Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Pa da, Melo je odlična opcija za (skoro) svaku ekipu da izmisli poene kad niko drugi ne može, zlunetrebalo. A mislim da Sunsi imaju PTSD zbog tog poenterskog učinka pa bi sad da se osiguraju. Verujem da bi ga Baksi bolje pokrili u odbrani, ali opet mi on nekako više ide uz više ofanzivno orijentisanu ekipu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

ja ne kapiram sta ce sunsima melo

 

edit

mislim, bilo bi mi drago naravno, samo mi ne izgleda kao da im fali suta. ali kul, da odigra neke tekme gde durant odmara, why not.

Ako je ikako moguće neka uzme prsten. Zaslužio je 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bodo said:

Prema Shaqu dobili smo novi nickname "midrange mafia" 🤣🤣🤣

Vrh nickname🤣🤣🤣 Eto i Melo da se uklopi. Jeste da sad vise za 3 ali i dalke je midrange jak u njemu😀 

CP3, KD i Melo zajedno. Bilo bi bas lijepo, osim da se ne sretnemo u PO ali daleko smo mi od playoffa tako da za sada cool

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam pametan. Ako za Love-a nema mesta u Klivlendu (a bilo je prosle sezone pa i pocetkom ove), zasto neki drugi tim misli da bi mogao da ga iskoristi? Pa da je iskoristljiv, zadrzali bi ga Kavalirsi. Nije da imaju bog zna kako siroku rotaciju, rado bi ga oni zadrzali da moze tu ista da se uradi sa njim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Denver dobio 21 od poslednja 22 meca kod kuce.

Poslednji im poraz onda od Dallasa prije 2 mjeseca? Zato nek i izguraju no1 uopste u ligi jer ce im znaciti domaci teren. 

 

Ovaj trejd Sunsa za KD jeste los u smislu konkurencije za Denver ali im isto tako omogucio da idu ispod radara jer realno prije ovih trejdova se dosta pricalo o njima jer su se ove "najbolje" ekipe Zapada raspadale ali vec sada Klipani se podigli, Finix uzdigao orasinu, sad evo Lejkersi, GS tako da moze to Denver iskoristiti da gura fino ispod radara 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Horium said:

Nisam pametan. Ako za Love-a nema mesta u Klivlendu (a bilo je prosle sezone pa i pocetkom ove), zasto neki drugi tim misli da bi mogao da ga iskoristi? Pa da je iskoristljiv, zadrzali bi ga Kavalirsi. Nije da imaju bog zna kako siroku rotaciju, rado bi ga oni zadrzali da moze tu ista da se uradi sa njim.

Koja ekipa postize najmanje poena a pritom se dosta oslanja na sut za 3 poena? Pa Heat. Dobice on tamo standardnu rolu.

Isto tako zainteresovani su za Russa, hoce da ubrzaju malo igru i da idu u tranziciju. Lowry je bivsi igrac, vuce se po terenu. Heat pokusava nesto da promijeni, nekako su upali u kolotecinu.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, bodo said:

Ako je ikako moguće neka uzme prsten. Zaslužio je 

 

pa ne znam da li je to najvaznije, bilo njemu ili generalno tim proslavljenim matorcima koji igraju neke sitne uloge

 

mislim da je veca sreca to sto si deo ekipe kojy ide u deep playoff run, jer, that's eit, ides u penziju.

 

ne verujem da npr peju neko ceni vise (ili on sebe) zato sto ima prsten sa mavsima ali sam siguran da se sa radoscu seca kako je demolirao lakerse u prvoj rundi ili drugoj, zaboravih.

Edited by uini
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

pa ne znam da li je to najvaznije, bilo njemu ili generalno tim proslavljenim matorcima koji igraju neke sitne uloge

 

mislim da je veca sreca to sto si deo ekipe kojy ide u deep playoff run, jer, that's eit, ides u penziju.

