Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Velika pobeda, zaista. Jos veca zbog cinjenice da smo ih dobili 3. put u ne tako dugom vremenskom razmaku, ovaj put sa sve Stephenom koji je bio odlican. Deluje da se i Klay vraca u vrh formu, pa ce i oni biti opasni kada se Wiggins vrati i digne formu. Timski, kvalitetno i borbeno. Treba iskoristiti situaciju u Memfisu da se ubelezi jos jedna. 

 

Klipersi nekako jedva dobise osakaceni Memfis a trebale su im savrsene partije Kawhi, Georginha, Plumija i Erika. Eto prilike da posle 3 godine pobedimo Kliperse, Markus Moris i Zubac su sve gori, ekipa je nekako totalno potonula. 

 

 Lilard izvojevao veliku pobedu nad Orlandom, a Oklahoma je polomila Jutu i Lakersi sada prvi put od pocetka sezone dele 10to mesto makar po skoru (Juta ispred zbog skora u medjusobnom susretu). Nixi su trenutno najvrelija ekipa u ligi, dobise Kelte u TD Gardenu bez Brunsona. Od trejda za Harta su na 9-0, potpuno nerealno, dobijaju sve produzetke, klac utakmice, neverovatno. Bas lepa sporCka prica su.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, delgado said:

Velika pobeda, zaista. Jos veca zbog cinjenice da smo ih dobili 3. put u ne tako dugom vremenskom razmaku, ovaj put sa sve Stephenom koji je bio odlican. Deluje da se i Klay vraca u vrh formu, pa ce i oni biti opasni kada se Wiggins vrati i digne formu. Timski, kvalitetno i borbeno. Treba iskoristiti situaciju u Memfisu da se ubelezi jos jedna. 

Ja bih volio da nam oni budu protivnik u plejofu/playinu. Kad smo zdravi, odgovaraju nam jer nemaju resenja za AD. 

AD je uvijek bio kriptonit za Warriorse ali ili nije imao dovoljno dobru ekipu oko sebe  ( NO ) ili dovoljno zdravu. 

 

Memfis se mora dobiti, prvenstveno odbranom i AD mora dobiti matchup sa JJJ. Posle toga Toronto i NYK, valjda se onaj mekusac vrati do tada.

 

Protiv Minesote nam je falilo energije a to je veoma problematicno za ovu ekipu jer kada ima energije zamaskiraju se neke ozbiljne mane. Vanderbilt da igra 20-25 minuta je kriminal jer iako taj sut ne ide, decko je non stop oko obruca, pritiska a o odbrani da ne govorim. Ova ekipa dobija uprkos neznalici na klupi koja ima svoje favorite i uopste ne prepoznaje situaciju na terenu.

16 minutes ago, DameTime said:

Ne znam stvarno kako je DBook iritantniji od recimo Dončića koji je bio nasuprot njega. 

Upravo tako. Doncic je sa ovih prostora pa je cool a kosarka mu je odvratna.

Ima momenata kad to djeluje lijepo ali generalno to je bas tesko svarljivo a pritom kurcenje na level max, non stop prigovara sudijama. Bas tesko svarljivo za gledanje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dončić ima razloga za krčenje, jer je sve ono što bi Armani hteo da bude. Prošle godine mu je pokazao ko je tata, kurčiš se na 3:2 i serija se završi tako što te ponize na domaćem terenu tako jako, da gubiš 42 razlike na kraju treće četvrtine. Buker malo malo pa se zakači sa nekim. 

  • Like 4
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

Ne znam stvarno kako je DBook iritantniji od recimo Dončića koji je bio nasuprot njega. 

 

odlicno poredjenje. pogledati hajlajce one serije od 7x tekmi za odgovor; luka je ol'skul superstar, prima i zadaje udarce i uvrede i uvek ima spreman backup u vidu ucinka, kada je vazno.

 

booker na basketu leti bude ljut sto igraju odbranu na njemu a ima i tendenciju da nestane kada se racuna, iako je tekmu ranije bio cocky koliko se to moze.

