Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Šta će nam bolji narativ od najboljeg igrača, najbolje ekipe u čitavoj ligi, koji čak i statistički ne zaostaje za front runnerima. Uz to bez obzira što se bavi pogrešnim sportom (prikriveni rukometaš), ne pravi tako često ni korake, kako je u njegovom "primarnom" sportu dozvoljeno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexMaxim said:

Statistička greška :lol_2:, Hawksi se malo zaigrali, neće još dugo...

Bogi "solidan"

...samo ako vidimo, 20-30 slobodnih za "Vertigoman-a" i "play off" Hardena, biće razbijanje 

Bogo sesti igrac iz snova, bek koji u plejofu ima 55 posto sut iz igre, 50 posto za tri, 100 posto sa penala i 14/3/3 statistiku. Racionalan i pouzdan.

 

Steta sto nije u nekoj jacoj ekipi da krunise karijeru prstenom kao jedan od par najbitnijih igraca te sampionske ekipe.

 

A sposoban je za to, ali eto. Posle se toliko smara sa tim prstenjem, a toliko je sve stvar srece i nesto sto nije u tvojim rukama.

1 minute ago, AlexMaxim said:

Šta će nam bolji narativ od najboljeg igrača, najbolje ekipe u čitavoj ligi, koji čak i statistički ne zaostaje za front runnerima. Uz to bez obzira što se bavi pogrešnim sportom (prikriveni rukometaš), ne pravi tako često ni korake, kako je u njegovom "primarnom" sportu dozvoljeno.

To mora da se vidi u marketinskom timu i medj fanovima na godisnjem okupljanju jer titule biti nece i pored svih cinjenica koje si naveo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexMaxim said:

Šta će nam bolji narativ od najboljeg igrača, najbolje ekipe u čitavoj ligi, koji čak i statistički ne zaostaje za front runnerima. Uz to bez obzira što se bavi pogrešnim sportom (prikriveni rukometaš), ne pravi tako često ni korake, kako je u njegovom "primarnom" sportu dozvoljeno.

Zamisli koliko je dobar kad moze da se bavim sa 2 sporta istovremeno💪

1 minute ago, Snjofko said:

Bogo sesti igrac iz snova, bek koji u plejofu ima 55 posto sut iz igre, 50 posto za tri, 100 posto sa penala i 14/3/3 statistiku. Racionalan i pouzdan.

 

Steta sto nije u nekoj jacoj ekipi da krunise karijeru prstenom kao jedan od par najbitnijih igraca te sampionske ekipe.

 

A sposoban je za to, ali eto. Posle se toliko smara sa tim prstenjem, a toliko je sve stvar srece i nesto sto nije u tvojim rukama.

Mogao je kod Janisa, jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On uopšte nema loš marketing, niti na njegovu percepciju među ljubiteljima NBA utiče to što je u small market timu. Međutim poređenje Jokić-Embiid je još privlačnije medijima od priče o MVP Janisu, koja je već ispričana. Ima i taj Finals MVP...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

On uopšte nema loš marketing, niti na njegovu percepciju među ljubiteljima NBA utiče to što je u small market timu. Međutim poređenje Jokić-Embiid je još privlačnije medijima od priče o MVP Janisu, koja je već ispričana. Ima i taj Finals MVP...

Zato sto pokusavaju vjestacki da naprave rivalitet ove 2. 

I njima je jasno da je Janis iznad. I sa tog aspekta mi je drago da Embiid uzme prije nego Jokic jer da Jokic ima 3 MVP ispred Janisa sa 2 je mindfuck. 

Ipak Janis ako hoce titulu morace preko mitske zveri iz Los Andjelesa😀 ako uzme onda top 10 igrac svig vremena i najbolji od svih aktivnih ne ukljucujuci Stepha i Lebrona.

Svakako ispred KD preletacevica

 

Edited by Miki28
Typo
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Jokicevi i Janisovi fanovi treba da se udruze dok je vreme i bojkotuju ovogodisnje jednostrano priznanje MVP titule.

 

Takodje, treba mu blokirati pristup u plejof finale i udariti veto na mogucnost da dobije Finals MVP.

 

Jokic treba da izadje i kaze: Ako MVP nije moja, zasto mi traze da je se odreknem?