 

ne verujem da npr peju neko ceni vise (ili on sebe) zato sto ima prsten sa mavsima ali sam siguran da se sa radoscu seca kako je demolirao lakerse u prvoj rundi ili drugoj, zaboravih.

Pa sigurno da cijeni vise. Oni koji ne znaju pogledaju CV i vide sampion, vide statse. Uvijek je lijepo imati u svom CV da si osvojio prsten. Peja Stojakovic Nba champion, 3x Allstar, 2x Nba Three points contest champion.

 

Niko nece pitati Howarda za 10, 20 godina kako, samo ce ga predstaviti Nba champion, 3xDPOY, one of the most dominant centers of all time. 

Gary the Glove itd itd.

 

A ono najbitnije, nece te pominjati u prici sa Barkley, Malone, Stockton, Ewing, mozda Harden, Russ itd itd. Jesu to majstori igre ali je to negstivna konotacija.

 

Sto se tice serije, u 2 rundi zaprzio Lejkerse. U prvoj je isto imao zapazenu rolu protiv Blazersa. Vec posle protiv Okc i posebno protiv Heata je bilo na kasicicu

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

pa ne znam da li je to najvaznije, bilo njemu ili generalno tim proslavljenim matorcima koji igraju neke sitne uloge

 

mislim da je veca sreca to sto si deo ekipe kojy ide u deep playoff run, jer, that's eit, ides u penziju.

 

ne verujem da npr peju neko ceni vise (ili on sebe) zato sto ima prsten sa mavsima ali sam siguran da se sa radoscu seca kako je demolirao lakerse u prvoj rundi ili drugoj, zaboravih.

Pa sad ja ne znam kako tko razmislja i gleda na uspehe ili na to da li je nešto propustio ili ne ali svakako da bi Melu godilo biti deo ove ekipe za koju se očekuje puno toga. Paul je izrazio želju da on bude deo ekipe šta implicira da ima veliki respekt prema njemu. I da to bi mu bio definitivno zadnji joyride u ligi. Ili Bucksi. 

Edited by bodo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 ma lepo je, nema dileme, samo mislim da nije sam prsten tu prioritet, vec te magic moments.

 

nije kao da ide da se zaposli negde sa tim prstenom u cvju, niti ce ga neko zbog toga gledati drugacije, imho.

 

druga stvar je kad neki matorac ima ulogu kakvu je imao rej alen ali to svakako nije deo ove price.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

@Miki28 ma lepo je, nema dileme, samo mislim da nije sam prsten tu prioritet, vec te magic moments.

 

nije kao da ide da se zaposli negde sa tim prstenom u cvju, niti ce ga neko zbog toga gledati drugacije, imho.

 

druga stvar je kad neki matorac ima ulogu kakvu je imao rej alen ali to svakako nije deo ove price.

Pa kod Mela je pod 1 da se vrati u ligu jer opet kazem u ovoj eri gde se suteri naplacuju, jedan od pure shootera nije u ligi a nekakve secikese jesu koji pogode svaki 5 mec neki sut.

Pod 2 da uzme prsten. 

 

Citao sam skoro intervju TMac-a i koliko mu je bilo stalo da uzme sa Spursima 2013 taj prsten, posebno kada su 2014 uzeli.  Malone isto zal zbog povrede 2004. AI takodje itd itd. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

navijaci hawksa kao da su raskinuli sa trejom legendom; kazu da fura neke king of ny gilje dok ih ovi shure 20+ razlike celu tekmu.

Tako svaka veza sa ruznim likom pukne. Prvo te kao ubedjuje da nema veze sto je ruzan jer je dobar u dusi i ima kvalitet ovaj i kvalitet onaj. Ali na kraju ipak ruznoca presudi i veza pukne.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@freethrow prstenje je bitno u rangiranju igraca, onih koji su ipak ostavili neki trag u ligi.

