Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Taj iracionalni skok sut Portera koji pogadja konstantno uprkos ruke u licu je zaista neodbranjiv ali toliko ludacki sut. Dusko bi ga oterao iz hale 😄

 

Znaš kako, poslednjih godina sam postala pobornik američkog shvatanja da igrač sam oseća da li je šut dobar ili loš (tj. racionalan ili iracionalan). Ako on vežba, ako ima samopouzdanje da uputi taj šut, ako ih pogađa u kontinuitetu - onda je to (s njegove tačke gledišta) racionalan šut.

 

Iracionalan šut je kad Simons baci ciglu u 3-4. sekundi napada, a meni se pojave dve sede u kosi od muke 🥲

Edited by DameTime
slovo, zapeta
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Taj iracionalni skok sut Portera koji pogadja konstantno uprkos ruke u licu je zaista neodbranjiv ali toliko ludacki sut. Dusko bi ga oterao iz hale 😄

Nije to toliko ludački, on dečko jednostavno ima ogroman skok pri šutu i tako je naučio i ima jake noge i core. Kapiram da je pre svega opušten i da je svestan da tu blokadu ne može da popije nikako, tačno da mu Olažuvon skoči u lice. Mene brine što je to opasno ukoliko se ponavlja konstantno i kroz puno ponavljanja, kao i kucanja Dža Morenta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Znaš kako, poslednjih godina sam postala pobornik američkog shvatanja da igrač sam oseća da li je šut dobar ili loš (tj. racionalan ili iracionalan). Ako on vežba, ako ima samopouzdanje da uputi taj šut, ako ih pogađa u kontinuitetu - onda je to (s njegove tačke gledišta) racionalan šut.

 

Iracionalan šut je kad Simons baci ciglu u 3-4. sekundi napada, a meni se pojave dve sede u kosi od muke 🥲


Uopste ne ulazim u detalje ali svakako razumem tvoj stav. Meni ce to ostati glupost do kraja zivota jer ih uzima cesto u jako kriticnim trenucima - seti se trojke u 6. tekmi protiv Clippersa u play offu u 10oj sekundi napada van balansa.
To je ogledalo kosarkaske inteligencije i cinjenica da ih pogadja ponekad ne menjaju nista u tome. Ali na drugoj strani kao sto kazes - americko shvatanje je da ako je u zoni treba sut uzeti, imam utisak da i u njihovom shvatanju kosarke to uopste nije lose u datom trenutku (sa strucne strane). Tu se slazemo.

2 minutes ago, freethrow said:

Nije to toliko ludački, on dečko jednostavno ima ogroman skok pri šutu i tako je naučio i ima jake noge i core. Kapiram da je pre svega opušten i da je svestan da tu blokadu ne može da popije nikako, tačno da mu Olažuvon skoči u lice. Mene brine što je to opasno ukoliko se ponavlja konstantno i kroz puno ponavljanja, kao i kucanja Dža Morenta.


Naravno, cesto gledam Denver i svaki put mi je cudno kada ulazi. Pratim momka od pocetka u NBA. Vanserijski suter.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

To je ogledalo kosarkaske inteligencije i cinjenica da ih pogadja ponekad ne menjaju nista u tome. Ali na drugoj strani kao sto kazes - americko shvatanje je da ako je u zoni treba sut uzeti, imam utisak da i u njihovom shvatanju kosarke to uopste nije lose u datom trenutku (sa strucne strane). Tu se slazemo.

 

Bold: Istina. Meni je MPJ uopšteno kritičan igrač, ali izgleda da konačno dostiže neki nivo koji se od njega očekuje. Nadam se da će se zaštititi od povreda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo jednu zelju imam pa da budem spokojan,

a to je da nam dodje Bogdanovic Bojan;

 

King je produzio sa Lakerisma na jos 2 godine, prakticno do kraja (ozbiljne) karijere, mada i to je upitno znajuci Kinga, commitovao se, red je da proslede pick i expiringe Nunna i Bevica za Baba. Onda bismo stvarno imali legit tim za titulu, Russa ovakvog svakako nema poente trejdovati, osim za paket Badi+Tarner, a znamo da Indiana to nece.