 

Uostalom, vise ljudi ce glasati zajedno za Jokica i Janisa nego za Embida, sto znaci da realno vecina ne priznaje Embida kao MVP-ja.

 

Nema povlacenja, nema predaje, dogodine Janis ili Jokic na MVP tronu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Mogao je kod Janisa, jbg.

Tog leta sam se nadao, ali puklo nešto u procesu...da li agent ili menadžment Bucksa ko to zna (stvarno bi legli jedni drugom). Znam da je ovo što ću napisati (za mene) "blasphemy", ali bolje bi mu bilo i kod Vas,nego u Hawksima. Na kraju krajeva uvek se "palio" na  KB8/24.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexMaxim said:

Tog leta sam se nadao, ali puklo nešto u procesu...da li agent ili menadžment Bucksa ko to zna (stvarno bi legli jedni drugom). Znam da je ovo što ću napisati (za mene) "blasphemy", ali bolje bi mu bilo i kod Vas,nego u Hawksima. Na kraju krajeva uvek se "palio" na  KB8/24.

Naravno da bi mu bilo bolje, bio bi idealan kao 6th man a naigrao bi se i kao starter. 

 

Ipak najidealnija sredina mu je bila Bucksi, kako bi mu legla ova uloga Inglesa, ko pravljena za njega.

@bodo vcrs da udjete ozbiljno umec, ne treba odugovlaciti seriju bez potrebe. Trebate zdravi docekati seriju sa Nuggetsima.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

I njima je jasno da je Janis iznad. I sa tog aspekta mi je drago da Embiid uzme prije nego Jokic jer da Jokic ima 3 MVP ispred Janisa sa 2 je mindfuck

100% , pa čak i da ima tri (Jokara), a "Fallguy" zero, nije tolika razlika.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexMaxim said:

100% , pa čak i da ima tri (Jokara), a "Fallguy" zero, nije tolika razlika.

Jbg, igra i Embiid fenomenalnu kosarku vec nekoliko sezona i bio je najveca konkurencija Jokicu orethodnih godina ( mada opet mi je i tu mindfuck da nisu Janisa ni razmatrali jer je uzeo 2 vezane a igrao i tada sjajno, ove sezone jos bolje ). 

Ipak kako uini rece, nije krenuo ja vrijeme sa vicevima jer ako ne impresioniras uinija=no MVP

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Sut ga ne sluzi ali igra odlicnu odbranu, ostalom kao i ostatak ekipe. 

Previse forsira sut za 3 poena, ima 8/27 u seriji.

 

Nema to veze sa šutom potpuno igra van ritma uleće u karakteristične prodore gde ni on sam ne zna šta je zamislio u tintari. 

 

A što se odbrane tiče igraju sa timom kome je potpuno odsečen ovaj dvojac pod košem, Garland je prošle godine odlično vrteo pik sa ovom dvojicom pod košem sada kada je došao Mičel i kada je preuzeo veći deo potrošnje lopte od njega ovi tornjevi su se pretvorili u neke ispoliranije verzije Mich Roba i samo im se otpadci ostavljaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bobby Shurda said:

Nema to veze sa šutom potpuno igra van ritma uleće u karakteristične prodore gde ni on sam ne zna šta je zamislio u tintari. 

 

A što se odbrane tiče igraju sa timom kome je potpuno odsečen ovaj dvojac pod košem, Garland je prošle godine odlično vrteo pik sa ovom dvojicom pod košem sada kada je došao Mičel i kada je preuzeo veći deo potrošnje lopte od njega ovi tornjevi su se pretvorili u neke ispoliranije verzije Mich Roba i samo im se otpadci ostavljaju. 

Nemam problem sa njegovim zaletanjem, to mu je TM kroz cijelu karijeru ali cesto ispali ove trojke bez ikakve potrebe mada vidim da su i saigraci navikli a i Tibodo, tako da je vrvt to i nesto sto ulazi u gameplan pa ako udje udje, dobro je. 

 

Strasnu odbranu igrate, u 2 pobjede ste Garlanda napravili amaterom a u game 2 cim je nasao prostor to je bio masakr. Slazem se da su Allena i Mobleya marginalizovali. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Jbg, igra i Embiid fenomenalnu kosarku vec nekoliko sezona i bio je najveca konkurencija Jokicu orethodnih godina ( mada opet mi je i tu mindfuck da nisu Janisa ni razmatrali jer je uzeo 2 vezane a igrao i tada sjajno, ove sezone jos bolje ). 