 

meni je booker jedan od najdivnijih igraca za gledanje ali sto se mindseta tice (spreman da ponizava kada mu ide dobro, nema ga kada je gusto), mi je bas slika & prilika onoga sto ne cenim.

 

zato je i dosao durant, da premosti taj momenat.

 

a to sto neko prica, kuka, smeje se, je deo igre, samo mi je bezveze ta dijametralna razlika u ponasanju kod bukera, u odnosu na kontekst.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Dončić ima razloga za krčenje, jer je sve ono što bi Armani hteo da bude. Prošle godine mu je pokazao ko je tata, kurčiš se na 3:2 i serija se završi tako što te ponize na domaćem terenu tako jako, da gubiš 42 razlike na kraju treće četvrtine. Buker malo malo pa se zakači sa nekim. 

Vidjecemo to kurcenje uskoro. Docice i Doncicevo vrijeme kada ce se gledati rezultat pa ne bude Golden boy koji napusava sve odreda ali to je Doncic pa je simpaticno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Vidjecemo to kurcenje uskoro. Docice i Doncicevo vrijeme kada ce se gledati rezultat pa ne bude Golden boy koji napusava sve odreda ali to je Doncic pa je simpaticno.

 

5 minutes ago, DameTime said:

A koji to razlog Dončić ima da se kurči, da nije možda igrao finale NBA lige? 

Dončić od kada je ušao u ligu sa 18 godina igra takmičarsku košarku i ima čime da se pohvali. Armani svojih prvih 5 godina u ligi nije sakupio 100 pobeda, nabijao statistiku, a nije kao da je Dončić došao u tim pun superstarova.

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

 

Dončić od kada je ušao u ligu sa 18 godina igra takmičarsku košarku i ima čime da se pohvali. Armani svojih prvih 5 godina u ligi nije sakupio 100 pobeda, nabijao statistiku, a nije kao da je Dončić došao u tim pun superstarova.

A Doncic se gadi nabijanja statsa?😀

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

A koji to razlog Dončić ima da se kurči, da nije možda igrao finale NBA lige? 

 

sledeci argument bi bio, "da nije mozda uzeo titulu"

 

pa izbacio je svojerucno prve favorite zapada prosle sezone u pomenutoj seriji i igrao finale konferencije, sa ekipom koja bi bila zrela za tank da nije njega. i ranijih sezona ih dovlacio do plejofa, gde opet sam uzme po dve tekme u seriji

 

ovde se lebronova finala iz prvog klivlenda slave kao titule a ovaj dosadasnji lukin ucinak nije nesto narocito slabiji.

 

inace, masis poentu, slucajno ili namerno. ako je slucajno, ne mrzi me da pojasnim opet ono sto pise u prvom postu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Green23 Malo je nezahvalno da igrač koji je u NBA došao (bez obzira na godine) sa ogromnim takmičarskim iskustvom i igrač koji to nema imaju isti head start, pa da se priča kako jedan igra takmičarsku košarku a drugi ne. S obzirom na te varijable Dončić ne pokazuje ništa slabije tendencije da nabija statistiku nego Booker. U svakoj tekmi u prošlom PO mu je duša bila u nosu do 4/4. Armani je bio realno prva poenterska opcija ekipe koja se borila za titulu, tako da to kako ne igra takmičarsku košarku okačite mačku o rep.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

A Doncic se gadi nabijanja statsa?😀

Dončić samo prve sezone nije ušao u PO, a i te sezone su bili 14. sa čak 14 pobeda više od poslednjeg, zamisli, Finiksa. Meni samo to smeta, bio si nebitan 5 godina dok nisi imao 5 prvih 5-6 pikova i dok ti nisu doveli Pola, i sada se kurčiš :lol_2:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

E jbga, pricate o Bukeru kao da je u svojoj draft klasi bio projektovan u top5 pikova.

 

Za nize pozicije na draftu potrebno je da se pogodi tim sa dobrim coaching stuffom, koji ce znati sta da rade sa igracem.

