Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

9 minutes ago, Referent said:

Да ли се зна распоред финала? Прва утакмица је 01.06. ако се  не варам. Утакмице иду на сваки други дан?


 

2023 NBA Finals Schedule

1 Thursday, June 1

2 Sunday, June 4

3 Wednesday, June 7

4 Friday, June 9

5 Monday, June 12

6 Thursday, June 15

7 Sunday, June 18

 

https://nba-playoff.com/schedule/

Edited by 4th and Goal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imala je igra PHO smisla dok je CP3 bio na parketu. Hvatali su sve sve u odbrani, dobro branili tranziciju Denvera, usporili pace maximalno - i konstantno imali tri igrača (CP, KD, DB) koji su napadali 1 na 1 ili iz pika i završavali relativno efikasno, ili uspevali da spuste Aytonu na zicer. Ni ne deluje trenutno da imaju priliku protiv Denvera u nekoj jurnjavi, već ekstremno poziciono. Na ruku im je naravno išlo i to što niko iz Den nije mogao ništa da pogodi spolja, a naročito Jamal.

 

Međutim, teško je držati takav tempo i koncentraciju svih 48 minuta, naročito kada se CP3 povredio, a Ayton dobio 4 faul. Njima je trebalo da KD pogodi neke od onih trojki i da dobiju bilo šta od klupe.

 

Napet meč nekako, pomalo osećaj kao da je game 7. 

 

Jokić fenomenalan, lagano je ovo moglo da bude i blizu 45-15-10, da su mu uši neki relativno lagani šutevi i da je Den mogao da pogodi bilo šta.

 

Mada, prijalo je gledati Denver koji mora da se čupa odbranom.

 

Igra Sansa jednostavno nema taj neki flow, fali im svašta nešto. Daleko za sada od nekog straha i trepeta. Kući će to sigurno drugačije izgledati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, 4th and Goal said:

U pravu su ljudi, nema iritantnih likova među Grumenjima i igraju lijepu i smislenu košarku. Jokić je maestralan. Ako već ne mogu Knicksi, neka Denver uzme titulu.

 

Pokušavam da se setim jedne šampionske ekipe koja nije imala iritantne likove, tamo negde od 1989-90, kada sm počeo da pratim...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ipak Warriorsi imaju sjajan tim, popunjeni su na svim pozicijama, iskusni su naravno, sampioni tako da je bas tezak posao pred Lejkersima.

Jos Warriorsi imaju prednost domaceg terena, sjajne splash brotherse, odlicne visoke igrace i boljeg trenera. 

 

Sve osim 4-1 za Warriorse ce biti iznenadjenje. Briljantnost AD i Lebrona ovo mozda uvuce u neke egal meceve ali sve ispod 10 razlike u prva 2 susreta je odlicno.

Edited by Miki28
Typo
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Hvala Miki što započinješ belim figurama i vučeš odmah oštro E4.

 

Da prevedem igru u sicilijansku odbranu, mogu samo da kažem da je za nas veliki uspeh što smo uopte izbegli plejin. Ekipa je stara i izraubovana, sezona je obeležena pokušajem ubistva na treningu koje, da se kojim slučajem desilo između neznananaca u kafani, bi povuklo i ozbiljnu zatvorsku kaznu. Drugi najbolji igrač nam je praktično propustio pola sezone, mladi nisu sazreli, a stari pokazuju znake propadanja, ulje curi na sve strane, ponegde se i meša sa vodom. Klej više liči na alkoholičara koji, sa karakteristična dva koraka zakašnjenja, juri loptu, Grin je senka nekada strašnog defanzivca, a Pul je više za ABA ligu i to nekog stabilnog abaligaša negoli za GSW, NBA je ipak preveliki zalogaj za njega.

 

Prošli smo kako smo prošli, na ludilo Stefa (ipak je reč o najboljem igraču u poslednjih 10 godina), ali za nešto više ne verujem da će biti goriva. Ukoliko izvučemo barem jednu pobedu protiv Lebrona, ADja i DLo-a, ja ću smatrati da smo već pobedili - da i u ovim godinama možemo sa svima barem dobro da se pošibamo. Prošlogodišnja titula je manje više sve zacementirala i sada igramo with house money.

 

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

@freethrow mozda tako djeluje ali citao sam prethodnih sat vremena neke analize dvojice koje pratim i mogu reci da su dali zanimlkive poglede i malo rasirili poglede.

