci biti trejdovan narednih 6 mjeseci sto ga stavlja nedje taman pred training camp ili akobogda pred kraj SP u kosarci 😄 

Ja sam od njegove NBA karijere (rezultatski) očekivao najviše u fazi pre Hawksa (wet dream o Buck-sima 😞 ). Naravno pratim ga i sada poprilično, obzirom da mi je omiljeni naš SG posle Danilovića. 

bold - Još uvek se nadam čudu i Milwaukee-ju 😄

57 minutes ago, Milos 3.14 said:

Transfer blama

 

 

 

Ovo se odnosi na asistencije, samo Trae to nije shvatio 😎

Link to comment
Share on other sites

 

 

Samo da okacim ovo ovde, ko zna kad ce se ovaj skor ponoviti. 

 

Slikali su skoro ispred hale one legende sto su pratili letnju ligu, pa kad je Kigan nekog natrpao, predvideli 40 pobeda.

 

 

image.png

Edited by AgroLaki
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Miki28 said:

Nema to nikakve veze sa Lesorom i desavanjima na ovim prostorima. 

Samo kazem kako vidim tog Poole ali to sam samo ja, sta da radim. Jako me iritira

iritiraju te njegovi štucovani brčići, razumem, ali ne oprvdavam...

Link to comment
Share on other sites

Rebounding. It is a core tenet in the church of Thomas Joseph Thibodeau, Jr., and has been key to the Knicks’ recent success. The numbers are somewhat startling when you consider them. New York has collected a bunch o’ boards this season. Their total of 3,343 is second-best in the league, behind only the Milwaukee Bucks. The offensive variety is the most important, naturally, and only the Houston Rockets have more than New York’s 902.

 

It’s hard to believe, but their average of 47.1 rebounds per game is the most by a Knicks team since the 1977-78 squad. They are even statistically better on the boards than iterations from my favorite era, when bruisers like Charles Oakley and Anthony Mason elbowed for loose balls. We are hedging into Legendary Knicks levels here.

 

...

 

Thibs must be pleased.

 

Spoiler

usa_today_20217099.0.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...