 

Nikada mi nece biti jasno poredjenje igrace sto su sada, a zaboravljaju se sta su bili u proslosti i na koledzu.

 

4 minutes ago, Green23 said:

Meni samo to smeta, bio si nebitan 5 godina dok nisi imao 5 prvih 5-6 pikova i dok ti nisu doveli Pola, i sada se kurčiš :lol_2:

 

3 pika, ako racunas 2013 i Aleksa Lena to je 4.

 

Zaboravio dileju Dzosa Dzeksona, mada ne znam u kom timespanu od 5 godina je 5 pikova.

Edited by Ta'veren
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako da okarakterišem ovu utakmicu. Možda sam ja 100% de3lusional, zaista, ali imam utisak da se Kerr polunamerno iživljavao, ili je jednostavno zaključio da ekipa može biti vrhunski konkurentna samo i isključivo ukoliko uspe da provlači neke postave koje za sada (a nije baš da je novembar) nemaju puno veze sa mozgom.

 

Lakersi nam ne leže nikako, nemamo nikoga ko može ozbiljno i sistematski da čuva AD-ja kada je u formi, ali mislim da roster nije ni pravljen da bi se suprotstavljao Lakersima. Mi centra ili masivnog teškog skakača, osim Kevona, nemamo. Lamb je simpa ovako (iako je vrv silovatelj), ali nije igrač za ozbiljnu NBA ekipu. Taj Džerom se isto vuče, Igija smo videli juče, ume da opali sekiricu na ulazu. Jednostavno ne postoji razlog da Kuminga ne igra - juče je ono što sam video bilo jako pristojno. Nije mu prošlo par zicera, ali trči, skače, hasluje, ima energiju i ima prisustvo. Mislim da bi ga većina trenera držala barem 30 minuta u igri ili do 6. faula. Klej se nekako ustalio u ovoj novoj, malo manje divljačkoj ulozi i to je dobro. Zašto se Pul oseti ugroženim čim se otac vrati sa službenog puta pa oseća obavezu da na jednu dvojku (ulaz) opali tačno 10 (!) trojki, zaista ne znam. 

 

Nije ovo vrhunski, daleko od toga, ali je miljama bolje od onoga što smo igrali pre samo mesec dana. Ukoliko se Wiggins vrati i ukoliko bude u dobrom stanju, možemo sa nekim da se pošibamo, a možemo i da popijemo metlu. Svakako zanimljivo za praćenje od sada pa do juna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ta'veren said:

E jbga, pricate o Bukeru kao da je u svojoj draft klasi bio projektovan u top5 pikova.

 

Za nize pozicije na draftu potrebno je da se pogodi tim sa dobrim coaching stuffom, koji ce znati sta da rade sa igracem.

 

Nikada mi nece biti jasno poredjenje igrace sto su sada, a zaboravljaju se sta su bili u proslosti i na koledzu.

 

 

3 pika, ako racunas 2013 i Aleksa Lena to je 4.

Imali su dva 4. pika, Džoš Džeksona i Bendera, Ejtona i Kulvera kao 6. pika kog su prosledili u trejdu

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo veče u ligi. Moram da priznam da su me Lakersi baš prijatno iznenadili. AD daleko najbolji igrač utakmice pa dva mesta prazno, nisu mu mogli ništa Dubsi. Steph je malo zarđao, tek se u drugom poluvrmenu zagrejao, do tad promašivao ono što daje zatvorenih očiju. Iggy mi je presmešan, kao šef obezbeđenja nekog striptiz bara koji je došao malo da opika. Šruder jeste frustrirajuć igrač ali ipak je nekako motor ovih Lejkersa, kad on igra dobro sve je mnogo lakše, barem se trudi u odbrani za razliku od Pacova. Posebna pohvala za java developera Reavesa, uvek racionalno i smireno.

 

Utakmice generalno počinju da budu mnogo zanimljivije, oseća se da je PO pred vratima i da utakmice sada više znače.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...