Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 minutes ago, LordOfTerror said:

Ne znam ja ne kapiram tako kosarku.

 

Ko je trenutno najbolji igrac na svetu? Da kazemo hipoteticki Jokic.

 

Da ga sad ubacis u Milvoki umesto Brooka Lopeza opet bi mi bili daleko od sigurne  setnje do prstena.

 

Kamoli kad na ovu skupinu dokazanih  jajari iz pustinje dodas zmiju...

Vec je uini pisao da je KD najprilagodiljiviji superstar ikada. 

 

Da bacis Jokica ne bi izvukao sve iz njega i Janisa jer nisu kompatabilni. KD jeste i to smo vidjeli milion puta a on sada prvi put u karijeri ima true point guarda koji ce da mu olaksa pozicioni napad. Boston ga je tu napao i tako ga dobio ali to sa CP3 ne mozes raditi jer samo nekoliko aktivinih igraca ima mozak kao CP3. Onda imas Boomera koji je elitni skorer ali isto tako underated playmaker. Ayton je najveca nepoznanica ali vjerujem da ce KD malo povuci rucnu da koji sut koji bi njemu pripao po imenu rasporede Book i Ayton, posebno Ayton u matchup-u koji ke povoljan za njega. 

 

GS ne bi uspio da Steph nije povukao rucnu jer je dosao KD da bude glavni ali isto tako da Klay se sa no2 orebaci na no3 pa i no4 i onda si imao Greena koji odradjuje sve ostalo. Savrsen mix a priblizno tome ce i Sunsi imati. CP3 kad je zdrav i kad igra kao ovo posle povrede je nevjerovatan impact. Na to sve dolazi KD kao cheat code i jos jedna brutalna opcija vise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Evo na primjeru koji ces najbolje skontati.

Wade superstar, Bosh allstar. Allen allstar.

Kyrie superstar, Love allstar.

Davis superstar.

 

Harden allstar OKC i Bruklin. 

Russ superstar.

Steph superstar. Klay i Green allstar.

Kyrie allstar

Simmons prevara.

Booker allstar nadomak superstar.

Harden je dosao u Bruklin posle 35 poena u proseku sezone. To je superstar u tom trenutku samo takav.

 

I Buker je top 10 igrac lige vec nego vreme, po meni se treba reci da je superstar.

 

Takodje, i Kris Pol je realno Ol star iako nije pozvan, ali je svakako medju 24. najbolja igraca lige ukupno gledano.

 

Tako da superstar - top 10 igraca, Ol star - top 25.

 

Sa tim da ne mora striktno, ali otprilike.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Ako se racuna Bronu Alen, zbog cega se Durentu ne racuna Kazins?

 

Simons nije prevara, ol Star je bio, a verujem da ce biti jos.

 

I zasto je kod Brona Irving Superstar, a kod Durenta ol Star?

 

Ne mozes gledati kako se tebi cefne, valjda bi trebalo imati neko pravilo?

Allen je u svojoj ulozi u Majamiju bio allstar, spot up shooter kojeg ne mozes ostaviti samog nijednog trenutka. 

 

Cousins sa svojom povredom i glavom? Ne.

 

Simmons je prevara. Za njega treba da traze disabled player exception, decko je najveca prevara koja je zakoracila na Nba parkete. On vise ne smije da ide ni na zakucavanje.

 

Pa ako se sjecas Irvinga u doba Cavsa onda ce ti biti jasno sto je superstar a sada je Allstar. Isti je razlog i sa Hardenom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosta said:

Mene, konkretno, zanima....ako Sunsi osvoje Enbiej, da li cete svi spocitavati Durantu da ocito ne moze da osvoji titule bez supertimova....? 😉

Pisace mu se titula. Bolje da osvoji titulu i svi kazu da ne moze bez supertima nego da ne osvoji. 

6 minutes ago, Miki28 said:

Vec je uini pisao da je KD najprilagodiljiviji superstar ikada. 

 

Da bacis Jokica ne bi izvukao sve iz njega i Janisa jer nisu kompatabilni. KD jeste i to smo vidjeli milion puta a on sada prvi put u karijeri ima true point guarda koji ce da mu olaksa pozicioni napad. Boston ga je tu napao i tako ga dobio ali to sa CP3 ne mozes raditi jer samo nekoliko aktivinih igraca ima mozak kao CP3. Onda imas Boomera koji je elitni skorer ali isto tako underated playmaker. Ayton je najveca nepoznanica ali vjerujem da ce KD malo povuci rucnu da koji sut koji bi njemu pripao po imenu rasporede Book i Ayton, posebno Ayton u matchup-u koji ke povoljan za njega. 

