Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

6 minutes ago, stefan81888 said:

Celticsi na pola sezone:

 

Defrtg: 110.9 (7. u ligi) 

 

Na 10 utakmica na kojima je igrao TimeLord:

 

Defrtg: 109.8

 

Na ostalim utakmicama:

 

Defrtg: 113.7

 

Kako funkcioniše ova matematika? U ovih 10 kad je igrao TL misle samo na minute kad je bio na terenu?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

@Magia sve je to lijepo ali zna se gdje se sve to potvrdjuje. Regularni dio sezone je magistrirao, sada je vrijeme za plejof i napad na titulu. 

Jeste nas i sve ali bilo je perioda kada su i neki drugi velikani igre dominirali ali bez titule jednostavno ne mozes u panteon onih best of the best, tu je probrano drustvo.

 

Pa on je do sada dizao nivoe igre u plejofu. Uzimajuci u obzir da su mlada ekipa a i da on tek ulazi u prajm, finale zapada nije mali uspeh. Narocito kada se dodaju povrede prosle sezone, nesposobnosti GMa u prethodnim godinama itd. Ove godine svakako da ukoliko ostanu zdravi moraju opravdati prvo mesto iz regularne sezone. 

 

Sto se tice samog Jokica, mislim da bi mnogo lakse izasao sa istoka gde su po pravilu krila najbolji igraci, nego na zapadu gde se igra mnogo brze i ima znacajno talentovanijih plejeva/bekova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta se potencira to da su mlada ekipa, a u stvari su veoma iskusni, dosta iskusniji u PO od nekih "starijih". Naravno WCF protiv Lejkersa, ali i pre i posle toga kvalitetne PO serije iz kojih su izlazili kao pobednici ili pak skupo prodali svoju kožu. Meni je recimo ona polufinalna serija protiv PTB koja je otišla u 7 mečeva 2018/19 jedna od najkvalitetnijih koje sam videla u 2000im.  

 

19 minutes ago, Magia said:

Sto se tice samog Jokica, mislim da bi mnogo lakse izasao sa istoka gde su po pravilu krila najbolji igraci, nego na zapadu gde se igra mnogo brze i ima znacajno talentovanijih plejeva/bekova. 

 

Ovo bi možda moglo biti tačno, ali ne nužno, jer su defanzivno najbolje ekipe na Istoku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Magia said:

 

Pa on je do sada dizao nivoe igre u plejofu. Uzimajuci u obzir da su mlada ekipa a i da on tek ulazi u prajm, finale zapada nije mali uspeh. Narocito kada se dodaju povrede prosle sezone, nesposobnosti GMa u prethodnim godinama itd. Ove godine svakako da ukoliko ostanu zdravi moraju opravdati prvo mesto iz regularne sezone. 

 

Sto se tice samog Jokica, mislim da bi mnogo lakse izasao sa istoka gde su po pravilu krila najbolji igraci, nego na zapadu gde se igra mnogo brze i ima znacajno talentovanijih plejeva/bekova. 

Ima jos vremena za njega ali ne bih volio da dodje u situaciju kao neki velikani koji su karijere zavrsili bez titule. Jednostavno drugacije te gledaju kad uzmes titulu, to je tako. Sva ona priznanja i igre dobijaju potvrdu na najvecoj mogucoj sceni i onda dolazis tj ulazis u onu malu dvoranu gdje su best of the best. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DameTime said:

Dosta se potencira to da su mlada ekipa, a u stvari su veoma iskusni, dosta iskusniji u PO od nekih "starijih".

 

Pa jesu mladi, to sto vec imaju iskustva ne znaci da nisu mladi :) 

 

42 minutes ago, DameTime said:

Ovo bi možda moglo biti tačno, ali ne nužno, jer su defanzivno najbolje ekipe na Istoku. 