 

Ipak varijacije u setovima Warriorsa ce biti teske za Lejkerse sa Lebronom i DLo na terenu a opcija neke odbrane gdje Green patrolira reketom i iskace na udvajanje Russelu i AD je jako zajebana za Lejkerse s obzirom da ce moci da skupljaju sa nekih igraca. 

 

Ipak imaju dosta tijela da bace na Lebrona i AD, series over.

Bubble AD i sa sutem i Lebron par godina mladji i drugacina prica. Tad bi lagano rijesili sve ali ovo sada ipak preveliki stepenik. Da je Kyrie tu umesto DLo pa mozda bi imali sanse da uvucemo u 7.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ce biti zanimljiva serija kad su tu Lebron, AD, Steph i Klay.

Jedino sto na klupi sjedi vec sada top 10 coach ikada protiv amatera, neravnopravan odnos koji ni out of this world basketball IQ Lebrona ne moze da nadomjesti. Jednostavno presporo reaguje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, freethrow said:

 

Pokušavam da se setim jedne šampionske ekipe koja nije imala iritantne likove, tamo negde od 1989-90, kada sm počeo da pratim...


I, jesi li se sjetio? 😁 Ne znam za ove u zadnjih 20 godina što su osvajali ali recimo Rocketsi iz ‘90-ih mi ovako iz glave nisu imali takve/puno takvih u ekipi…moguće je da griješim (Horryja iz tog vremena ne pamtim kao iritantnog).

Edited by 4th and Goal
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ko zna šta se desilo na relaciji Memfis-Bruks.

 

Bruks je u svakom slučaju NBA igrač izuzetnih defanzivnih veština. Jedan je od igrača koga bih voleo videti u Lejkersima, ali sumnjam da će biti tamo.

 

Zabošće on negde lep ugovor.

 

Mene samo zanima ko će da im krpi odbranu, JJJ jeste sjajan defanzivac, ali ne i svemoćan. Bruks je krpio Morenta i Bejna dobro.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 4th and Goal said:


I, jesi li se sjetio? 😁 Ne znam za ove u zadnjih 20 godina što su osvajali ali recimo Rocketsi iz ‘90-ih mi ovako iz glave nisu imali takve/puno takvih u ekipi…moguće je da griješim (Horryja iz tog vremena ne pamtim kao iritantnog).

Vernon Maxwell? Mario Elie? Otis Thorpe? Bogo moj...

Pa sad je Bruks najveći idiot u toj ekipi? Pa neće biti, ali star power...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Imam rešenje, Miki...

 

  Reveal hidden contents

Imenovati Lebrona za trenera.

 

Da nijemalo mnogo pored LeGM i LePlayer da bude i LeCoach?

45 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Miki je razmislio i dozvao se pameti. Miki 28 mog djetinjstva vs Miki 28 tvog djetinjstva.

Jaki ste ko crna zemlja ali dobro, pruzice Lejkersi otpor. Sport je to, iznenadjenja su moguca

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

Pravda za Bibopa

Eto njega u Lejkersima 1/1. Nevjerovatna je medijska masina Lebron, bukvalno ne smije jedan jediji novinar ista da kaze nesto pozitivno za Brooksa a realnost je da je odlican defanzivac.

 

E sad Memphisu je problem sto Ja nije ni blizu da bude lider a ni JJJ nije nista bolji, lik kao i KAT pravi faulove kao na traci i ne mozes da se pouzdas u istog ( plus povrede ).

1 hour ago, 4th and Goal said:


I, jesi li se sjetio? 😁 Ne znam za ove u zadnjih 20 godina što su osvajali ali recimo Rocketsi iz ‘90-ih mi ovako iz glave nisu imali takve/puno takvih u ekipi…moguće je da griješim (Horryja iz tog vremena ne pamtim kao iritantnog).

Ima ih vise. Mavsi '11, Lakersi '09, Rapotrsi '19.

Ipak je to neko licno ubedjenje. Meni ova 3 navedena tima nisu imali iritantne likove

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

sad Memphisu je problem sto Ja nije ni blizu da bude lider a ni JJJ nije nista bolji

 

Slazem se. Stvarno im fali neki great teacher onizuka da drzi svlacionicu. Da vrate iz penzije Z-Boa?

Ne mora da igra, samo da lupa vaspitne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...