Ipak kako uini rece, nije krenuo ja vrijeme sa vicevima jer ako ne impresioniras uinija=no MVP

Ovde se očigledno ne shvata koje značenje ima MVP titula. To nije najbolji igrač najbolje ekipe, jer to nije timsko priznanje. MVP titulu dobija igrač koji ima najveći uticaj na svoju ekipu, koja zbog njega ima dobre rezultate. Milvoki je top 3 tim istoka i bez Janisa, razbili su Majami pre dva dana bez njega. Jokića da izvučeš iz Denvera, oni su van PO. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Ovde se očigledno ne shvata koje značenje ima MVP titula. To nije najbolji igrač najbolje ekipe, jer to nije timsko priznanje. MVP titulu dobija igrač koji ima najveći uticaj na svoju ekipu, koja zbog njega ima dobre rezultate. Milvoki je top 3 tim istoka i bez Janisa, razbili su Majami pre dva dana bez njega. Jokića da izvučeš iz Denvera, oni su van PO. 

Sto je ocigledno netacno. Bucksi igraju kako igraju jer su imali vremena da se prilagode usled povreda Janis i Middleton pretjodnih sezona a i kad su tu nije sve podredjeno kao sto je u Denveru podredjeno Jokicu jer u Bucksima Janis ne juri sve kategorije pa mogu i Middleton i Jrue da kreiraju za sebe i druge. 

 

Nuggetsi bi se prilagodili i bez Jokica da odsustvune duze samo sto bi trebalo vremena jer je citava koncepcija podredjena Jokicu. Vidjeno milion puta u Russ, Lebron, Harden, Doncic sistemu. 

 

Gurate taj narativ do iznemoglosti ali da Jokic propusti 20-25 meceva u sezoni, Denver bi bio jos bolja ekipa.

  • Like 3
  • Ha-ha 9
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

Al je Miki u gasu, nema Lejkersa dva dana i odmah ga svrbi tastatura 😄

 

-Boston je baš bilo briga da igra sinoć pa su u skladu sa tim i prošli. Ipak mislim da je ovo effort ATL samo da izbegne metlu. Bogi odličan, baš dobro poluvreme. Trae napokon oživeo, mada očekujem neko 4/17 šutersko veče u G.

 

-Počeću da lepim nalepnice po ćoškovima ekrana jer liga nije sposobna da odvoji utakmice u razumnoj meri. 

 

-Ne mislim da je serija gotova ako Niksi povedu 3:1, ali očekujem mnogo više od Cavsa, ovo je bilo baš bedno. 

  • Like 8
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Da, pošto logika nalaže da kad usred plej ofa izvučeš najboljeg igrača ekipe, neki random lik automatski postaje nosilac igre. Timovi su ranjivi onoliko koliko zavise od svog prvog igrača. Suština tima jelte jeste u tome da svaki član da maksimalni doprinos u skladu sa svojim sposobnostima. A to znači da spotlight nije nužno u apsolutno svakoj situaciji na tom prvom igraču, već je povremeno i na nekim drugim. Dok tu koncepciju nisu promenili i Bucksi su ispadali iz PO pre velikog finala. Ukratko - tim mora da bude u stanju da preživi bez najboljeg igrača.

 

Suština leadershipa nije u tome da budeš u stanju da "nosiš ekipu na svojim leđima" (niti time ikoga činiš boljim), već da se nađe način da pored tog lidera saigrači mogu da pruže svoj maksimum. To je i Jokić rekao izjavom "ponekad je Jamal No 1 ovog tima"; a Denver je i došao do WCF onda kad je Jamal preuzeo malo spotlighta svojom igrom. Zato je Steph idealan saigrač među superstarovima, jer koliko god da je unikatan on je uvek u f-ji tima i sa njim su svi na terenu bolji. Janis bi isto mogao da uđe u tu priču, KD sa ovom ulogom u Sunsima takođe. Mogao bi i Jokić apsolutno, ali to je posao trenera. Zašto nema game plan bez Jokića na terenu (posle toliko godina) je pitanje za Melouna, ne za igrače i to otprilike sumira zašto ga smatram lošim trenerom. Znači nisu oni loši kad Jokić izađe jer su igrači toliko loši, nego jer oni ne znaju ni za šta drugo sem za Jokić-ball. Ne znam koliko će ih to koštati u ovom PO, videćemo. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drperce said:

Not sure if Miki nas zajebava ili naprasno krenuo da voli placipicku i onog sto u pola napada pravi korake, a u drugoj polovini faulove u napadu ramenom

Janis je posle AD moj omiljeni igrac tako da nemam pojma o cemu pricas? 