 

 Ako imamo sansu da dobijemo Bojanceta, stvarno treba skrcati pik. Lakersi posle Jamesa svakako ne mogu postici nista, good luck sa Davisom kao glavnim igracem... 😛 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, delgado said:

Samo jednu zelju imam pa da budem spokojan,

a to je da nam dodje Bogdanovic Bojan;

 

King je produzio sa Lakerisma na jos 2 godine, prakticno do kraja (ozbiljne) karijere, mada i to je upitno znajuci Kinga, commitovao se, red je da proslede pick i expiringe Nunna i Bevica za Baba. Onda bismo stvarno imali legit tim za titulu, Russa ovakvog svakako nema poente trejdovati, osim za paket Badi+Tarner, a znamo da Indiana to nece.

 

 Ako imamo sansu da dobijemo Bojanceta, stvarno treba skrcati pik. Lakersi posle Jamesa svakako ne mogu postici nista, good luck sa Davisom kao glavnim igracem... 😛 

Vidi se da si Lebron fan. Da eto malo pogledas vidio bi sta?

Anthony Davis i Lebron James imaju PO za sezonu 2024/25. 

Nema dugogodisnjih ugovora, a mozda ostanu i ti FRP 2027 i 2029 godine pa Lejkersi budu imali pikova djuture pa jos prostora u salary capu da krenu iznova. 

Pa jos ako ne budu uzeli PO sto u slucaju AD tesko da je izvodljivo ako nastavi sa povredama, osim u sljcaju da mj se da neki novi duzi ugovor jer je pokazao da je spreman za manje para ali da ima duzi ugovor tako da nista se ti ne sjekiraj za Lejkerse posle Lebrona. Prije njega 16 titula i West, Kareem, Magic, Worthy, Shaq, Kobe, Pau. Snacicemo se.👌

Link to comment
Share on other sites

Jbg, King je vredniji i vazniji od svakog od tih pobrojanih igraca. U dresu Lakersa prestize sve legende po broju poena 1 po 1 a na kraju i Kareema. Uzeo titulu sa Lakersima, isporucio ono po sto je dosao u 36oj godini zivota, i sada iako je u poznim 30tim i dalje gazi kao mladic i pokusava da odrzi ekipu na plejin/of kursu dok se AD u najboljim godinama razvlaci po bolovanjima 2/3 sezone. 

 

 Mozete da se snalazite koliko hocete, cinjenica je da liga postaje sve jaca i jaca, mnogo je talenta na sve strane a nece tako lako biti iskopati novi tandem LBJ+Davis pa u kakvoj god su situaciji obojica (godine, povrede..) i treba iskoristiti window maksimalno. Ne bi imalo smisla trejdovati nista da je Russ ostao uzasan kao prosle godine, slazem se, ali Russ ove godine stvarno deluje kao 3. igrac sampionske ekipe. No kidding. Potrebno je zdravlja, i jos suta..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

za lejkers fransizu definitivno nije vazniji od karima, medzika, kobea, shaqa a verovatno i vortija i jos nekih, roberta orija npr.

 

 Pricam individualno. Stvarno mi je ovaj Mikijev pristup uzasno arogantan i nepotreban - u fazonu mi smo Lakersi, imali smo to i to nja nja nja, ako nam ne osvojis titulu prokockao si sezonu, kao ratni veterani iz Amerike kad kenjaju, bitna je sadasnjost i buducnost, a u internet dobu moguce je i da low marketi izgrade ozbiljne price, tako da svakako Lakersi imaju prednost u odnosu na ostale, ali daaaleko manju nego ranije... Lepo je rekao skoro JVG u prenosu, zasto je wasted season pa i da se ne udje u PO (da ne pricamo titula/bust mode) ako imas lepe brojke, igras dobru kosarku, pa na neke stvari ne mozes da utices. NBA ne bi bio NBA da nemamo 82 utakmice godisnje, dobar period godine svako vece pregrst tekmi, celokupan utisak i igre u sezoni u kombinaciji sa kontekstom definisu igraca. Ovde se Lebron predstavlja kao neki slepac, ti prednjacis u tome, a covek strpa juce 48 8 9, pa neka je i jednom Hjustonu... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, delgado said:

 

 Pricam individualno. Stvarno mi je ovaj Mikijev pristup uzasno arogantan i nepotreban - u fazonu mi smo Lakersi, imali smo to i to nja nja nja, ako nam ne osvojis titulu prokockao si sezonu, kao ratni veterani iz Amerike kad kenjaju, bitna je sadasnjost i buducnost, a u internet dobu moguce je i da low marketi izgrade ozbiljne price, tako da svakako Lakersi imaju prednost u odnosu na ostale, ali daaaleko manju nego ranije... Lepo je rekao skoro JVG u prenosu, zasto je wasted season pa i da se ne udje u PO (da ne pricamo titula/bust mode) ako imas lepe brojke, igras dobru kosarku, pa na neke stvari ne mozes da utices. NBA ne bi bio NBA da nemamo 82 utakmice godisnje, dobar period godine svako vece pregrst tekmi, celokupan utisak i igre u sezoni u kombinaciji sa kontekstom definisu igraca. Ovde se Lebron predstavlja kao neki slepac, ti prednjacis u tome, a covek strpa juce 48 8 9, pa neka je i jednom Hjustonu... 