 

GS ne bi uspio da Steph nije povukao rucnu jer je dosao KD da bude glavni ali isto tako da Klay se sa no2 orebaci na no3 pa i no4 i onda si imao Greena koji odradjuje sve ostalo. Savrsen mix a priblizno tome ce i Sunsi imati. CP3 kad je zdrav i kad igra kao ovo posle povrede je nevjerovatan impact. Na to sve dolazi KD kao cheat code i jos jedna brutalna opcija vise. 

Ali kako covek ceo zivot u vrhunskim timovima, uvek bar dva top saigraca, on vrhunski igrac, uz to najprilagodljiviji ikada i samo dve titule?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Snjofko said:

Harden je dosao u Bruklin posle 35 poena u proseku sezone. To je superstar u tom trenutku samo takav.

 

I Buker je top 10 igrac lige vec nego vreme, po meni se treba reci da je superstar.

 

Takodje, i Kris Pol je realno Ol star iako nije pozvan, ali je svakako medju 24. najbolja igraca lige ukupno gledano.

 

Tako da superstar - top 10 igraca, Ol star - top 25.

 

Sa tim da ne mora striktno, ali otprilike.

Nadam se da si gledao Hardena tada u Hjustonu pa da se sjecas na sta je licio i kako je izgledao tih 10tak meceva u Hjustonu. Pad je bio evidentan.

Ime superstar a produkcija je bila Allstar at best. Tek ove sezone se vratio stari Harden, da lici na sebe, kao igrac. 

 

Nema to veze sa pozivima na Allstar. AD nije pozvan ali je i dalje superstar kada je zdrav jer njegovu produkciju rijetko ko moze da dostigne. Prije povrede je bio na MVP nivou.

5 minutes ago, Snjofko said:

Pisace mu se titula. Bolje da osvoji titulu i svi kazu da ne moze bez supertima nego da ne osvoji. 

Ali kako covek ceo zivot u vrhunskim timovima, uvek bar dva top saigraca, on vrhunski igrac, uz to najprilagodljiviji ikada i samo dve titule?

Lako. Harden i salary cap Okc. Povreda stopala. 3-1 vodjstvo. 

Povreda u finalu ( svi znamo da bi Toronto mozda uzeo 1 utakmicu tada ). 

Glupa odluka oko odlaska u Bruklin koja ga je kostala ozbiljno. Pretrpio je ozbiljan udarac na legacy zbog te odluke. U GS bi uzeli komotno sledece sezone opet titulu i bez Klaya. Tada su samo Lejkersi bili ozbiljna ekipa i Klipani na papiru.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, gggggggg said:

 

 

 

 

:default_coffee:

 

 

edit: da zavrsim, ne kazem da nisu favoriti (za mene trenutno 4.), videcemo do kraja sezone kako ce izgledati i mozda ce stvarno biti prvi favoriti, samo mi je malo teze reci da su ne znam ni ja kakvi favoriti bez da su minut odigrali zajedno. kao da je ovo nba i da se ponekad najcudnije stvari desavaju.

 

ja nemam dilemu da su prvi favoriti, sto je samo projekcija.

 

da je umesto duranta dosao npr djana, igrac u cvetu prajma (za razliku od duranta) i mozda najbolji igrac u ligi, slozio bih se sa tobom da treba da se uigraju, mozda modifikuju roster u sezoni-dve.

 

eto, toliko je durant prilagodljiviji u odnosu na druge najvece, cak i u ovom sutonu prajma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Allen je u svojoj ulozi u Majamiju bio allstar, spot up shooter kojeg ne mozes ostaviti samog nijednog trenutka. 

 

Cousins sa svojom povredom i glavom? Ne.

 

Simmons je prevara. Za njega treba da traze disabled player exception, decko je najveca prevara koja je zakoracila na Nba parkete. On vise ne smije da ide ni na zakucavanje.

 

Pa ako se sjecas Irvinga u doba Cavsa onda ce ti biti jasno sto je superstar a sada je Allstar. Isti je razlog i sa Hardenom.

Hahaha, znaci nema pravila, zbog cega Irving kasnije nista nije napravio nakon sto je napustio Klivlend? Valjda nije imao srece ili je Bron bio magnet za protivnicke defanzivce.

 

Alen nije bio ol star, vec nesto slicno Korveru u Klivlendu, njega isto nisi smeo da ostavljas samog? Alen je imao manje od 11 ppg, a skorerska strana mu je bila jaca, kakav je to ol star, ja takvog ne videh.