 

Embiid svakako da je poslednjih par godina sam vrh i zasluzeno u konkurenciji za MVP. 

Ipak kao sto sam tokom cijele sezone pisao, Janis je true MVP ali bih radije da ode i Embiidu jer Jokic nije bolji od Janisa da bi imao vise MVP priznanja.

Uostalom pokazao je da je mentalni slabic kada je dozvolio da mu Perkins i druzina udju u glavu i da se naduri ko neko dijete, pa kao necu vise da igram

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni zao samo jer su Jokicevi fanovi oni koji su racionalniji i kad je Jokic popustio i sam odlucio da ne uzme MVP, to su ljudi koji su presli za Janisa.

 

Ove Embidove ne zanima sto je utekao Jokicu, ne zanima ih sto pada i ima 800 bacanja po utakmici, nista...

 

Ova titula ce ici Embidu zato sto su Jokicevi i Janisovi fanovi i glasaci cistije duse i bolji ljudi od Embidovih 🥺

 

Dobri ljudi ce podeliti svoje glasove umesto da su zajedno nasli nacin da pobede 😔

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bobby Shurda said:

Nema to veze sa šutom potpuno igra van ritma uleće u karakteristične prodore gde ni on sam ne zna šta je zamislio u tintari. 

 

A što se odbrane tiče igraju sa timom kome je potpuno odsečen ovaj dvojac pod košem, Garland je prošle godine odlično vrteo pik sa ovom dvojicom pod košem sada kada je došao Mičel i kada je preuzeo veći deo potrošnje lopte od njega ovi tornjevi su se pretvorili u neke ispoliranije verzije Mich Roba i samo im se otpadci ostavljaju. 

Ovo mi je nekako utisak cele sezone. Mislim da je trade za Mičela bio greška baš zbog toga što je Mobli marginalizovan, pa i Alen. Mičel igra odličnu sezonu, ali je opet došao u poziciju u kojoj je bio i Juti, a koja nije za njega, a to je da bude alfa mužjak, nosilac ekipe. On je meni vrhunski side kikck i zato mi je žao što nije završio u Majamiju. Em bi igrao disciplinovani košarku em bi imao ulogu koja mu je po meri.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Janis je posle AD moj omiljeni igrac tako da nemam pojma o cemu pricas? 

 

 

Zezas?  Pa Janis je Bron bez playmakinga i boljom odbranom, a Brona hejtujes. 

Cak imaju taj kolce petokorak i ubacivanje ramena zajednicki momenat

 

 

 

Btw i za mene je Janis mvp, Jokara se durio i sam sebe minirao 

Edited by drperce
A
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Uostalom pokazao je da je mentalni slabic kada je dozvolio da mu Perkins i druzina udju u glavu i da se naduri ko neko dijete, pa kao necu vise da igram

 

 

A sta ako je Jokic malo u poslednjem delu sezonu 

34 minutes ago, Miki28 said:

Nuggetsi bi se prilagodili i bez Jokica da odsustvune duze samo sto bi trebalo vremena jer je citava koncepcija podredjena Jokicu. Vidjeno milion puta u Russ, Lebron, Harden, Doncic sistemu. 

 

Gurate taj narativ do iznemoglosti ali da Jokic propusti 20-25 meceva u sezoni, Denver bi bio jos bolja ekipa.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Green23 said:

Ovde se očigledno ne shvata koje značenje ima MVP titula. To nije najbolji igrač najbolje ekipe, jer to nije timsko priznanje. MVP titulu dobija igrač koji ima najveći uticaj na svoju ekipu, koja zbog njega ima dobre rezultate. Milvoki je top 3 tim istoka i bez Janisa, razbili su Majami pre dva dana bez njega. Jokića da izvučeš iz Denvera, oni su van PO. 

Imho, Jokićeva MVP titula kada su završili kao 5,6 na zapadu je iznimka od pravila, a ne pravilo. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...