 

i ja kažem individualno. jebiga, jeste to pomalo nadmena priča ali ta franšiza ima čime da potkrepi tu nadmenost, svakako više nego svi drugi u ligi

lebron će paradoksalno, imati neuporedivo značajniji legacy u nba totalu nego u lakersima. to po meni nije nikakav diss za lebrona, već činjenica da je mator stigao tamo i zato malo ima opcija za greške. svakako je uzeo titulu ali ona nije lakersima toliko značajna kao klivlendu ili čak majamiju. imaju ih a i legendarnih igrača

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, delgado said:

Ovde se Lebron predstavlja kao neki slepac, ti prednjacis u tome, a covek strpa juce 48 8 9, pa neka je i jednom Hjustonu... 

 

tjah, ako ga predstavljam kao slepca zato što mi je smešna ta decenijska goat kampanja, onda si u pravu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

i ja kažem individualno. jebiga, jeste to pomalo nadmena priča ali ta franšiza ima čime da potkrepi tu nadmenost, svakako više nego svi drugi u ligi

lebron će paradoksalno, imati neuporedivo značajniji legacy u nba totalu nego u lakersima. to po meni nije nikakav diss za lebrona, već činjenica da je mator stigao tamo i zato malo ima opcija za greške. svakako je uzeo titulu ali ona nije lakersima toliko značajna kao klivlendu ili čak majamiju. imaju ih a i legendarnih igrača

 

To je ok, ali Lebron je svakako postigao vise u karijeri od svih pobrojanih igraca sa liste. Moze da se diskutuje o Kareemu naravno, ali kad predje njegov scoring rekord ipak vise ne. Ostaje samo jedan igrac ispred Lebrona u kosarkaskoj stratosferi i to je Jordan, za to je potrebna jos 1 titula da bi realno pricali..

4 minutes ago, uini said:

 

tjah, ako ga predstavljam kao slepca zato što mi je smešna ta decenijska goat kampanja, onda si u pravu.

 

 Nije do toga, nego si ga bukvalno skoro uporedio sa Middletonom, a nije to isolated case, znas da ga potcenis s vremena na vreme, kao na primer recently dobar je za fantazi i to je to; nije bas tako.. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, delgado said:

 

To je ok, ali Lebron je svakako postigao vise u karijeri od svih pobrojanih igraca sa liste. Moze da se diskutuje o Kareemu naravno, ali kad predje njegov scoring rekord ipak vise ne. Ostaje samo jedan igrac ispred Lebrona u kosarkaskoj stratosferi i to je Jordan, za to je potrebna jos 1 titula da bi realno pricali..

 

opet ga gledaš van lakers konteksta. tamo su svi oni nabrojani igrači postigli više.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

opet ga gledaš van lakers konteksta. tamo su svi oni nabrojani igrači postigli više.

 

 

Tacno. Ali nije ni LeBron neki klosar pa da kazes eee mi smo Lakersi sta je jedan Lebron za nas. Dosao je u poznom delu karijere i ipak deliverovao taj ch-ship, sto nije mala stvar, niko to realno nije ni ocekivao posle njegovog dolaska u LA, uglavnom je bila atmosfera - Otisao da snima filmove..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, delgado said:

 

 Pricam individualno. Stvarno mi je ovaj Mikijev pristup uzasno arogantan i nepotreban - u fazonu mi smo Lakersi, imali smo to i to nja nja nja, ako nam ne osvojis titulu prokockao si sezonu, kao ratni veterani iz Amerike kad kenjaju, bitna je sadasnjost i buducnost, a u internet dobu moguce je i da low marketi izgrade ozbiljne price, tako da svakako Lakersi imaju prednost u odnosu na ostale, ali daaaleko manju nego ranije... Lepo je rekao skoro JVG u prenosu, zasto je wasted season pa i da se ne udje u PO (da ne pricamo titula/bust mode) ako imas lepe brojke, igras dobru kosarku, pa na neke stvari ne mozes da utices. NBA ne bi bio NBA da nemamo 82 utakmice godisnje, dobar period godine svako vece pregrst tekmi, celokupan utisak i igre u sezoni u kombinaciji sa kontekstom definisu igraca. Ovde se Lebron predstavlja kao neki slepac, ti prednjacis u tome, a covek strpa juce 48 8 9, pa neka je i jednom Hjustonu... 