 

Kazins je i vece ime bio kada je dolazio u GSW, jer je godinama unazad bio najbolji centar lige do povrede ahilove tetive u Pelikansima. Posle povrede dolazi u GSW. Kako on nije ol Star, ali Alen jeste. Kada je Demarkus dosao kod Durenta, nije se tako pricalo, a dobro se secam toga.

 

Da li je Simons prevara ili ne, on je ol star. Gledao sam ga na ol staru, a tamo valjda ne moze bilo ko.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dracarys said:

Ako se racuna Bronu Alen, zbog cega se Durentu ne racuna Kazins?

 

zato sto je ray allen u clutchu doneo lebronu titulu, kao i irving. to su likovi koji zaista vrede [pogotovo najboljem skoreru svih vremena, koji ne sme da pokusa da ubaci loptu kroz kos u poslednjoj sekundi] a ne bugi, koji je tada vec bio igrac od 15 mins.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

zato sto je ray allen u clutchu doneo lebronu titulu, kao i irving. to su likovi koji zaista vrede [pogotovo najboljem skoreru svih vremena, koji ne sme da pokusa da ubaci loptu kroz kos u poslednjoj sekundi] a ne bugi, koji je tada vec bio igrac od 15 mins.

 

 

Ol Star je neko ko je pogodio bitan sut.

 

Aahahahahahaha

 

Pobeda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Ol Star je neko ko je pogodio bitan sut.

 

Aahahahahahaha

 

rej alen i irving su svoje allstar karijere samo krunisali sutevima za titule kojima ce se najbolji skorer svih vremena ponositi. oni su svoje karijere svejedno doveli na taj nivo, boogie je bio samo talenat koji se sjebao prvo u glavi pa onda i fizicki, nazalost.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Dracarys vec sam ti napisao zasto Allen. Idealan sidekick kao no3 ili no4 opcija koji je igrao 30 minuta.

 

Cousins je dosao po free ring, htio je da se slepa. Bio je ime, dozivio najgoru povredu za visikog igraca uz problematicnu glavu. Njegova produkcija na terenu je bila tragicna, igrao je koliko? 10-12 minuta i sutirao 30% iz igre? 

 

Pa ocigledno moze, Simmons je bio na Allstaru. Simmons je najgori kosarkas koji igra u NBA. To nije ni kosarkas

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

rej alen i irving su svoje allstar karijere samo krunisali sutevima za titule kojima ce se najbolji skorer svih vremena ponositi. oni su svoje karijere svejedno doveli na taj nivo, boogie je bio samo talenat koji se sjebao prvo u glavi pa onda i fizicki, nazalost.

 

 

Znaci bili su olstarovi, pa su otisli negde da pokupe jos neki prsten. Hauard je isto imao fantasticnu karijeru, bio je ol Star dugo vremena, usao u TOP15 izbor prethodne decenije, da li je on bio ol Star kod Brona? Da li se secas sta je radio Jokicu u Game 1 i dalje?

 

Irvinga i Alena ne mozes da stavljas u istu paralelu. Mislim na Irvinga u Klivlendu i Alena u Majamiju.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Znaci bili su olstarovi, pa su otisli negde da pokupe jos neki prsten. Hauard je isto imao fantasticnu karijeru, bio je ol Star dugo vremena, usao u TOP15 izbor prethodne decenije, da li je on bio ol Star kod Brona? Da li se secas sta je radio Jokicu u Game 1 i dalje?

 

Irvinga i Alena ne mozes da stavljas u istu paralelu. Mislim na Irvinga u Klivlendu i Alena u Majamiju.

Ne, Howard nije bio Allstar u Lejkersima. Da nije bilo tu jos nekih igraca, posebno nekog sa brojem 3?

 

Da, Allen jeste bio Allstar u Majamiju.

 

Da, Kyrie je bio superstar u Klivlendu.

 

Idemo dalje.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

@Dracarys vec sam ti napisao zasto Allen. Idealan sidekick kao no3 ili no4 opcija koji je igrao 30 minuta.

 

Cousins je dosao po free ring, htio je da se slepa. Bio je ime, dozivio najgoru povredu za visikog igraca uz problematicnu glavu. Njegova produkcija na terenu je bila tragicna, igrao je koliko? 10-12 minuta i sutirao 30% iz igre? 

 

Pa ocigledno moze, Simmons je bio na Allstaru. Simmons je najgori kosarkas koji igra u NBA. To nije ni kosarkas

Secam se ja dobro Irvinga, ali da li ti hoces da kazes da je Irving sposoban da bude Superstar samo kada Bron proseta parketom?