 

Pa on nema problem sa ofanzivom nego sa defanzivom.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne vidim čemu služi to potenciranje da su mladi, osim za eventualna opravdanja i ono čuveno ima vremena. Što se tiče ostalog, nema on problem s ofanzivom ali isto tako i ne igra sam u ekipi, saigrači su i te kako zaustavljivi (možda bubble Džamal excluded). Isuviše čvrstu odbranu ima par ekipa sa Istoka da bi se Denver lako pošibao s njima.

Link to comment
Share on other sites

Inače što se tiče Jokićevih saigrača prošlih sezona ...

Barton

https://www.espn.com/nba/player/_/id/6579/will-barton

7.7 poena na 37% šut iz igre ove sezone, oko 20 minuta po proseku. Od nedavno igra samo garbage time, nije više ni deo standardne rotacije. 

 

Austin Rivers je trenutno u Minesoti i takođe beleži fantastične brojke:
https://www.espn.com/nba/player/_/id/6617/austin-rivers
5.3 poena na 20 minuta iz igre. 

 

Campazzo je trenutno u Zvezdi a Howard igra u Evroligi. 

 

Jedini koji nešto igra u NBA je Monte Morris:

https://www.espn.com/nba/player/_/id/3059310/monte-morris

, mada je i on ispod proseka: 10 poena i 5.4 asistencije na 28 minuta po igri. 


I sa tim igračima je izbacio Portland pre neku sezonu i uzeo pobedu protiv Warriors-a. Trenutni roster je fantastika u odnosu šta je bilo prošlih sezona, samo da ostanu zdravi pa da vidimo šta mogu da urade u playoff-u. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Denver je po meni najbolji napad lige, bez dileme. Sa KCP i MPJ na trojci i sa njihovim procentima, AG koji se šunja i vreba prikucavanja , pik Jokić Marej, ja ne znam kako se to brani.

Ako upristoje odbranu definitivno su kandidati da izađu sa zapada.

 

P.S. Avdija ❤️. Volim taj tip košarkaša. Mislim da će vremenom imati i više napadačkog protagonizma.

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Ubedjen sam da veceras gazimo Dalas. Nisu u nekoj formi, nedostajace im DFS mnogo, King je spreman da im osveti i prosli put je im dao 38pts i za duel protiv Luke, nema ni Klebera, Toma Brajant moze da upropasti Vuda veceras u reketu. Mislim da ce nas biti jako tesko dobiti u narednom periodu, osim kad nema ni LeBrona. Nismo se mi ni sad protiv Denvera obrukali, castan poraz protiv najbolje ekipe u ligi uz Boston trenutno. Ne radim veceras i toliko se radujem utakmici da ne mogu da ti opisem.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, delgado said:

@Miki28 Ubedjen sam da veceras gazimo Dalas. Nisu u nekoj formi, nedostajace im DFS mnogo, King je spreman da im osveti i prosli put je im dao 38pts i za duel protiv Luke, nema ni Klebera, Toma Brajant moze da upropasti Vuda veceras u reketu. Mislim da ce nas biti jako tesko dobiti u narednom periodu, osim kad nema ni LeBrona. Nismo se mi ni sad protiv Denvera obrukali, castan poraz protiv najbolje ekipe u ligi uz Boston trenutno. Ne radim veceras i toliko se radujem utakmici da ne mogu da ti opisem.

Nego kako, W vcrs. Uoadamo u playin i onda ludilo😀 Vcrs Lebron ce imati 30+ TD

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ce biti prelozen protiv Luke, a posto je trenutno fizicki i suterski bas u dobroj formi, ne verujem da ce moci da ga cuvaju. 

Loni i Rivs ce pauzirati jos neko vreme, ali vraca se Troj Braun, koji je solidan defanzivac. I Gebriel cak nije los u nekoj maloj dozi. Kao sto ti rekoh, mladji i potentniji tim od proslogodisnje vetmin gerijatrije... Ukljucio King plej-in mod da nas zadrzi u trci dok se Obrva ne vrati... Treba nam bukvalno samo to 10to mesto, a Juta i Sota ozbiljno padaju, Portland takodje, Finix i GS ce se svakako dici.. Zaista ima prostora da se uhvati plej-in ove godine, a onda je sve na nama. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...