Naravno da mogu tako da pricam jer pazi sad znam sve o istoriji Lejkersa, znam svakog igraca, znam ko su i sta su bili a od toga sam ispratio 6 titula od tih 17. Neko ko je gledao Magica, ko je ispratio 8 sezona Shaqa i ko je ispratio 20 godina Kobea u Lejkersima i fransiza koja je ugela 3 peat i b2b u mom pracenju sigurno se ne zadovoljava sa 1 titulom od 5 sezona gdje su ulaganja u tim nevjerovatna. 

 

Kod Lejkersa se trazi samo najbolje. Meni svejedno dal ce tankovati, biti u playinu ili ispasti u 1 rundi plejofa. Neuspjesna sezona. Gledam Lejkerse zbog Lejkersa. Gledao sam ih i kad su tankovali i kad su osvajali titule. Imajuci u vidu poziciju LA kao grada, market, istoriju kao klub i koji igraci su tu igrali, polularnost Lejkersi ce uvijek biti Lejkersi i oni su jedni od rijetkih fransiza koje se mogu vratiti na vrh brze od ostalih.

Just now, delgado said:

 

Tacno. Ali nije ni LeBron neki klosar pa da kazes eee mi smo Lakersi sta je jedan Lebron za nas. Dosao je u poznom delu karijere i ipak deliverovao taj ch-ship, sto nije mala stvar, niko to realno nije ni ocekivao posle njegovog dolaska u LA, uglavnom je bila atmosfera - Otisao da snima filmove..

Ko bre nije ocekivao? Znalo se da Lejkersi tada imaju salary cap da dovedu jos 1 ili 2 Allstara. O cemu ti decko pricas?

Doveden mu je AD, vrlo blizu je bio i Kawhi. 

Imao je najjaci tim u ligi tada kad smo uzeli titulu.

Link to comment
Share on other sites

Pa jbg, ne mogu sad da kopam po starom b92 forumu al tako je bilo, mozes samo da mi verujes na rec.

Cak i taj tim sa sve LBJ+AD je bio krajnje sumnjiv - Danny Green, KCP, Bradley, Dwightello, tesko da je iko ocekivao takav impact od njih + jos od Ronda. Prakticno je time-frame te ekipe i bila ta 1 sezona, za titulu. Dogodine su i unapredili tim ali zbog zdravlja nisu mogli daleko. Voleo bih i ja da smo postigli vise, ali to nije bilo moguce usled povreda i svega sto je bilo  + uzasnog Russa prosle sezone.

 

 Ove sezone je potpuno drugi Russ i dosta bolja ekipa Lakersa, koja zbog silnih povreda + te neizvesne zavrsnice al to je kosarkaski deo, nije u stanju da uhvati kontunitet potreban da bude bolje rangirana i ima bolji skor. Potencijalno zdrav tim nam je bomba, ali mozda je on samo utopija ? Ok,vratice se AD uskoro i imacemo sansu da solidno popravimo skor i mozda udjemo u PO direktno, ali nema garancija da ce ostati zdrav, kako AD, tako i King. Ima ovde sasvim dovoljno tela da fino guramo ako uspemo da se sastavimo ikako zdravi

Link to comment
Share on other sites

Dogovor je samo da mi pomognete da ne dignem ruku na sebe ako Lakersi ove godine ne udju u plejin/plejof. To vec, ne bih mogao ni u 1 soliciji da opravdam. Bojim se sta nas sve ceka u nastavku sezone, ovo do sada nije bilo prijatno na kakve razne nacine smo gubili dobijene utakmice. Ali Fritro, veruj mi 1 stvar. Ako neki igrac moze i sa 40 godina da bude legitiman all-star igrac u ligi, to je King. To je cak i Skip Bayless rekao. Skip se sprda i sve, ali jako dobro poznaje kosarku i zapravo ceni Lebrona prilicno koliko god ga zbog marketinga zajebava... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...