Barkley je legenda lige kao i Malone sa masu individualnih priznanja ali Dirk, KG i Timmy su ispred. I AD bi mi bio ispred da nema ovoliko povreda. 

 

Gdje bi stavio Hardena ili CP3? CP3 sa 1 ili 2 prstena ulazi u pricu kao mozda i najbolji PG ikada a ovako je van orice sa Stephom, Magicom vec u prici sa Nashom, Stocktonom. Jbg

Da li ti je Harden ispred Wade? Meni ne ali sa prstenom da. 

Link to comment
Share on other sites

U Denveru poslednjih deset tekmi:

 

Kristijan Braun: 8,3 poena, 4,2 skoka 1,4 asitencija i 1.4 ukradena uz 52,9 za tri.

 

Vlatko Cancar: 8,8 poena, 3,6 skoka i 2,7 asistencije, uz konstantan rast kroz sezone:

 

s6em4ddpggia1.png?width=640&crop=smart&a

 

 

 

Dzef Grin nocas 24 poena.

 

Denver ima 3-0 sa Tomom Brajantom koji za 10 minuta u proseku isporucuje finih 6 poena i 2,3 skoka uz 63,6 procenat suta. Bice jos bolji, ali vec je ogroman apgrejd u odnosu na Dzordana.

 

Dosao Redzi Dzekson.

 

Brus Braun igra vrlo dobro i odlican je sesti igrac.

 

 

 

Tako da, Denver osim sto je nabudzio pocetnih 5 povratkom Mareja i MPJ-a, dolaskom KCP-a i napretkom Gordona, polako dobija i solidnu podrsku sa klupe.

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

meni je to rangiranje fazon kao 80ih sto su vikali prodavci na fuca tekmama, semenki-suncokreta-kikirikija: "zanimacija za zube"

 

to je za narod da se zanima, ne verujem da neki proslavljeni matorac sa dve daske u glavi, ustane ujutru i drzi u rukama neku bill simmons alltime listu i misli se, "uff ako bi sad potpisao za sunse-buckse-denver pa uzmemo titulu, preskocicu radeta i jovana na listi"

 

taj igrac ce da se raduje da pokaze poslednji put sta moze na sceni, da uziva sto igra sa jokicem-djanom-durantom i da doprinese timskoj pobedi.

 

daklem, ubedjen sam da je kod vecine stvar iskustva za koje znaju da vise nece moci da ponove, jer nece ni igrati basket. a titula, liste i slicno..mislim, uvek ima takvih likova kojima je to vazno ali verujem da su u manjini.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda tebi su u manjinji ali u Americi ne vjerujem. 

Ona je i izgradjena na toj kompetativnosti, da budes bolji, trofejniji, da imas vise para itd itd. 

 

Onda sport uopste i ne igrati ili ne dodeljivati nikakve trofeje osim trofeje za ucestovanje. Bravo legendo, bio si dobar evo ti trofej sto si bio. 

Koga boli uvo jel Wilt dao 100 poena, jel Russell ima 11 titula, jel PJax najbolji trenwr ili je to strucnjak sa klupe Knicksa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa meni se čini da @uini ima poentu sa ovim da ne ustane i pogleda listu i bude u fazonu: šta treba da uradim da preskočim tog i tog? Možda Lebron 😂 Ali isto tako se slažem sa @Miki28 da su titule bitne i da se u ekipnom sportu za rangiranje velikana ipak prvenstveno to gleda. I kad smo već kod toga, mislim da apsolutno svaki igrač koji se takmiči u NBA želi da pobedjuje sa svojim timom i da mu je to imperativ (da, aludiram na priču koja već smara da npr. Russ ne želi da pobedjuje i da ga boli ona stvar za to). Sa neke treće strane i @freethrow ima poentu kad kaže da je prstenje postalo malo precenjeno; u smislu došli smo do stava ili je osvojio titulu ili je bust, što je opet neki (nepotreban) ekstrem. Ja prva sam imala takav stav do pre par godina...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...