 

Naravno Simons je najgori, ali Kada bi zaigrao sa Bronom onda bi Bio megagigasuperstar, a kamo li da da neki bitan kos, onda bi se poredio sa alltime igracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Secam se ja dobro Irvinga, ali da li ti hoces da kazes da je Irving sposoban da bude Superstar samo kada Bron proseta parketom?

 

Naravno Simons je najgori, ali Kada bi zaigrao sa Bronom onda bi Bio megagigasuperstar, a kamo li da da neki bitan kos, onda bi se poredio sa alltime igracima.

Ne. 

 

Ne. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Ne, Howard nije bio Allstar u Lejkersima. Da nije bilo tu jos nekih igraca, posebno nekog sa brojem 3?

 

Da, Allen jeste bio Allstar u Majamiju.

 

Da, Kyrie je bio superstar u Klivlendu.

 

Idemo dalje.

 Za sve se slazem osim za Allena.

 

Tesko da je on bio all star u Majamiju.

 

Vec sezonu pre prolaska je delovalo da je iscedjeno sve iz te all star price. Vise je bio JJ Reddick na proteinima...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Pa kako sad, Uini je rekao da je bitno da se pogodi bitan kos, odmah se postaje ol star

 

tebratore, ja samo razmisljam kako bi na lebronov legacy gledali bez ta dva pogotka bednika alena i irvinga; bio bi otprilike najava za giannisa, koji moze da napravi nesto zaista veliko : i

 

sto kaze masivni napad,

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Iako vas bas gotivim vas par odje sto navijate za Sunse, meni su oni daleko od neke simpaticne fransize, stavise prilicno su mi lagani za hejtovanje, sa ili bez Duranta 😄 Od citavog igrackog kadra, bivseg i sadasnjeg, preko Sarvera i svega sto je cinio a i ovaj novi vlasnik nekako je previse thirsty da se odmah pozicionira kao neko mudoviste i dodvori navijacima pa je u roku od nedelju dana uletio djonom u dvije fransize. Neki bi to nazvali agresivnim nastupom ali isto tako se spaljuju mostovi i gubi kredibilitet medju ostalim fransizama. Ima i ozbiljnu medijsku podrsku na pocetku jer je tesko uloziti tolike pare a da ne budes spreman da i tu malo kane + dovoljno je da ne bude Sarver sto zaista nece biti tesko. Otud povezivanje sa svakim iole pristojnim buyout kandidatom, FA na ljeto ili potencijalnim trejd kandidatom da se doda na ovaj core sto su skupili. TLDR: Silu na sramotu oce od PHX da se LA napravi.

Pricali smo vec odje da je zdravlje kljucni faktor za njihov plejof uspjeh i da ce od toga koliko budu zajedno mogli da provedu na terenu zavisiti koliko daleko ce otici. Svi nekako prizeljkuju tu reprizu serije vs Dallasa ali ja bi radije nekako gledao serije vs LAC ili Memfisa. Dovoljna je jedna povreda od ovih kljucnih igraca u plejofu da taj tim ne djeluje tako mocno na papiru kao sto se ocekuje i potencijalno ispadne. Meni se dopada ovaj potez sa Rossom, jer je on vjerovatno najbolji buyout igrac ne racunajuci Westbrooka. Ne djeluje da se previse istrosio u Orlandu, nije sad ni igrao neku ozbiljnu kosarku ali nije imao nekih povreda i dalje djeluje kao igrac koji zapravo moze da ima ulogu u plejofu za razliku od nekih drugih. Mikal Bridges i Cam Johnson su bili elitni role playeri kakvi trebaju sampionskim ekipama i koliko god bilo lijepo vjerovati u nekog Okogiea, Rossa, Craiga i slicne, to jednostavno nije taj nivo. Treba im doduse dati vise prostora do kraja regularne sezone da se bolje integrisu sa Durantom ali ce im trebati i njihov doprinos za neki dublji run u plejofu.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Barkley#34 said:

Zašto misliš ovo?

Pa zbog nacina njihove igre. Jokic bi i mogao da se uskladi ukoliko bi lopta isla od njega pa da kruzi i onda da dodje do Janisa koji ide na silovit ulaz ali i Janis voli da je lopta kod njrga, da zapocinje napad i kreira. 

Ipak obojica najbolje funkcionisu kada imaju sutere oko sebe ali i igrace sposobne spuste loptu na parket i da kreiraju za sebe takodje i odigraju p&r ili p&p.

Ne bi vidjeli najbolje verzije obojice da se upare. Moje misljenje. Sta ti kazes?

 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...